Kuidas Ma Jõudu…?

NIPP: Aru, et HTML ei saa “jõud” mingit tegevust, ja ei üritame saada selle ümber piirangud; sa lihtsalt tüütama oma kasutajate ja teevad teie saidil vähem kättesaadav.

Ühise “algaja” küsimused uudiserühmad pühendatud Veeb authoring on need, mis algab: “Kuidas ma jõudu kasutaja brauseri kohta et…”

 • ei ole “Tagasi” nuppu?
 • on üks lingid lehel töötada nagu “Tagasi” nuppu?
 • kõrvaldada minevikuga kasutaja sirvib et kasutaja ei saa enam tagasi minna välja oma lehele?
 • salvestage minevikuga kasutaja sirvib ja saata see minu sait nii et ma ei saa analüüsida turundus teadus?
 • tagasi kõik külastatud linke külastamata – seovad värvi?
 • maha suruda “käsi” hiir, kui kasutaja liigub hiirega üle lingi, nii et see võib olla peidetud link?
 • olema suurusega vähemalt 640 x 480 ükski asi, mida kasutaja ekraani suurus?
 • ole kerimisribad ükski asi, mida kasutaja ekraani suurus?
 • installida minu kohandatud fonte kasutaja süsteem, et minu leht näitab nii, nagu ma tahan seda isegi siis, kui kasutaja veel ei ole, on need fondid?
 • ignoreeri kasutaja font-size muutmine seaded ja kontrolli ja hoida font ja sama suurus olenemata sellest, kui nad on seadnud?
 • küsi kasutaja faili salvestada kettale, kui kasutaja klikib, selle asemel et see väljapanek brauseri?
 • kohe käivitada EXE fail minu ala kui kasutaja klikib, selle asemel, milles palutakse kasutajal salvestada faili?
 • minu print order vorm kasutaja printer kohe, kui ta siseneb oma lehele?
 • vaata minu veebilehti ainult osana frameset, mitte eraldi?
 • vaata minu veebilehti ainult individuaalselt, mitte osana frameset?
 • maha suruda “Vaata Allikat” funktsiooni, nii et keegi ei saa varastada oma HTML-koodi?
 • keelata “Salvesta Kui” funktsiooni, nii et keegi ei saa varastada oma lehekülgi, pilte ja muid elemente?
 • teeviidad “Prindi” nuppu, nii et keegi ei saa varastada oma leheküljed paberkandjal vorm?
 • kaotada kõik parem-klõps ja koopia ja kleebi funktsioonid sivustoni?
 • hüppavad hoiatus kasti, kui kasutaja proovib jätta oma veebilehte, et julgustada teda peatada?
 • salvesta faile kasutaja downloads kataloogi ma valida, mitte kataloogi kasutaja valib?
 • surud hoiatus kuvatakse dialoogiboks, mis kerkib (mõnel brauseri versioonid ja konfiguratsioonid), kui minu sait proovib käivitada ActiveX kontrolli, määrata küpsis, lähevad vahel turvaline ja ebakindel lehekülgi, jne?
 • lülita JavaScript kasutaja brauseri (suruda pop-up windows mõned tasuta Veeb hosting teenused lisada)?
 • lülita JavaScript kasutaja brauseri (veendumaks, et kõik minu neato eriefektid saa kuvada!)
 • surud ekraan ja trükkida URL-i dokumente, et ma saaks varjata kasutajale, kuidas too konkreetne dokument otse ja jõudu tal minna läbi minu menüü struktuur?
 • keelata “Järjehoidja” (või “Lemmikud”) funktsioon, nii et kasutaja ei saa järjehoidja minu lehele?
 • automaatselt järjehoidja minu leht, kui kasutaja külastab seda esimest korda?
 • on mu vorm automaatselt esitama, kui kasutaja vajutab ENTER?
 • on minu vorm ei ole automaatselt esitama, kui kasutaja vajutab ENTER?
 • surud punktiir kast, mis ilmub umbes klikitavad pilte, kui nad on valitud (mõnes versioonides MSIE)?

…ja nimekiri läheb edasi. Need kõik kuvada mõistmatust, kuidas Web töötab. Ei ole nii, autori saa sundida midagi kasutaja. Erinevate HTML skeemid on võimalik soovitada teatavate meetmete osas, et brauser, kuid nad ei saa sundida neid.

See on tõsi, et mõned uuemad (mõnikord mittestandardse) konstrueerib, eriti scripting keeled, nagu JavaScript, saab “sundida” erinevad brauseri käitumist, vähemalt osa brauserit, mis toetab nende tegevust. Kuid brauser, mis ei tööta, ja üks, kus selline add-ons on keelatud, kasutaja eelistused, nad ei saa sundida midagi. (Mõned brauserid, nagu Mozilla ja Opera, on saada väga head välja töötada keerukamaid seadete lasta kasutajatel keelata mõned rohkem tüütu asju sait võib proovida teha, nagu pop-under reklaame, samas võimaldades kõige multimeedia lisaseadmed, mis võib tegelikult parandada saidi kvaliteediga.)

Isegi kui see oleks võimalik, et sundida selliseid asju kasutaja, küsimus on “Miks sa tahad seda teha?” Suur osa kasutajate kogukond on apt saada pahane on sellised katsed manipuleerida oma sirvimise kogemust, ja pahane kasutaja ilmselt ei naase oma kodulehel. Kasutajad on harjunud, kasutades standard navigatsiooniseadmed, nagu brauseri Back nuppu, ja ei meeldi, kui sa kuidagi õnnestub need keelata. Kasutajad võivad kasutada mis tahes arvu erinevate masinate platvormide ja ekraani resolutsioone, ja võib-olla ei suuda või ei taha sundida konkreetse piksli laiust lihtsalt, et see sobiks teie halvasti kavandatud paigutusega, et ei saa muuta, kasutaja seaded. Kasutajad võivad näha turvariski töötab varjatud appletid ja skripte ja keeldub võimaldavad need seaded, nii et kui teie sait, annab neile kohustuslik navigatsiooni ta lihtsalt ära minna.

Puudus võime sundida brauseri käitumine on kindlasti masendav, et arendajad, kes on harjunud, et luua standalone tarkvara tooteid, mis on mõeldud ühe konkreetse platvormi ja mis töötavad täiesti algusest lõpuni alusel arendaja kontrolli, aga kui sa arendada Veebi jaoks, siis pead kaotada, et mõtteviisi ja õppima aktsepteerima suuremat kontrolli Veebi kasutajal on üle sirvimist.

Mõned Märkused Eriprogrammi “Jõud” Katsed

Siin on mõned konkreetsemad märkused teatud asju, mida inimesed sageli soovivad “jõud”:

Sundides uue brauseriakna avamine, sulgemine, olema sellise suurusega, et konkreetseid mõõtmeid, ja puudub tavaline kontroll, nagu Tagasi nuppu

Kui JavaScript on lubatud, saate seda teha selliseid asju. Kuid neid on erinevaid asju, mis tõenäoliselt tüütama palju kasutajaid, kui nad muutuvad tavalisest kasutajaliidesega veebilehitseja, ja kui kasutaja on vähe mälu, võib isegi krahhi või riputada süsteemi. Nad võivad ka saada kasutajale arvesse “kaart”, kus sama soovimatu popup aken hoiab avamist uuesti iga kord, kui kasutaja sulgeb, suurendades häirivuse tasandil.

Eemaldamine saite “Tagasi-Nuppu” ajalugu

Väga levinud nõuda on võimatu kasutaja naasta lehe kaudu Tagasi-nuppu. Mõnikord on isegi õigustatud põhjuseks on see, nagu, et vältida vormi elemendid on esitatud kaks või rikkis, või selleks, et kaitsta isikuandmeid, sisestatud lehel. Teinekord on lihtsalt põhjendamatu soov osa, kontrolli-friik klient, kes ei saa seista kasutajad valivad oma jada vaadates nende saidil, või isegi surfamine teiste inimeste saidid ja tulles tagasi algse saidi hiljem. Kas nii, see ei ole võimalik. Isegi skriptimine keeles, ma ei tea, kuidas eemaldada saitide kasutaja ajalugu. Kui teie vajadust, see on sisevõrgu või kiosk, kus sa kontrolli brauser, sa võid vaadata custom-made-brauser, mis on sellised funktsioonid ehitatud.

Sundides font nägu, suuruse ja värvi seadeid sõltumata brauseri seaded

Sul on võimalik soovitada font seaded erinevatel viisidel, sealhulgas stiili vahel ja erinevate (iganenud HTML 4.0) presentational sildid ja atribuudid. Mõned brauserid, mõned neist seaded “jõud” teie soovitud seaded sõltumata kasutaja konfiguratsioon. See on halb idee, sest see võib põhjustada leheküljed, mis on loetamatu kasutajatele erivajadustega. Näiteks need, kellel on halb nägemine võib valida ka suuremaid fonte ja nende värvi-pimedus võib-olla vaja määrata värvi kombinatsioone, et on loetav, et neid, isegi kui nad näevad, imelik, et teised. Rohkem saidi autor ei püüa võita selliseid asju, ja rohkem, brauser teeb, seda vähem loetav sait on, et sellised kasutajad.

Sundides faile alla laadida, käivitada käivitada konkreetseid rakendusi jne.

Sa ei saa seda teha. Web protokollid olid loodud selleks, et teha kindlaks, via MIME Content-Type päis, millist sisu, andmete stream on, kuid ei täpsusta, mida täpselt teha. Seda tehti mõjuval põhjusel; saidi autor on kuidagi võimalik teada täpselt, millist süsteemi lõppkasutaja on, või et kasutaja eelistuste kohta, kuidas tegeleda erinevat liiki andmeid. Ja mõned viisid andmed, nagu automaatselt töötab .exe fail, kujutavad julgeoleku riske nagu viirused ja “trooja hobused”. Ja kui kasutaja on Macintosh või Unix-süsteem, töötab DOS või Windows .EXE on võimatu, igatahes, kuid kui sa lased kasutaja laadige fail alla, ta võib olla võimalik, et pane see ketas ja käivitada PC alla saali.

Üldiselt, võivad kasutajad tahavad teha oma valikuid, näiteks, kuidas tulla toime erinevat tüüpi faile, näidates neile nende brauser, näidates nende kaudu välise abiprogramm, või need salvestada oma kõvakettale, selle asemel, et lasta oma saidi force one eelkõige käitumist, mis ei pruugi isegi tööd selle konkreetse kasutaja süsteemi. Nii et sa peaksid veenduge, et teie server saadab aus ja täpne Sisu – Liik päis iga üksuse, mida ta saadab.

Kui saadate failid mingisugune mida kasutaja peaks olema säästmise asemel vaatamise tema brauser, parim MIME tüüp kasutamiseks kohta taotlus/oktett-oja; vt tavaliselt põhjustada “salvesta” dialoogiboksis kuvatakse. See ei ole “sunnitud” (kasutaja saab konfigureerida brauseri teha midagi sellist andmed), aga see on tavaline tegevus, ja see on lähim saate “sundides brauseri faili salvestada.” Aga sa ei saa sundida kataloogi või faili on salvestatud, kuigi brauserid üldiselt saan nime viimase osa URL (kuigi nad võivad erineda arusaamatud moel, mõnikord likvideerimine koos imelik failinimed erinevalt teie ette nähtud).

Teil on alati võimalik soodustada kasutajal kasutada brauseri funktsioone faili salvestada kettale, nagu näiteks õigus, klõpsates Netscape või MSIE, kes teevad ükskõik mida MIME tüüp on kasutada või kuidas brauser on seadistatud hakkama, et tüüp.

Allasurumine hoiatus dialoogibokside

Sa võib-olla ei meeldi see, et mõned brauserid ekraan “Turvariski Hoiatusi” kui teie sait proovib seada küpsist, algatada applet või ActiveX kontrolli, lähevad turvaline (krüpteeritud) nonsecure lehekülgedel ja jälle tagasi, või muud tegevust, et mõned brauserid, teatud konfiguratsiooni seaded, hoiatada. Mõned autorid ei meeldi see nii palju, et nad küsivad, et kas seal on mingi võimalus, et sundida keelamine selliste hoiatuste. Noh, kui Veebis autor võiks teha, et ei oleks, et võita eesmärgiga neid hoiatusi võimaliku turvalisuse riske? Saada reaalne!

“Peitmise” oma lehe lähtekoodi

See on ilmselt kõige levinum “Kuidas ma Jõudu…” taotluse uudiserühmad nendel päevadel. Inimesed on liialdatud mulje väärtust oma HTML kood ja tahad, et kaitsta seda “varastatud.” Aga seal on kuidagi varjata HTML-lähtekoodi kasutaja. Kasutaja brauser peab saama kõik HTML-lähtekoodi, et kuvada lehekülje, seega ei ole asi, mida käänuline meetodeid autor kasutab varjata kood, see tuleb veel parseable brauseris, ja seetõttu ei ole liiga raske, sest kõik pooleldi-intelligentne kasutaja omakorda midagi loetav.

Üks suuri asju Web on, et “algajaid” saab palju õppida Veeb authoring vaadates lähtekoodi lehekülge. See on üks viise, mida ma õppinud esimese koha. Tehes seda, siis näete palju näiteid (nii head kui halvad) Veeb authoring tehnikat, mis võib aidata teil lõpuks toota lehti nii kena kui need spetsialistid. Amatöör/professional ja algaja/expert lüngad on palju väiksem Veebis kui teistes meedia, ja see on võib-olla välja soov laiendada see vahe, et mõned “spetsialistid” tahad leida viisi, kuidas peita oma lähtekoodi. Kuid see veel ei saa teha.

Sarnaselt, ei ole nii, et peatada keegi trükkimine, järjehoidjad, või siduda oma lehele. Kui paned midagi Veebis, see on aus mäng on see kõik. Sa ikka seaduslikult oma autoriõiguste kohta kõike, mida panna Veebi (vastavalt käesoleva seaduse sul on autoriõiguse, et midagi luua, isegi kui see ei ole autoriõiguse märge peal), ja saab sue keegi, kes jagab koopiaid ilma teie loata, kuid te ei saa peatada, normaalne Web kasutada oma dokumendid, kui need on Veebis, ja mis hõlmab ka muid saite linke teie lehele. Kui soovid, et muuta see raskem inimesed, ma arvan, et saate hoida liigub oma lehti ümber nii, et igaüks, kes seob üks tuuled kuni 404 Not Found viga, järgmisel päeval, aga see oleks tüütama oma õigustatud kasutajate, vähemalt nii palju, kui keegi on teie arvates “kobesta sind maha.”

Mõned inimesed, kes küsivad, kuidas suruda “Vaata Allikat” funktsiooni ei ole seda teed, et vältida varguse oma koodi, kuid kuna nad tahavad, et säilitada turvalisus midagi oma kood, näiteks varjatud salasõna või muu selline asi, mis võiks olla kuritarvitanud “häkkerid” kui nad teadsid seda. Kui see on nii, siis on vaja täiesti ümber mõelda oma saidi turvalisuse plaan. Midagi, mis on olemas, et kood saadetakse brauser on turvaline alates snooping kasutajad üritab “hack” teie sait, isegi mitte asju, mis on koostatud arvesse apleti abil (mida saab decompiled erinevate võrgustikega seotud sektorid). Sul on vaja liikuda mis tahes aspekti oma saidi, mis nõuab kindlust, et serveri poolel, mitte kliendi poolel. Server tuleb, kui paroolid on võrreldes, kasutaja staatuse ja ajaloo teave on säilitada, jne., kui soovid olla kindel, et ükski see on vaadatav või hackable lõppkasutaja poolt.

Allasurumine õigus-klikke ja kopeeri-ja-kleebi

See on tihedalt seotud, et viimane; palju benighted üksikisikute arvan, et neid saab peatada inimesi “varastamine” oma saidi sisu, kui need panna tüütu skriptid, et varjata õigus-klikke ja teksti kopeerimine. Ei, see ei tööta; see on triviaalne, et keelata JavaScript, ja siis skriptid, mis ei tee midagi üldse. Kõik nad on tüütama tavalised kasutajad, kes on palju täiesti mõistlikud asjad, mida nad võiksid teha parem-klõps ja teksti kopeerimine, näiteks avades linke uutel vahekaartidel või kopeerimine lühikesi väljavõtteid kasutada (all õiglast kasutamist osutamise copyright) sait, arvamused ja kommentaarid.

Esitamise või esitamata vormi ENTER

See on täiesti all brauseri kontroll, mitte saidil autori. Enamik brausereid on esitada ENTER kui seal on täpselt üks tekst-sisend valdkonnas, ja mitte siis, kui seal on rohkem kui üks. Ei ole nii, et alistada see. (Esinemine ruudud ja raadio nupud ei tundu, et mõjutada brauseri käitumist selles valdkonnas.)

Mis MSIE “täpiline ruut”

Üldine küsimus nendel päevadel on “Kuidas ma saan keelata punktiir kast, mis ilmub umbes klikitava pildi Microsoft Internet Explorer, kui see on valitud?” Noh, seal “kludgy” viis puuet see, luues JavaScript “onFocus” sündmus, mis kutsub “blur()” funktsiooni, eemaldada keskenduda valitud objekti kohta; kuid on palju kasutajaid, kes on pahane, kui sa seda teed. Punktidega märgitud karp on hõlbustusfunktsioonide lisatud Microsofti poolt, et lubada brauseri kasutada täielikult klaviatuur ilma, kasutades hiirt. Mõned kasutajad eelistavad surfata nii, või on puudustega, mis teeb hiire-põhine navigeerimine raskendatud või võimatu. Kui te kasutate JavaScript, et võita see funktsioon kasutajatele, kes tahavad või vajavad liikumiseks poolt klaviatuuri on sunnitud keelata JavaScript kasutada oma veebilehte.

Kuulsuste Häbi

Tee oma sait paremini, mida vaadates teisi saite, mis näitavad, eeskuju, mida ei tohi teha!

MÄRKUS: lisamist sait minu “Kuulsuste Häbi” lingid ei tuleks tõlgendada mingit isiklikku rünnakut saidi looja, kes võib olla tõesti hea inimene, või isegi rünnakuga seotud veebilehel tervikuna, mis võib olla allikas, mis on tõesti suur teabe-ja/või meelelahutus. Pigem on see lihtsalt välja tuua konkreetsed funktsioonid (tahtlik või tahtmatu) seotud kohad, mis põhjustavad probleeme, mida oleks saanud vältida, parem disain. Kui sa leiad ühe oma saidid on seotud siin, ei saa solvunud; parandada oma saidi nii, et ma pean maha võtta linki!

Esialgse http://webtips.dantobias.com/force.html

Tagasi esilehele