USASC-USAAS-USAAC-USAAF-USAF Sõjaväe Õhusõiduk Seerianumbrid –1908 et Esitada

Tõlkida koos http://www.joebaugher.com/usaf_serials/usafserials.html

Kohta Augustil 1, 1907, Aeronavigatsioonilise Osakond, Ameerika Ühendriikide Armee Signal Corps loodi, ja Ameerika Ühendriikide Armee ostis oma esimese raskem-kui-õhk õhusõiduki, Wright Model A, aastal 1908. See oli eraldatud serial hulk 1. Veelgi Armee õhusõiduki määrati seerianumbrid järjest oma ostu. Kahjuks, varase andmed nendel päevadel on üsna puudulik, ja seal on mitmeid lünki ja vastuolusid. Lisada segadust, seda sageli juhtunud, et ajal õhusõiduki ehitati, see oli määratud täiesti uus järjekorranumber. Mõned õhusõiduki sellest perioodist (näiteks DH-4 “Vabaduse Lennuk”) on teada, et on tehtud vähemalt neli seerianumbrid oma karjääri jooksul. Mõne aja pärast, teatud seerianumber plokid võeti kasutusele–200 plokk oli reserveeritud vesilennukite, 40000 blokeerida katseteks õhusõidukite ja 94000 block prototüüpide ja õhusõiduki hindamise alusel.

Armee Aeronautical Rajoon nimetati ümber United States Army Air Service (USAAS) Mai 14, 1918. Järjestikuste seerianumber kava jätkus kuni lõpuni USA Majandusaasta (US Fiscal Year-FY) 1921 (mis oli Juunil 30, 1921). Sel ajal, numbrid olid jõudnud 69592, pluss spetsiaalne plokk 1919-1921 eksperimentaalne hangete puhul 94022/94112 vahemikus.

Alates Juuli 1, 1921 (alguses FY 1922) uus seerianumber süsteem võeti aluseks hangete iga majandusaasta kohta. Iga seerianumber nüüd koosnes alus number, mis vastab kaks viimast numbrit FY, kus raha oli eraldatud tootmine õhusõiduk, mille järjekorranumber näitab järjenumber, et mis konkreetse õhusõiduki jaoks oli tellitud jooksul, et eelkõige FY. Näiteks, lennuk 22-1 oli esimene õhusõiduki tellida FY 1922, 23-1 oli esimene näide tellida FY 1923, jne. See süsteem on veel tänapäevalgi kasutusel.

See on oluline tunnistada, et serial number kajastab majandusaasta, kus selleks, et õhusõiduk on paigutatud, EI ole see aasta, mis on tarnitud. Tänapäeval on vahe aeg tellimuse ja aeg õhusõiduk on tegelikult üle antud, võib olla nii palju, kui mitu aastat.

Kohta Juulil 2, 1926, Army Air Service, nimetati Ameerika Ühendriikide Army Air Corps (USAAC). Kohta Juunil 20, 1941, USAAC, nimetati Ameerika Ühendriikide Armee õhujõudude (USAAF). Kohta Septembril 18, 1947, United States Army Air Force jagati välja USA Armee ja sai eraldi teenuse, United States Air Force. Kogu kõik need muutused varasem eelarve-aasta seerianumber süsteem jäi samaks.

Aastal 1947, umbes samal ajal, et USAF oli ametlikult moodustatud, DoD määruse 5304.9003 kuulutati välja, mis vaja, et järjekorranumber nüüd on vähemalt 3 numbrit. See tähendab, et majandusaasta seriaalid üksikute järjekorras numbrid, mis on väiksemad kui 100 on täis koos nullidega viia need kuni 3 numbrit pikk. Nii 48-1 on kirjutatud 48-001 ametlikes dokumentides. Jada aatomite arv on suurem kui 9999, on kirjutatud 5-kohaline. Aastal 1958, minimaalne arv numbrit sequence number tõsteti neli, nii et 1958 aasta õhusõiduki seeria algas 58-0001.

Laenata-Rentida

Järgmiste läbipääsu Lend-Lease Act aastal 1941, USAAF seerianumbrid eraldati USA-ehitatud õhusõiduk, mis on ette nähtud teenuse Allied air forces Teise Maailmasõja ajal. See oli tehtud rangelt halduseesmärkidel, kuigi need õhusõidukid olid kunagi mõeldud USAAF teenust. Hiljem, Külma Sõja ajal, õhusõidukitele tarnitud USA liitlased Vastastikuse Abi Programmi või Vastastikuse Kaitse Abi Programm määrati USAF seerianumbrid dokumentide säilitamise eesmärgil, kuigi nad tegelikult kunagi kätte USAF.

Mitte kõik õhusõidukite suhtes, mis teenis USA Armee õhujõudude väljastati USAAF seerianumbrid. Kõige tuntumad näited on need, õhusõiduki välismaal omandatud USA Armee Teise Maailmasõja ajal. Enamikul juhtudel, nad tegutsesid vastavalt oma välisriigi nimetused ja seriaalid. Näiteks Spitfires omandatud ÜhendkuningriikI all “Tagasi Laenata-Rentida”, olid all tegutsenud oma Briti nimetused ja nende Briti seerianumbrid. Lisaks mõned USA-ehitatud õhusõiduk, mis oli tellitud Suurbritannia poolt enne Laenata-Rentida, kuid hiljem muljet arvesse USAAF teenus siiski säilitanud oma Royal Air Force seriaalid.

Ümberehitatud Õhusõiduki

Aeg-ajalt, USAF õhusõidukite on põhjalikult taastatud, et viia need kuni tänapäevaste standardite või täita täiesti uued rollid, mida nad ei olnud algselt mõeldud. Paljudel juhtudel on nende õhusõidukite on uuesti serialed uute numbritega seotud nende aasta re-valmistamine. Kuid see reegel ei ole alati järgitud–re üsna groteskne muudatused tekitatud mõned C-135 õhusõidukite suhtes, mis ei toonud kaasa uusi seerianumbrid.

Õhusõiduki Päritud Merevägi

USA Merevägi ja USA Marine Corps on täiesti teine järjestikune nummerdamine süsteem, mis põhineb arvjuhtimisega progressiivne numbrid eraldatud Juhatuse Lennundus. Aeg-ajalt, kui õhusõiduki üle Mereväe USAF. Kui edastamine on ette püsiv, see on tavaliselt nii, et üle õhusõiduk on antud USAF seerianumbrid. Kõige sagedamini, USAF seriaalid nende üle Mereväe õhusõiduki lisatakse jooksul korrapärase jada numbreid, kuid mõnikord on need uued USAF seriaalid on ehitatud tagasiulatuvalt lisada täiendavaid numbrid lõpus järjekorranumber blokeerida eelarveaasta jaoks, mis olid algselt tellitud Tumesinine. Õhusõiduk, mis on ainult ajutiselt üle USAF alates Mereväe säilitavad tavaliselt oma Mereväe seerianumbrid, kuigi värvitud USAF märgistus, kuid mõnikord juhtub, et õhusõiduki laenatud Merevägi on määratud uus USAF seriaalid. Kahjuks süsteem ei ole alati kooskõlas.

Erandid Reeglit

Viimastel aastatel loovutamise USAF seerianumbreid ei ole alati olnud range numbrilises järjekorras piires FY. Lisaks õhusõiduk on mõnikord loetletud antud FY blokeerida, kui see oli tegelikult tellida erinevaid FY. See on kõige sagedamini teinud põhjustel erilise mugavuse. Näiteks seriaalid kaks “Air Force One” VC-137s (62-6000 ja 72-7000), võib see näidata, et nad olid tellitud kümne aasta peale, arvestades, et tegelik erinevus oli ainult seitse aastat. Presidendi VC-25aastast olid tellitud FY 1986 alusel seriaalid 86-8800 ja 86-8900, kuid need numbrid olid muutunud 82-8000 ja 92-9000 erilised, et luua seeria järgmised kaks varem VC-137Cs. radionukliididest. Kui mõned tsiviillennukite on omandatud USAF, kas osta või krambid, seerianumbrid on mõnikord olnud sihtotstarbeline välja järjekorras, kus nende arv on teadlikult valitud, et sobitada oma endise tsiviil registreerimise numbrid. Teinekord, seerianumber jaotamist põhjustel saladuse, et varjata olemasolu salastatud õhusõiduki uudishimulike silmade. Näiteks, seerianumbrid F-117s olid algselt määratud range numbrilises järjekorras, kuid nad olid puistatakse mitmesse erinevasse majandusaastal. Muudel juhtudel, seerianumbrid (nt seerianumbrid uute F-22 Raptor võitlejad) olid saadud tootja ehitus numbrid, mitte järjekord, milles nad olid tellitud. Veel üks veider näide oli A-1 Skyraiders omandatud Navy kasutamiseks Vietnam–nad olid USAF seerianumbrid ehitatud, võttes lennuk on Mereväe seerianumber (Juhatuse Number) ja prefixing ees majandusaasta number, kus lennuk oli tellitud Mereväe. Näiteks Mereväe A-1E Skyraider BuNo 132890 sai 52-132890 kohta USAF rullides.

Raketid ja Undamine

1950ndatel ja 1960ndatel, see oli tavaks, et lisada raketid ja mehitamata õhusõiduki USAF seerianumber partiid. Järelikult ei ole alati võimalik määrata koguarv õhusõiduki tellitud USAF lihtsalt vaadates seerianumber vahemikud.

Sõjaväe Õhusõiduk

Pärast splitoff, USAF alates USA Armee, Armee jätkas kasutada sama seerianumber süsteemi oma õhusõiduki, seriaalid Armee ja õhujõudude õhusõiduk on intermixed jooksul sama FY jada. Alates FY 1967, Armee alustas kasutades hooaeg algab 15000 iga FY, nii Sõjaväe õhusõiduk võib tavaliselt võimalik eristada USAF õhusõidukite poolt, nende kõrge seerianumbrid. Lisaks sellele, kui Sõjaväe õhusõidukite, helikopterite oli seerianumber, kellel on vähem kui 4 numbrit, ekstra nullid olid lisatud pad arvu välja, et 5-kohaline. Selles FY 1971, Armee, läks üle uuele seeria seeria oma helikopterid, mis algas kell 20000 ja jätkas hiljem, sest siis. Igas FY, USA Armee numbrid on palju suuremad kui USAF numbrid on üha tõenäolisem, et saada, nii et seal ei ole palju ohtlikke olukordi, mis tahes kattuvad.

Ekraani Seerianumbrite kohta Õhusõiduki

Aastaks 1914, kui Sõjavägi alustas omandada traktori mootoriga õhusõiduki, kui ametlik seerianumber algas maalitud suur plokk arvud mõlemal pool kere või rooli. Need numbrid olid nii suured, et neid saaks hõlpsasti nähtav ja tunnustatud alates märkimisväärne vahemaa. Ajal Ameerika sisenemist Esimene maailmasõda, suured numbrid olid püsida kere ja mõnikord lisatakse peal valge rooli triip. Algul 1918, tähed “S.C.” ( eest “Signal Corps”) olid sageli lisatud eesliide kuvatakse seerianumber. Kui Sõjavägi Air Service loodi Mais 1918, tähed KS olid asendatud “A.S”. ( eest “Air Service”). Juulis 1926, Army Air Service oli ümber Army Air Corps, ja seerianumber eesliide sai A.C. eest”Air Corps”. Siiski need eesliide tähed ei olnud osa euroopa liidu seerianumber, ja olid lõpuks langes 1932.

Hilinenud 1924, kere seerianumbrid hakkas, et saada väiksemad, kuni nad standardiseeritud nelja-tolline arvud mõlemal pool kere. Aastal 1926, asendatakse sõnad “USA Armee”, olid sageli lisatakse kere number ja 1928 tootja nimi ja Armee nimetus lisati ka ekraanil näha, aga see ei olnud alati teinud.

Kolme-line kere andmete plokk oli vähendatud suurus ühe-tolline tähemärki aastal 1932 ja paigutatud vasakul pool kere lähedal kabiini. See on tuntud kui Tehniliste Andmete Blokeerimine (Technical Data Block – TDB). Andmete plokk mitte ainult kuvada full serial number, kuid ka täpse mudeli tüüp ja mõnikord õhusõiduki kodu või filiaali sõjaväe, mis see oli. Kui TDB lõpuks sai ainus koht õhusõiduki, kui seerianumber oli tegelikult kuvatakse. See oli sageli tõsi, et ainult teiste omamoodi identifitseerimine näidanud, oli üksuse ja baasi tunnuskood, mis ilmub mõlemal pool kere või fin. See tegi raske kindlaks teha tegeliku seerianumber õhusõiduki, põhjustades palju segadust.

Tehnilised Andmed Plokk on endiselt kasutusel ka tänapäeval, kuigi see on nüüd nimetatakse Õhusõiduki Andmed Legendi ja aastate 1990 alguses oli vähendatud suurusega tähtede ainult 1/2 tolline kõrge ja kolis uue asendis maapinna lähedal tankimine nõu. T.O 1-1-4, et Tehniliste Andmete Plokk võib olla kas kere pool või maapinna lähedal tankimine nõu.

Mõne aasta jooksul, 1940. aastate lõpul ja 1950. aastate algul, seerianumber kuvatakse Tehnilised Andmed Blokeerida sageli läbi sufiks kirja, mis ei ole tegelikult osa ametlik seerianumber. Viie tähed kasutati–A US Air Force, G, USA Armee, N eest Air National Guard, R Air Force Reserve, ja T (Reserve Officers Training Course – ROTC). Samas täht M kasutati USAF õhusõiduki seotud Ameerika saatkonnad välisriikides, kuid selle kasutamine lõpetati Augustis 1955.

Puudumine kergesti nähtav seerianumber Sõjaväe õhusõidukite, algas tõsine probleem, ja Oktoobril 28, 1941, varsti pärast USAAF oli moodustatud, et oli antud, et numbrid, mis ei ole väiksem, et 4-kohaline oleks värvitud saba fin kõik Sõjaväe õhusõidukite (kui võimalik) suurus on piisavalt suur, et oleks näha vähemalt 150 meetrit eemal. See oli ametlikult nimetatakse raadio kõnede arvu, kuid oli peaaegu universaalselt tuntud saba number. Kuna sõjalennukid olid sel ajal tõenäoliselt ei kesta kauem kui kümme aastat, esimene number majandusaasta arv oli jäetud saba number oli AC eesliide ja sidekriipsu. Näiteks, Curtiss P-40B seerianumber 41-5205 oli saba number 15205 värvitud oma saba fin, Curtiss P-40K seerianumber 42-11125 oli saba number 211125 maalitud fin, ja P-51B 42-106559 oli 2106559 värvitud saba. Kuna Armee (hiljem Air Force) kasutatud neli viimast numbrit saba number on raadiokutsung, lühikese seerianumbrid (alla 100), saba arv oli laiendatud välja neli numbrit, lisades nullid ees järjekorranumber. Näiteks, 41-38 oleks saba number kirjutatud 1038.

Seega, enamikus olukordades, Maailmasõja II -aegsete lennukite, kus saba number on nähtav, siis võib järeldada, seerianumber lihtsalt pannes kriips, pärast esimese numbri, prefixing 4, ja siis automaatselt on seerianumber. Kahjuks, seal oli palju kõrvalekaldeid nimetatud eeskirjade–on näiteid, kus ainult viimase 4 või 5 kohaline olid värvitud saba, mis muudab andmed õhusõiduki eriti raske.

Aastal 1950, palju lennukeid üle jäänud Maailmasõja II ajastu olid veel kasutusel, kuni nende eeldatava teenuse elab vähem kui 10 aastat. Selleks, et vältida võimalikku segadust hiljem õhusõiduki samasuguse saba arvu, nende vanemad õhusõiduki oli mitu nulli ja kriips lisatud ees saba number näidata, et nad olid üle 10 aasta vana. Loodeti, et see aitaks vältida segadust, mis on põhjustatud dubleerimist saba numbrid kahe õhusõiduki ehitanud üle kümne aasta järel. Siiski ei olnud see alati teinud, ja see ei olnud alati võimalik üheselt kindlaks määrata õhusõiduki poolt teadmisi oma saba number. See tava oli lõpuks lõpetada, kui inimesed hakkasid viidates number 0 on täht O kandideerimine Vananenud. Nõue, et 0 – eesliide oli ametlikult langenud Aprillil 24, 1972.

Mõne aasta jooksul, aastate 1940 lõpul ja aastate 1950 algul, seerianumber kuvatakse Tehnilised Andmed Blokeerida sageli läbi sufiks kirja, mis ei ole tegelikult osa ametlik seerianumber. Viie tähed kasutati–A US Air Force, G, USA Armee, N Air National Guard, R Air Force Reserve, ja T reservohvitseride Kursuse (ROTC)

Aastal 1958, a määrus kuulutati välja, mis määras, et saba number peaks laienema vähemalt 5 numbrit pikk. Mõnikord saba arv oli kärpima pikkus on viis numbrit tahtlikult jättes nii majandusaasta numbrit–näiteks 64-14841 oleks esitatud saba, nagu 14841. Millalgi üks või mitu esimest numbrit sequence number oleks ka jätta. See tava kaasa tuua palju segadust.

Kamuflaaž hakkas uuesti ilmuma USAF ajal õhusõiduki Vietnami Sõda, ja see on muutnud saba numbri esitlus. Tähed “AF” lisati otse üle kaks viimast numbrit aruandeaastal, millele järgneb kolm viimast numbrit järjekorranumber. Kolme-kohaline järjenumber on kõrgus AF-ja eelarve-aasta tähed, kombineeritud ja see on mõnikord nimetatakse “suur” osa saba number. Näiteks F-4E seerianumber 67-0288 oli saba arv 67(väike) 288 (suur). See võib muidugi tekitada segadust, kuna õhusõiduki 67-1288, 67-2288, jne, oleks täpselt sama, saba numbrid, nagu 67-0288 selle kava alusel. See ei ole tavaline põhjustada palju probleeme, kui muidugi mõned neist suurem seerianumbrid on ka juhtunud, et olla F-4Es (mida nad ei olnud). Kahjuks süsteem ei olnud alati järjepidev–näiteks F-4D seerianumber 66-0234 oli saba number, mis näeb välja selline: 60(väike) 234(suur). Tundub, nagu siis, kui see number oli, mis saadakse jättes esimene number, rahandus, ja ühendab ülejäänud “6” koos “0234”. Seega, üks on sageli palju teha haritud arvan, et tuletada õhusõiduki seerianumber saadud teadmisi oma saba number ja teadmisi õhusõiduki tüüp ja mõnikord isegi selle versioon on vajalik. Ma sooviks kuulda igaüks, kes on märkida, eri saba number esitlusi viimaste USAF õhusõiduki.

Siiski Air Mobility Command ja USAF Euroopa õhusõiduki veel kuva eelmise vormi saba arv, mille kõik numbrid on sama suurus ja esimene number on viimane number majandusaasta ja ülejäänud 4 numbrit on 4 viimast järjekorranumber. Puudub AF, kuvatakse just selle käsu nimi paar jalgade kohal. AMC määrused riigi, et saba number peab olema viis viimast numbrit seerianumber. Juhul, kui seerianumber ei ole viis olulist märki lõpus, viimane number majandusaasta muutub esimene märk, ja nullidega kasutatakse täitke ruumi teha viis numbrit. See oleks 58-0001 tunduda, 80001. Tehnilised Et viitab raadio kõne numbrid fin, kogu seerianumber ainult ilmuvate Õhusõiduki Andmed Legend blokeerida. Nendel harvadel juhtudel, kus Air Force ostetud rohkem kui 10 000 õhusõiduki ühe majandusaasta (1964 oli selline aastas), õhusõidukid, mille järjekorranumber on suurem kui 10 000 oleks nii numbrit majandusaasta jätta–näiteks saba arv 64-14840 on 14840, ei 44840. Erandiks oli saba arv EC-130H seerianumber 73-1583, mis oli tema saba number kuvatakse 731583, st, full serial number ilma sidekriipsu. Jälle, ma tahaks kuulda igaüks, kes on näinud erinevat tüüpi seerianumber kuvab Air Mobility Command õhusõiduki.

Buzz Numbrid

Aastatel vahetult pärast teist Maailmasõda 2, paljud USAAF/USAF kasutatavate õhusõidukite märgistus, et oleks võimalik kindlaks teha madala sõidavad õhusõidukit. See oli mõeldud selleks, et vähendada ohtliku tava piloodid suure jõudlusega õhusõiduki teha väike möödub (kõnekeeles tuntud kui “buzzing”) üle maapinna punktid. Seega on need numbrid tulid olla tuntud buzz numbrid.

Süsteemi kasutada kahest tähest ja kolmest numbrist, värvitud nii suur, kui on praktiliselt teostatav, mõlemal pool kere-ja alaosa, vasak tiib. Kahetähelise koodiga kindlaks tüüp ja mudel õhusõidukite ja kolm numbrit, mis koosnes kolmest viimasest numbrid seerianumber. Näiteks, kõik võitlejad olid tähistatud tähega P (hiljem muuta F), ja teise kirja kindlaks võitleja tüüp. Näiteks, buzz number kood F-86 Sabre oli FU, eest F-100 Super Sabre see oli FW. Buzz arv F-100A 53-1551 oli FW-551, buzz arv F-86D 53-1020 oli FU-020.

Ühel korral, kaks lennukit sama liiki ja sama mudel oleks sama kolm viimast numbrit nende seerianumbrid. Kui see juhtus, kahe õhusõiduki eristati lisades sufiks täht A buzz number hiljem õhusõiduki, millele eelneb kriips.

Mõned ühendriikidesse õhusõiduki Maailmasõja II ajal läbi laienenud koodi numbrid nende poole, kuid ma ei tea, kui käesolevates suur märgised olid tegutseda “buzz numbrid”.

Süsteem oli laialdast kasutamist kogu 1950, kuid oli järk-järgult 1960-ndatel. Jaanuari 1965 aasta väljaanne Tehnilised Et 1-1-4 langes kõik nähtu buzz arvu nõue, ja need numbrid alustada kuidas värvitud üle ja olid suuresti kadunud keskpaigaks 1965.

Armee Seerianumbrid

Pärast Ameerika Ühendriikide Armee õhujõudude jagati välja USA Armee ja sai eraldi teenuse, United States Air Force on September 18, 1947, nii Armee ja õhujõudude jätkuvalt kasutanud samu seerianumbreid oma õhusõidukile. Sõjaväe õhusõidukite seriaalid olid sujuvalt intermixed Air Force seriaalid, millel ei ole lünki ja kattumisi.

Kuid 1966, Armee alustanud kasutades viie kohaline numbrite jada, mis oli suurem kui mis tahes järjekorras numbrid, mida USAF, nii et vaatlejad ei segadusse õhusõiduki kahe teenuseid. Lisaks Armee jada numbreid, mis olid eraldatud jooksul õhujõudude jada olid sageli polsterdatud ekstra nullid, et muuta neid on kokku 5 numbrit. Kahjuks, seal on mõned segadust, kuna see süsteem ei olnud mitte alati järjekindlalt järgida, ja seal oli mitmeid väljumisi see norm. Kuigi Armee alustanud kasutades 5-kohaline järjekorranumber alates 1964. aastal, seal oli segatud kott, nelja ja viie kohaline numbrite tegelikku kasutamist. Saba number ettekanded (või püloon numbrid helikopterid), algusaastatel olid päris järjekindel, kasutades viimase numbri majandusaasta ja lihtsalt nelja numbri seerianumber on näidanud. Kui viie kohaline järjekorranumber alanud on kasutatud, siis oli segu saba number esitlusi ainult viis numbrit koos nr aasta (ja mõnikord nulliga!), samuti esitlusi, mille viimane number aasta oli näidatud koos kõik viis jada numbreid. Mõnikord nii numbrite aasta number oli värvitud üle ja siis alles viie-kohaline järjekorranumber oli esitatud. Mõnikord, Armee kopterid, mida kasutatakse kolm viimast numbrit sequence number on kutsung ja te sageli näha, et need kolm numbrit värvitud nina külje akna või esile tõstetud torn ise. On isegi mõned vanemad õhusõiduki kahe kohaline aasta ja kogu viie kohaline seerianumber näidanud, lihtsalt ringi läbi kõik võimalused. (Ref, Nick Van Valkenburgh, Juuli 26, 2013)

Aastal 1971 Armee alustanud kasutades numbrite jada algab 20000, ja numbrid ei olnud uuesti iga järgneva majandusaasta kohta.

Kirjalikus kirjavahetus, nullid olid sageli langenud. See ei ole üldse selge, kui süsteemi polster jada numbreid nullidega tegelikult algas. Samuti tundub, et Sõjavägi jätkab kasutada mõlema süsteemi puhul selle õhusõiduki seerianumber numbrid, üks, mille järjekorranumber on suurem kui mis tahes järjekorras numbrid, mida USAF, pluss väiksemad järjekorranumber polsterdatud nullidega. (Ref, Nick Van Valkenburgh, Juuli 26, 2013)

Boneyards

Ülim lõpus palju USAF ja USA Armee lennukid ja helikopterid, kui nad lahkuvad aktiivsed teenuse on boneyards juures Davis-Monthan AFB lähedal Tucson, Arizona. Lõpus Maailma Sõda 2, alus oli valitud ladustamise saidi lõpetanud sõjalennukid. Kuiv kliima Tucson ja leelis muld tehtud on ideaalne õhusõiduki ladustamine ja konserveerimine. Liigne DoD ja rannavalve õhusõiduki hoitakse seal pärast seda, kui nad on kasutusest eemaldada. Mõnikord õhusõiduk on tegelikult tagastatud teenistuses, kas kaugjuhtimise teel kontrolli all drones või müüakse sõbralik välisriikide valitsused, kuid enamasti nad on scavenged varuosade, et hoida muud õhusõidukid, mis lendavad või on lammutatud.

Algselt tuntud kui Sõjaliste Õhusõidukite Ladustamine ja Kõrvaldamine Center (Military Aircraft Storage and Disposal Center – MASDC), nimi poole oli muutunud Oktoobri 1985 Kosmose Hooldus-ja Uuendusraiete Center (Aerospace Maintenance and Regeneration Center – AMARC). AMARC oli ametlikult ümbernimetatud Mai 2, 2007 309th Kosmosesõidukite Hooldus-ja Uuendusraiete Group (AMARG), kuid siiski kasutab pealkiri AMARC eest kogu maailmas tunnustust ja pärand põhjustel. Kui ma tean, kuupäevast, mil õhusõiduk oli üle MASDC/AMARC, ma loetleda siin.

Kui õhusõiduk siseneb AMARG, see on omistatud numbriline kood (tuntud Tootmise Kontroll Number, või PCN), mis koosneb neljast tähed, millele järgneb kolmekohaline number. Esimesed kaks tähte täpsustada teenuse (AA õhuväe Air Force, AN  eest Mereväe, AC eest Coast Guard, AX, valitsuse agentuur õhusõiduki, AY välisriigi liitlaste lennukid). Teise paari tähed täpsustada, millist tüüpi õhusõiduki (e.g FP eest F-4 Phantom), ja kolme kohaline number määrab, millises järjekorras eelkõige tasapind, et tüüp oli sõlminud AMARG. Näiteks, esimene F-4 lubatud AMARC oleks nummerdatud AAFP001, kaks nulli on lisatud pad välja number 3. Nii PCN oli kasulik ütlen lühidalt, kes kuulub õhusõiduk, mis tüüpi õhusõiduki see oli, ja et mis see saabus AMARG

Enne Okt. 1994 number PCN kood oli kolm numbrit, kuid AMARC aru, et nad olid peagi on rohkem kui 1000 F-4s varude, ja otsus oli tehtud, et see oli vajalik, et laiendada number formaadis neli numbrit, et võtta arvesse uusi Phantom saabumist. Nii RF-4C 64-1021 anti number AAFP969 kohta Oktoober 19, 1994 ja järgmise saabumise 64-1068 anti number AAFP0970 samal päeval. Kõik hiljem F-4s saabumist olid nummerdatud neljakohalise stiilis. Ma kujutan ette, et kui AMARC oli muutnud oma andmebaasi väli, et kasuta 6 märki, seejärel otsustas kasutada seda stiili kõik uustulnukad alates Okt. 94 ja null oli kindlaks määratud, kui tellimuse number oli väiksem kui 1000. Ref: eLaReF, Juuni 17, 2012.

Lisada segadust, õhusõiduki võiks saada mitu PCN, kui ta tuli tagasi, et rajatis mitu korda – näiteks – õhusõiduki võib-olla tulevad AMARG jaoks kasutusea pikendamine (see oleks antud PCN ajaks oma remondil). Siis oleks tagastatud tegevus laevastiku. Ajal oma teenust, kui operaatorid otsustavad, et kõik seda tüüpi õhusõidukeid vaja midagi muud, et kontrollida õhusõiduki oleks tagasi 309 AMARG, et kontrollida osana mõned väiksemad remondi tööd. Saabumisel oleks ta saanud uue (2) PCN. Lõpetamisel pisiremont, õhusõiduki oleks tagasi, et ettevõtjad. Lõpuks, kui ettevõtjad kindlaks, et õhusõiduk ei ole enam vaja, ja nad jäävad pensionile, selle ladustamine, kolmanda PCN oleks olnud määratud. Kui juhtus, et õhusõiduki tagastati teenust veel kord ja siis tõi tagasi AMARG ladustamise, see oleks saada a *neljas* PCH. (Viide: Robert D. Raine, Juuni 27, 2013)

Õhusõiduki võib olla ka määratud muu PCN, kui tal on halduslikult tranferred erinevat teenust, kui ta istub boneyards. Näiteks – AMARG praegu kauplustes C-131, mis algselt saabunud nagu Mereväe vara (ja määrati Mereväe PCN). Mereväe üle lennukil Air Force (nii Mereväe PCN oli eemaldatud ja asendatud õhujõudude PCN). USAF siis üle selle teise valitsusasutuse, nii USAF PCN oli eemaldatud ja asendatud USA Valitsus ei agentuur PCN mis algavad eesliitega “AX.” Ja samal tasapinnal, kolm erinevat PCNs. (Ref: Robert D. Raine, Juuni 27, 2013)

Hiljuti, AMARG kasutusele uue arvuti süsteemi ja otsustas lõpetada häirib, et määrata PCN kui õhusõiduk saabub poole. Kõik on nüüd jälgida seerianumber, kuna selle kohta puuduvad kahe õhusõiduki kunagi on täpselt sama seerianumber. PCN olid mis ei ole eemaldatud ja õhusõidukid vanemad, kuid uusi PCN ei ole enam määratud õhusõidukite suhtes, kui nad saabuvad. (Ref: Robert D. Raine, Juuni 27, 2013).

Nimekiri seerianumbrid õhusõiduki üle MASDC/AMARC võib leida veebilehelt www.amarcexperience.com.

Tootja Seerianumbrid

Kui õhusõiduk on ehitatud, ettevõte, mis ehitati see määrab tootja seerianumber. See arv on tavaliselt plaadil paigaldatud kuskil sees lennuk. Kui õhusõiduk on müüdud Air Force, see on välja antud sõjalise seerianumber, mille Kaitseministeerium. Need kaks numbrit kandma mingit seost üksteisega, kuid nad on sageli segi ajada omavahel. Kui ma tean, et tootja seerianumber konkreetse sõjalennukid, ma nimekiri. Kui sõjaliste õhusõidukite lõpuks jõuab tsiviil-käed, see on väljastatud, tsiviil registreerimisnumber, mille omanik on riigi tsiviil-lennunduse asutus. USA-s, need numbrid on antud FAA, ja on tuntud N-numbrid USA-s, sest nad kõik algavad tähega N. Tavaliselt, FAA kasutab õhusõiduki tootja seerianumber jälgida nende õhusõidukite suhtes. Näiteks, palju C-47 Skytrain õhusõiduki lõppes tsiviil käed pärast ajateenistuse lõppu, ja nad on jälgida, kasutades nende tootja seerianumbrid.

Kadunud Air Meeskonna Aruanded

Maailmasõja II ajal Kadunuks Õhu Meeskonna Aruanded (MACRs) olid kirjutatud rekord fakte viimane teadaolev seotud asjaolusid kadunud air meeskonnad. Esimese volitatud Mais 1943, MACRs valmistasid ühik varsti pärast aircrew kahju, ja nad saadeti seejärel, et AAF Heaquarters, kui need esitati. Kui MACRs olid nummerdatud, et nende väljaandmise. Mõned MACRs olid valmis pärast sõda oli möödas, vajadusi ja tingimusi dikteerida. Lisaks on mõned MACRs olid valmistatud lõpus sõja kahjude katmiseks, mis toimus enne kehtestamist MACR süsteemi. See, miks mõned 1942/43 kahju on suurem MACR numbrid, kui need, mis toimus pärast Mai 1943. Nimekiri MACR numbrid (koos õhusõiduki tüübi, seadme ja kuupäev) võib leida ArmyAirForces.com Maailmasõda II. Täielik koopiad MACRs saab tellida rahvusarhiivile aadressil Rahvusarhiiv Sõjalise Arvestust.

Järgnev on loetelu seerianumbrid USA Armee ja USAF õhusõiduki. See on puudulik, millel on palju lünki–eriti aastat hiljem. Kui ma tean, et lõplik dispositsiooni konkreetse õhusõiduki või kui õhusõiduk on mingi eriline ajalooline tähtsus, see teave on noteeritud ka siin.

Nautida ennast sirvimise kaudu need nimekirjad–seal on palju kena ajalooline interludes siin esitada. Need nimekirjad ei ole sugugi täielik või vigadeta ja ma sooviks kuulda igaüks, kes on täiendusi või parandusi.

Seal on palju inimesi, kes tahavad teada operatiivne ajalugu või lõplik dispositsiooni eelkõige nimetatud õhusõidukit, selles andmebaasis, kuid mille kohta olen väike või puudub teave. Kui teil on konkreetne küsimus ajaloo kohta, eriti USAAF/USAF õhusõiduki, võite proovida Ohujõudude Ajaloo Uurimine Agentuuri, mis asub aadressil Maxwell AFB, Alabama. Nad on kaardid peaaegu iga õhusõiduki kunagi omanik või haldaja poolt USAAC/USAAF/USAF, ja neil võib olla võimalik, et vastus teie küsimusele on üsna kiiresti. Teine infoallikas on Üksikute Õhusõidukite Rekord Kaardi fail asub National Air and Space Museum Arhiivide Osakond. Samuti võib olla võimalik, et aidata teil. Aga, olete alati teretulnud e-posti mind igal juhul ning ma näen, kui ma üles kaevama midagi.

Otsingumootor

Kui soovite otsida ja seda veebilehte kasutada serial number või konkreetse õhusõiduki tüüp, mine Jeremy Kuris otsingumootorit:

Otsingumootor Seda Saiti


Kumulatiivne Serial Number-Seeria: 1908-1921
+ 1908-1921 Seerianumbrid Viimati muudetud Juuni 24, 2017

Serial Number Listings Eelarve Aasta: 1922 kohal
+ 1922-1929 Seerianumbrid Viimati muudetud Veebruar 2, 2017
+ 1930-1937 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 28, 2017
+ 1938-1939 Seerianumbrid Viimati muudetud: September 7, 2017
+ 1940 Seerianumbrid Viimati muudetud Veebruar 2, 2018
+ 1941 Seerianumbrid 41-1, et 41-6721 Viimati muudetud Jaanuar 4, 2018
+ 1941 Seerianumbrid 41-6722, et 41-13296 Viimati muudetud Veebruar 3, 2018
+ 1941 Seerianumbrid 41-13297, et 41-24339 Viimati muudetud Detsember 8, 2017
+ 1941 Seerianumbrid 41-24340, et 41-30847 Viimati muudetud Jaanuar 26, 2018
+ 1941 Seerianumbrid 41-30848, et 41-39600 Viimati muudetud Jaanuar 13, 2018
+ 1942 Seerianumbrid 42-001, et 42-30031 Viimati muudetud Jaanuar 23, 2018
+ 1942 Seerianumbrid 42-30032, et 42-39757 Viimati muudetud Detsember 27, 2017
+ 1942 Seerianumbrid 42-39758, et 42-50026 Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1942 Seerianumbrid 42-50027, et 42-57212 Viimati muudetud Jaanuar 31, 2018
+ 1942 Seerianumbrid 42-57213, et 42-70685 Viimati muudetud Detsember 12, 2017
+ 1942 Seerianumbrid 42-70686, et 42-91973 Viimati muudetud Jaanuar 7, 2018
+ 1942 Seerianumbrid 42-91974, et 42-110188 Viimati muudetud Jaanuar 16, 2018
+ 1943 Seerianumbrid 43-001, et 43-5108 Viimati muudetud Oktoober 16, 2017
+ 1943 Seerianumbrid 43-5109, et 43-52437 Viimati muudetud Jaanuaril 20, 2018
+ 1944 Seerianumbrid 44-001, et 44-30910 Viimati muudetud November 4, 2017
+ 1944 Seerianumbrid 44-30911, et 44-35357 Viimati muudetud Jaanuar 13, 2018
+ 1944 Seerianumbrid 44-35358, et 44-40048 Viimati muudetud Jaanuar 13, 2018
+ 1944 Seerianumbrid 44-40049, et 44-70254 Viimati muudetud Detsember 28, 2017
+ 1944 Seerianumbrid 44-70255, et 44-83885 Viimati muudetud Jaanuar 18, 2018
+ 1944 Seerianumbrid 44-83886, et 44-92098 Viimati muudetud Veebruar 2, 2018
+ 1945 Seerianumbrid Viimati muudetud November 24, 2017
+ 1946 1948 Seerianumbrid, Viimati muudetud September 17, 2017
+ 1949 Seerianumbrid Viimati muudetud August 15, 2017
+ 1950 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 1951 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1952 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar  27, 2018
+ 1953 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 21, 2018
+ 1954 Seerianumbrid on Viimati muudetud November 4, 2017
+ 1955 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 23, 2018
+ 1956 Seerianumbrid (56-001/956) Viimati muudetud  Juuli 16, 2017
+ 1956 Seerianumbrid (56-957/6956) Viimati muudetud Detsember 29, 2017
+ 1957 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 1, 2018
+ 1958 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1959 Seerianumbrid, Viimati muudetud Detsember 28, 2017
+ 1960 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 1961 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 1962 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1963 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1964 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1965 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1966 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1967aasta Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 1, 2018
+ 1968 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 15, 2018
+ 1969 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 1, 2018
+ 1970 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 26, 2018
+ 1971. aasta Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 15, 2018
+ 1972 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 15, 2018
+ 1973 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 15, 2018
+ 1974 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 4, 2018
+ 1975 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 4, 2018
+ 1976. aasta Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 13, 2018
+ 1977 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 13, 2018
+ 1978 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 13, 2018
+ 1979 Seerianumbrid Viimati muudetud Januaty 18, 2018
+ 1980 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 18, 2018
+ 1981 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 21, 2018
+ 1982 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 21, 2018
+ 1983 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1984 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 1985 Seerianumbrid Viimati muudetud November 24, 2017
+ 1986 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 1987 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1988 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1989 Seerianumbrid Viimati muudetud Oktoober 23, 2017
+ 1990 Seerianumbrid Viimati muudetud November 5, 2017
+ 1991 Seerianumbrid Viimati muudetud November 5, 2017
+ 1992 Seerianumbrid Viimati muudetud oktoober 27, 2017
+ 1993 Seerianumbrid Viimati muudetud November 5, 2017
+ 1994 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 1995 Seerianumbrid Viimati muudetud November 5, 2017
+ 1996 Seerianumbrid, Viimati muudetud September 29, 2017
+ 1997 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 29, 2018
+ 1998 Seerianumbrid Viimati muudetud August 15, 2017
+ 1999 Seerianumbrid Viimati muudetud Oktoober 23, 2017
+ 2000 Seerianumbrid Viimati muudetud Oktoober 23, 2016
+ 2001 Seerianumbrid Viimati muudetud Juuni 13, 2016
+ 2002 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 19, 2018
+ 2003 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 2004 Seerianumbrid, Viimati muudetud September 29, 2017
+ 2005 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 2006 Seerianumbrid Viimati muudetud November 7, 2017
+ 2007 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 1, 2018
+ 2008 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 2009 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 2010 Seerianumbrid Viimati muudetud November 5, 2017
+ 2011 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 2012 Seerianumbrid Viimati muudetud Jaanuar 15, 2018
+ 2013 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 26, 2018
+ 2014 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 2015 Seerianumbrid Viimati muudetud November 5, 2017
+ 2016 Seerianumbrid, Viimati muudetud Jaanuar 1, 2017
+ 2017 Seerianumbrid Viimati muudetud Märts 2, 2017
+ 2018 Seerianumbrid Viimati muudetud Detsember 30, 2013

Pildistatud Telg Õhusõiduki
+ Pildistatud Telg Õhusõiduki Viimati muudetud Jaanuar 31, 2018

Tänu populaarsed nõudlus, ma olen nüüd postitad kokkuvõte kõige viimased uuendused USAF seerianumber andmebaasi. Ma postitada uuendusi umbes iga kahe nädala tagant ja kokkuvõte kõige värskema uuendusi saab näha klikkides alloleval lingil.

Kokkuvõte Veebruar 3, 2018 uuendused.

Vajuta siia, et minna nimekirja, USA Merevägi ja USA Marine Corps õhusõiduki seerianumbrid.

Lühendid ja Akronüümid

 • AAA: Ohutõrje Suurtükiväe
 • AB: Õhk Baas
 • AF: Õhk Jõudu
 • AFB: Õhk Jõudu Baas
 • AFM: Õhk Jõudu Kuu
 • ANG: Õhk Riiklik Valvur
 • AP: Lennujaama
 • AMARC: Kosmosesõidukite Hooldus-ja Uuendusraiete Center, Davis Monthan AFB, Arizona
 • ANLC: Army-Navy Likvideerimise Komisjon
 • BEA: Briti Euroopa Hingamisteede
 • BOAC: British Overseas Hingamisteede Ettevõte
 • BG: Pommitamine Grupp
 • BS: Pommitamine Eskadron
 • C/N: Ehitus Arvukalt
 • CA: lahingulennukid
 • CAA: Tsiviil-Lennundus Asutus, mis on asutatud 1938 aastal. Hiljem sai Tsiviil-Lennundus Haldus-1940. Aastal 1958 , CAA reorganiseeriti arvesse Federal Aviation Amet
 • CAF: Konföderatsiooni Õhk Jõudu (nüüd Mälestus Õhk Jõudu)
 • KORK: Tsiviil-Õhk Patrol
 • CL-26: USAAF kategooria õhusõiduk loetakse mitte-lendav õhusõiduk, mida kasutatakse koolituse maa maintence personal.
 • DOW: Surnud Haavad.
 • DPC: Riigikaitse Taim Corporation (tütarettevõtja RFC)
 • DRMO: Riigikaitse Taaskasutamisele ja Turustamise–Üksus, mis müüb ülejäägi õhusõiduki, tavaliselt tuleb hävitada nagu jäägid.
 • DVM: Depot Vliegtuig Materieel (Holland)
 • EdA: Ejercito de Aire (hispaania Õhk)
 • (FAA): Federal Aviation Selts (moodustati aastal 1950). Hiljem nimetati ümber Federal Aviation Administration (1966)
 • FG: Võitleja Grupp
 • FS: Fighter Squadron
 • FLC: Välis Likvideerimise Komisjon. Agentuur, mis on loodud Sõda Osakond, liimitud ja käitab läbi riigi. Müüa õhusõiduki neutraalsete riikide
 • FMS: Foreign Military Sales–Loodi 1968. aastal, et hõlbustada müük USA sõjalise varustuse forengn valitsused. Ostja ei käsitle otseselt riigikaitse töövõtja, selle asemel, et Kaitseministeeriumi Julgeoleku Koostöö Agentuur tegutseb vahendajana. Mõned USAF FM-i programmid on kaks sõna-kood nimed, mis algavad sõna RAHU, kusjuures teine sõna, mis esindavad mõned tahk klient.
 • FY: Majandusaasta
 • JASDF: Jaapan Õhu enesekaitseks Jõudu
 • JMSDF: Jaapani Mere enesekaitseks Jõudu
 • JSTARS: Ühine Järelevalve Eesmärk Rünnak Radari Süsteem
 • KIA: Hukkus Tegevus
 • KLu: Koninklijke Luchtmacht (Royal Hollandi Õhujõud
 • LLN: Leger Luchtmacht Holland (Madalmaad Army Õhk Jõudu)
 • MACR: Kadunud Air Meeskonna Aruanne
 • KAART: Sõjaline Abi Programm
 • MASDC: sõjalennukid, Ladustamise ja Kõrvaldamise Keskus
 • MDAP: Vastastikuse Kaitse Abi Programm–Föderaalse valitsuse programm loodi 1949. aastal osutada sõjalist ja rahalist abi, et liitlasriikide.
 • MIA: Missing In Action
 • MLD: Mere Luchtvaart Dienst (Royal Hollandi Merevägi)
 • MSN: Tootja Seerianumber
 • NACA: Riiklik Nõuandekomitee Lennundus
 • NASA: National Aeronautics and Space Administration
 • NASM: National Õhk ja Ruumi Muuseum
 • NEIAF: Hollandi Ida-Indias Õhk Jõudu
 • NTU: Ei Võeta Üles
 • PLAAF: People Liberation Army Õhk Jõudu
 • POW: Vangina Sõja
 • RAAF: Royal Australian Õhk Jõudu
 • RAF: Royal Air Force
 • RCAF: Royal Canadian Õhk Jõudu
 • RFC: Rekonstrueerimine Finance Corporation — valitsuse agentuur, mis asutati aastal 1932 anda abi, riigi ja kohalike omavalitsuste ja anda laenu pangad, raudteed, hüpoteegi ühendused, ja muud ettevõtjad. Sõja ajal RFC tehtud laenud ettevõtetele oluline, et sõda jõupingutusi. Samuti kontrollis müük ja kõrvaldamise üle ja ülejääk õhusõiduki lõpus sõda.
 • RFC: Royal Flying Korpus
 • RMC: Tagasi Sõjalise Kontrolli
 • RNZAF: Royal Uus-Meremaa õhujõudude
 • ROCAF: Hiina Vabariik Õhk Jõudu
 • SBD: Küsitletud Lahing Kahju
 • SE: Kagu
 • SOC: Kriipsutada Maha Laadima–formaalsus, mille abil ühik, mis annab kuni kontrolli lennuk, kui nad ei pea enam kasutama, nii, et nad ei ole enam ametlikult selle eest vastutav. See võib olla, sest lennuk oli hävinud, vigastatud, pärast remonti, sai gate valve, tulekahju hulk, või erinevaid sihtmärk, või kuna see oli saadetud ladustamine.
 • SOS: Erioperatsioonide Grupp
 • SVN: Lõuna-VietNam
 • TACAMO: Võtta vastutus Ja kolima
 • TASS Tactical Air Toetada Squadron
 • TFS: Taktikaline Fighter Squadron
 • TFW: Taktikaline Fighter Wing
 • USAAC: United States Army Õhk Korpus
 • USAAF: United States Army Õhk Jõudu
 • USAF: United States Õhk Jõudu
 • VIP: Väga Tähtis Isik
 • WAA: Sõda Varade Haldus
 • W/O: Maha
 • WFU: Eemaldunud Kasutada
 • WPAFB: Wright Patterson Õhk Jõudu Baas

Viited

Vajuta siia, et vaadata nimekirja viited seerianumbrid loetletud selles kohas.

 

Tagasi esilehele