unixODBC

KASUTUSJUHEND

Tere tulemast unixODBC kasutusjuhendi. See käsiraamat on suunatud suunas inimesed, kes kasutab unixODBC juurdepääsu andmetele allikatest, tööriistu ja rakendusi, mis on välja töötatud teised. Käesolev juhend täiendab Administraator Käsitsi ja Programmeerija Käsitsi, millest igaüks on suunatud pigem tehniliste publik.

Sel hetkel unixODBC on installitud teie Süsteemi Administraator. Teie süsteemiadministraator peaks olema installitud ja registreeritud vähemalt üks ODBC Draiver. Teie Süsteemi Administraator on saavutanud selle, mida järgmised suunad pani välja Administraatori Juhend.

Sa pead konto UNIX/Linux masin; see on ette nähtud ka teie Süsteemi Administraator. Tegelikult, kui teil tekib probleeme tahes ajal käesolevat juhendit, siis tuleks viidata oma Süsteemi Administraatorile, et tagada, et kõik vajalik tarkvara on installitud, moodustab antud, ja priveleges anda. Samuti võiksite rääkida oma Andmebaasi Administraator (Database Administrator – DBA), et tagada, et teil on juurdepääs oma andmebaasi ja lahendada kõik küsimused, mis draiverit kasutada ja millised valikud, et seadistada.

UNIX-i kasutajad võivad anda väga erinevaid meetodeid juurdepääsu oma konto ressursside ja nendele juurdepääsu meetodeid tavaliselt jagunevad kahte kategooriasse.

1. ümbris konto (telnet ja terminali istungid)
2. graafiline lauaarvuti

Kui teil on ainult kest konto, siis sa ei saa kasutada ODBCConfig ja DataManager vahendid.

Nüüd oleme valmis kasutama hakata unixODBC vahendid. Esimene asi, mida peaks tegema, on veenduge, et teil on töötava Süsteemi DSN. Kui sul ei ole; siis tuleks luua Kasutaja DSN. Neid ülesandeid on võimalik saavutada, kasutades ODBCConfig vahend.

Kasutades ODBCConfig

Kui ODBCConfig tool on loodud selleks, et võimaldada teil kergesti seadistada Andmete Allikas (Data Source – DSN). DSN on seaduse pöörduspunkti saada oma andmed. Paljudel juhtudel; luua DSN on nii lihtne kui picking Juht kasutada, valides Server, ja sisestage Nimi DSN. Tegelikult; DSN seisab Andmeallikas Nimi.

Sa peaksid leidma, kasutades ODBCConfig vahend, mis on üsna intuitiivne, sest lihtne Graafiline Kasutajaliides (vt Joonis 1), kuid te peate mõistma, mõned tingimused, enne alustanud.

Kasutaja DSN

Need on sinu personnal Andmete Allikad. Sul on võimalik; Lisada uusi, Eemaldada olemasolevaid ja Seadistada olemasolevaid. Kasutaja DSN teave on salvestatud salajane koht, kui ainult teil on juurdepääs neile. Hoides oma Kasutaja DSN on eraldi muudest Kasutaja DSN lubab teil palju flexability ja kontrolli selle üle, luues ja töötades Andmete Allikad, mis on ainult teile tähtis.

Süsteemi DSN

Need on loodud Süsteemi Administraator. Nad tegutsevad väga palju nagu Kasutaja DSN, kuid kolme olulisi erinevusi.

1. AINULT Süsteemi Administraator saab; Lisada, Eemaldada ja Konfigureerida Süsteemi DSN.
2. Süsteemi DSN kasutatakse ainult siis, kui DSN ei ole olemas nagu Kasutaja DSN. Teisisõnu, su Kasutaja DSN on ülimuslik Süsteemi DSN.
3. Kõik aktsiad sama nimekirja Süsteemi DSN.

Draiverid

Draiverid sisaldavad spetsiaalset koodi vaja rääkida teatud tüüpi andmebaasi, siis töötab. Juhid on sageli pärit müüja andmebaasi, kuid võib ka leida unixODBC pakett. Teie süsteemiadministraator on ainult kasutaja, kes saab installida ja registreerida Draiverit. Sa valida Draiverit kasutada, kui lisada uus DSN.

Lisada DSN

Te tahate, et tagada, et teil on vähemalt ühe tööpäeva DSN. Siin on kiire samm-sammult juhis, et luua oma esimene Kasutaja DSN. Me tegelikult ei kasuta seda veel, sest see hõlmab kasutades muid vahendeid ja me ei ole rääkinud neid veel.

1. Täita ODBCConfig

Seda saab teha mitmel viisil. Kui te teate, et teil on ikoon, mis või menüü kirje ODBCConfig oma töölauale, siis see on mõttetu, kasutades üht järgmistest meetoditest. Kui sul ei ole; siis alustada kest ja sisesta käsk ODBCConfig. Sa peaksid nägema popup aken (vt Joonis 1).

2. Lisa

Kliki Kasutaja DSN tab, et tagada, et te töötate koos Kasutaja DSN. Klõpsake nuppu Lisa. Valige Draiverit nimekirjast. Kui loend on tühi, siis pöörduge oma süsteemiadministraatori poole; ainult Süsteemi Administraator saab lisada Draiverid. See näide püüame kasutada Teksti Faili Juht. Valige Tekst Faili Draiverit, kui sul see on availible.

3. Muuda Valikud

Sa peaksid olema esitatud nimekirja DSN võimalusi, mida saate redigeerida. Joonis 2 näitab võimalusi Teksti Faili Draiverit, kuid siis võib olla erinevaid valikuid, kui sa valisid eri juht. Ühised valikud on; Nimi (unikaalne nimi peab olema kantud). Kirjeldus, Jälgida ja TraceFile.

Sisestage unikaalne nimi, sisestage kommentaar, pööra Jälg maha ja klõpsake nuppu Ok. Võite klõpsata ka Seadistada, peaaknasse tagasi tulla, et need valikud mis tahes ajal tulevikus.

4. Sa oled teinud

Teate, et teil on nüüd oma uue DSN loetletud peamine vorm. See tähendab, et te võite proovida kasutada mõnda tööriista või rakendus, mis kasutab ODBC DSNs andmete kättesaadavuse. See hõlmab mitmeid rakendusi, näiteks Sõna Töötlejad ja tabeleid. Võiksite katsetada oma DSN kasutades DataManager.

Kokkuvõte

ODBCConfig on kasulik vahend PowerUsers, kuid see on piisavalt lihtne, peaaegu iga kasutaja kasutada. ODBCConfig seab kõige olulisemaks põhjuseks, kasutades ODBC ligipääsu oma andmetele; võime teile või teie Süsteemi Administraator muuta, et Andmete Allikas oma tööriistu ja rakendusi. Palun võtke aega, et tutvuda ODBConfig ja oma Juhi valikud, võib-olla istuda keegi, kes on natuke rohkem tehnilist ja rääkida ühe või kahe minuti jooksul. Sa premeeritakse.

Kasutades DataManager

DataManager on suur, graafiline vahend uurida oma Allikatele. See võimaldab uurida te andmeallikad sarnasel viisil, et uurida oma failisüsteemi. DataManager ( vt Joonis 6 ) on jagatud kahte seisukohti. Vasakul teil on Puu Vaade. Puu Vaade on koht, kus saab puurida teavet, mis sind huvitab. Paremal küljel teil on detailne Vaade. Detailne Vaade näitab kõik andmed, mis võivad olla availible valitud elemendi Puu Vaade.

Just nagu ODBCConfig, saate excute, et DataManager mitmel viisil. Üks võimalus on minna kest ja sisesta käsk DataManager. See peaks avab akna, mis näeb välja sarnane Joonis 6.

Järgmisel; laiendada sõlmed puurida teavet, mis sind huvitab. Teil palutakse sisse logida, kui te proovida puurida viimaste Andmete Allikas. Kui see juhtub, siis sisesta sisselogimise ID ja Parooli, mille andis teile Andmebaasi Administraatori või Süsteemi Administraator. Te saate teada, et olete sisse loginud, kui vähe arvuti ekraan muutub punasest roheliseks.

Üks huvitav Detail Seisukohti tekib siis, kui valite Andmete Allikas elemendi puuvaatest, kui olete sisse loginud, see (väike arvuti ekraani on Roheline). Detailne Vaade on SQL redaktor. See on onlu kasulik, kui sa tead, SQL käsk keeles, kuid neile, kes ei… see võib olla väga mugav.

Kokkuvõte

Kui DataManager vahend on hea võimalus testida DSN ja siis näha, millised ressursid on availible sees Andmete Allikas. See on ka väga lihtne kasutada.

Kasutades isql

See on käsurea tööriist. See tähendab, et sa võid seda kasutada, isegi kui sa ei ole tööd Graafilise Töölaua (näiteks; telneti seanssi). See tööriist on mõeldud rohkem arenenud kasutab unixODBC. Saate kasutada isql test ühendus, kuid see on mõeldud, mida need kogenud Kasutusel andmehaldurites (Structured Query Language – SQL). Sa ilmselt ei taha seda tööriista kasutada, kui teil on tunne SQL.

isql võimaldab;

1. ühendage oma Andmete Allikas (kasutades DSN)
2. saada SQL käske Andmete Allikas
3. saada tuleneb Andmete Allikas

See tööriist võib tegutseda kogumitena või interaktiivne režiim. Joonis 3 näitab, lihtne, interaktiivne istung.

Joonis 4 näitab näide isql kasutatakse kogumitena. Teate, et see on öelnud, et käivitada sarnase päringu nagu eespool, kuid see aeg on pärit fail ( My.sql ).

Näiteks Joonisel 4, on ka vormindamine tulemused HTML-tabel ja saadab neid kuni uue faili ( My.html ). Joonis 5 näitab saadud html tabel.

vcCompanyName vcCompanyStreet vcCompanyCity vcCompanyProvince vcCompanyPostalCode
XYZ Company XYZ Street
Another Company
CodeByDesign

Kokkuvõte

isql on võimas vahend töötavad SQL ligipääsu oma Andmetele Allikas, kuid see on rohkem edasijõudnud kasutajale.

StarOffice 5

StarOffice on rakendus, sarnased eesmärgid MS Office. Tasuta versioon, mitteäriliseks kasutamiseks, saab alla laadida StarDivisions kodulehel. Joonis 7 näitab PostgreSQL tabel on sirvida aastal StarOffice. StarOffice saab kasutada ODBC data kuid see võib olla keeruline saada läheb. Siin on mõned asjad, mida tähele kasutamise kohta StarOffice koos unixODBC. Veenduge, et unixODBC on installitud teie arvutisse, enne kui proovite kasutada StarOffice ODBC UNIX.

Küsimus. StarOffice kaob, kui ma proovida laadida loetelu ODBC DSN ja saan vea oma terminali umbes mõned library fail puudu?

Vastus. Kui teil on StarOffice 5.0 võiksite proovige lisada see oma soffice käivitada skripti ekspordi LD_PRELOAD=/usr/lib/libodbc.so Teie soffice käivitada skripti võib leida Office50/bin/soffice ja võib redigeerida suvalise tekstiredaktoriga. Kui te ei ole kindel, kui libodbc.so on või kui soffice on siis soovite võib-olla kasutada UNIX leida käsk.

Aga viimisega StarOffice 5.1 ja üle kõik, mida pead tegema, on lisada teed libodbc.nii, et kas /etc/ld.so.conf või oma LD_LIBRARY_PATH keskkonnamuutuja.

Küsimus. Kas kõik ODBC draiverid töötavad koos StarOffice?

Vastus. Nr. StarOffice on väga nõudlik pärast ODBC draiver. StarOffice vajab palju ODBC funktsioone, et kiita heaks juht. Kaks juhti, mis on teada, et töö on; 1. PostgreSQL ja 2. MySQL. Inimesed on aktiivselt töötavate teiste juhtide suhtes.

Kokkuvõte

StarOffice on tõusev “täht” UNIX maailma. Võite kombineerida StarOffice koos unixODBC saada oma andmed. Koos StarOffice ja unixODBC saate tõmba oma andmed tabeli kujul, Sõna Töötleja või isegi luua Web vormid, mis põhineb oma andmeid.

Järeldus

unixODBC pakub erinevaid kasulik ja võimas vahendid, mis võimaldavad teil konfigureerida sa ODBC juurdepääsu ja tööd oma ODBC andmeid. Tuttav need vahendid on suurepärane algus, kasutades oma ODBC rakendustes, nagu näiteks sõna töötlejad, arvutustabeleid ja isegi rakendusi arendada oma firma tööle.

Allikas http://www.unixodbc.org/doc/UserManual/

Tagasi esilehele