USA Merevägi ja USA Merejalaväe sõjalennukid Seerianumbrid ja Juhatuse Numbrid–1911 et Esitada

Algne allikas: http://www.joebaugher.com/navy_serials/navyserials.html

Ameerika Ühendriikide Mereväe omandas oma esimese õhusõiduki 1911, Curtiss Kolmkõla nupp floatplane. Algselt, kui USA Merevägi määratud seerianumbrid oma lennukeid järjest tootja poolt, eraldi numbrijada iga tootja puhul. Seerianumber oli kaks osa. Esimene osa oli kirjas, mis on määratud tootja– A Curtiss, B Wright, jne. Kirjas oli, millele järgneb number, et näidata jada riigihangete iga tootja. Näiteks, esimene Curtiss-ehitatud Mereväe lennuk oli serialed A-1,  A-2 jne.

Süsteem pidi olema kiiresti kohandatud mahutada erinevat tüüpi lennukid, mis on saadud ühe ja sama tootja–Curtiss oli anda veel ühe kirja, C, eristada selle all sõitvate paatide oma pontoon vesilennukid, täht D oli määratud Burgess ja Curtis (ei ole seotud), ja E määrati Curtiss kahepaiksed.

Aastal Märtsis 1914, tootja-põhise määramise süsteem oli mahajäetud ja asendati kahe-A kiri liik ja alaliik klassifitseerimise süsteem. Esimene kiri oli tüübi või klassi–seisis Raskemad Kui Õhk, B vabalennuõhupalli, C Juhitavad, ja D-Lohe Balloon. Teine kiri oli tähistamiseks kasutatud alatüübi–näiteks AH oli hydro lennuk, AB oli sõidavad paadiga, ja AX oli kahepaikne. Kõik ellujäänud õhusõiduki alusel omandanud esialgse kava oli ümbernimetatud ja reserialed. Eraldi jada seriaalid oli määratud, et iga liik/alaliik klassifikatsioon.

Mais 1917 ajal USA sisenemise WW 1, see oli muutunud järjestikuste numbriline loend, olenemata nende liigist. Mingil põhjusel, number 51 võeti mugav lähtepunkt. Vana eesliide tähed olid alles lühikest aega, kuid enam ei olnud mõni suhe, et seerianumbrid. Kohta Mail 19, 1917, eesliide tähed olid ametlikult loobutud ja asendatud üks täht, A eest lennuki. Need numbrid olid esialgu nimetatakse “hoone numbrid”, kuid surid hiljem nn “tähistavad numbrid”. Hilisematel aastatel, nad tulid olla tuntud Juhatuse Numbrid (BuNos), sest need olid määratud Mereväe Bureau of Lennundus pärast, et organisatsioon loodi 1921 aastal. A-eesliide oli kustutatakse numbrid lõpus majandusaasta 1930 (pärast OJ2, A-9204).

Algne jada jõudnud 9999 aastal 1935, ja mitte laiendada serial number viiekohaline, uus numbrijada alustati 0001. See on nn teise seeria Juhatuse Numbrid.

Aastal 1940 aastal, nii palju õhusõiduki olid tellitud tulemusena President Franklin Roosevelt on taasrelvastumise programm, mis leiti vajalik, et lõpetada teise seeria juures 7303, et vältida segadust õhusõidukiga, millel on hilja numbrid algse seeria, mis oli ikka veel kasutuses. Kolmas (ja viimane) seeria Juhatuse Numbrid algas 00001 (kasutades 5-kohaline algusest). Kui kolmanda rea jõudnud 99999 aastal 1945, see oli lubatud jätkata arvesse kuue kohaline. See seeria numbrid jätkub tänapäevani. See on nüüd saavutanud üle 165000.

Marine Corps õhusõidukite on hangitud Merevägi, et nad kasutavad Mereväe Juhatus Numbrid, kuid rannavalve on osa USA Department of Homeland Security (kilbi) ja kasutab oma seerianumber jada.

Büroo antakse Number, õhusõiduki, kui see on algselt tellitud, mitte siis, kui see on tegelikult tarnitud Merevägi. Kokku arv serial numbrid (nüüdseks üle 165000) ei kajasta tegelikke õhusõidukite arv tehtud, sest suuremahulise lepingu tühistamine lõpus II maailmasõda ja muud programmi muudatusi viimaste aastate jooksul.

Mitte iga määratud juhatuse number tingimata näitab tegelik õhusõiduki Mereväe teenust, sest programmi tühistamine sageli toimus enne tegeliku tarne. Eel-sõja-aastatel, mis on määratud juhatuse numbrid, mis olid tühistatud enne sünnitust ei määraks, kuigi see oli päris tihti teinud hilja II Maailmasõja numbrid. Seal on aeg-ajalt olukordi, kus juhatus number partii oli järjest eraldatud kaks või isegi kolm eraldi õhusõiduki tellimusi, vaid on need kõik tühistatud enne sünnitust.

USA õhujõududel on täiesti teine järjestikune nummerdamine süsteem, mis põhineb õhusõiduki hangete jooksul igal eelarveaastal. Aeg-ajalt, kui õhusõiduki üle USAF Merevägi. Kui edastamine on ette püsiv, see on tavaliselt nii, et üle õhusõiduk on antud täiesti uus Mereväe juhatus numbrid. Samas, kui edastamine on ette ainult ajutine, originaal USAF seerianumbrid on sageli säilinud Mereväe teenus, kuid mõnikord juhtub, et õhusõiduki laenatud Merevägi on määratud uus juhatus numbrid. Kahjuks süsteem ei ole alati kooskõlas.

Seal on mitmeid olulisi erandeid loovutamise numbrite kuuekohaline numeratsiooni 1960 aastatel, oli blokk kuuekohalised numbrid, mis algavad 00, mis olid määratud on antisubmarine droon-kopter tuntud QH-50C ja QH-50D. Põhjus, miks see imelik süsteem tundub, et on kadunud ajalukku. Teine suur erand on sätestatud mitte-järjestikused numbrid, mis algavad 198003 ja ulatudes kuni 999794. Need numbrid olid tavaliselt määratud õhusõidukitele, mis tuli Mereväe alates Õhk Jõudu, Armee, või isegi välismaiste organisatsioonidega. Seal ei tundu olevat mingit riimi või põhjusel, et need ülesanded–paljudel juhtudel nad olid saadud, muutes õhuväe õhusõiduki numeratsiooni. Muudel juhtudel, nad olid ehitatud läbi tootja ehitus numbrid. Näiteks, Marine Corps F-21As, mis olid renditud Iisraeli 1987 erineva air combat koolitus anti juhatuse numbrid saadud õhusõiduki kolme-ehitus-kohaline number, mille ees seisab 999.

Tootmise Plokid

Vahetus sõjajärgse aasta jooksul, nagu USAF, USA Merevägi/Marine Corps sageli kasutatakse tootmise blokeerimise süsteem, et jälgida alaealise tootmise rida muudatusi, mida ei peeta piisavalt drastiline, kui helistada uue õhusõiduki konfiguratsiooni järjekorranumber. See süsteem jätkas pärast vastuvõtmist ühtne määramise süsteemi 1962. Just nagu Õhk Jõudu, Mereväe/Marine Corps ei kasuta tootmise ploki nimetuste kõik oma lennukid, ja seal oli suuri erinevusi süsteemid, mida kasutatakse ühest õhusõiduki tüübist teise.

Lahtrite Numbrid tavaliselt jätkus sammuga 5 alustades -1, siis -5, -10 ja nii edasi. Vahepealsed numbrid olid reserveeritud tähistamiseks valdkonnas muudatusi, mis on tehtud pärast õhusõiduki tarnimine, kuigi nende kasutamine tundub olevat eksklusiivne USAF, ja ei ole teada salvestada mis tahes USN õhusõiduk, millel on sellised vahepealsed numbrid. Erandid plus “pluss 5” reegel progresseerumise olid üsna sagedased, tüüpilised näited on McDonnell Banshee, Demon, ja Phantom ja LTV Corsair II, kelle Blokeerida Numbrid jätkus ühe sammuga -1. -2, -3 ja nii edasi.

Lisaks Blokeerida Numbrid. Mereväe sageli ka kasutada suurtähti, mis tähistavad erinevaid tootmise standarditele. kuigi need ei tundu olevat seotud ühegi USAF-stiili määramist. . Seal oli erinevaid kirja stiile ja tähtede kombinatsioon, mida kasutati. Erinevad stiilid ei ole mingit erilist tähtsust ja ilmselt olemas, sest puudub ühingu USN direktiivi teemal. Mõnikord jada hakkas koos tähega “A” või “a”, mille esimene muutus tootmise standard on tähistatud “B”, seejärel “C”, jne, kuni “Z” oli saavutatud. Kui tähed kaugemale “Z”oli vaja, mõnikord juhtus, et tähed on hakanud üle”, kuid muul juhul järgmine muudatus oli tähistatud märkega “AA”, et “ZZ”. Selleks, et vältida segadust, number null, täht “O” vahele.

Navy, need Blokeerida, Tähed või Numbrid olid kinnitada Juhatuse Number pigem on lisatud ametlik nimetus oli tava USAF. Siiski, erinevalt USAF, Plokk Täht või Number oli kõige sagedamini kasutatakse rangelt kohta ametlikud andmed ja oli väga harva maalitud õhusõiduki ise. Kui Plokk Tähed või Numbrid ei tundu õhusõiduki, nad tavaliselt ilmuvad järelliide täielik kuue näitaja BuNo, et ilmub kas tagumised kere või fin, millel täht või number, mis on kantud väiksemate tähtedega kui BuNo ise.

Modex Tähed ja Külje Numbrid

Vahetus sõjajärgse aasta jooksul, kava võeti vastu, mille määramine ja BuNo õhusõiduki olid värvitud väga väikeste tähtede taga kere. Kuna see arv on harva kergesti nähtav igal läbitud vahemaad kõige Mereväe ja merejalaväe õhusõiduki, viimased neli numbrid BuNo oli tihti maalitud suurte tähtedega kere külge või vertikaalse saba, kuid oli ka juhuseid, kus kogu BuNo oli laialt levinud. See number sai tuntuks modex.

Seal on mõned poleemika päritolu nimi “modex”. Üks võimalus näib olevat järgmiselt. Kui mereväe lendavad õhusõidukid oma kontrolli all oleval alal, nad on kindlaks nende “kutsung” -Nutgrass 122, Tigertail 012, Must Kotkas 601, Lima Viski 05, jne. Siiski, tsiviil-kontrollitav õhuruum need kutsung mõtlen vähe ja ei vasta Lennuliikluse juhtimise Standardid. Nii et, selle asemel, need mereväe lennukid ei tuvastatud TUMESININE (või merel) ja neli viimast numbrit BuNo. Ka transponder tuvastab (või “Squawks) õhusõiduk on Radari ekraanil samal viisil. Kuna on olemas erinevad “Režiimi”, et Lennuliikluse juhtimise Süsteemi kasutab, me saame nimi MODEX, pluss neli viimast numbrit BuNo.

Lisaks, kõige Mereväe ja merejalaväe õhusõidukite on kindlaks määratud grupp, teeninduse ja hoolduse eesmärgil midagi teada, nagu pool numbrit või pool kirjas. Küljel number on värvitud nina iga lennuki. Ma ei ole kindel, kuidas küljel numbrid on saadud–olen näinud ühe-kohaline kahe-kohaline, ning kolme-kohaline kuvab, kuid mitte kunagi rohkem kui kolm. Küljel number mõnikord koosneb viimase kolme numbrit BuNo, kuid muul juhul on midagi pistmist BuNo–iga Tiib tundub, et on oma komplekt numbrid ja numeratsioon skeemid, ja nende puhul on märkimisväärne muutus küljel number format ühest õhusõiduki tüübist teise. Lisaks on värvikoodide süsteemi seotud numbrid.

Vastavalt üks minu allikad, numbrit küljel numbrid kaugemale esimene on kaheksand-formaadis (numbrit läheb alates 1 kuni 7, siis alates 10 kuni 17, 20, 27, jne), mille numbrit 8 või 9 mitte kunagi kasutatud. See oli väidetavalt teha, kuna hooldus meetmed olid algselt salvestatud perfokaardid ja tuli kaudu töödeldud IBM elektroonilist arvestust masinad ja arvutid, mis võib ainult käepide kaheksand numbrid. Imelikult, küljel numbrid jäävad kaheksand-formaadis see päev, kuigi arvuti süsteemid on vahepeal täiendatud mitu korda. Aga ma olen näinud pool numbrid kaugemale esimene number, et tõepoolest on 8 või 9, nii et see piirang peab, seda ei ole universaalne.

Teine võimalik seletus päritolu kaheksand-pool-number süsteem on olemuselt alguses  IFF (Identifitseerimine Sõber või Vaenlane) süsteemid. Koos saabumist Mereväe E-2A lennupõhise eelhoiatuse, küljel numbrid muutunud base-10 base-8 numeratsioon (e.g 500, 501, 502,…, 507, 510, 511, jne). E-2As automaatse jälgimise süsteem vajalik selline muutus, kuna oma arvutid võivad tegeleda ainult base-8 numbrs.  IFF on kasutatavad kontrollerid “positiivne kontroll”. Seal on mitu režiimid: kaks poolt sisestatud piloodi juhtimisel vastutava töötleja, üks squawking kõrgust ja üks reserveeritud sõjaliseks kasutamiseks. Alguses transpondrid olid määratud positsioneerimine lülitab swithces SISSE või VÄLJA lülitada, seal on neli veergu 3 lülitid a 4096 kood või kaks veergu, kolm 64-kood. 4096 on mitmeid erinevaid neljakohalised numbrid, et on võimalik luua ilma 8 või 9 ja sealhulgas 0000, mida ei tohiks kunagi kasutada lennuk transpondrid. Selline kava, seal on 12 binaarne swiches.  IFF saab ainult hakkama kolm binaarne kohti, seega 8’s ja 9’s ei kasutata.  IFF süsteemide sel ajal (ja ma arvan, et nad veel teha) kasutatud kaheksand-süsteemi ja kõige suurem “squawk” mode 2 oli 7777, mode 1 ja 3 oli 77. Seega välimus kaheksand numeratsiooni õhusõiduki pardal. Ei ole kahtlust, mõned põhjused, miks kaheksand -, mitte koma ei kasutata, sest üks asi täpselt peegeldab “bit-orienteeritud” laadi koodid. Kui kümnendkohti kasutati siis mode “A” (tsiviil, “3” sõjalise) ainult numbrid ulatuvad 0 kuni 4096 oleks kasutatav, ilmselt raskem mõista kui võimet kasutada kõiki 4-kohaline number (0000-7777). Ka, eelmine sõjalise režiimi (mode “1”) on lubatud ainult 6 bitised koodid (00-77), ülespoole compatilbility on lihtsustatud, kui peetakse kahekordistamine number, kui see oleks juhul, järsku on lubatud kasutada numbrid vahemikus 64 kuni 4096. Uusim täiendus radari tehnoloogia, Mode-S, laiendab squawk koode 12 bitti 24 bitti mistõttu on võimalik püsivalt määrata koode, et üksikute lennukite ilma dubleerimist. Siiski, hoolimata sellest, et hiljutine leiutis need koodid on endiselt esindatud kasutades oktopalmitaate (8 numbrit) või hex (6 numbrit/tähte).

Järgnev on pool numbrit kava lennuettevõtja air tiivad. Üldiselt on nii, et esimene number tähistab õhusõiduki tüüpi, ja ülejäänud 2 numbrit moodustavad üksikute õhusõidukite jooksul eelkõige tiib. Vedaja-põhinevad võitleja squadrons on tavaliselt kolme-kohaline pool numbrid 1XX või 2XX (mõlemad komplekti numbreid kasutatakse, kui on kaks võitleja squadrons kanduri tiib). Numbrid alates 1 on värvitud punane ja need, mis algab 2 on värvitud kollaseks. Tavaliselt squadron CO on lennuk on nummerdatud 101 ja 201 tegevjuht on lennuk 102, või 202, ja järgnevad lennukid nummerdatud, et piloot staaži. Mõnikord, 100 või 200 kasutatakse esindama CAG (Ülem Air Group) lennuk, kui see on olemas. Ma isegi olen kuulnud küljelt arv 000, mis oli väidetavalt kohaldada Admirali lennuk. Kerge rünnaku õhusõiduki on numbrid algavad 3 (hele roheline) või 4 (keskmine sinine). Raske rünnaku õhusõiduki on numbrid, mis algavad 5, mis on värvitud tume roheline. Fikseeritud tiibadega õhusõidukid kuuluvad VAW squadrons on numbrid 60X mis on värvitud maroon, kuigi nad on üsna harva kasutatud. VAQ squadrons kasutada numbrid 61X, mis olid värvitud tume sinist värvi, aga see oli muutunud paar aastat tagasi, et 5XX, tavaliselt algab 500. Värv on tavaliselt must, välja arvatud CAG õhusõidukite suhtes, mis võib olla peaaegu mis tahes värvi. VS squadrons numbrite kasutamise 62X ja 63X, hele sinine või tumepunane värv, aga S-3 squadrons ka kasutatud pool numbrid 70X või 71X tugeva musta värvi. Helikopter squadrons numbrite kasutamise 70X või 71X, mille roheline värv. Mõned allikad väidavad, et 3xx, 8xx ja 9xx on reserveeritud Laevastiku Täiendamise Grupid (Fleet Replenishment Groups-RAGs), kuid see ei paista alati nii olnud, sest vähemalt üks A-7 kerge lisada squadron kasutada 3xx.

Näiteks, kõik F-14 squadron teha kas 1XX (ja ka 2XX, kui seal on 2 F-14 squadrons ühes air wing). XX algab kell 01 ja suurendab sealt. Mõningatel juhtudel, 2 viimast numbrit, see number on ka värvitud saba ja tiivad iga õhusõiduki, samuti ülemise tagumise ääre klapid. See aitab kabiini personali lennukikandjate kindlaks teha erinevad tasapinnad tekil, eriti kui nad on pakitud lähestikku.

Mere õhusõiduki tavaliselt kasutada kaks-kohaline pool numbrid, kui need on määratud lennuettevõtja, mille puhul nad vastu kolme-kohaline kood, mis on loetletud eespool. Samas, kui nad on määratud amfiibsed assault laevad nad endiselt kasutada kahe-kohaline kava.

Maismaal Mereväe õhusõiduki kasutada ka pool numbrid, kuid need on tavaliselt kolm viimast numbrit BuNo. Vähem prognoositavad olid pool numbrid Test Center, Air Station, ning laeva ja õhusõiduki. Siiski, laeva ja õhusõiduki tavaliselt on pool numbrit, mis ei laeva kere number. Näiteks, kui vedaja USS John F. Kennedy (CV-67) oli C-1, mis on talle määratud, õhusõiduki oli “67”, nagu pool numbrit.

Ma sooviks kuulda igaüks, kes on täiendusi või parandusi, et need modex ja pool numbrid.

Kui Boneyards

Ülim lõpus paljude Mereväe ja Merejalaväe lennukid ja helikopterid, kui nad lahkuvad aktiivsed teenuse on boneyards Arizona. Kuiv kliima-ja leelis muld piirkonna muudab ta ideaalseks avatud ladustamine ja säilitamine õhusõiduki. Lõpus World War 2, paljud ülejääk Mereväe õhusõiduki olid salvestatud NAS Litchfield Park, umbes 30 miili lääne Phoenix, Arizona. Pärast 1967. aasta see vahend oli suletud ja Mereväe nihkunud operatsiooni Davis-Monthan AFB lähedal Tucson, Arizona. Liigne DoD ja rannavalve õhusõiduki hoitakse seal pärast seda, kui nad on kasutusest eemaldada. Mõnikord õhusõiduk on tegelikult tagastatud teenistuses, kas kaugjuhtimise teel kontrolli all drones või müüdud sõbralik välisriikide valitsused, kuid enamasti nad on scavenged varuosade, et hoida muud õhusõidukid, mis lendavad või on lammutatud.

Algselt tuntud kui Sõjaliste Õhusõidukite Ladustamine ja Kõrvaldamine Keskus (Military Aircraft Storage and Disposal Center-MASDC), muudeti nimi oktoobrist 1985 kuni Kosmose Hooldus-ja Uuendusraiete Keskus (Aerospace Maintenance and Regeneration Center -AMARC). AMARC oli ametlikult ümbernimetatud Mai 2, 2007 309th Kosmosesõidukite Hooldus-ja Uuendusraiete Group (Aerospace Maintenance and Regeneration Group-AMARG), kuid siiski kasutab pealkiri AMARC eest kogu maailmas tunnustust ja pärand põhjustel. Kui ma tean, kuupäevast, mil õhusõiduk oli üle MASDC/AMARC, ma loetleda siin.

Kui õhusõiduk kantakse AMARG, see oli määratud kood (tuntud Tootmise Kontroll Number, või PCN), mis koosneb neljast tähed, millele järgneb kolmekohaline number. Esimesed kaks tähte on määratletud teenuse (AA eest Õhk Jõudu, AN eest Mereväe, AC eest Rannavalve, AX, valitsuse agentuur õhusõiduki, AY välisriigi liitlaste lennukid). Teise paari määratud tähtede õhusõiduki tüüp (e.g 3A eest A-4 Skyhawk), ja kolme kohaline number määrab, millises järjekorras eelkõige tasapind, et tüüp oli sõlminud AMARG. Näiteks, esimene A-4 lubatud AMARC oleks nummerdatud AN3A001, kaks nulli on lisatud pad välja number 3. Nii PCN oli kasulik ütlen lühidalt, kes kuulub õhusõiduk, mis tüüpi õhusõiduki see oli, ja et mis see saabus AMARG.

Enne Okt. 1994 number PCN kood oli kolm numbrit, kuid AMARC aru, et nad olid peagi on rohkem kui 1000 F-4s varude, ja otsus oli tehtud, et see oli vajalik, et laiendada number formaadis neli numbrit, et võtta arvesse uusi Phantom saabumist. Ma kujutan ette, et kui AMARC oli muutnud oma andmebaasi väli, et kasuta 6 märki, seejärel otsustas kasutada seda stiili KÕIK uustulnukad alates Okt. 94 ja null oli kindlaks määratud, kui tellimuse number oli väiksem kui 1000. Ref: eLaReF, Juuni 17, 2012.

Lisada segadust, sama õhusõiduki võiks olla mitu PCNs-i. Näiteks, kui õhusõiduki hoidla AMARG tagastatakse teenust, siis saad uue PCN, kui see on tagasi AMARG ladustamise teist korda. Õhusõiduki võib olla ka määratud muu PCN, kui tal on halduslikult tranferred erinevat teenust, kui ta istub boneyards. Näiteks – AMARG praegu kauplustes C-131, mis algselt saabunud nagu Mereväe vara (ja määrati Mereväe PCN). Mereväe üle lennukil Air Force (nii Mereväe PCN oli eemaldatud ja asendatud õhujõudude PCN). Siis USAF üle selle teise valitsusasutuse, nii USAF PCN oli eemaldatud ja asendatud USA Valitsus ei agentuur PCN mis algavad eesliitega “AX.” Ja samal tasapinnal, kolm erinevat PCN. (Viide: Robert D. Raine, Juuni 27, 2013)

Lisaks õhusõiduk, mis on vahel üle kanda teenused, õhusõiduki võiks saada mitu PCN, kui ta tuli tagasi, et rajatis mitu korda – näiteks – õhusõiduki võib-olla tulevad AMARG jaoks kasutusea pikendamine (see oleks antud PCN ajaks oma remondil). Siis oleks tagastatud tegevus laevastiku. Ajal oma teenust, kui “ettevõtjad” kindlaks määrata, et kõik seda tüüpi õhusõidukeid vaja midagi muud, et kontrollida õhusõiduki oleks tagasi 309 AMARG, et kontrollida osana mõned väiksemad remondi tööd. Saabumisel oleks ta saanud uue (2) PCN. Lõpetamisel pisiremont, õhusõiduki oleks taas tagasi ettevõtjad. Lõpuks, kui ettevõtjad kindlaks, et õhusõiduk ei ole enam vaja, ja pensionile seda ladustamine, kolmanda PCN oleks olnud määratud. (Viide: Robert D. Raine, Juuni 27, 2013)

Hiljuti, AMARG kasutusele uue arvuti süsteemi ja otsustas peatada määrates PCN kui õhusõiduk saabub poole. Kõik on nüüd tehtud seerianumber, kuna selle kohta puuduvad kahe õhusõiduki on täpselt sama seerianumber. PCN olid mis ei ole eemaldatud ja õhusõidukid vanemad, kuid uusi PCN ei ole enam määratud õhusõidukite suhtes, kui nad saabuvad. (Viide: Robert D. Raine,Juuni 27, 2013) loetelu sõjalennukid üle MASDC/AMARC on kättesaadav aadressil www.amarcexperience.com.

Tootja Seerianumbrid

Kui õhusõiduk on ehitatud, ettevõte, mis ehitati see määrab tootja seerianumber. See arv on tavaliselt plaadil paigaldatud kuskil sees lennuk. Kui õhusõiduk on müüdud Mereväe või Marine Corps, kui see on antud büroo arv (see on sõjaline seerianumber) Kaitseministeerium. Need kaks numbrit kandma mingit seost üksteisega, kuid nad on sageli segi ajada omavahel. Kui ma tean, et tootja seerianumber konkreetse sõjalennukid, ma nimekiri. Kui sõjaliste õhusõidukite lõpuks jõuab tsiviil-käed, see on väljastatud, tsiviil registreerimisnumber, mille omanik on riigi tsiviil-lennunduse asutus. USA, need numbrid on antud FAA, ja on tuntud N-numbrid USA, sest nad kõik algavad tähega N. Tavaliselt, FAA kasutab õhusõiduki tootja seerianumber jälgida nende õhusõidukite suhtes. Näiteks, palju R4D sõjaväe transpordilennuk lõppes tsiviil käed pärast ajateenistuse lõppu, ja nad on jälgida, kasutades nende tootja seerianumbrid.

Ajalugu Konkreetse Õhusõiduki

Seal on palju inimesi, kes tahavad teada operatiivne ajalugu või lõplik dispositsiooni eriti Mereväe või Marine Corps nimetatud õhusõidukit, selles andmebaasis, kuid mille kohta olen väike või puudub teave. Kui teil on konkreetne küsimus ajaloo kohta, eriti Mereväe õhusõiduki, võite proovida Mereväe Ajalooline Keskus, kus asub Washington, DC. Nad on kaardid peaaegu iga õhusõiduki kunagi omanduses või mida Merevägi, ja neil võib olla võimalik, et vastus teie küsimusele on üsna kiiresti. Teine allikas on Õhusõiduki Ajalugu Kaardi faili haldab Riiklik Õhk ja Ruum Muuseum Arhiivide Osakond, mis väidab, mikrofilm koopiad, õhusõiduki dokumentide loodud USA Merevägi. Samuti võib olla võimalik, et aidata teil. Aga, olete alati teretulnud e-posti mind igal juhul ning ma näen, kui ma üles kaevama midagi.

Järgnev on loetelu seerianumbrid ja juhatuse numbrid USA Merevägi ja USA Marine Corps õhusõiduki alates 1917 aastast. See on puudulik, millel on palju lünki. Kui ma tean, dispositsiooni konkreetse õhusõiduki või kui õhusõiduk on mingi eriline ajalooline tähtsus, see teave on noteeritud ka siin. Nautida ennast sirvimise kaudu need nimekirjad–seal on palju kena ajalooline interludes siin esitada. Ma sooviks kuulda igaüks, kes on täiendusi või parandusi, et need nimekirjad.

Otsingumootor

Kui soovite otsida ja seda veebilehte kasutada serial number või konkreetse õhusõiduki tüüp, mine Jeremy Kuris otsingumootorit:

Otsingumootor Seda Saiti


Esimene Tähtnumbriline Seeria (1911-1914)

+ Esimene Tähtnumbriline Seeria Viimati muudetud Märts 6, 2014

Teine Tähtnumbriline Seeria (1914-1917)

+ Teine Tähtnumbriline Seeria Viimati muudetud Märts 6, 2014

Esimene Juhatus Number Seeria (1917-1935)

+ A51, et A6001 Viimati muudetud Detsember 29, 2017
+ A6002 9999 Viimati muudetud Oktoober 24, 2017

Teine Juhatuse Number Seeria (1935-1940)

+ 0001, et 5029 Viimati muudetud November 8, 2017
+ 5030, et 7303 Viimati muudetud Jaanuar 18, 2016

Kolmanda Juhatuse Number Seeria (1940-tänapäev)

+ 00001, et 10316 Viimati muudetud Veebruar 3, 2018
+ 10317, et 21191 Viimati muudetud Detsember 8, 2017
+ 21192, et 30146 Viimati muudetud Oktoober 23, 2017
+ 30147, et 39998 Viimati muudetud Veebruar 3, 2018
+ 39999, et 50359 Viimati muudetud Veebruar 3, 2018
+ 50360, et 60009 Viimati muudetud Oktoober 24, 2017
+ 60010, et 70187 Viimati muudetud Veebruar 3, 2018
+ 70188, et 80258 Viimati muudetud Jaanuar 13, 2016
+ 80259, et 90019 Viimati muudetud Oktoober 23, 2017
+ 90020, et 99860 Viimati muudetud Oktoober 24, 2017
+ 99861, et 111748 Viimati muudetud Jaanuar 22, 2015
+ 111749, et 120340 Viimati muudetud Juuli 22, 2017
+ 120341, et 126256 Viimati muudetud Jaanuar 15, 2018
+ 126257, et 130264 Viimati muudetud November 18, 2017
+ 130265, et 135773 Viimati muudetud Detsember 28, 2017
+ 135774, et 140052 Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 140053, et 145061 Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 145062, et 150138 Viimati muudetud Jaanuaril 5, 2018
+ 150139, et 156169 Viimati muudetud Jaanuar 4, 2018
+ 156170, et 160006 Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ 160007, et 163049 Viimati muudetud Jaanuar 4, 2018
+ 163050, et 164195 Viimati muudetud Detsember 22, 2017
+ 164196, et ? Viimati muudetud Jaanuar 27, 2018
+ Välja-kohta-Jada Numbreid Viimati muudetud Jaanuar 31, 2017

Tänu populaarsed nõudlus, ma olen nüüd postitad kokkuvõte kõige viimased uuendused Merevägi ja merejalavägi seerianumber andmebaasi. Ma postitada uuendusi umbes iga kahe või nelja nädala jooksul, ja kokkuvõte kõige värskema uuendusi saab näha klikkides alloleval lingil.

Kokkuvõte Veebruar 3, 2018 uuendused.

Vajuta siia, et minna nimekirja USAAS/USAAC/USAAF/USAF õhusõiduki seerianumbrid.

Lühendid ja Akronüümid

AB: Õhk Baas
AMARC: Kosmosesõidukite Hooldus-ja Uuendusraiete Keskus
AF: Õhk Jõudu
AFB: Õhk Jõudu Baas
ANG:Õhk National Guard
AP: Lennujaama
AMARC: Kosmosesõidukite Hooldus-ja Uuendusraiete Keskus
AMARG: Kosmosesõidukite Hooldus ja uuendamise Rühm
BG: Pommitamine Grupp
BS: Pommitamine Squadron
C/N: Ehitus Number
(FAA): Federal Aviation Administration
FMS: Välisriikide Sõjaliste Müük
FY: Majandusaasta
JMSDF: Jaapani Mere enesekaitseks Jõudu
KIA: Hukkus Tegevus
KAART: Sõjaline Abi Programm
MASDC: Sõjalennukid, Ladustamise ja Kõrvaldamise Keskus
MIA: Kadunud Tegevuses
MSN: Tootja Seerianumber
NACA: Riiklik Nõuandekomitee Lennundus
NAS: Mereväe Õhu Jaam
NASA: Riiklik Lennundus ja Kosmose Administratsioon
NASM: Riiklik Õhk and Kosmose Muuseum
NLR: Enam Ei Registreeritud
PLAAF: People Liberation Army Õhk Jõudu
RAAF: Royal Australian Õhk Jõudu
RAF: Royal Õhk Jõudu
RCAF: Royal Canadian Õhk Jõudu
RFC: Rekonstrueerimine Finance Corporation
RNZAF: Royal Uus-Meremaa Ohujõudude
ROCAF: Hiina Vabariik Õhk Jõudu
SARDIP: Kannatanud Õhusõiduki Taaskasutamist ja Kõrvaldamise Programmi
SE: Kagu
SOC: Tabas Off Charge
SVN: Lõuna-VietNam
USAAC: United States Army Õhk Corps
USAAF: United States Army Õhk Jõudu
USAF: United States Õhk Jõudu
VIP: Väga Tähtis Isik
W/O: Maha
WFU: eemaldunud Kasutada
WPAFB: Wright Patterson Õhk Jõudu Baas

Viited

Vajuta siia, et vaadata nimekirja viited loetletud Juhatuse Numbrid selles kohas.

 

Tagasi pealehele