MALAARIA

Malaaria on olnud ja on jätkuvalt põhjustab palju inimeste haigestumust ja suremust. Kuigi haigus on likvideeritud enamik parasvöötme tsoonid, see on endiselt endeemiline kogu palju troopikas ja subtropics. Nelikümmend protsenti maailma rahvastikust elab endeemilistes piirkondades. Epideemiad on laastatud suurte populatsioonide ja malaaria kujutab endast tõsist takistust majandusliku edenemise paljudes arengumaades. Seal on hinnanguliselt 300-500 miljonit juhtudel kliiniline haigus aastas 1,5-2,7 miljonit surmajuhtumit. Mõned varem tuntud meditsiini kirjutised Hiinast, Assyria ja India täpselt kirjeldada malaaria-nagu vahelduv palavik. Hippokrates “isa ravim”, on üldiselt krediteeritud esimese kirjeldus kliinilised sümptomid 500 EKR, rohkem kui 2000 aastat enne parasiit oli kirjeldatud (Tabel). [Vt Wikipedia artikkel Ajalugu Malaaria.]

Malaaria on põhjustatud liikmed perekonnast Plasmodium. Plasmodium liigid on apicomplexa (vt üldine kirjeldus apicomplexa) ja näitus heteroxenous elutsükli seotud selgroogsete vastuvõtva ja lülijalgsete vektor. Selgroogsete hosts hulka kuuluvad: roomajad, linnud, närilised, ahvid ja inimesed. Plasmodium liigid on üldiselt vastuvõtva konkreetsed ja vektori konkreetne, et iga liik on ainult nakatada piiratud ulatusega, hosts ja vektorid. Neli erinevat liikide nakatunud inimestel: P. falciparum, P. vivax, P. ovale ja P. malariae. (Vt leheküljel liikide erinevusi). Liigid erinevad üksteisest seoses nende morfoloogia, andmed nende elutsükli jooksul, ja nende kliinilised ilmingud.

Elutsükli

Inimese ja teiste imetajate Plasmodium liigid on edastatud anopheline sääsed. Parasiit on süstitud sülg ajal sääskede toitmine ja läbib esimese vooru merogony maksas, millele järgneb mitu ringi merogony selles erütrotsüüdid. Gametogony hakkab jooksul erütrotsüüdid, selgroogsete vastuvõtva ja on lõpetanud jooksul sääsk, kus sporogony toimub. Selle elutsükli eksponeerib üldised omadused teised apicomplexan parasiidid, mida iseloomustab mittesuguline paljunemine moodustamise ja invasiivsed etapid tüüpiline tipmine organelles.

Maks Etapp. Nakkusohtu ei algatata, kui sporozoites on süstitud sülg ajal sääskede toitmine. Kui sporozoites sisestage vereringe ja sees 30-60 minutit on vallutada maksa rakkude. Vastuvõtva lahtri kanne, nagu kõik apicomplexa, on hõlbustanud tipmine organelles. Pärast sissetungijad hepatocyte, parasiit läbib mingi mittesuguline paljunemine. See replicative etapp on sageli nimetatakse exoerythrocytic (või erütrotsütaarsed) schizogony. Schizogony viitab replicative protsess, kus parasiit läbi mitme vooru tuuma jagunemine ilma tsütoplasma jagunemine järgneb lootustandev, või killustatust, et vorm järglaskonna. Järglaskonda, nimetatakse merozoites, lastakse vereringe järgmised rebend vastuvõtva hepatocyte. (Vt elutsükli joonis.)

Selles P. vivax ja P. ovale mõned sporozoites kohe ei läbima mittesuguline paljunemine, kuid sisestage passiivses faasis, mida tuntakse hypnozoite. (Siiski mõned küsimused selle kohta, kas P. ovale eksponeerib hypnozoite etapp on tõstetud. Vt Richter jt, 2010, Parasitology Research 107:1285.) See hypnozoite saab uuesti aktiveerida ja läbima schizogony hiljem tulemuseks retsidiivi. Tagasilanguse on kindel tähendus seoses malaaria ja viitab uuesti nakkuse kaudu hypnozoites. Recrudescence kasutatakse, et kirjeldada olukorda, kus parasitemia langeb alla tuvastatavat taset ja siis hiljem tõuseb patendi parasitemia. Huvitav, tüvede isoleeritud parasvöötmes kipuvad näitama enam peiteaega vahel, esmase nakatumise ja esimene retsidiivi kui tüved troopilistes piirkondades pideva ülekande (Joonis).

Vere Etapp. Merozoites vabaneb nakatunud maks rakud tungivad erütrotsüüdid. Kui merozoites tunda konkreetsete valkude pinnal erythrocyte ja aktiivselt tungida rakku, sarnaselt teiste apicomplexan parasiidid. (Vt täpsemalt mehhanismi vastuvõtva rakkude invasiooni.) Pärast sisenemist erythrocyte parasiit läbib troofilise jooksul, millele järgneb mittesuguline paljunemine. Noor trophozoite nimetatakse sageli ringi kujul tänu oma morfoloogia aastal Geimsa-peitsitud vere plekid. Nagu parasiit suureneb suurus see “ring” morfoloogia kaob ja see on nn trophozoite. Ajal troofilise jooksul parasiit sööb vastuvõtva raku tsütoplasmasse ja lagundab hemoglobiini arvesse aminohappeid. -Toode hemoglobiini seedimine on malaaria pigment, või hemozoin. (Vt märkused toidu vacuole, Plasmodium.) Need kuldne-pruun must graanulid on juba ammu tunnustatud kui eripäraks vere-etapil parasiidid.

Tuuma jagunemine lõppeb trophozoite etapi alguses schizont etapp. Erythrocytic schizogongy koosneb 3-5 ringi (olenevalt liigist) tuuma kloonimine, millele järgneb lootustandev protsessi. Hilja schizonts, milles inimene merozoites muutunud etteaimatavad nimetatakse segmenters. Vastuvõtva erythrocyte rebendid ja vabastab merozoites. Need merozoites vallutada uusi erütrotsüütide ja algatada teise vooru schizogony. Vere-etapil parasiidid jooksul vastuvõtva tavaliselt läbima sünkroonne schizogony. Samaaegne rebend nakatunud erütrotsüütide ja samaaegne release antigeenide ja jäätmed kontod vahelduv palavik äkiline seotud malaaria. Vere etapp schizogony aastal P. falciparum erineb teiste inimeste malarial parasiitide et trophozoite ja schizont-nakatunud erütrotsüütide kinni kapillaaride endothelial cells ja ei leita perifeerset vereringet. See sidumine on seotud aju malaaria. (Vt elutsükli joonis.)

Seksuaalse Etapp. Alternatiivina schizogony mõned parasiidid läbib seksuaalse tsükli ja lõplikult eristada ühte mikro – või macrogametocytes. Seotud tegurite induktsiooni gametocytogenesis, ei ole teada. Siiski kohustust seksuaalse etapi ajal toimub mittesuguline erythrocytic tsükkel, mis vahetult eelneb gametocyte koosseisud. Tütar merozoites sellest schizont areneb kas kõik mittesuguline vormid või kõik seksuaalse vormid. Gametocytes ei põhjusta patoloogia inimese vastuvõtva ja kaovad ringlusest siis, kui ei omasta sääsk.

Gametogenesis või moodustumise mikro ja macrogametes, on põhjustatud, kui gametocytes tarvitavad poolt sääsk. Pärast allaneelamist poolt sääsk, microgametocyte läbivad kolm ringi tuuma kloonimine. Need kaheksa tuuma, siis saada nendega seotud flagella, mis tekivad keha microgametocyte. See protsess on hõlpsasti jälgitavad valgus mikroskoopia tõttu thrashing flagella ja nimetatakse exflagellation. Kui macrogametocytes küpsemaks macrogametes. Siiski on morfoloogiliste tasandil, see on palju vähem dramaatiline kui exflagellation eksponeeritud poolt mikrogametotsüütideks.

Ahvid olid jälgida ajakava ägenemiste pärast infektsiooni erinevate isolaatide. P. vivax isoleeritud tüved Ameerikast (ülemine) näitus “mõõdukas” retsidiivi muster arvestades, et need kagu-Aasia (alumine) näitus “troopiline” retsidiivi muster. Muudetud alates Contacos jt AJTMH 21:707, 1972.

Exflagellation toimub spontaanselt, kui nakatunud veri puutub kokku õhuga. Kriitilised tegurid seotud induktsiooni see gametogenesis on temperatuuri langust langus, lahustunud süsihappegaasi ja järgnev tõus pH üle 8.0 (Box). See mõnevõrra jäljendab keskkonnamuutuste kogenud gametocytes, et seal saab muuta, et ümbritseva õhu temperatuur ja soolestiku, sääsk eksponeerib pH on ligikaudu 7.8 võrreldes pH 7,4 vere. Lisaks sääse-tuletatud exflagellation tegur (MEF) on ka kirjeldatud ja identifitseeritud xanthurenic hape, metaboliidi putukad. Xanthurenic happe vähendab leebe pH exflagellation alla 8,0 ja on võib-olla ka bioloogilisi kii jaoks parasiit läbima gametogenesis (Billker jt, Nature 392:289, 1998; Billker et al, Cell 117:503, 2004).

Väga mobiil microgametes püüab läbi ja fuse, mille macrogamete. Jooksul 12-24 tundi tulemuseks zygote arendab sisse ookinete. Kui ookinete on motile invasiivsete etapil, mis on põiki nii peritrophic maatriks ja midgut epiteeli, sääsk. Transversing, et midgut epiteeli hõlmab sissetungijad ja väljumine mitu epiteeli rakkude, enne tekkivate kohta basaal pool epiteeli. Sissetungi protsess on sarnane teiste apicomplexa, välja arvatud juhul, ookinete ei ole rhoptries ja ei moodusta parasitophorous vacuole pärast sissetungijad peremeesorganismi rakus. (Vt täpsemalt mehhanismi vastuvõtva rakkude invasiooni.)

Sporogony. Pärast jõudmist extracellular ruumi vahel epiteeli rakkude ja basaal lamina, ookinete arendab sisse oocyst. Kui ootsüsti läbima mittesuguline paljunemine, nimetatakse sporogony, mis kulmineerub tootmise mitu tuhat sporozoites. See kestab tavaliselt 10-28 päeva sõltuvalt liigist ja temperatuurist. Pärast küpsemist on oocyst rebendid ja vabastab sporozoites, mis ületavad basaal lamina arvesse hemocoel (asutus süvend) sääsk. (Vt elutsükli joonis.)

Need sporozoites on motile ja on võime konkreetselt tunda, süljenäärmete. Pärast leida süljenäärmete on sporozoites on vallutada ja põiki süljenäärmete nääre epiteeli rakkude ja tule asuvad oma luumenit. Mõned neist sporozoites on välja arvesse selgroogsete vastuvõtva nagu sääsk võtab verejahu, ja seega reinitiate nakkuse selgroogsete peremees. Kuigi hemocoel ja süljenäärmete nääre sporozoites on morphologically sarnased, nad on funktsionaalselt erinevad. Süljenäärmete nääre sporozoites tõhusalt vallutada maksa rakke, kuid ei saa uuesti vallutada sülje näärmed, arvestades, et hemocoel sporozoites on ebaefektiivne kell sissetungijad maksa rakke.

Kokkuvõtteks võib öelda, et malaaria parasiit eksponeerib elutsükli tüüpilise apicomplexan funktsioone. Seal on kolm erinevat invasiivsete etapid: sporozoite, merozoite ja ookinete. Kõik iseloomustab tipmine organelles ja võivad tungida või läbi vastuvõtva rakke. Kaks erinevat tüüpi merogony on täheldatud. Esimene, nimega exoerythrocytic schizogony, toimub maksas ja on algatatud sporozoite. Tulemuseks merozoites seejärel tungida erütrotsüütide ja läbima korduvat ringi merogony nimetatakse erythrocytic schizogony. Mõned merozoites, mis on toodetud erythrocytic schizogony läbivad gamogony. Plasmodium gamogony on kirjeldatud kahes etapis: gametocytogenesis toimunud vereringesse ning selgroogsete vastuvõtva ja gametogenesis toimub sääsk gut. Kui sugurakud kaitsme saada zygote, mille esimene arendab sisse ookinete ja siis saab oocyst kui sporogony toimub.

(Läbi elutsükli jooksul sääsk vt LA Baton, LC Ranford-Cartwright (2005) Spreading the seeds of million-murdering death: metamorphoses of malaria in the mosquito. Trends in Parasitology 21, 573-580.)

Gametogeneesile / Exflageelistamisest
 • toimub iseeneslikult pärast kokkupuudet õhuga
  • ↓ temperatuuri (2-3°C)
  • ↓ pCO2
  • ↑ pH (8-8.3)
 • Sääsk-tuletatud Exflageelistamisest Tegur alandab leebe pH
 • MEF = xanthurenic happega

Kliinilised Ilmingud

Patoloogia ja kliinilised ilmingud on seotud malaaria on peaaegu eranditult tõttu mittesuguline erythrocytic etapp parasiidid. Kudede schizonts ja gametocytes põhjustada vähe, kui üldse, patoloogia. Plasmodium infektsioon põhjustab ägeda palavikuga kulgev haigus, mis on kõige tähelepanuväärne selle perioodilise palaviku äkiline toimunud kas 48 või 72 tunni järel. Raskusaste rünnak sõltub Plasmodium liikide, samuti muid asjaolusid, nagu näiteks riigi immuniteedi ja üldiste tervise-ja toitumisalane staatuse nakatunud isikuga. Malaaria on krooniline haigus, mida on kalduvus retsidiivi või recrudesce (vt selgitus erinevus) üle kuu või isegi aastaid.

Kõige levinum viis, et saada malaaria on läbi füüsilise edastamise sääsed (vt elutsükli). Malaaria võib kanduda ka läbi vereülekannete või süstalde jagamine. Mehaanilise jõuülekande nakatunud vere tulemuseks on lühem peiteaeg sest seal on ei maksa etapp. Samuti on suurenenud risk hukkunu koos mehaaniliselt edastatud P. falciparum. Puudumine maksa etapp infektsioon on vastuolus ka ägenemiste puhul P. vivax või P. ovale infektsioonid. Kaasasündinud edastamine on ka dokumenteeritud, kuid arvatakse, et need on suhteliselt haruldased vaatamata raske infektsioon platsenta.

Exoerythrocytic schizogony ja prepatent ja inkubatsiooni perioodide
P. falciparum
P. vivax
P. ovale
P. malariae
Prepatent periood (päevad)
6-9
8-12
10-14
15-18
Inkubatsiooni periood (päevad)
7-14
12-17
16-18
18-40
Merozoite küpsemine (päeva)
5-7
6-8
9
12-16
Merozoites toodetud
40,000
10,000
15,000
2000

Sümptomid malaaria algavad tavaliselt ilmuvad 10-15 päeva pärast hammustada nakatunud sääsk. Tüüpiline prepatent ja inkubatsiooni järgnenud perioodidel sporozoite nakatamist varieeruda sõltuvalt liigist (Tabel). Kui prepatent jooksul on defineeritud kui ajavahemik, sporozoite nakatamist ja välimus parasiidid vere ja esindab kestus maksa etapp arvu ja merozoites toodetud. Inkubatsiooni perioodid kipuvad olema veidi kauem ja on defineeritud kui ajavahemik, sporozoite nakatamist ja sümptomite ilmnemist. Mõnikord inkubatsiooni kestvus võib olla pikaajaline mitme kuu P. vivax, P. ovale ja P. malariae. Kõigi nelja liigi saab panna mittespetsiifiline prodromal sümptomid paar päeva enne esimest febril rünnak. Need prodromal sümptomid on tavaliselt kirjeldatud kui “gripp-like” ja on järgmised: peavalu, kerge palavik, lihaste valu, anoreksia, iiveldus ja lassitude. Sümptomid kipuvad korrelatsioonis kasvav hulk parasiite.

Need prodromal sümptomid järgneb febriilsed rünnakud tuntud ka kui malarial äkiline. Need äkiline on näitus periodicities 48 tundi, P. vivax, P. ovale ja P. falciparum, ja 72-tunnise perioodilisus jaoks P. malariae. Algselt perioodilisus need paroxyms võib olla ebaregulaarne nagu pesakonna kohta merozoites erinevatest exoerythrocytic schizonts sünkroonida. See on eriti tõsi P. falciparum, mis ei tohi panna erinevad äkiline, kuid on omane pidev palavik, iga päev rünnakute või ebaseaduslike rünnakute eest (nt., 36-48 tunni regulaarsus). Patsiendid võivad ka näitus splenomegaly, hepatomegaly (kerge kollatõbi), ja hemolüütiline aneemia perioodil, kus malaaria äkiline tekkida.

Malaaria Paroxysm
külma etapp kuum etapp higistamine etapp
 • tunne, et intensiivne külma
 • jõuline külmavärinad
 • kestab 15-60 minutit
 • tugeva kuumuse
 • kuiva naha põletamine
 • tuikav peavalu
 • kestab 2-6 tundi
 • tugev higistamine
 • väheneb temperatuur
 • kurnatud ja nõrk → magada
 • kestab 2-4 tundi

Kui malarial paroxysm (vt Tabel) on tavaliselt kesta 4-8 tundi ja algab äkiline algus külmavärinad, kus patsient kogemusi intensiivne tunne külma vaatamata kõrgendatud temperatuuril. See on sageli viidatud kui külm etapp ja iseloomustab jõuline külmavärinad. Kohe pärast seda külma etapp on kuum etapp. Patsient tunneb intensiivne soojuse, millega kaasneb tugev peavalu. Väsimus, pearinglus, isutus, lihasvalu, iiveldus on sageli seotud kuum etapp. Järgmise perioodi tugev higistamine kaasnevad ja palavik hakkab langema. Patsient on väsinud ja nõrk ja tavaliselt magama. Peale ärkamine patsient tavaliselt tunneb hästi, muud kui olla väsinud, ja ei ole ühtegi alles sümptomite ilmnemist järgmise paroxysm.

Tüüpiline muster temperatuur (palavik) seoses vere-etapil schizogony inimese malarial parasiidid. Palavik paroxysm vastab perioodi nakatunud erythrocyte rebend ja merozoite sissetungi. (Joonis muuta Neva ja Brown, Basic Clinical Parasitology, 6th ed., 1994.)

Perioodilisuse need äkiline on tingitud sünkroonne areng malarial parasiit jooksul inimeste käest. Teisisõnu, kõik parasiidid jooksul vastuvõtva on umbes samas etapis (ie, sõrmus, trophozoite, schizont) kui nad sõita läbi schizogony. Kui malarial paroxysm vastab rebend nakatunud erütrotsüütide ja vabastamise merozoites (Joonis eespool). 72 tunni perioodilisus aastal P. malariae on tänu oma aeglasema kasvu-ja küpsemise ajal vere-etapil schizogony. Uuringud P. vivax on näidanud seost palavik ja seerumi TNF-α (tuumornekroosifaktor-α) tasemele (Joonis paremal). Arvatavasti antigeenide või toksiinid on vabastatud, kui nakatunud erythrocyte rebendid ja plii tootmise TNF-α ja palavikuga kulgev rünnakuid.

Keha temperatuuri (ringid) ja TNF taset (kolmnurgad) olid käigus mõõdetud malarial paroxysm. Must kast tähistab perioodi intensiivse külmavärinad ja avage lahter tähendab, tugev higistamine. Muudetud alates Karunaweera jt (1992) Proc. Natl. Acad. Sci. 89:3200.

Raskuse äkiline ja kestus sümptomid varieeruvad vastavalt liigile (vt Tabel allpool). Üldiselt haiguse raskusest langeb keskmise ja maksimaalse parasitemia eksponeeritud eri liigid. P. falciparum on võimelised tekitama tõsist ja surmavat nakkust, arvestades, et teised liigid on harva surelik. Patsiendid nakatunud P. vivax, eriti esimest korda, võib olla üsna haige. Siiski, P. vivax harva põhjustab tüsistusi või tagajärjeks on surm. Kohta occassion raske malaaria, mis hõlmavad mitmeid elundeid on ka märkida, P. vivax infektsioonid (vt Kochar et al, EID 11 (1), Jaanuar 2005). Ägenemiste aktiveerimise P. vivax hypnozoites võib esineda mitu aastat. P. ovale on kõige lihtsamas, et äkiline kipuvad olema kerge ja lühiaegne ja ägenemiste harva esineda rohkem kui ühe aasta jooksul pärast esmast infektsiooni. P. malariae üldiselt toodab kerge haigus, kuid esialgse äkiline võib olla mõõdukas kuni tugev. See on kõige krooniline, kuigi, ja recrudescences on dokumenteeritud mitme aastakümne pärast esmast infektsiooni. See chronicity on mõnikord seotud neerude tüsistused, mis on arvatavasti tingitud sadestumise antigeen-antikeha kompleksid glomeruli neeru. Kui malarial äkiline muutub vähem tõsised ja ebaregulaarne aastal perioodilisus, kui vastuvõttev areneb immuunsus. See immuunsus, aga ei ole steriliseerimine immuunsuse tekitamiseks, et nakkus püsib kauem kui sümptomid ja inimesed saavad eksponeerida ägenemiste või recrudescences või saada reinfected. Kui ei ravita, kõigi vormide malaaria kipuvad olema krooniline.

Haiguse Raskusaste ja Kestus
vivax ovale malaaria falciparum
Algne Paraoxysm Raskusaste mõõduka kuni raske kerge mõõduka kuni raske raske
Keskmine Parasitemia (mm3 ) 20,000 9,000 6,000 50,000-500,000
Maksimaalne Parasitemia (mm3 ) 50,000 30,000 20,000 2,500,000
Sümptomite Kestus (töötlemata) 3-8+ nädalat 2-3 nädalat 3-24 nädalat 2-3 nädalat
Maksimaalne Infektsiooni Kestust (töötlemata) 5-8 aastat 12-20 kuud 20-50+ aastat 6-17 kuud
Aneemia ++ + ++ ++++
Tüsistused neerude aivo
Muudetud alates Markell ja Voge Medical Parasitoloogia

Erinevalt muudest kolm liiki P. falciparum saab toota tõsine haigus sureliku tagajärjed. Selle suurenenud haigestumust ja suremust on osaliselt tingitud kõrge parasitemias seotud P. falciparum infektsioonid. Need potentsiaalselt kõrge parasitemias on osaliselt tingitud suur hulk merozoites toodetud ja võime P. falciparum vallutada kõik erütrotsüüdid. Seevastu P. vivax ja P. ovale eelistavad reticulocytes (st., ebaküpsete erütrotsüütide), arvestades, et P. malariae eelistab senescent erütrotsüüdid (vt liikide erinevusi). Kui parasitemia saab ka kiiresti suurendada tänu cytoadherence ja arestimine P. falciparum. See sidumine kudede eemaldamine vähendab nakatunud erütrotsüütide poolt, põrn ja võimaldab tõhusamat erythrocyte sissetungi.. kõrge parasitemia ja sidumise tulemusena muud tüsistused on seotud falciparum malaaria, kõige märgatavam on aneemia ja aju malaaria (arutati järgmine punkt). Aneemia on tingitud osaliselt hävitamine erütrotsüütide ajal vere-etapil schizogony. Lisaks mitte-nakatunud erütrotsüütide on hävitanud suuremat käigus infektsiooni ja on vähenenud tootmise erütrotsüüdid.

Suurenenud haigestumuse ja suremuse falciparum malaaria
 • kõik erütrotsüütide tunginud
 • suured # merozoites
 • sidumine
  • immuunsüsteemi kõrvalehoidumise
  • tüsistused

 

Pathogenesis ja Raske Malaaria

Patoloogia on seotud kõik malarial liigid on seotud rebend nakatunud erütrotsüütide ja vabastamise parasiit materjali ja selle metaboliitide, hemozoin (malaaria pigment) ja cellular praht. Lisaks äkiline eespool, sadestumise hemozoin on ammu teada, nagu on iseloomulik malaaria. On suurenenud tegevus reticuloendothelial süsteemi, eriti maksas ja põrnas ja seega nende laienemist, mida tõendab makrofaagide koos manustada nakatunud ja normaalsete erütrotsüütide ja hemozoin. Välja arvatud P. falciparum, patoloogia seotud malaaria kipub olema healoomuline. Mitmed tõsised tüsistused võivad olla seotud falciparum malaaria aju malaaria on kõige märgatavam ja sage surma põhjus.

Aivo malaaria iseloomustab on häiritud teadvuse (Kasti). On esinenud sümptomitest on tugev peavalu, millele järgneb unisus, segasus, ja lõpuks kooma. Krambid on ka tihti seotud aju malaaria. Need neuroloogiliste sümptomite on arvatavalt tingitud arestimine nakatunud erütrotsüütide aastal peaaju microvasculature. Sidumine tähendab cytoadherence, trophozoite ja schizont nakatunud erütrotsüüdid, et endothelial cells sügav veresoonkonna voodit elutähtsaid organeid, eelkõige aju, kopsu, soole südame ja platsenta. See sidumine annab mitmeid eeliseid parasiit. Suur eelis on vältimine põrn ja järgneva kaotamise nakatunud erütrotsüüdid. Lisaks, madal hapniku pinged sügavad koed võivad pakkuda paremat ainevahetuse keskkond.

Aivo Malaaria
 • tüsistus raske falciparum malaaria
 • hajus entsefalopaatia koos teadvuse kaotus
  • teadvus ulatub uimasus et kooma
  • algus saab olema järkjärguline või kiire
  • ei reageeri valu, visuaalse ja verbaalse ärritustele
 • seotud sidumine aju microvasculature

Cytoadherence tundub, et vahendatud elektron-tihe protuberances pinnal nakatunud erythrocyte. Need “nupud” on väljendatud ajal trophozoite ja schizont etappidel ja on moodustunud tulemusena parasiit valgud, mis eksporditakse erythrocyte membraani. Vahel inimese Plasmodium liigid, nupud on piiratud P. falciparum ja viitab seega sellele, et nupud mängivad rolli cytoadherence. Lisaks, seal on ka hea korrelatsioon loomade Plasmodium liigid, mille express nupud ja näitus säilitamisest. Elektronmikroskoopia abil näitab ka seda, et nupud on kontaktpunktide vahel nakatunud erythrocyte ja endoteelirakkude.

On molekulaarsed mehhanismid cytoadherence kaasata retseptor-ligand interaktsioonide. Teisisõnu, valgud on väljendatud pinnal nakatunud erythrocyte (ligand) ei seondu valkudega väljendatud pinnal endothelial cells (vastuvõtjale). PfEMP-1 (erythrocyte membraani valgud) on parasiit valku, mis on seotud nagu cytoadherence ligand (Kasti). Selles constrast, et tavaliselt kõrgelt konserveerunud laadi retseptor-ligand interaktsioonide, PfEMP-1 kuulub väga muutuv (= var) geen pere 40-50 erinevad geenid. Mitu vastuvõtva valgud, mis võib toimida retseptorid on kindlaks tehtud (vt infokasti). Paljud neist vastuvõtva valgud, funktsioon, rakk-rakk läbikäimist ja on seotud raku adhesiooni. Mitmed uuringud on näidanud, et väljend erineva PfEMP-1 geeni on korrelatsioonis erinevat retseptorit siduva fenotüüp. See antigeeni muudatus on seotud pinna avatud PfEMP-1 võimaldab parasiit hoiduda immuunsüsteemi. Siiski cytoadherence funktsioon on säilinud läbi oma võimet ära tunda mitmeid retseptorite (Joonis). See antigeeni muutus võib ka arvestada erinevate haiguste tagajärgi. Näiteks, rakkudevahelise adhesiooni molekul-1 (ICAM-1) on tavaliselt seotud peaaju patoloogia.

PfEMP-1
 • avatud pinna nakatunud erütrotsüütide
 • seob potentsiaalsed vastuvõtvad retseptorid
 • liige var geeni pere
Kliki siia rohkem nupud, retseptorid / ligandid, ja antigeeni muutus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Võimalik Retseptorid
 • CD36
 • Ig Super-pere
  • ICAM-1
  • VCAM-1
  • PE-CAM-1
 • E-selectin
 • thrombospondin (TSP)
 • kondroitiin sulfaat A
 • Rosetting Retseptorid
  • CR-1
  • glükoosaminoglükaan

Alguses tähelepanekud patoloogia peaaju malaaria soovitatud vaheline suhe suur hulk nakatunud erütrotsüütide selles microvasculature ja arengu sündroom. Esialgu eeldati, et cytoadherence tooks kaasa mehaanilise blokeeringuga (st., aju isheemia), ja seejärel hüpoksia. Lisaks parasiit võib tekitada ka lokaliseeritud metaboolse toime hüpoglükeemia ja/või piimhappe acidosis. Ka hapnikuvaeguse ja metaboolse toime oleks siis põhjustada kooma ja sellele järgnenud surma. Aga on mõned probleemid, mille sidumise hüpotees:

 • berenike on seotud aju malaaria on kiiresti pöörduv pärast ravi,
 • suur osa ellujäänud on nr püsivad neuroloogilised tüsistused,
 • puudus isheemiline kahjustus (välistab hüpoksia, kui suur mehhanism),
 • sidumise esineb ka mitte-aivo malaaria.

Sest need probleemid, teised soovitasid, et kooma on vahendatud lühiajaline molekulid, mis mõjutavad aju funktsiooni. Võimalik vastuvõtva vahendajate hulka cytokines, nagu TNF-a, või lämmastikoksiidi. See tsütokiinide teooria, malarial antigeenid, mis aitaks stimuleerida TNF-a, mis võivad siis esile lämmastikoksiidi või on muude patoloogiliste mõju. Lämmastikoksiid on teada, et mõjutada neuronite funktsiooni ja see võib ka põhjustada koljusisese rõhu tõus tänu selle veresooni laiendav tegevus. See on ebatõenäoline, kuigi, et süsteemset vabastamist cytokines võiks põhjustada kooma ja üks peab ka postulaat, et vabastada nende vahendajate aju tooks kaasa suure kohaliku kontsentratsiooni. Lisaks on minimaalne lümfotsüütide infiltratsioon või põletik on seotud blokeeritud kapillaare.

Selle sidumise hüpotees ja tsütokiinide teooria jaoks pathophysiology peaaju malaaria ei ole teineteist välistavad, ja nii nähtus on tõenäoliselt seotud. Näiteks, parasiit, ekso-antigeenid, mis on välja erythrocyte rebend, on teada, et stimuleerida makrofaagide rooja TNF-a. TNF-a on teada, et upregulate väljendus adhesiooni molekulide nagu ICAM-1 pinnal aju endothelial cells. See aitaks suurendada siduv nakatunud erütrotsüütide ja võimendavad mõju, kas need on tingitud veresoonte ummistus, lahustub vahendajate, metaboolne toime, või kombinatsioon (Joonis).

Skemaatiline mudel kujutatud mõned võimalikud vahendajate aivo malaaria. Kui cytoadherence nakatunud erütrotsüüdid, et aju endothelial cells (BEC) ja vabastamise ekso-antigeeni võib stimuleerida BEC ja immuunsüsteemi mõjutaja rakkude selline makrofaagide (MF) rooja cytokines. Need cytokines, nagu kasvaja nekroosi faktor-a (TNF), mis oleks põhjustanud suurenenud ekspressiooni võimalik endoteelirakkude retseptorid (eg., ICAM-1) ja edendada kasvu cytoadherence nakatunud erütrotsüüdid. Suur hulk seotud nakatunud erütrotsüüdid võivad põhjustada veresoonte ummistus ja hüpoksia ja on lokaliseeritud metaboolse toime (nt., hüpoglükeemia, piimhape acidosis). Suurema hulga nakatunud erütrotsüütide ja ekso-antigeenid kaasneks ka suurem tsütokiinide taset. TNF-a on ka teada, et stimuleerida lämmastikoksiidi (NO – nitric oxide). Lämmastikoksiid võib mõjutada neuronite funktsiooni abil, mis häirib neurotransmission. Lämmastikoksiidi põhjustab ka vasodilatatsioon, mis võib põhjustada koljusisese rõhu tõus on seotud aju malaaria. Joonis kohandatud Pasloske ja Howard (Annu. Rev. Med. 45:283, 1994).

Kokkuvõttes:

 • P. falciparum võib põhjustada raskeid ja surmaga lõppenud haigus
 • see suurendas pathogenecity võrreldes teiste inimeste malaaria on seotud P. falciparum:
  • kõrge paljunemisvõime
  • cytoadherence ja sidumisega
 • sidumine aitab kaasa kõrgema viljakuse kaudu põrn vältimine
 • kui cytoadherence, et endothelial cells oleks ka kohalike patoloogiline mõju ja eelkõige on tõenäoliselt seotud aju malaaria
 • kui pathophysiology peaaju malaaria ei ole täiesti selge, kuid tõenäoliselt hõlmab mitmeid tegureid ja keerukas vastastikune mõju vastuvõtva parasiit.

Kommentaare raskekujuline malaaria ja pathogenesis:

 • IA Clark, WB Cowden (2003) The pathophysiology of falciparum malaria. Pharmacology & Therapeutics 99, 221-260.
 • R Idro, NE Jenkins, CRJC Newton (2005) Pathogenesis, clinical features, and neurological outcome of cerebral malaria. The Lancet Neurology 4, 827-840.
 • CL Mackintosh, JG Beeson, K Marsh (2004) Clinical features and pathogenesis of severe malaria. Trends in Parasitology 20, 597-603.
 • A Trampuz , M Jereb, I Muzlovic, RM Prabhu (2003) Clinical review: Severe malaria. Critical Care 7, 315-323.

Epidemioloogia

Malaaria on peamiselt haigus troopikas ja subtropics ja on laialt levinud kuum ja niiske piirkonnad Aafrika, Aasia, Lõuna ja Kesk-Ameerikas. Haigus oli levinud ka paljudes parasvöötme piirkondades, sealhulgas USA, Euroopa ja põhja-Euraasias ja Aasias, kuid on likvideeritud. Paljudes valdkondades, kus varem oli malaaria kontrolli all on praegu hoogustumise (vt artikli Atlandi ookeani). Nelja inimese malarial liigil on kattuv geograafiline jaotus (Tabel). P. vivax ja P. falciparum on kõige sagedamini esinenud liikide P. vivax on kõige geograafiliselt laialt levinud. Segatud nakkused on levinud endeemilistes piirkondades. Molekulaarsed meetodid näitavad, et P. malariae ja P. ovale võib olla rohkem levinud ja levinud, et varem arvasin (vt Müller jt, Tr. Parasitol. 23:278, 2007).

Geograafilised Jaotused

vivax

falciparum

malariae

ovale

 • levinud troopilistes ja subtroopilistes piirkondades
 • valik laieneb arvesse parasvöötme piirkondades,
 • suhteliselt haruldane Aafrika
 • laialt levinud, kuid peamiselt troopikas ja lähistroopika
 • lai, kuid täpiline geograafiline jaotus
 • peamiselt troopilises Aafrikas, eriti lääne rannik

Epidemioloogia malaaria saab vaadata poolest on stabiilne (või endeemiline) või ebastabiilne (või epideemia). Stabiilne malaaria tähendab olukorda, mis on mõõdetav esinemissagedus füüsilise edastamise üle mitme aasta jooksul. See oleks ka valdkondades, mis kogemus hooajaline edastamine. Eri valdkondades võib kogeda eri tasanditel esinemissagedus ja see on sageli tähistatud: hypoendemic, mesoendemic, hyperendemic, ja holoendemic. Isikud, kes elavad väga endeemilised piirkonnad on tavaliselt omane kõrge tasemega immuunsust ja talu nakkuse hästi.

Ebastabiilne, või epideemia, malaaria viitab suurenenud malaaria valdkondades, madala endemicity või haiguspuhangute valdkonnad, mis varem ilma malaaria või vahel mitte-immuunsüsteemi isikud. Need puhangud on tavaliselt tingitud muutusi inimeste käitumist ja mõju keskkonnale. Näiteks inimeste rände-ja ümberasustamine võib kas kehtestada malaaria alale või jätke varem mitte-immuunsüsteemi elanikkonna edastamise endeemsed. Muutused ökoloogia, mida põhjustavad loodusõnnetused või ehitustööde projekte, nagu hoonete teedel võivad mõjutada ka malaaria edasikandumise ja tekitada epideemiaid.

“Kõike malaaria on nii vormitud kohalikud tingimused, et see muutub tuhat epidemioloogilise mõistatusi.”
Hackett (1937)

Ülaltoodud tsitaat rõhutab keerukust, malaaria ja mitu tahku haiguse eksponeerib. Erinevate ühenduste kogemusi erinevate malaaria vastu ja seetõttu erinevate kontrolli ja ravi strateegiad, võib olla vajalik. Keerulise vastasmõju, vastuvõtva, parasiit, ja vektori on peamised tegurid, selles epidemioloogilise keerukust.

Näiteks, kui kõigi vektori teel levivate haiguste, parasiit peab suutma luua krooniline infektsioon jooksul vastuvõtva, et maksimeerida võimalusi edastamine. See kehtib eriti juhul, hooajaline põhi-ja alasid madala endemicity. Ja üldiselt malaaria infektsioonid iseloomustab esialgne äge faas, millele järgneb pikem suhteliselt asümptomaatiline krooniline faas. See on osaliselt tingitud võime parasiit, et vältida täielik kliirens immuunsüsteemi poolt. Näiteks, P. falciparum eksponeerib antigeeni muudatuse, mis lubab tal jääda ühe sammu võrra ees immuunsüsteemi. Lisaks, P. vivax ja P. ovale eksponeerida hypnozoite etapi ning on võimelised ägenemiste. See võimaldab parasiit säilitada infektsioon jooksul inimeste vastuvõtva isegi pärast vere etapi infektsioon on kustutatud. Suhteline pikk intervall ägenemiste mõnel P. vivax isolaate, mis ilmselt selgitab tema võimet säilitada edastamine tsüklit mõnel parasvöötme kliimas.

Malaaria Epidemioloogia
stabiilne või endeemiline malaaria

 • pidevat esinemist mitme aasta jooksul
 • kuuluvad hooajaline edastamine
 • erinevate tasandite endemicity
 • immuunsuse ja haigus, hälve korrelatsioonis endemicity
 • epideemiate ebatõenäoline

ebastabiilne või epideemia malaaria

 • märgatava tõusu esinemissagedus
 • elanikkonnast on mitte-immuunsüsteemi
 • haigestumus ja suremus võib olla kõrge

Mitu molekulaarne epidemioloogia uuringud on näidanud, et P. falciparum saab ka toota pikaajalised kroonilised infektsioonid (vt Roper jt allpool).

  Roper jt (1996) AJTMH 54:325

 • Uuring sait = ida Sudaanis (mesoendemic, hooajaline ülekanne)
  • vihmaperiood = Juuni-September
  • peak sümptomaatiline juhtudel = Okt-Nov
 • Meetodid:järgida kohordi 79 üksikisikute ühe aasta jooksul, kasutades paks vere plekid ja PCR
 • Tulemused: esinemissagedus on püsiv kogu kuiv hooaeg puudumisel edastamise ja sümptomaatiline haigus (Tabel paremal)
 • Hilisemad uuringud näitavad, et enamik inimesi olid nakatunud parasiit sama genotüüp kogu kuiv hooaeg (Parasitol. 120:447, 2000)
Kuupäev
Testitud
% Esinemissagedus
(pap/PCR)*
Septembri 93
Jaanuar 94
13% (2/8)
19% (4/11)
} 33% teatatud sümptomite
Aprill 94
Juuni 94
24% (8/11)
19% (0/14)
} nr sümptomaatiline juhtudel
*Isendite arv testimine positiivne vere mustamine ja PCR. PCR analüüs tuvastab ~2.5 parasiidid/ml (4-10X rohkem tundlikud kui paksud plekid).

Seoses vastuvõtva, inimestel on ainus oluline reservuaari jaoks parasiit ja pidev edastamine sõltub säilitada bassein nakatunud isikute ja kontakti vahel inimestele ja anopheline sääsed. Mitmeid tegureid, mis mõjutavad inimeste vastuvõtlikkus infektsioonile. Ilmselt immuunsüsteemi seisund individuaalne ja oma kogemustest malaaria mõjutab käigus infektsiooni. Rasedatel naistel, eriti raseduse esimesel raseduse ajal, on vastuvõtlikumad falciparum malaaria, nagu on näidatud suurem levimus nakatumise ja suurema parasitemias. Lisaks, teatud geneetiliste haiguste ja i polümorfisme on seostatud vähendada nakkuse või haigusega (vt Kaasasündinud Vastupanu).

Potentsiaali sääsk teenida kui vektor sõltub võimet toetada sporogony, sääskede arvukus ja kontakti inimestega, kes kõik on mõjutanud klimaatilised ja ökoloogilised tegurid (Tabel). Võimet toetada sporogony on suuresti sõltuv liikide et mitte kõik liigid Anopheles on vastuvõtlikud Plasmodium infektsioon. Temperatuur ja sääskede eluiga on ka muid olulisi tegureid, mis mõjutavad parasiidi suhtlemist vektor. Arengu P. falciparum vajalik minimaalne temperatuur 20 °C, arvestades, et minimaalne temperatuur muude liikide puhul on 16°C. Temperatuuri mõjutab ka aega arengu et kestus sporogony on oluliselt lühem kõrgematel temperatuuridel. Lühem kestus sporogony suurendab tõenäosust, et sääsk edastab infektsioon jooksul selle eluiga.

Tegureid, Mis Mõjutavad Vektoriaalne Võimsus

SPOROGONY

SÄÄSK TIHEDUS

INIMESTE KONTAKTANDMED

 • temperatuur
 • sääsk pikaealisuse
 • sääseliikide
 • temperatuur
 • kõrgus
 • sademeid
 • pesitsus kohad
 • anthropophilic
 • siseruumides vastu väljas
 • söötmise ajal

Sääsk tihedus ja toitumist ka mõjutada edastamine malaaria. Sääsk tihedus mõjutab temperatuur, kõrgus, sademete hulk ja kättesaadavus aretus kohtades, arvestades, et inim-sääsk kontakt mõjutab sääsk käitumist. Näiteks, mil määral on eelkõige sääseliikide on anthropophilic mõjutab tõenäosus sääsk nakatumise ja seejärel edastavad nakkuse teise inimese. Need anthropophilic tendentsid on ilmtingimata absoluutne, et paljud zoophilic sääsed ei võta inimesed, kui tihedus tõusta kõrgele või eelistatud loomade allikas on vähenenud. Eelistatud söötmise ajal ja kas sääsk toitub peamiselt siseruumides või väljas, mõjutab edastamine dünaamika. Näiteks, väljas toituvad sääsed on tõenäolisem, et leida inimeste verejahu varajane õhtu, kui need, toitmine öösiti, kui enamik inimesi on sees. Käitumine sääsk tuleb arvestada ka kontroll tegevuse.

Immuunsus

“Paradoksaalsel kombel on riskid raske haiguse lapsepõlves olid madalaim elanikkonna seas suurima edastamine intens, ja kõrgeim haiguste riske on täheldatud elanikkonna seas avatud väike-mõõdukas intens edastamise.”
Snow jt (1997) Lancet 349:1650

Isikud, kes elavad endeemilistes piirkondades, kas arendada puutumatus malaaria vastu. Peaaegu alati, kui isik on näitus sümptomid jooksul oma algse nõuded malaaria. Sümptomid seotud hilisemad nõuded malaaria on tavaliselt vähem raske, kuigi. Puutumatuse vastu malaaria on aeglane, et arendada ja nõuab mitme riskipositsioonide. Väga endeemiliste piirkondade ainult väikesed lapsed on kõrge risk haigestuda raske falciparum malaaria arvestades, et vanemad lapsed ja täiskasvanud on sisuliselt kaitstud raske haigus ja surm. Kuid see immuunsus ei ole steriliseerimine immuunsuse tekitamiseks, et inimesed saaksid ikkagi nakatuda. Lisaks immuunsus on lühiajaline ja puudumisel korduva kokkupuute tase immuunsus väheneb. Näiteks, varem semi immuunsüsteemi täiskasvanud on sageli arendada raske malaaria pärast naasmist on endeemiline ala pärast on mitte endeemiline ala 1-2 aastat. See riik osaline immuunsus, milles parasitemia on langetatud, kuid ei kõrvalda, ja parasitemia on paremini talutav (Joonis), mis on mõnikord viidatud kui premunition. Premunition viitab puutumatus, mis sõltub haigustekitaja on olemas.

Skeemi esindavad käigus malaaria nakkuse. Musta joonega on kujutatud vere-etapil parasitemia pärast sporozoite infektsioon (sp). Seal on prepatent jooksul (p) vahel sporozoite nakatamist ja avastamine parasiidid veres. Sinine joon on kujutatud mikroskoopilised läve (avastamispiir) ja kollane ala näitab subpatent parasitemia. Oranž ala kujutab endast asümptomaatiline patendi parasitemia. Punane joon näitab kliiniline künnist, või parasitemia, mis toodab äkiline või muude kliiniliste sümptomite (roosa ala). Kui immuunsus areneb see kliiniline lävi suureneb. Peiteaeg (i) on aeg, vahel, nakkuse ja välimus sümptomid.

Immuunsüsteemi vastus võiks olla suunatud kas eel-erythrocytic või erythrocytic etappidel parasiidi elu vältel. Siiski erythrocytic etapi elutsükkel on ilmselt kõige olulisem poolest arveldus parasiit ja vähendades haiguse. Kuna puudub HLA molekulid pinnal parasiit või erythrocyte eeldatakse tavaliselt, et antikehade mängivad olulist rolli vere-etapil puutumatus. Võimalik effecter mehhanismid antikehade hulka kuuluvad: blokeerimine erythrocyte sissetungi merozoites, antikeha-sõltuv raku tapmine vahendab cytophilic antikehad, või suurendatud kliirens on nakatunud erütrotsüütide tõttu siduvaid antikehi parasiit antigeenidega kokku on erythrocyte pinnale. Kõik need on madalamad parasitemia. Nende suhteline osakaal erinevate mehhanismide ei ole selge, ja ilmselt puutumatus ilmselt nõuab põlvkonna antikehade mitmeid eesmärke. See, koos antigeeni muutmine ja i polümorfisme paljudes Plasmodium antigeenid, võiks seletada aeglane areng puutumatus.

Tähelepanek, et asümptomaatiline inimesed saavad eksponeerida kõrge parasitemia on viinud mõiste “anti-haigus häirekindlus”. See oleks lisaks anti-parasiit immuunsus on arutatud eespool, mille tulemuseks on madalam parasitemias. Raske malaaria ja surm on korrelatsioonis TNF-α ja muud proinflammatory cytokines. Nagu on arutatud jaoks paraxoysms ja aju malaaria, antigeeni või toksiinide vabastab nakatunud erythrocyte võiks soodustada tootmise proinflammatory cytokines. Antikehade need ekso-antigeenid võiks neutraliseerida nende toksilist mõju ja seega viia anti-haigus puutumatus.

Vaadata Immuunsus Malaaria:

J Langhorne, FM Ndungu, AM Sponaas, K Marsh (2008) Immunity to malaria: more questions than answers. Nature Immunology 9, 725 – 732.

Raskuste tõttu kontrollimisel malaaria, mida muud tähendab, seal on palju huvi arendada vaktsiin malaaria. Praegu ei ole olemas vaktsiini, kuid seal on oluline uurimistööd, mis on suunatud kindlaks vaktsiini kandidaatide ja katsetamine potentsiaalse vaktsiini ohutuse ja efektiivsuse kohta. Keerulise elutsükli ja bioloogia parasiit pakkuda mitmeid potentsiaalseid sihtmärke (Tabel 15.9). Näiteks vaktsineerimise vastu sporozoite või exoerythrocytic etapp võib ära hoida infektsiooni. Aga indutseeritud immuunsuse oleks vaja, et olla täiesti tõhus, sest põgeneda ühe sporozoite kaasneb vere-etapil nakkus ja haigus. Vaktsiinide vastu suunatud merozoites või nakatunud erythrocyte oleks väiksem parasitemia poolt sekkumata merozoite sissetungi või suurendada likvideerimise nakatunud erütrotsüüdid. Selline vaktsiin võiks leevendada palju pathogenesis seotud malaaria, isegi kui see ei olnud täielik tõhus. Lisaks, infektsioon võib olla, et suurendada immuunsüsteemi reaktsiooni. Võib-olla on võimalik vaktsineerida haiguse vastu, mida immunizing vastu potentsiaalselt toksiliste antigeene. Antikehad neutraliseerivad antigeenid, mis stimuleerivad proinflammatory immuunvastust võivad vähendada mõned pathogenesis seotud malaaria. Seksuaalse etappidel parasiit nagu gametocytes ja sugurakud võivad olla ka suunatud. Antikehad, mis on suunatud gamete antigeene võib ära hoida infektsiooni sääsk ja sporogony. Selline vaktsiin oleks omakasupüüdmatu, et ta ei kaitsta üksikute haiguste vastu, kuid kaitsta teiste kogukonna vähendades edastamine.

Potentsiaalse Vaktsiini Strateegiad
Eesmärk Kaitse Mehhanism
sporozoiit anti-nakkuse vältida või kõrvaldada maks etapp
merozoiidi anti-parasiit vähendada tõhusust merozoite invasioon
nakatunud RBC anti-parasiit suurendada kliirens on nakatunud erütrotsüütide
eksoantigeenide anti-haigus madalam tootmise tsütokiinide
seksuaalse etapid anti-edastamine kõrvaldada sugurakud või vältida infektsiooni sääsed

Inimese Geneetika ja Kaasasündinud Vastupanu

Teatud geneetiliste haiguste ja i polümorfisme on seostatud vähendada nakkuse või haiguse. Näiteks, isikud, mis puudub Duffy vere-grupp antigeen on tulekindlad P. vivax. Suure osa elanikkonna lääne-Aafrikas on Duffy negatiivne, seega moodustas madalat taset, P. vivax lääne-Aafrikas. See kaasasündinud vastupanu tuvastati, et Duffy antigeeni nagu erythrocyte retseptori merozoite sissetungi. (Vt retseptori-ligandi interaktsioonide käigus merozoite invasiooni.)

Mitu päritud erythrocyte häired on leitud valdavalt malaaria endeemiliste piirkondade ja sagedustel oodatust palju suurem. See on põhjustanud spekulatsioone, et need häired annavad teatavat kaitset malaaria. Näiteks kagu-Aasia ovalcytosis põhjuseks on mutatsioon on erythrocyte membraani valgu nimega bänd 3. See mutatsioon põhjustab erythrocyte membraan muutub jäigemaks ja rohkem tulekindlad, et merozoite sissetungi. Mehhanismi(de) poolt, mis muud haigused võivad anda kaitse malaaria vastu ei ole teada. Enamasti eeldatakse, või spekuleerinud, et koos puuduse ja infektsioon põhjustab enneaegset lysis või luba nakatunud erythrocyte. Näiteks glükoos-6-fosfaat dehüdrogenaasi (G6PD) puudulikkusega erütrotsüütide oleks langenud, võime hakkama oksüdatiivse stressi (vt Narkootikumide Tegevus). Täiendavad oksüdeerijad tulemusena saadud parasiit ainevahetus ja seedimine hemoglobiini (vt Biokeemia Märkused) võib uputama nakatunud erythrocyte ja viia selle hävitamine enne parasiit on võimalik täita schizogony. Sirprakuline aneemia ja talasseemia on ka spekuleerinud, et teha nakatunud erythrocyte rohkem vastuvõtlikud oksüdatiivse stressi.

Kommentaare vere punaliblede i polümorfisme ja malaaria:

 • G Min-Oo, P Gros (2005) Erythrocyte variants and the nature of their malaria protective effect. Cellular Microbiology 7, 753-763.
 • TN Williams (2006) Human red blood cell polymorphisms and malaria. Current Opinion in Microbiology 9, 388-394.
 • TN Williams (2006) Red blood cell defects and malaria. Molecular and Biochemical Parasitology 149, 121-127.
Kaasasündinud Vastupanu
 • Duffy-negatiivne
 • ovalcytosis
 • sirprakuline aneemia
 • talasseemia
 • G6PD vaegus

Malaaria aastal USA

Malaaria varem oli rohkem levinud parasvöötme piirkondades, sealhulgas Põhja-Ameerikas ja Euroopas. Usutakse, et malaaria võeti kasutusele Ameerikas Euroopa kolonistid (P. vivax ja P. malariae) ja Aafrika orjad (P. falciparum) ajal 16. ja 17. sajandil. Malaaria sai endeemiline paljudes Ameerika Ühendriigid, välja arvatud kõrbed ja mägipiirkondades ja esinemissagedus ilmselt jõudis umbes aastal 1875. Populatsiooni shift maapiirkondadest linnadesse, soode kuivendamise luua põllumaad, paranes eluaseme ja toitumine, parem sotsiaal-majanduslikud tingimused ja elatustase, parem juurdepääs arstiabi ja selle kättesaadavust kiniini raviks aidanud langus levimus malaaria isegi enne kehtestamist konkreetsete kontrollimeetmete. Mõned kontrollida tegevust, nagu juhtumi avastamise ja ravi, larviciding ja maja pihustamine, kehtestati ajal 1940-ndatel ja viinud likvideerimise malaaria Ameerika Ühendriikides. Aastast 1950 on peaaegu kõigil juhtudel malaaria USA on imporditud. Peamised tegurid, mis aitavad seda likvideerimise olevat populatsiooni shift maapiirkondadest linnadesse ja suurendada elatustase, mille tulemusel paranes eluaseme, parem toit, parem juurdepääs meditsiini teenuseid.

Enamik malaaria juhtumeid diagnoositakse Ameerika Ühendriikides on omandanud isikud, reisides riikidesse, kus malaaria on endeemiline. Aga 1990-ndatel oli mitu puhangu autohtoonne malaaria edasikandumise USA (Zucker, 1996). Need puhangud olid seotud tihedalt asustatud piirkondades ja palju sisserändajaid. Rohkem kui 80% juhtudel olid P. vivax. Lisaks puhangud olid seotud ebatavaliselt kuum ja niiske ilm, mis võib suurendada anopheline ellujäämise ja vähendada kestus sporogonic tsükkel, võimaldades arengu nakatav sporozoites. (Vt ka hiljutist aruannet seitse juhtumit kohapeal omandatud P. vivax malaaria, mis toimus Floridas ajal Juuli-August 2003, MMWR 52:908.)

Tegurid, mis põhjustavad langus malaaria edasikandumise USA
 • elanikkonna shift maapiirkondadest linnadesse
 • paranenud sotsiaal-majanduslikud tingimused
 • kuivendamise pesitsusaladele
 • saadavus kiniini
 • sääsk tegevuse kontrollimiseks

Vältimise ja Kontrolli 

Strateegiad ennetamise ja kontrolli malaaria hõlmab kolme erinevat lähenemist (vt Kasti). Ennetamine malaaria inimestel on tavaliselt hõlmavad vähendamine inimese-sääsk ühendust võtta, kasutades bednets, tõrjevahendid jne. Chemoprophylaxis (vt allpool), võib kasutada ka, eriti reisijatele. Aga chemoprophylaxis ainult pärsib parasitemia ja ei välista infektsiooni.

Kontrolli tegevust ühenduse tasandil, võib kasutada meetodeid, mis otseselt vähendavad inimeste-sääsk ühendust, samuti meetodid, mis vähendavad koguarv sääski ala. Selline lähenemine hõlmab vähendamine sääsk pesitsusaladele (eg, keskkonna muutmisel), eesmärk, mille vastne etapid keemiliste või bioloogiliste mõjurite ja suur insektitsiid pihustamiseks mõeldud täiskasvanud sääsed. Bioloogilise tõrje meetodid hõlmavad sissejuhatus kala, mida süüa sääsk vastsed või bakterid (nt Bacillus thuringiensis), mis eritada vastsete toksiinid. Juhul avastamine ja ravi on teine võimalik kontrolli meetod. Tuvastada ja ravida nakatunud inimest, eriti asümptomaatiline üksikisikute, vähendab suurus parasiit veehoidla jooksul inimeste ja võib vähendada nakkuse levikut. Aga, see võib olla üsna kallis lähenemist.

Need meetodid ei ole üksteist välistavad ning saab kombineerida. Paljud edukad kontrolli programmid hõlmavad nii meetmeid, et kontrollida sääsed ja ravi nakatunud inimesed. Ei ole standardse meetodi malaaria kontrolli, mis on osutunud väga tõhusaks. Kui epidemiologic, sotsiaal, kultuuri-ja infrastruktuuri tegurid, eelkõige piirkonna määratakse kindlaks kõige sobivam malaaria kontrolli. Mõned tegurid, mida tuleb arvesse võtta järgmist:

 • infrastruktuuri olemasolevate tervishoiu-teenuste ja muude ressursside
 • intensiivsus ja sagedus (eg, sesoonsus) edastamise
 • sääseliikide (ökoloogilised nõuded, käitumis-omadused, insektitsiid tundlikkus)
 • parasiidi liik ja narkootikumide tundlikkus
 • kultuuri ja sotsiaalset eripära, rahvastiku
 • esinemine, sotsiaalse ja ökoloogilise muuta

Kontrolli malaaria troopilises Aafrikas on eriti problemaatiline, sest kõrge nakatumise määr ja üldine madal sotsiaal-majanduslik tase. Mitmed uuringud on näidanud, et insektitsiid töödeldud bednets (ITBN) vähendada haigestumust ja suremust seotud malaaria. Enamikus valdkondades kasutusele bednets ei vaja suuri reklaami programmid ja nende kasutamine on kergesti vastu. See võib olla osaliselt tingitud vähenemine sääsk ebameeldivalt hammustamine. Mõned küsimused, mis on tõstatatud seoses majandusliku jätkusuutlikkuse bednet programmid. See on vaja uuesti ravida bednets koos insektitsiid perioodiliselt ja bednets vaja remontida ja asendada, kui need muutuvad rebenenud ja vananeb. Lisaks, mõned on väljendanud muret seoses pikaajalise kasu bednets kuna nad vähendavad kokkupuudet, kuid ei kõrvalda seda. Selle vähendamine kokkupuute korral võib tekkida viivitus omandamise ja puutumatuse lihtsalt pospone haigestumus ja suremus, et vanemates vanuserühmades.

[Review malaaria kontroll: R.S. Phillips (2001) Current status of malaria and potential for control. Clin. Microbiol. Rev. 14:208.]

vähendada inimeste-sääsk kontakt

 • immutatud bednets
 • repellendid, kaitseriietus
 • ekraanid, maja pihustamine

vähendada vektori tihedus

 • keskkonna muutmine
 • larvitsiide/insektitsiidid
 • bioloogilise tõrje

vähendada parasiit veehoidla

 • juhul avastamise ja ravi
 • keemi profülaktika

Diagnoos

Malaaria on kahtlustatavate isikud, kellel on anamneesis olles on endeemiline piirkond ja esinenud sümptomitest kooskõlas malaaria (vt Kliinilised Ilmingud). Need sümptomid, eriti varajastes etappides infektsioon, on mittespetsiifilised ja sageli kirjeldatud kui gripilaadsed. Haiguse edenedes, võib patsiendi näitus laienenud põrna ja/või maksa ja aneemia. Diagnoos on kinnitatud mikroskoopia. Paksu vere plekid on üldiselt tundlikumad avastamiseks parasiidid, arvestades, et õhukesed plekid on eelistatav, liikide määramine. (Vt vere-etapil morfoloogia Plasmodium liigid.) Kui parasiite ei leitud esimesel vere mustamine on soovitatav teha täiendavaid plekid iga 6-12 tundi nii kaua, kui 48 tundi. Esialgne diagnoos P. falciparum (palju ja ainult ringi etapid) võib olla meditsiinilise hädaabi, eriti mitte-immuunsüsteemi isik. Kiire immunochromatographic testid (ie, dipsticks), mis põhineb antigeeni avastamine on ka olemas (vaadake ülevaade).

 

 • ajalugu on endeemiline piirkond
 • sümptomid: palavik, külmavärinad, peavalu, halb enesetunne
 • splenomegaly, aneemia
 • mikroskoopilised tõendamine parasiit (vere mustamine)
 • antigeeni avastamiseks (nt., BinaxNOW Malaaria, ParaSight-F, OptiMal)
 • PCR amplifikatsiooni parasiit DNA

Keemiaravi ja ravimiresistentsuse

Mitu malaariavastasele ravimid on saadaval. Paljud tegurid on kaasatud otsuste tegemisse parim ravi malaaria. Need tegurid hõlmavad parasiidi liik, haiguse raskusastme (eg., keeruline), patsiendi vanusest ja immuunsüsteemi seisund, parasiit on vastuvõtlikkust uimasteid (st, ravimiresistentsuse), ja kulud, ja narkootikumide kättesaadavus. Seega, täpne soovitused on sageli varieeruda sõltuvalt geograafilisest piirkonnast. Lisaks erinevate narkootiliste ainete seadus differentially erinevate elutsükli etappide kohta (Tabel). Muud lingid huvi:

 • Mehhanismid, Narkootikumide Tegevus ja Vastupidavus
 • Virtuaalne Mereväe Haigla, teavet ravi ja anti-malaaria
 • WHO juhend anti-malaaria kasutamine
 • Meditsiini Kiri Artikkel, mis Käsitleb Narkootikumide Parasiitnakkused
Valitud Malaariavastasele Narkootikume
Uimastite Klass Näited
Kiiretoimelist vere schizontocide klorokviin (+ muud 4-aminoquinolines), kiniin, kinidiin, mefloquine, halofantrine, antifolates (pürimetamiinist, proguaniili, sulfadoksiin, dapsoon), artemisinin derivaadid (quinhaosu)
Slow-acting blood schizontocide doksitsükliin (+ muud antibiootikumid tetratsükliinide)
Blood + mild tissue schizontocide proquanili, pürimetamiinist, tetratsükliinid
Tissue schizontocide (anti-relapsing) primakiini
Gametisurmav primakiini, artemisinin derivaadid, 4-aminoquinolines (piiratud?)
Kombinatsioonid Fansidar (pürimetamiinist + sulfadoksiin), Maloprim (pürimetamiinist + dapsoon), Malarone (atovakuoon + proguaniili)

Kiiretoimelist vere schizontocides, mis tegutsema veri etapp parasiit, kasutatakse, et ravida ägedad infektsioonid ja kiiresti leevendada kliinilised sümptomid. Klorokviin on üldiselt soovitatav ravi patsientidel, P. vivax, P. ovale, P. malariae ja lihtne klorokviin-tundlik P. falciparum infektsioonid. Klorokviin on ohutu ja tavaliselt hästi talutav. Kõrvaltoimed võivad olla pruritus (st., sügelus), iiveldus või rahutus. Patsiendid nakatunud kas P. vivax või P. ovale ja mis ei ole kõrge risk reinfection, tuleks ka ravida primaquine a koe schizontocide). Primaquine on vastu tõhus maksa etapp parasiit, sealhulgas hypnozoites (vt ägenemiste), ja aitab ära hoida tulevaste ägenemiste. Kombinatsioon klorokviin ja primaquine nimetatakse sageli “radikaalne ravi”.

Raske või keeruline, falciparum malaaria on raske haigus, kõrge suremus ja seda tuleb vaadelda kui eluohtlik, ja seega nõuab kiiret ravi. Ravi nõuab tavaliselt parenteraalselt drug administration (st, süstid), sest patsientidel on sageli koomas või oksendamine, ja seega ei saa võtta ravimeid suukaudselt. Parenteraalselt preparaadid on saadaval klorokviin, kiniin, kinidiin ja artemisinin derivaadid. Kui artemisinin derivaadid on tavaliselt eelistatud valik, kuid ei ole veel heaks kiidetud kõikjal. Näiteks, Ameerika Ühendriikides kiniin ja kinidiin on kinnitatud narkootikumide raske malaaria. Patsiente tuleb pidevalt jälgida hematokriti, parasitemia, vedeliku tase, hüpoglükeemia, ja märke narkootikumide mürgistuse ja muude komplikatsioonide käigus ravi. A võta suukaudset manustamist tuleks teha niipea, kui patsient on võimalik. Kõige surmade tõttu raske malaaria tekkida või kodu lähedal olukordades, kus patsiendid ei saa haiglasse. Artemisinin suposiidid, mis võib manustada küla tervishoiutöötajate samuti on välja töötatud ja on osutunud ohutuks ja tõhusaks.

Efektiivsuse klorokviin on oluliselt vähenenud laialt levinud klorokviin vastupanu P. falciparum ja tekkimist, klorokviin-resistentsete P. vivax. Kui klorokviin ravi ei ole efektiivne, või, kui piirkonnas, mis on klorokviin-vastupidavad malaaria, ühise alternatiivsete ravimeetodite hulka kuuluvad: mefloquine, hiniin koos doksitsükliin, või Fansidar®. Derivaadid artemisinin (dihydroartemisinin, artesunate ja artemether) kasutatakse üha enam Aasia ja Aafrika on nüüd soovitada, kui esimese rea ravi Maailma tervishoiuorganisatsiooni poolt. Need ravimid olid algselt saadud koirohi taim (Artemesia annua) ja seda on kasutatud pikka aega Hiinas taimetee, mida nimetatakse quinhaosu raviks febriilsed haigused. Vältida kõrge recrudescence määrad seotud artemisinin derivaadid ja aeglane areng ravimiresistentsuse see on soovitatav, et ravi võib kombineerida mitteseotud anti-malarial. Ravimid, mida kasutatakse koos artemisinin hulka mefloquine, lumefantrine, Fansidar®, ja amodiaquine.

Chemoprophylaxis. Chemoprophylaxis on eriti oluline inimeste ja mitte-malarious valdkondades, kes külastavad valdkondades endeemiline malaaria. Selliste mitte-immuunsüsteemi isikuid saab kiiresti arendada tõsine ja eluohtlik haigus. Kui ravi ei ole standardne soovitus ja valikuid chemoprophylaxis on väga sõltuv seotud tingimused ning reisi ja indivdual isik. (Vt CDC Teabeleht Tõkestamist Malaaria.) Chemoprophylaxis vaja kasutada mitte-mürgiseid ravimeid, kuna need ravimid võetakse pikema aja jooksul. Üldiselt patsient hakkab võtma narkootikumide enne reisi ja siis jätkata, võttes narkootikumide ajal viibida endeemiline ala ja jätkata, võttes narkootikumide pärast tagasi. See on kindlustada ravim on säilitada piisaval tasemel kogu läbi külastada ja kaitsta mis tahes nakkuse saanud külastuse ajal. Kahjuks, paljud tõhus ja mitte-toksiliste ravimitega (nt klorokviin, pyrimethamine, proquanil) on piiratud kasutusega, sest ravimiresistentsuse. Teine strateegia on presumptive (või “ooterežiimis”), mis ravi kasutatakse koos profülaktika. Sellisel juhul on isik kas forgoes profülaktika või võtab klorokviin või veel suhteliselt mittetoksiline narkomaania profülaktika ja viib narkootikumide nagu Fansidar, mefloquine, või kiniini, mille nad võtavad, kui nad hakkavad näitus sümptomid seotud malaaria.

Kasutada mefloquine malaaria chemoprophylaxis on mõnevõrra vastuoluline. Mefloquine on efektiivne aitavad ära hoida malaaria ühe teeb nädalas, seega pakkudes eelised ravimeid, mis tuleb manustada iga päev. Seda annust mefloquine on talutav, mida enamik inimesi. Siiski, mõned inimesed kogemus neuropsychiatric kahjulik mõju nagu unehäired ja hirmuunenäod. See võib olla teravdavad rahvusvahelist reisi, mis on stressirohke sündmus. Randomiseeritud, pimestatud ja controled uuringud näitavad, et neuropsychiatric kahjulik mõju on ainult veidi suurem, koos mefloquine kui teiste anti-malariaal.

Tapmine exoerythrocytic etapis (st, maks) võiks vältida, et veri infektsioon ja on tuntud kui põhjuslik profülaktika. See on väga soovitav, et see piirab aja profülaktika narkootikumide tuleb võtta enne ja pärast reisi on endeemiline piirkond. Ainus hetkel kättesaadav ravim põhjuslik profülaktika on primaquine. Aga malaaria profülaktika ei ole heaks kiidetud kasutamiseks primaquine ja tuleb kasutada ainult selleks ette nähtud profülaktika igal konkreetsel juhul eraldi. Näiteks isikud, kes on sagedamini reisid lühike kestus, et väga endeemiliste piirkondade ja et isik ei ole ühtegi glükoos-6-fosfaat dehüdrogenaasi defitsiit. Tafenoquine on praegu toimumas valdkonnas hindamise puhul selle kasutamise põhjuslik profülaktika.

Kommentaare ravi malaaria:

 • Pasvol G (2006) The treatment of complicated and severe malaria. Br Med Bull 75-76: 29-47.
 • Newton P ja White NJ (1999) Malaria: new developments in treatment and prevention. Annu Rev Med 50:179.
 • White NJ (1996) The treatment of malaria. N Engl J Med 335:800.
 • White NJ (2008) Qinghaosu (Artemisinin): The Price of Success. Science 320, 330-334.

Ravimiresistentsuse 

Ravimiresistentsuse, ja eelkõige, klorokviin vastupidavus on oluline rahvatervise probleem kontrolli malaaria. Ravimiresistentsuse on määratletud ravi ebaõnnestumise ja saab sorteeritud arvesse erinevat taset, sõltuvalt ajastust recrudescence pärast ravi lõppemist (Joonis). Traditsiooniliselt on need tasemed ravimiresistentsuse on määratletud tundlikeks (nr recrudescence), RI (hilinenud recrudescence), RII (alguses recrudescence), ja RIII (minimaalne või puudub anti-parasiit mõju). Muudetud protokolli põhjal kliiniline tulemus võeti kasutusele, WHO a 1996. aastal. Käesolevas protokollis tase resistentsuse on väljendatud piisav kliinilise vastuse (ACR), hilinenud ravi ebaõnnestumine (LTF), või varane ravi ebaõnnestumine (ETF), mis on määratletud järgmiselt:

ACR, kuna parasitemia (olenemata sellest, palavik) või puuduvad kliinilised sümptomid (olenemata parasitemia) päeval 14 järelmeetmete
LTF, taasilmumisel sümptomid või olemasolu parasitemia ajal päeva jooksul 4-14 järelmeetmete
ETF, püsivus kliiniliste sümptomite olemasolu parasitemia esimese 3 päeva jooksul järelmeetmed
Kas protokolli saab kasutada, et määrata kindlaks ravimiresistentsuse, kuid kliiniline tulemus protokoll on rohkem praktilisi valdkondi intensiivne ülekande, kui see võib olla raske eristada uuesti nakkuse recrudescence ja kui parasitemia puudumisel kliinilised sümptomid, on tavaline. Ravimiresistentsuse kas protokoll on määratud in vivo katsed, kus patsiendid on haiglasse ja jälgida ajal ja pärast standard narkomaania ravi. Seal on ka in vitro katsed, mis on võimalik hinnata tasandil ravimiresistentsuse määrates efektiivsuse narkootikumide vastu Lk falciparum kasvatatakse kultuuris (vt Ravimiresistentsuse: Malaaria juures, WHO). In vivo ja in vitro katsed ei vasta alati, kuna vastuvõtva puutumatus ja muud tegurid võivad mõjutada in vivo tulemuste kohta. Et tuvastada konkreetseid mutatsioonid, mis võib olla seotud ravimiresistentsuse (vt Tabel teine leht) võib samuti kaasa tuua katsete põhjal molekulaarsed markerid.

Ravimiresistentsuse tekib, kui parasiidid, vähenenud tundlikkus, et malaariavastasele narkootikumid on valitud all narkootikumide surve. Vähenenud narkootikumide tundlikkust saab antud mitmeid mehhanisme (vt Mehhanismid ravimiresistentsuse) ja kajastab geneetilise mutatsiooni või i polümorfisme aastal parasiit elanikkonnast. Uimasti-vastupanu parasiidid on selektiivne eelis uimastitega tundlik parasiitide olemasolu narkootikumide ja võetakse eelisjärjekorras edastatud. Peamisi tegureid arengu ravimiresistentsuse on kasutada subtherapeutic annustes ravimeid või mitte täites raviskeemi (vt Tabel). Alumine narkootikumide tase on kõrvaldada kõige vastuvõtlikumad parasiidid, kuid need, mis suudab taluda narkootikumide taastub ja paljuneda. Aja jooksul see toob kaasa jätkuva valik parasiitide, mis suudab taluda isegi suuremaid annuseid uimasti. On oluline, et säilitada piisav kontsentratsioon ravim piisavalt aega, et täielikult kõrvaldada parasiidid mis tahes asjaomase isiku kohta.

Tegurid Arengut
ja Leviku Ravimiresistentsuse
Tegur Märkused
ise ravi Inimesed võivad võtta ainult narkootikumide, kuni sümptomid selge või võtab väiksemate annuste säästa raha.
mittevastavus Isikud ei lõpeta kogu ravi vältel, sest narkootikumide kõrvaltoimeid.
mass haldus Laialdane kasutamine narkootikumide alal tugev edastamine suurendab narkootikumide rõhk näidates suurem parasiit elanikkonna uimasti.
pikk narkootikumide poolestusaeg Ravimid, mis on aeglaselt kõrvaldada toob kaasa pikema kokkupuute parasiit, et subterapeutilisi narkootikumide kontsentratsioonid.
ülekande intensiivsus Kõrge edastamine võib lubada uuestinakatumise narkootikumidel on alam-terapeutiline tase.

Klorokviin vastupanu. Pärast selle kehtestamist lähedal teise Maailmasõja II, klorokviin kiiresti sai narkootikumide valiku raviks ja ennetamiseks malaaria. Mitte ainult on klorokviin tõhus narkootikum-ilmselt tänu oma saidi tegevuse toidu vacuole ja selle riive hemozoin teket (vt narkootikumide tegevus) – aga see on ka suhteliselt mittetoksiline ja odav. Kaks koldeid, klorokviin resistentsete P. falciparum avastati Colombias ja Kambodža-Tai piiril ajal hilja 1950. Ajal 1960 ja 1970 ndatel, vastupidav parasiitide levikut läbi Lõuna-Ameerika, Kagu-Aasia ja India. Vastupanu oli esimene teatas ida Aafrika 1978. aastal ja levinud kogu mandril ajal 1980 ndatel. Klorokviin resistentsete P. vivax ei teatatud kuni aastani 1989, Paapua Uus Guinea ja nüüd on leitud mitmeid koldeid kagu Aasias ja võib olla Lõuna Ameerikas.

Aluseks klorokviin vastupanu on vähenenud klorokviin kogunemine parasiit toidu vacuole. Lisaks on klorokviin vastupanu võib olla osaliselt ümber pööratud inhibiitorid P-glükoproteiini (ABC transporter), mis vastutavad multi-drug resistance (MDR) kasvaja rakkude rida, seega oletada sarnase nähtusega võib tekkida Plasmodium. Mutatsioonid on MDR-nagu geeni alates P. falciparum (Pfmdr1) olid seotud klorokviin vastupanu. Siiski need mutatsioonid ei ole tavalist, klorokviin vastupanu kõigis geograafilistes piirkondades. PfMDR1 tundub kaasa määral klorokviin vastupanu, kuid see üksinda ei ole piisav, et anda vastupanu. Siiski PfMDR1 ei ilmu rolli vastupidavus mefloquine ja halofantrine ja mõjutab tundlikkust artemisinin.

Teine kandidaat geneetilise lookuse kohta, klorokviin vastupanu oli tuvastatud läbi geneetilise risti ja kaardistamine eksperiment. 400 kb piirkonna kromosoom 7 on leitud, et hoida koos klorokviin vastupanule ja analüüs viitas sellele, et ühte geeni, mida nimetatakse Pfcrt oli vastutav klorokviin vastupanu. Kokku on 10 i polümorfisme kindlaks selle geeni vaid ühe mutatsiooni suhtes on perfectedly seotud klorokviin resistentsuse fenotüüp. Selle mutatsiooni tulemusena lüsiin kell jääk 76 on muutunud treoniin (K76T). Mitme valdkonna uuringud on näidanud seost Pfcrt-K76T ja klorokviin vastupanu, kasutades nii in vivo ja in vitro meetodeid. Ta on hiljuti välja pakutud, et neid on vähemalt 4 asutaja mutatsiooni määramine Pfcrt geeni, mida seostatakse erinevate geograafiliste piirkondade lõikes: – Aasia/Aafrika, Paapua Uus Guinea, Brasiilia/Peruu ja Colombia (Wootton jt, Nature 418:320, 2002). Arvatavasti kasutamise klorokviin tulemusena järgneva valiku ja leviku vastupidav fenotüüp.

Kommentaare ravimiresistentsuse:

 • Boland PB (2001) Drug resistance in malaria. WHO/CDS/CSR/DRS/2001.4
 • Hyde JE (2007) Drug-resistant malaria – an insight. FEBS Journal 274, 4688-4698.
 • Warhust D (2001) New developments: chloroquine-resistance in Plasmodium falciparum. Drug Resistance Updates 4:141.
 • Wellems TE ja Plowe CV (2001) Chloroquine-resistant malaria. J Inf Dis 184:770.
 • Wongsrichanalai C, Pickard AL, Wernsdorfer WH ja Meshnick SR (2002) Epidemiology of drug-resistant malaria. Lancet Infect Dis 2:209.

Tõlkida koos http://www.tulane.edu/~wiser/protozoology/notes/malaria.html

Tagasi pealehele