Kuidas Esitada Küsimusi Nutikas Viis

Algdokument https://orderambienonline.org/

ajakohastatud – 25.01.2017

Lahtiütlemine

Paljud projekti veebilehed link käesolev dokument nende punktide kohta, kuidas abi saada. See on hea, see on kasutamise meil ette nähtud, kuid kui teil on webmaster luua sellist seost, et oma projekti lehekülg, palun ekraanil nähtavalt lähedal link pange tähele, et me ei ole klienditoe oma projekt!

Me oleme õppinud, raske tee, et ilma sellise teate, me korduvalt, tuleb toda poolt idioodid, kes arvavad, et olles avaldanud käesoleva dokumenti, teeb see meie töö, et lahendada kõik maailma tehnilisi probleeme.

Kui sa oled selle dokumendi lugemine, sest sul on abi vaja, ja jalutad minema mulje sa saad selle otse autorid seda dokumenti, siis on üks idioodid, mida me räägime. Ei saa küsida meilt küsimusi. Me lihtsalt ignoreeri sind. Me oleme siin, et näidata teile, kuidas saada abi inimestelt, kes tegelikult teavad, et tarkvara või riistvara olete tegelevad, kuid 99,9% ajast, et ei usa. Kui te ei tea kindlalt, et üks autoritest on ekspert, mida olete tegelevad, jäta meid rahule ja kõik on õnnelikumad.

Sissejuhatus

Maailma häkkerid, milliseid vastuseid sa oma tehnilistele küsimustele sõltub, kui palju sellele, kuidas sa küsida küsimusi nagu raskusi, arendada vastus. See juhend õpetab sind, kuidas esitada küsimusi nii, tõenäolisem, et saada sind rahuldavat vastust.

Nüüd, mis kasutavad avatud lähtekoodiga on muutunud laialt levinud, saate sageli saada võimalikult head vastused teistest rohkem kogenud kasutajatele, sest alates häkkerid. See on Hea Asi; kasutajad kipuvad olema natuke sallivam selline rikete algajaid sageli on. Ikka, ravivad kogenud kasutajatele nagu häkkerid, kuidas me soovitame, siin on üldiselt kõige tõhusam viis, et saada kasulikke vastuseid välja neid, liiga.

Esimene asi, mida mõista on see, et häkkerid tegelikult meeldib kõvasti probleeme ja hea, mõtlemapanevaid küsimusi nende kohta. Kui me ei ole, me ei oleks siin. Kui sa annad meile huvitav küsimus närida me teile tänulik teile; hea küsimus on tõuke ja kingitus. Head küsimused aitavad meil arendada meie arusaama, ja sageli ilmneb probleeme, võib-olla me ei märganud või mõtles teisiti. Ühed häkkerid, “Hea küsimus!”, on tugev ja siiras kompliment.

Hoolimata sellest, et häkkerid on tuntud oma koosolekul lihtsad küsimused, mis näeb välja nagu vaenulikkus või ülbus. Mõnikord tundub, et me oleme reflexively ebaviisakas algajaid ja asjatundmatu. Kuid see pole tegelikult tõsi.

Mis me oleme, unapologetically, on vaenulik, et inimesed, kes tunduvad olevat ei taha mõelda või teha oma kodutöö enne küsimuse. Inimestele meeldib, et on aeg valamud — nad võtavad andmata tagasi, ja nad raiska aega oleksime võinud kulutada teine küsimus huvitavam ja mõne teise isiku rohkem väärt vastust. Me kutsume inimesi nagu see “kaotajad” (ja ajaloolistel põhjustel on meil mõnikord õigekirja see “õnnetu”).

Me mõistame, et seal on palju inimesi, kes lihtsalt soovivad kasutada tarkvara me kirjutame, ja kellel puudub huvi õppimise tehnilised andmed. Enamiku inimeste jaoks, arvuti on kõigest tööriist, vahend eesmärgi saavutamiseks, nad on palju tähtsamaid asju teha ja elu elada. Me tunnistame, et, ja ärge oodake, et kõik tunnevad huvi tehniliste küsimustega, mis köidavad meid. Siiski, meie stiil ja küsimustele vastamine on häälestatud inimesi, kes ei võta sellise huvi ja on valmis olema aktiivsed osalejad probleemide lahendamisele. Et ei kavatse muuta. Samuti ei tohiks seda; kui ta on teinud, meil oleks muutunud vähem efektiivne on asju, mida me teeme kõige paremini.

Me oleme (suures osas) vabatahtlikud. Me võtame aega välja kiire elu, et vastata küsimustele, ja aegajalt me oleme hämmingus neid. Nii et me filter halastamatult. Eelkõige anname ära visata küsimusi inimestelt, kes tunduvad olema kaotajad selleks, et veeta meie küsimusele vastates aega tõhusamalt, võitjad.

Kui leiad, et see suhtumine ebameeldiv, armuline, või ülbe, kontrollida oma oletusi. Me ei nõua, et sa genuflect meile — tegelikult on enamik meist armastan midagi rohkem kui tegeleda siis nagu võrdne ja tervitame teid meie kultuuri, kui paned jõupingutusi on vaja teha, mis võimalik. Aga see on lihtsalt, ei ole tõhus meile proovige on aidata inimestel, kes ei ole valmis ennast ise aidata. Vt a OK, et olla ignorantsed see ei ole OK, et mängida loll.

Nii, kui see ei ole vajalik juba olema tehniliselt pädev, et saada tähelepanu meilt, on vaja näidata, selline suhtumine, et viib pädevuses, tähelepanelik, hoolitsev, tähelepanelik, valmis olla aktiivne partner välja töötada lahendus. Kui te ei saa elada, selline diskrimineerimine, soovitame pöörata keegi kaubik tugiteenuste lepingu asemel, et küsida häkkerid isiklikult annetada teile abi.

Kui te otsustate tulla meile appi, sa ei taha olla üks kaotajad. Sa ei taha tunduda üks kas. Parim viis saada kiire ja tundlik vastus on, et küsige seda nagu isik, kellel smarts, usaldus ja vihjeid, kes lihtsalt juhtub, et on vaja abi ühe konkreetse probleemi.

(Parandusi, et see juhend on teretulnud. Saate posti soovitusi esr@thyrsus.com või respond-auto@linuxmafia.com. Pidage siiski meeles, et käesolev dokument ei ole mõeldud olema üldine juhend netikett, ja me üldiselt lükata tagasi ettepanekud, mis ei ole konkreetselt seotud esitati kasulik vastuseid tehniline foorum.)

Enne Kui Sa Küsid

Enne paludes tehnilise küsimuse e-postiga, või uudiserühma või kodulehel chat juhatus, tee järgmist:

 1. Püüa leida vastust otsides arhiiv foorum või meililisti teil planeerida postitada.
 2. Püüa leida vastust otsides Veeb.
 3. Püüa leida vastus käsiraamatu lugemist.
 4. Püüa leida vastust lugedes sõbralik küsi küsimusi.
 5. Püüa leida vastus ülevaatuse või katsetuste.
 6. Püüa leida vastus, küsides kvalifitseeritud sõber.
 7. Kui sa oled programmeerija, püüan leida vastust lugedes lähtekoodi.

Kui sa küsid oma küsimuse, ekraan asjaolu, et olete teinud neid asju, mida esimene; see aitab kindlaks teha, et sa ei ole laisk, sponge ja raiskab inimeste aega. Veel parem, ekraan, mida olete õppinud neid asju tehes. Meile meeldib vastates küsimustele inimestele, kes on näidanud, et nad saavad õppida vastused.

Kasutage taktika, nagu teevad Google i otsing, teksti ükskõik millise veateate saad (otsing Google rühmad, samuti veebilehtede). See võib ka teid otse fix dokumendid või meililisti lõng vastates teie küsimusele. Isegi kui seda ei juhtu, öeldes: “ma googled kohta järgmist fraasi, kuid ei saanud midagi, mis tundus paljulubav” on hea asi, mida teha e-posti või uudiste postitused abi palunud, kui ainult seetõttu, et andmed, mida otsingud ei aita. See aitab ka otseselt teisi inimesi, kellel sarnased probleemid oma lõng, sidudes otsinguterminid, mis loodetavasti teie probleemi ja resolutsioon lõng.

Võtke aega. Ei oodata, et oleks võimalik lahendada keeruline probleem paar sekundit google i abil. Loe läbi ja mõista sõbralik küsi küsimusi, istu tagasi, lõõgastuda ja anna probleemi mõelnud, enne läheneb eksperdid. Usaldage meid, nad saavad öelda oma küsimustele, kui palju on lugemist ja kaasamõtlemist sa tegid, ja on rohkem valmis aitama, kui sa tuled ette valmistatud. Ei ole koheselt tule oma terve arsenal küsimused lihtsalt sellepärast, et teie esimese otsingu keeratud nr vastused (või liiga palju).

Valmista oma küsimus. Arvan, et see läbi. Kiirustades kõlav küsimused saada kiirustades vastused, või üldse mitte. Rohkem te tõendada, et võttes kasutusele mõelnud ja vaeva, et lahendada teie probleemi, enne kui abi otsima, on tõenäolisem, et sa tegelikult saad aidata.

Hoiduge paludes vale küsimus. Kui te küsite üks, mis põhineb vigane eeldused, J. Random Hacker on üsna tõenäoline, et vastust ülemäära sõnasõnaline vastus samal ajal mõtlesin: “Loll küsimus…”, ja loodavad kogemusi saada, mida sa küsisid, mitte see, mida sul vaja on õpetada teile õppetund.

Kunagi eeldada, teil on õigus saada vastus. Teil ei ole; te ei saa, lõppude lõpuks, tasudes teenuse eest. Sa teenid vastuse, kui teil on teenida seda, paludes oluline, huvitav ja mõtlemapanevaid küsimus — üks, mis kaudselt aitab kaasa kogemuste ühenduse, mitte ainult passiivselt nõudlik teadmisi teistega.

Teiselt poolt, tehes selgeks, et sa oled võimeline ja valmis aitama väljatöötamise protsess lahendus on väga hea alustada. “Oleks keegi anda viite?”, “Mis mu näites puudu on?”, ja “Mida saidi peaksid olen kontrollinud?” on tõenäolisem, et saada vastata, kui “Palun postitage täpne kord ma peaks kasutama.” sest sa oled mistõttu on selge, et sa oled tõeliselt valmis selleks, et protsessi lõpule viia, kui keegi saab lihtsalt punkti sind õiges suunas.

Kui Sa Küsid

Vali oma foorum hoolikalt

Olla tundlik valida, kus sa küsi oma küsimus. Siis on tõenäoline, et neid ignoreerida, või kirjutatud välja nagu kaotaja, kui sa:

 • postita oma küsimus foorumi kohta, kui see on off topic
 • postitus väga elementaarne küsimus, et foorumis, kus täpsemad tehnilised küsimused on oodatud, või vastupidi
 • risti-post liiga palju erinevaid uudiserühmad
 • postitus isikliku e-posti, et keegi, kes ei ole tuttav sinu ega isiklikult vastutav selle eest, lahendada teie probleemi

Häkkerid blow off küsimusi, mis on sobimatult suunatud, et proovige, et kaitsta oma side kanalid on uppus ebaoluline. Sa ei taha, et see juhtub teile.

Esimene samm, seepärast on leida õige foorum. Jällegi, Google i ja teiste Veeb-otsimise meetodid on teie sõber. Neid kasutada, et leida projekti veebileht, mis on kõige tihedamalt seotud riist-või tarkvara, mis annab teile raskusi. Tavaliselt see on lingid sõbralik küsimusi loetelu ja projekti meililistide ja nende arhiivid. Need meililistid on lõplik, kuhu minna abi, kui oma vallas (sealhulgas nendest sõbralik küsimusi teil leida) ei leia sa lahendus. Projekti lehekülg võib kirjeldada ka viga-aruandluse kord, või on lingil, et üks; kui jah, siis järgige seda.

Pildistamine välja e-mail, et isik või foorum, mis sa ei tunne, on riskantne parim. Näiteks ei saa eeldada, et autor informatiivne veebileht tahab olla oma vaba konsultant. Ei tee optimistlik oletusi selle kohta, kas teie küsimus on teretulnud — kui sa oled kindel, saata mujale, või hoiduma saatmise seda üldse.

Valides Veeb foorum, uudistegrupi või meililisti ei usalda nimi ise liiga palju; otsida sõbralik küsimusi või harta, et kontrollida teie küsimus on-topic. Loe mõned tagasi liiklus enne postitamist, et sul tekib tunne, kuidas asju tehakse seal. Tegelikult, see on väga hea mõte teha otsing märksõna järgi sõnu, mis on seotud teie probleem uudistegrupi või postiloendi arhiivi enne postitamist. See võib sind leida vastust, ja kui ei siis aitab sõnastada parem küsimus.

Ei haavli-ja lööklaine kõik saadaval aidata kanalid korraga, see on nagu karjuma ja ärritab inimesi. Samm kaudu neile vaikselt.

Teada, millised on sinu teema! Üks klassikaline viga on küsida küsimusi, Unix või Windows programming interface foorumis pühendatud keele või raamatukogu või vahend, kaasaskantavate kõikjal nii. Kui sa ei saa aru, miks see on komistus, sa oleks parim välja ei palu küsimusi üldse, kuni sa saad selle.

Üldiselt, küsimused hästi valitud avalik foorum, on tõenäolisem, et saada kasulikke vastuseid, kui vastavad küsimustele era üks. Seal on mitu põhjust. Üks on lihtsalt suurus bassein võimalikele vastajatele. Teine on suurus publik; häkkerid pigem vastata küsimustele, et harida palju inimesi kui küsimusi, mis teenindavad ainult paar.

Arusaadavalt, osavad häkkerid ja autorid populaarne tarkvara on juba saanud rohkem, kui nende õiglane osa eksitava suunatud sõnumid. Lisades, et uputusest, siis võiks äärmisel juhul olla isegi õled, mis murrab kaameli selja — üsna paar korda, toetajad populaarne projektid on tagasi oma toetus, sest tagatise kahju kujul kasutu, e-mail liiklus oma isiklike kontode väljakannatamatu.

Korstnat Ülevoolu

Otsi, siis küsi Stack Exchange (Korstna Vahetus)

Viimastel aastatel, Korstna Vahetus kogukonna saidid on kujunenud oluline ressurss vastates tehnilisi ja muid küsimusi, ja on isegi eelistatud foorum paljud avatud lähtekoodiga projekte.

Alusta Google i otsing, enne vaadates Korstna Vahetus, Google indekseerib seda reaalajas. Seal on väga hea võimalus, et keegi on juba küsis sarnane küsimus, ja Korstna Vahetus saite on sageli ülaosas otsingu tulemusi. Kui sa ei leia midagi Google i kaudu, otsi uuesti konkreetse saidi, mis on kõige olulisemad teie küsimusele (vt allpool). Otsing siltide aitab kitsendada tulemusi.

Kui sa ikka ei leia midagi, postita oma küsimus ühes kohas, kus see on kõige-teema. Kasutada vormindamise tööriistad, eriti kood ja lisa sildid, mis on seotud sisu oma küsimusele (eriti nimetus programmeerimise keel, operatsioonisüsteemi või raamatukogu sul on probleeme). Kui commenter küsib lisateavet, muuda oma peamised postitus lisada. Kui iga vastus on abiks, klõpsake ülesnoolt, et upvote see; kui vastus annab oma probleemile lahendust, siis klõpsake nuppu kontrolli all hääletamine nooli, et võta seda õiget.

Korstna Vahetus on kasvanud üle 100 saite, aga siin on kõige tõenäolisemad kandidaadid:

 • Super Kasutaja on küsimusi general-purpose computing. Kui teie küsimus ei ole kohta koodi või programmid, mida te räägite, et ainult üle võrgu ühendus, siis ilmselt läheb siin.
 • Stack Overflow on küsimusi programmeerimine.
 • Serveri Viga on küsimusi serveri ja võrgu haldamine.

Mitmed projektid on oma kindlad saidid, sealhulgas Android, Ubuntu, TeX/LaTeX,, ja SharePoint. Kontrollige Stack Exchange (Korstna Vahetus) saidi up-to-date nimekiri.

Veebi-ja IRC foorumid

Teie kohalikud grupid, või oma Linuxi distributsiooni, võivad reklaamida Web foorum või IRC kanal, kus algajaid võivad saada abi. (Mitte-inglise keelt kõnelevates riikides algaja foorumid on veel tõenäolisem, et tuleb meililistide.) Need on head esimesi kohti küsida, eriti kui te arvate, et teil on rakendunud üle suhteliselt lihtne või üldine probleem. Reklaamitud IRC kanal on avatud kutse esitada küsimusi seal ja sageli saada vastuseid reaalajas.

Tegelikult, kui sul on programm, mis annab teile probleeme on Linuxi distributsiooni (kui on ühised täna), see võib olla parem küsi distributsiooni foorum/list, enne kui proovite programmi projekti foorum/list. Projekti häkkerid võib lihtsalt öelda: “kasutage meie ehitama”.

Enne postitamist, et mis tahes Web foorumi, kontrollige, kas see on Otsi funktsioon. Kui see juhtub, proovige paar märksõna otsib midagi oma probleem; see lihtsalt võib aidata. Kui sa tegid üldine Web search enne (kui teil peaks olema), otsing, foorum niikuinii; teie Web-lai otsingumootori võib-olla ei ole kogu see foorum indekseeritud hiljuti.

Seal on kasvav tendents projekte, teha kasutaja toetust üle Web foorum või IRC kanal, e-mail reserveeritud rohkem arendamise liikluses. Nii et vaadata nende kanalite esimene, kui soovitakse projekti-spetsiifilisi aidata.

Aastal IRC, see on ilmselt parim, ei tee pikka probleemi kirjeldus channel esimene asi, mõned inimesed tõlgendavad seda kui kanal-üleujutuse. Parim kuuldavale ühe-line probleemi kirjeldus selliselt püstitasid, et alustada vestlust kanal.

Teise sammuna kasutada projekti meililistide

Kui projekt on arengu meililisti kirjutada meililist, mitte üksikud arendajad, isegi kui sa usud, et sa tead, kes saab kõige paremini vastata teie küsimusele. Vaadake dokumentatsiooni, projekti ja selle kodulehekülje aadressi projekti postiloendi ja seda kasutada. Seal on mitmeid häid põhjuseid, põhimõtteid:

 • Ühtegi küsimust piisavalt hea, et küsitakse ühe arendaja on kasulik ka kogu grupile. Contrariwise, kui te kahtlustate, et teie küsimus on liiga loll meililistiga, see ei ole vabandus, et ahistada üksikud arendajad.
 • Küsimuste loetelu kohta, jaotab koormuse seas arendajad. Üksikute arendaja (eriti kui ta on projekti juht) võib olla liiga hõivatud, et vastata teie küsimustele.
 • Kõige meililistid on arhiveeritud ja arhiiv on indekseeritud otsingumootorid. Kui sa küsid oma küsimuse-list ja see on vastus, tulevikku querent võiks leida oma küsimus ja vastus Veebis, selle asemel et küsida, see uuesti.
 • Kui teatud küsimused on näinud, et küsitakse sageli, arendajad võivad kasutada seda teavet, et parandada dokumendid või tarkvara ennast, et oleks vähem segadust. Aga kui neid küsimusi küsitakse, era -, kellelgi ei ole täielikku ülevaadet, milliseid küsimusi küsitakse kõige sagedamini.

Kui projektil on nii “kasutaja” ja “arendaja” (või “häkker”) postiloendi või Veeb foorumi, ja sa ei ole häkkimine kood, küsi “kasutaja” nimekiri/foorum. Ei saa eeldada, et sul oleks teretulnud arendaja loetelu, kus nad tõenäoliselt kogemuste teie küsimusele müra häireid nende arendaja liikluses.

Samas, kui oled kindel, et teie küsimus on mitte-triviaalne, ja sa vastust “kasutaja” nimekiri/forum mitu päeva, proovige “arendaja” üks. Siis oleks ka soovitatav varitsevad seal paar daysor vähemalt läbi viimase paari päeva jooksul arhiveeritud sõnumid, õppida kohalikku folkways enne postitamist (tegelikult see on hea nõu, iga era-või poolaasta-privaatne).

Kui te ei leia projekti postiloendi aadressi, kuid näevad ainult aadress hooldaja projekti, minna ja kirjutada hooldaja. Kuid isegi sel juhul ei saa eeldada, et postiloendi ei ole olemas. Mainida oma e-mail, et sa proovinud ja ei suutnud leida sobivat meililisti. Ka mainida, et sa ei ole objekt, millel on oma sõnum edastada teistele inimestele. (Paljud inimesed usuvad, et era-e-posti peaks jääma erasektori, isegi kui ei ole midagi salajast. Lubades oma sõnum edastada sa annad oma korrespondent valiku kohta, kuidas hallata oma e-posti.)

Kasutada mõtestatud, kindla teema päised

Kohta meililisti, uudistegruppide või Web foorumid, teema päises on teie kuldne võimalus meelitada kvalifitseeritud ekspertide tähelepanu umbes 50 tähemärki. Ei raiska see mulin nagu “Palun aidake mind” (rääkimata “PALUN AIDAKE MIND!!!!”; sõnumeid teemasid nagu, et saada kõrvale poolt reflex). Ära püüa muljet meile sügavust oma ahastuse; kasutada ruumi super-lühike probleemi kirjeldus asemel.

Üks hea konventsiooni teema päised, mida paljud tech support organisatsioonid, mis on “eesmärk – hälve”. “Eesmärk” osa määrab, milline asi või rühma asjad on probleem, ja “hälve” on osa kirjeldab kõrvalekalle oodatud käitumine.

Loll:
AIDAKE! Video ei tööta korralikult minu sülearvuti!

Nutika:
X.org 6.8.1 mitte väärarenguid hiire kursor, Fooware MV1005 vid. kiibistik

Targemaks:
X.org 6.8.1 hiire kursor kohta, Fooware MV1005 vid. kiibistik on mitte väärarenguid

Protsessi kirjalikult “eesmärk-hälve” on kirjeldus, mis aitab teil organiseerida oma mõtlemist probleemi täpsemalt. Mida see mõjutab? Ainult hiire kursori või muu graafika liiga? On see spetsiifiline X.org versiooni X? Versioon 6.8.1? On see spetsiifiline, Fooware video kiibistikke? Mudel MV1005? Häkker, kes näeb tulemus saab kohe aru, mis see on, et sul on probleem ja probleem sul on, lühidalt.

Üldiselt, kujutage ette, vaadates indeks arhiiv küsimusi, vaid teema read näitavad. Tee oma teema real kajastada oma küsimust piisavalt hästi, et järgmine inimene otsing arhiiv küsimus sarnane, et sinu oma on võimeline järgima lõng vastuse asemel postitad küsimuse uuesti.

Kui sa küsid küsimuse vastus tuleb kindlasti muuta teemarida, et näidata, et sa küsid küsimus. Teema rida, mis näeb välja nagu “Re: test” või “Re: uus bug” on vähem tõenäoline, et meelitada kasulik hulgal tähelepanu. Ka pare tsitaat eelmiste sõnumite miinimumini, mis on kooskõlas cluing uued lugejad.

Lihtsalt ei tabanud vastuse loend teade, et alustada täiesti uus lõng. See piirab oma publikule. Mõned e-posti lugejad, nagu mutt, võimaldab kasutajal sorteeri lõnga ja siis peita sõnumeid lõime kokkuklapitavad lõng. Inimesed, kes seda teha ei ole kunagi näha oma sõnum.

Muutes teema ei ole piisav. Mutt, ja ilmselt muid posti lugejad, vaadeldakse muu teave e-maili päised, et määrata selle lõnga, ei ole teema reale. Selle asemel, et alustada täiesti uut e-posti.

Veeb foorumid eeskirjade hea tava on veidi erinevad, sest sõnumid on tavaliselt palju tihedamalt seotud konkreetsete arutelu teemad ja sageli nähtamatu väljaspool need niidid. Muutuv teema, kui küsid küsimuse vastuseks on ei ole oluline. Mitte kõik foorumid isegi lubada eraldi teema read vastused, ja peaaegu keegi loeb neid, kui nad teevad. Aga küsin ühe küsimuse vastuses on kahtlane tava iseenesest, sest see näha üksnes need, kes vaatavad seda teemat. Niisiis, kui olete kindel, et soovite küsige ainult, et inimesed praegu aktiivne lõng, alustage uut.

Oleks lihtne vastata

Viimistlus oma päring “Palun saatke oma vastus, et…” teeb seda üsna ebatõenäoline, et sa saad vastuse. Kui sa ei saa olla viitsi võtta isegi mõne sekundi jooksul peab looma õige Vastuse päis teie e-posti esindaja, ei saa me ei viitsi võtta isegi mõne sekundi jooksul, et mõelda oma probleem. Kui teie e-posti programmi ei saa seda lubada, saada parem mail programmi. Kui teie operatsioonisüsteem ei toeta mis tahes e-posti programme, mis seda lubada, saada parem operatsioonisüsteem.

Veeb foorumid, küsides vastuse e-post on lausa ebaviisakas, kui te arvate, et teave võib olla tundlikud (ja keegi on mingil teadmata põhjusel, teile aga mitte kogu foorumi tean seda). Kui soovite e-kirja koopia, kui keegi neile lõng, nõuda, et Veeb foorumi saata; see funktsioon on toetatud peaaegu kõikjal tehtud valikud nagu “vaata seda lõnga”, “saata e-posti vastused”, jne.

Kirjutada selge, grammatiline, õigesti kirjutatud keeles

Oleme leidnud oma kogemuste põhjal, et inimesed, kes on hooletu ja lohakas kirjanikud on tavaliselt ka hooletu ja lohakas kell mõtlemist ja kodeerimise (sageli piisavalt panustada, niikuinii). Küsimustele vastamine hooletu ja lohakas mõtlejad ei ole rahuldust; oleks me pigem kulutama oma aega mujal.

Nii et väljendada oma küsimus selgelt ja hästi, on oluline. Kui sa ei saa ei viitsi teha, et, me ei saa, ei viitsi pöörata tähelepanu. Kulutada ekstra vaeva, et poola oma keel. See ei pea olema jäik või ametlik — tegelikult häkker kultuuri väärtused mitteametlik, slangy ja humoorikas keeles kasutatakse täpselt. Kuid see peab olema võimalikult täpne; seal peab olema mingi märge selle kohta, et sa mõtled ja tähelepanu pöörata.

Kirjuta, punctuate, ja ära õigesti. Ärge ajage “selle” ja “selle” või “lahtine” ja “kaotama”, või “diskreetseid” sõnaga “tagasihoidlik”. Ärge TIPPIGE KÕIK MÜTSID; see ei loe, sest karjumine ja loetakse ebaviisakas. (Kõik-smalls on vaid veidi vähem tüütu, kui see on raske lugeda. Alan Cox ei pääse sellest, aga sa ei saa.)

Üldiselt, kui sa kirjutad nagu pool-kirjaoskajad boob sa väga tõenäoliselt ignoreerida. Nii et ära kasutada instant-messaging otseteed. Õigekiri “sind” kui “u” teeb sa vaatad nagu pool-kirjaoskajad boob, et päästa kaks tervet klahvivajutusi. Veel hullem: kirjutamine, nagu 133t script kiddie hax0r on absoluutne kiss of death ja tagab teile midagi, kuid kivised vaikus (või, parimal kuhjaga aidata, scorn ja sarkasm) tagasi.

Kui teil on küsimusi foorumis, kus ei kasutata sinu emakeelt, saad piiratud kogus pidurisilindri õigekirja ja grammatika vead, kuid ilma lisatasuta lõdvaks üldse laiskus (ja jah, me saame tavaliselt kohapeal, et erinevus). Samuti, välja arvatud juhul, kui sa tead, mida teie vastaja keeles on, kirjuta inglise keeles. Hõivatud häkkerid kipuvad lihtsalt flush küsimustele, mis keelt nad ei mõista, ja inglise keel on töökeel Internet. Kirjutades inglise teil vähendada oma võimalusi, et oma küsimuse ära visata, lugemata.

Kui te olete kirjalikult inglise keeles, aga see on teine keel teie jaoks, see on hea vorm, et hoiatada võimalike vastajate võimalikud keelelised raskused ja võimalused saada ümber. Näited:

Inglise keel ei ole minu emakeel; palun vabandust trükivigu.

Kui sa räägid $KEEL, palun e-post/PM mulle; ma võib vajada abi tõlkimisel minu küsimus.

Ma olen tuttav tehnilised tingimused, kuid mõned slängi väljendid ja idioomid on raske minu jaoks.

Ma olen postitanud oma küsimusele $KEELE ja inglise keeles. Ma hea meelega tõlkida vastused, kui kasutada ainult ühte või teist.

Saada küsimustele kättesaadav, standardvormid

Kui te teete oma küsimus kunstlikult raske lugeda, siis on tõenäolisem, et olla möödunud üle kasuks üks, et ei ole. Nii:

 • Saada lihtteksti posti, mitte HTML. (See ei ole raske välja lülitada HTML.)
 • MIME manuseid tavaliselt OK, kuid ainult siis, kui nad on reaalne sisu (nagu lisatud lähtefaili või plaaster), ja mitte ainult boilerplate loodud oma e-posti klient, näiteks teise koopia oma sõnum).
 • Ära saada e-maili, kus kogu punktid on ühe korrutada-murtud ridade. (See teeb talle liiga raske vastata ainult osa sõnumist.) Oletame, et teie vastanutest on kirja lugemise 80-kohalise lai kuvab teksti ja seada oma reamurdmise seega, midagi vähem kui 80.
 • Siiski, ärge mähkige andmeid (näiteks logi faili maha või seansi ärakirja) igal fikseeritud veeru laius. Andmed tuleks lisada nii nagu on, nii et respondendid võivad olla kindlad, et nad ei näe, mida sa nägid.
 • Ärge saatke MIME Quoted-Printable kodeeringut inglise keele foorum. See kodeering võib olla vajalik juhul, kui sa postitad keeles ASCII ei hõlma, kuid paljud e-posti töötajad seda ei toeta. Kui nad murda, kõik need =20 glüüfe hajutatud tekst on kole ja häiriv — või võib aktiivselt sabotaaži semantika teie tekst.
 • Kunagi, kunagi oodata häkkerid, et oleks võimalik lugeda suletud varaliste dokumendi formaate, nagu Microsofti Wordi või Exceli. Enamik häkkereid reageerib nendele umbes samuti, nagu sa oleks, et võttes hunnik aurutatud sealäga dumpinguhinnaga ukselävel. Isegi siis, kui nad saavad hakkama, nad pahaks, võttes selleks.
 • Kui sa oled saates e-kirja, Windows masin, lülita välja Microsofti problemaatiline, “Nutikate Jutumärkidega” funktsioon (Vahendid > Automaatkorrektuuri Suvandid, selge smart hinnapakkumisi märkeruudu jaotises Automaatvorming tippimise ajal.). See on nii saate vältida puistata prügi märkide kaudu oma e-posti.
 • Web foorumid, ei kuritarvita “smiley” ja “HTML” funktsioone (kui need on olemas). Emotikon või kaks on tavaliselt OK, kuid värvilised väljamõeldud tekst kipub tegema inimesed arvavad, et sa oled lame. Tõsiselt overusing emotikonid ja värve ja fonte teeb sa tuled välja nagu giggly teismeline tüdruk, mis ei ole üldiselt hea mõte, välja arvatud juhul, kui te olete rohkem huvitatud seksist kui vastuseid.

Kui kasutate graafiline kasutaja liides posti klient, nagu Netscape Messenger, MS Outlook, või nende liik, ole ettevaatlik, et see võib rikuvad neid reegleid, kui kasutada selle vaikimisi seaded. Enamik selliseid kliente on menüü põhinev “Vaata Allikat” käsk. Kasutage seda kohta midagi sinu saadetud kirjade kausta, kontrollida saatmise lihtteksti ilma tarbetute lisatud crud.

Olema täpne ja informatiivne probleemi kohta

 • Kirjeldan sümptomeid oma probleemi või viga hoolikalt ja selgelt.
 • Kirjelda keskkonda, kus ta esineb (masin, OS, rakendus, mis iganes). Anna oma müüja jaotus ja vabastada tase (nt: “Fedora Core 7”, “Slackware 9.1”, jne.).
 • Kirjeldada teadusuuringute sa ei proovida ja mõista probleemi enne, kui te küsis küsimuse.
 • Kirjeldada diagnostilisi meetmeid, sa võtsid, et proovida ja pin sätestatakse probleem enne ennast küsis küsimuse.
 • Kirjeldada võimalikke olulisi hiljutisi muutusi oma arvuti või tarkvara konfiguratsiooni.
 • Kui vähegi võimalik, anda võimalus esitada probleem kontrollitud keskkonnas.

Teha parim saate, et ennetada küsimusi häkker küsib, ja vastus neile eelnevalt oma taotluse abi saamiseks.

Andes häkkerid võime paljuneda probleem kontrollitavas keskkonnas, mis on eriti oluline, kui teil on teatanud midagi, mida arvan, et on vea kood. Kui te seda teete, teie tõenäosus saada kasuliku vastuse ning kiirus, millega sa oled tõenäoliselt saada, et vastus nii parandada tohutult.

Simon Tatham on kirjutanud suurepärase essee pealkirjaga Kuidas Vigadest Tõhusalt. Ma olen kindlalt soovitada, et sa loed seda.

Maht ei ole täpsusega

Sa pead olema täpne ja informatiivne. See lõpp ei ole kätte lihtsalt dumpingu tohutu maht koodi või andmete tooteks abi paluda. Kui teil on suur, keeruline katse puhul, mis on breaking programm, proovige kärpida ja teha see võimalikult väike.

See on kasulik, vähemalt kolmel põhjusel. Üks: olles näinud investeerida vaeva lihtsustada küsimus, muudab tõenäolisemaks, saad vastuse, on Kaks: lihtsustamise küsimus, muudab tõenäolisemaks, saad kasulik vastus. Kolm: protsessi täiustamine oma veast aru, teil võivad tekkida fix või lahendus ise.

Ärge kiirustage väita, et olete leidnud viga

Kui sul on probleeme tükk tarkvara, ei väida, oled leidnud vea, kui sul on väga kindel oma maa. Vihje: kui saate pakkuda allikas-kood plaaster, mis lahendab probleemi või regressiooni test vastu eelmine versioon, mis näitab, vale käitumine, sa oled ilmselt ei tea piisavalt. See kehtib veebilehed ja dokumendid, liiga; kui teil on leitud dokumendid “viga”, siis tuleb asjade asendamine tekst ja mis lehti ta peaks minema.

Pidage meeles, et seal on palju muud kasutajaid, et ei ole probleeme teie probleemi. Muidu oleks õppinud seda lugedes dokumentatsiooni ja otsida Veebist (sa tegid, et enne kaebuse, sa ei?). See tähendab, et väga tõenäoliselt see on teile, kes on midagi valesti teinud, mitte tarkvara.

Inimesed, kes kirjutas, et tarkvara töö on väga raske teha seda tööd nii hästi kui võimalik. Kui sa väidad, oled leidnud vea, sa pead olema impugning nende pädevus, mis võivad solvata mõned neist isegi kui teil on õiged. See on eriti undiplomatic, et kisa “viga” Teema reale.

Kui küsida oma küsimus, see on parim, et kirjutage nii, nagu te endale teete midagi valesti, isegi kui teil on erakätes päris kindel, et olete leidnud tegelik viga. Kui seal tõesti on viga, siis kuulda seda vastust. Mängi seda nii hooldajad tahavad vabandame, kui viga on reaalne, mitte nii et sa võlgned neile vabandus, kui teil on sassis.

Grovelling ei asenda teed oma kodutöö

Mõned inimesed, kes saavad, et nad ei peaks käituma rudely või ülbelt, nõudes vastust, retreat teise äärmusesse, grovelling. “Ma tean, et ma olen lihtsalt hale algaja kaotaja, aga…”. See on häiriv ja kasutu. See on eriti tüütu, kui see on koos ebamäärasuse kohta, tegeliku probleemi.

Ei raiska oma aega, või meie, töötlemata primaatide poliitikas. Selle asemel, et tutvustada tausta ja fakte oma küsimus nii selgelt kui võimalik. Mis on parem viis seisukoht ennast kui grovelling.

Mõnikord Web foorumitel on eraldi kohad algaja küsimused. Kui tunned, et ei ole algaja küsimus, lihtsalt sinna minna. Kuid ei grovel kas seal.

Probleemi kirjeldada on sümptomid, mis ei ole teie oletusi

See ei ole kasulik rääkida häkkerid, mida sa arvad, mis põhjustab teie probleemi. (Kui teie diagnostika teooriad oli selline kuum kraam, te oleks konsulteerimist teiste abi?) Nii, veenduge, et sa oled neile öelnud, raw sümptomid, mis läheb valesti, mitte oma tõlgendusi ja teooriaid. Las nad teevad tõlgendamise ja diagnostika. Kui tunned, et see on oluline, et riik oma vist, selgelt märgistuse seda sellisena ja kirjeldada, et miks vastus ei tööta teie jaoks.

Lojua:
Ma saan selg selja vastu SIG11 vigu kerneli kogub, ja kahtlustan, juustepiir crack üks emaplaadi jäljed. Milline on parim viis kontrollida, kas need?

Nutika:
Minu isetehtud K6/233 kohta FIC-PA2007 emaplaat (VIA Apollo VP2 kiibistik) 256MB Corsair PC133 SDRAM hakkab üha sagedamini SIG11 vigu umbes 20 minutit pärast võimu kohta käigus kompileerib kerneli, kuid mitte kunagi esimese 20 minuti jooksul. Taaskäivitus ei ole uuesti kella, kuid pingestamine alla üleöö ei. Vahetada välja kõik, RAM ei ole abi. Vastav osa on tüüpiline koostada istungil logi järgmiselt.

Kuna eelmises punktis tundub olevat sitked paljud inimesed aru saada, siin on lause meelde: “Kõik diagnosticians on alates Missouri.” Et Ameerika Ühendriigid riigi ametlik moto on “Näita mulle” (teenitud 1899, kui Kongresmen Willard D. Vandiver ütles: “ma olen pärit riigist, mis tõstab mais ja puuvill ja cockleburs ja Demokraadid, ja vahutav võlu ei veenab ega rahuldab mind. Ma olen Missouri. Sul mulle näidata.”) Selles diagnosticians ” asja, see ei ole küsimus, skeptitsismi, kuid pigem grammatiline, funktsionaalne vaja, et näha, mis on nii lähedal kui võimalik, et sama toores tõendeid selle kohta, et sa näed, mitte oma surmises ja kokkuvõtted. Näita meile.

Kirjeldage oma probleemi, on sümptomeid ajalises järjestuses

Näpunäiteid kõige kasulikum, figuring, et midagi läks valesti sageli peituvad sündmusi vahetult enne. Nii, teie konto peaksid kirjeldama täpselt, mida sa tegid ja mida masin ja tarkvara ei, viivad foto suurendamise. Juhul käsurea protsesse, võttes session log (nt, kasutades skripti kasuliku) ja esitades asjakohase paarkümmend read on väga kasulik.

Kui programm, mis puhus kuni teid on diagnostika võimalused (näiteks -v verbose), proovige valige valikud, et lisada kasulik debugging info ärakirja. Pidage meeles, et rohkem ei ole tingimata parem, proovige valida debug tase, et sellest mitte uppumine lugeja rämps.

Kui konto jõuab on pikk (üle nelja lõiku), see võib olla kasulik lühidalt riigi probleem kuni top, seejärel järgige kronoloogilises lugu. Nii, et häkkerid saavad teada, mida vaadata sest lugemine konto.

Kirjeldada eesmärk, mitte samm

Kui sa üritad välja selgitada, kuidas midagi teha (vastandina aruandluse bug), hakkavad kirjeldab eesmärk. Ainult siis kirjeldada konkreetset sammu selle suunas, et teil on blokeeritud.

Sageli inimesed, kes vajavad tehnilist abi on kõrgetasemeline eesmärki silmas pidades ja ei jõua selle kohta, mida nad arvavad, et on üks konkreetne tee eesmärgi suunas. Nad tulevad abiks sammu, kuid ei saa aru, et tee on vale. See võib võtta märkimisväärseid jõupingutusi, et saada varem.

Lojua:
Kuidas ma saan värv-korjaja kohta FooDraw programmi võtta kuueteistkümnendsüsteemis RGB väärtus?

Nutika:
Ma olen püüdnud asendada värv tabel pildi väärtustega minu valimine. Just nüüd ainult, kuidas ma näen seda, muutes iga tabeli pesa, aga ma ei saa FooDraw on color picker võtta kuueteistkümnendsüsteemis RGB-väärtuse.

Teise versiooni küsimus on tark. See võimaldab vastus, mis soovitab vahend paremini sobiv ülesanne.

Ära palu inimestel vastata era e-posti

Häkkerid usuvad, lahendada probleeme, mis peaks olema avalik, läbipaistev, protsess, mille käigus esimese proovida vastuse saab ja tuleb korrigeerida, kui keegi rohkem teadlikud märkab, et see on puudulik või vigane. Ka abilised saaksin oma tasu on vastajad on näinud, et olla pädev ja asjatundlik nende eakaaslased.

Kui te küsite privaatse vastuse, siis on häirinud nii protsessi kui ka tasu eest. Ei tee seda. See on vastaja valida, kas vastata privaatselt — ja kui ta seda teeb, see on tavaliselt, sest ta või ta arvab, et küsimus on liiga haige vormitud või ilmne, et huvitav teised.

Seal on üks piiratud erand sellest reeglist. Kui sa arvad, et küsimus on selline, et siis on tõenäoline, et saada palju vastuseid, mis on kõik väga sarnaste, siis maagiline sõna on “e-maili mulle ja ma kokku vastuseid rühm”. See on viisakas proovida ja salvestada postiloendi või uudiserühma üleujutuste sisuliselt identne postituste—, kuid sa pead hoidma lubadus kokku.

Selgesõnaline infot oma küsimus

Avatud küsimuste kipuvad olema tajuda tähtajatu ajal vajub. Need inimesed, kes kõige tõenäolisemalt oleks võimalik anda teile kasulik vastus on ka aktiivsem inimesed (kui ainult, sest nad võtavad kõige rohkem tööd ise). Inimestele meeldib, et on allergiline tähtajatu aja valamud, seega nad kipuvad olema allergiline avatud küsimusi.

Teil on tõenäolisem, et saada kasulik vastus, kui teile on selgesõnalise on umbes, mida sa tahad vastanutest ei (anda vihjeid, saada kood, kontrollige oma plaaster, mis iganes). See aitab keskenduda oma jõupingutusi ja kaudselt panna, ülemine kohta, aega ja energiat, vastaja peab eraldama, et aidata teil. See on hea.

Mõista maailma eksperdid elada, arvan, et teadmisi rikkalik ressurssi ja aega, et vastata nii napp üks. Vähem aega, pühendumist olete vaikimisi küsida, tõenäolisem, et sa saad vastuse kelleltki tõesti hea ja tõesti hõivatud.

Nii et see on kasulik kaader teie küsimusele, et vähendada aega, pühendumist vaja eksperdi valdkonnas it — kuid sageli ei ole see sama asi nagu lihtsustamise küsimus. Seega, näiteks, “Kas sa annad mulle kursor hea selgitus, X?” on tavaliselt targemad küsimus kui “Kas sa seletada X, palun?”. Kui teil on mõned rikkis kood, see on tavaliselt targemad küsi keegi seletada, mis on valesti, kui see on paluda, et keegi seda parandada.

Kui küsida kood

Ärge küsige teised siluda oma purunenud kood, ilma et anda vihje, millist probleemi nad peaksid olema otsivad. Lähetamise paarsada rida koodi, öeldes: “see ei tööta”, saad sa ignoreerida. Lähetamise tosin rida koodi, öeldes: “pärast rida 7 ma ootasin, et näha, <x>, kuid <y> toimunud, selle asemel, et” on palju tõenäolisem, et sulle vastuse.

Kõige tõhusam viis kui täpne olla umbes kood probleem on pakkuda väike bug-näidata, test. Milline on minimaalne katse puhul? See on näide probleem; lihtsalt piisavalt kood näitus soovimatu käitumine ja enam. Kuidas teha väike katse puhul? Kui sa tead, mida joon või punkt kood on toota probleemne käitumine, kopeeri see ning lisada lihtsalt piisavalt toetada kood toota täielik näide (st piisavalt, et allikas on vastuvõetav tõlkija/tõlk/mis iganes taotluse protsessid). Kui te ei saa kitsas ta alla eelkõige punkt, kopeeri allikas ja alustada eemaldamist tükkideks, mis ei mõjuta probleemne käitumine. Väiksemate teie minimaalne katse puhul on, parem (vaata “Maht ei ole täpselt”).

Looma väga väike minimaalne katse puhul ei ole alati võimalik, kuid püüdes on hea distsipliin. See võib aidata teil õppida, mida sa pead, et lahendada probleem ise — ja isegi kui seda ei juhtu, häkkerid on näha, et olete püüdnud. See teeb nad rohkem koostööd.

Kui soovid lihtsalt koodi läbi, ütlen nii palju, kuni ees, ja kindlasti mainida, millistes valdkondades te arvate, võib eriti vaja läbi vaadata ja miks.

Ärge postitage kodutöö küsimused

Häkkerid on head määrimist kodutöö küsimused; enamik meist on valmis neid endid. Need küsimused on sinu jaoks, et töötada välja, nii et õpid sellest kogemusest. See on OK, paluks vihjeid, kuid mitte kogu lahendusi.

Kui te kahtlustate, et teil on sooritatud kodutöö küsimus, kuid ei saa seda lahendada igatahes, proovige küsida võib kasutaja rühm foorum või (viimase võimalusena) “kasutaja” list/forum projekti. Kuigi häkkerid on kohapeal, mõni edasijõudnud kasutajad võivad vähemalt annan teile vihje.

Ploomi mõttetu päringud

Kiusatusele sulgeda oma päring abi semantiliselt-null küsimused nagu “kas keegi mind aidata?” või “kas On olemas lahendus?” Esimene: kui olete kirjutanud oma probleemi kirjeldus pooleldi asjatundlikult, nagu tacked kohta on küsimused parimal juhul üleliigsed. Teiseks: kuna nad on üleliigsed, häkkerid leida neile tüütu ja tõenäoliselt tagasi loogiliselt laitmatu kuid üleolev vastused nagu: “Jah, te võib-olla aitas” ja “ei, Ei ole mingit abi sulle.”

Üldiselt, paludes jah-või-ei küsimused on see hea asi, et vältida välja arvatud juhul, kui te soovite jah-või-ei mingit vastust.

Ärge lipu teie küsimusele nagu “Kiiresti”, isegi kui see on teie jaoks

Mis on sinu probleem, mitte meie oma. Väites, kiireloomulisuse on väga tõenäoliselt vastupidine: kõige häkkerid on lihtsalt kustuta sellised kirjad nagu ebaviisakas ja isekas, püüab panna kohe ja erilist tähelepanu. Pealegi, sõna “Kiire” (ja muud sarnased katsed haarata tähelepanu teemareal) sageli vallandab rämpsposti filtrid – teie ette saajate võib-olla kunagi ei näe see üldse!

Seal on üks semi-arvatud. See võib olla väärt märkimist, kui kasutate programmi, mõned high-profile koht, üks, et häkkerid saavad põnevil; sellisel juhul, kui sa oled ajalise surve all, ja sa nii ütled viisakalt, inimesed võivad saada huvita piisavalt, et vastata kiiremini.

See on väga riskantne asi, mida teha, kuid kuna häkkerid’ mõõdik, mida on põnev ilmselt erineb sinu. Lähetamise alates International Space Station väärilised, näiteks, kuid postitad nimel mõnusaks heategevus-või poliitiline põhjus oleks peaaegu kindlasti mitte. Tegelikult postitad “Tungivat: päästa mind fuzzy beebi tihendid!” on usaldusväärselt sulle shunned või flambeeritud isegi häkkerite poolt, kes arvavad, fuzzy beebi tihendid on oluline.

Kui leiad, et see salapärane, re-lugege ülejäänud seda kuidas-seni, kuni sa mõistad seda, enne kui postitad üldse midagi.

Viisakus ei ole kunagi valus, ja mõnikord aitab

Olla viisakas. Kasuta “Palun” ja “Aitäh, et teie tähelepanu” või “Tänu” oma “tasu”. Teha selgeks, siis hindan aega inimesed veedavad aitame teil tasuta.

Olgem ausad, see ei ole nii oluline kui lõige ja ei saa asendada) on grammatiline, selge, täpne ja kirjeldav, vältides varaliste formaadid jne.; häkkerid üldiselt pigem saada mõnevõrra brusque, kuid tehniliselt terav veateateid kui viisakas ebamäärasus. (Kui see mõistatusi sind, pea meeles, et me hindame küsimus, mida see meile õpetab.)

Aga, kui sul on oma tehnika pardid reas, on viisakus ei suurendada oma võimalusi saada kasuliku vastuse.

(Me peame tähele, et ainult tõsine vastuväide oleme saanud veteran häkkerid seda kuidas on seoses meie eelmise soovitus kasutada “Tänan juba ette”. Mõned häkkerid tunnevad seda connotes kavatsus, mitte täname, keegi hiljem. Meie soovitus on, et kas öelda “Tänan juba ette” esimene ja tänan vastajaid hiljem, või viisakalt väljendada erineval viisil, nagu öeldes: “Tänud tähelepanu” või “Tänu” oma “tasu”.)

Jälgida lühike märkus lahenduse kohta

Märkme saatmine pärast probleem on lahendatud kõiki, kes aitasid sind; andke neile teada, kuidas see välja tuli ja tänan neid uuesti abi eest. Kui probleem äratas üldist huvi meililistiga või uudiserühma, see on asjakohane post followup seal.

Optimaalselt, tuleks vastus, et lõng alustatud esialgse küsimuse postitad, ja peaks on “FIKSEERITUD”, “OTSUSTANUD” või niisama ilmne sildi teema reale. Kohta, meililistid, kiire pööre, võimalik kostja, kes näeb lõnga kohta, “Probleem X” lõpetades “Probleem X – FIKSEERITUD” teab, et mitte raisata tema aega isegi lugemine lõng (välja arvatud juhul, kui (s)ta ise leiab, Probleem X huvitavaid) ning seega võivad kasutada seda aega, lahendada erinevaid probleeme.

Teie vastus ei pea olema pikk ja kaasatud; lihtne “Terekest — see oli ebaõnnestunud võrgukaabel! Tänud, kõigile. – Bill” oleks parem, kui mitte midagi. Tegelikult, lühike ja armas kokkuvõte on parem kui pikk väitekirja, välja arvatud juhul, kui lahus on reaalne tehnilisi oskusi. Öelda, milliseid meetmeid on lahendatud probleem, aga sa ei pea replay kogu järjekorda tõrkekõrvaldusel.

Probleeme mõned sügavuti, on asjakohane postitus kokkuvõte tõrkeotsing ajalugu. Kirjeldage oma lõpliku probleem avaldus. Kirjeldada, mis töötas lahendust, ja näitavad välditavad pime alleede pärast seda. Pime alleede peaks tulema pärast õige lahendus ja muud kokkuvõte materjalist, mitte keerates follow-up arvesse detektiiv lugu. Nimi inimeste nimesid, kes aitas; sa saad teha sõbrad, et viis.

Lisaks on viisakas ning informatiivne, see nagu mingi followup aitavad teised otsing arhiiv postiloendi/grupis/forum täpselt teada, milline lahendus teid aidanud ja seega võib ka neid aidata.

Viimane ja mitte vähem, selline vastus aitab kõigile, kes aitasid tunda rahuldust mõttes sulgemise probleemile. Kui sa ei ole techie või häkker ennast, usalda meid, et see tunne on väga oluline spetsialistidele ja ekspertidele saate ära ja aitab. Probleem narratiivid, et rada maha võtta lahendamata tühjuse on masendav asju; häkkerid sügelema, et näha neid lahendada. Firmaväärtuse, et kriimustada sügelema, et teenib siis on väga, väga abivalmis, et sa järgmine kord, kui on vaja kujutada küsimus.

Mõelge, kuidas teil võib olla võimalik takistada teisi, kellel on sama probleem tulevikus. Küsi endalt, kas dokumendid või sõbralik küsimusi aitaks, ja kui vastus on jah saada, et plaaster hooldaja.

Ühed häkkerid, selline hea järje käitumine on tegelikult olulisem kui tavapärane viisakus. See, kuidas sa saad maine mängib ka teistega, mis võib olla väga väärtuslik vara.

Kuidas Tõlgendada Vastuseid

RTFM ja STFW: Kuidas Öelda, et Olete Tõsiselt Silmamunad

On vana ja pühitses traditsioon: kui saad vastuse, mis loeb “RTFM” – inimene, kes saatis ta arvab, et sa peaksid läbi Lugenud Fucking Manual. Ta on peaaegu kindlasti õige. Mine loe seda.

RTFM on noorem sugulane. Kui saad vastuse, mis loeb “STFW”, inimene kes saatis ta arvab, et sa peaksid Otsinud Kuradi Veeb. Ta on peaaegu kindlasti õige. Mine otsi ta. (Pehmem versioon on see, kui öeldakse “Google on sinu sõber!”)

Web foorumid, võib teil samuti olla öelnud, et otsida foorumi arhiiv. Tegelikult, keegi võib olla isegi nii lahke, et anda viite eelmisele lõng, kus see probleem oli lahendatud. Kuid ärge lootke seda arvesse võtta; ei oma arhiivi-otsingut enne kui küsid.

Sageli, kui isik ütleb teile, et tehke otsing on käsitsi või veebilehe andmed, mida vajate avatud, ja vaadates seda, kui ta tüüpi. Need vastused tähendavad, et vastaja arvab, et (a) info, mida vajame, on lihtne leida ja et (b) sa õpid rohkem, kui sa otsima teavet, kui teil on see lusikaga toidetud teile.

Te ei tohiks olla solvunud, mida häkker standardid, oma vastaja näitab teile töötlemata selline suhtes lihtsalt ei ignoreerib sind. Sa peaksid selle asemel, et olla tänulikud selle grandmotherly headust.

Kui sa ei saa aru…

Kui sa ei saa aru, vastus, ei ole kohe põrge tagasi nõudluse selgitamist. Kasutada samu vahendeid, mida saate kasutada, et proovida ja vastata teie algne küsimus (käsiraamatud, Kkk, internet, kvalifitseeritud sõbrad), et aru saada vastus. Siis, kui sa ikka vajad küsida selgitust, näitus, mida olete õppinud.

Oletame näiteks, et ma sulle ütlen: “See kõlab nagu sul on ummikus zentry; peate selge see.” Siis: siin on halb järgmine küsimus: “Milline on zentry?” Siin on hea vastus küsimusele: “OK, ma loed man-lehekülge ja zentries on ainult mainitud all -z ja -p lülitid. Kumbki neist ütleb midagi arveldus zentries. Kas see on üks neist või olen ma midagi puudu siin?”

Tegelevad ebaviisakus

Palju sellest, mida näeb välja nagu ebaviisakus aastal häkker ringid ei ole mõeldud, et anda kuritegu. Pigem, see on toode, otsene, cut-through-the-jama side stiilis, et on loomulik, et inimesed, kes on rohkem mures probleemide lahendamise kui teha teisi soe ja udune.

Kui te tajute, ebaviisakus, proovige reageerima rahulikult. Kui keegi on tõesti toimides läbi, see on väga tõenäoline isik nimekirja või uudiserühma või foorumit helistada talle või tema peal. Kui seda ei juhtu ja te kaotate oma tujusid, on tõenäoline, et isik, võite kaotada see oli käituvad jooksul häkker ühenduse normide ja siis käsitatakse süüdi. See teeb haiget oma võimalusi saada infot või abi sa soovid.

Teiselt poolt, te aeg-ajalt sattuma ebaviisakus ja poseerimisega, mis on täiesti tasuta. Flip-pool eespool on, et see on vastuvõetav vorm slam reaalne õigusrikkujate üsna raske, anatoomilised oma misbehavior terava verbaalne skalpelli. Väga, väga kindel oma maa enne proovida seda, aga. Vahelise piiri korrigeerimiseks on incivility ja algab mõttetu flamewar on piisavalt õhuke, et häkkerid ise mitte harva komistus, üle selle; kui oled algaja või autsaider, oma võimalusi vältida selliseid komistus on madal. Kui sa oled pärast teavet, mitte meelelahutus, on parem hoida oma sõrmi klaviatuuril, kui oht on see.

(Mõned inimesed väidavad, et paljud häkkerid on kerge vorm autism või Aspergeri Sündroom, ja on tegelikult puudu mõned aju lülitused, mis määrib “normaalse” inimese sotsiaalset suhtlemist. See võib olla või mitte olla tõsi. Kui te ei ole häkker ise, see võib aidata teil toime tulla oma eccentricities kui te arvate, et meil nagu oleks aju kahjustatud. Õigust minna. Me ei hooli, me nagu oleks mis iganes see on, et meil on, ja üldiselt on terve skeptitsism umbes kliiniliste sildid.)

Jeff Bigler on tähelepanekud selle kohta, taktitunne filtrid on ka olulised ja väärt lugemine.

Järgmises osas räägime teine teema; selline “ebaviisakus” te näete, kui te halvasti käituma.

Kohta, Mis Ei Reageeri Nagu Luuser

Ennustus on, et sa pead kruvi kuni paar korda häkkerite foorumites — viisil, üksikasjalikult kirjeldatud käesoleva artikli vms. Ja sa pead olema ütlesin täpselt, kuidas sa silmamunad, võib-olla värvikas asides. Avalikud.

Kui see juhtub, halvim asi, mida saate teha, on whine kohta kogemus, väidavad, et on olnud verbaalselt ründas, nõudluse vabandused, karjuda, hoida hinge kinni, ähvardada kohtuasjad, kaevata inimeste tööandjatele, jätta wc iste üles, jne. Selle asemel, siin on, mida saate teha:

Saad üle. See on normaalne. Tegelikult, see on tervislik ja asjakohane.

Ühenduse standardeid ei ole ise ülal pidama: Nad on säilitada inimeste poolt aktiivselt, kasutades neid, nähtavalt, avalikult. Ära whine, et kogu kriitika oleks pidanud olema edastatud kaudu erasektori e-mail: Et ei ole, kuidas see toimib. Samuti on see kasulik nõuda, et sa oled olnud isiklikult solvatud, kui keegi kommentaarid, mis ühe oma väidete oli vale, või et tema vaated on erinevad. Need on kaotaja suhtumist.

Seal on häkkerite foorumites kui välja mõned ekslik tunne, et hyper-viisakalt, osalejad on keelatud postitad süü tõendamisel teise isiku ametikohta, ja ütles: “Ära ütle midagi kui sa ei taha, et aidata kasutajal.” Tulemuseks lahkumist clueful osalejad mujal põhjustab nende laskuda mõttetu mulin ja kasutud, kuna tehnilise foorumid.

Exaggeratedly “sõbralik” (et mood) või kasulik: Vali üks.

Jätke meelde: Kui häkker ütleb sulle, et sa oled silmamunad, ja (ükskõik kui gruffly) ütleb, et ei tee seda uuesti, kui ta on tegutsenud läbi mure (1) sa ja (2) oma ühenduse. See oleks palju lihtsam teda ignoreerida sina ja filter te läbi oma elu. Kui te ei saa hakkama, et olla tänulik, vähemalt on natuke väärikust, ei whine, ja ära oota, et tuleb käsitleda nagu habras nukk lihtsalt, sest sa oled uustulnuk, mille theatrically ülitundlik hinge ja luulud tal on õigus.

Mõnikord inimesi ründavad sind isiklikult, leek, ilma nähtava põhjuseta, jne., isegi kui sa ei kruvi üles (või on ainult silmamunad oma kujutlusvõimet). Sel juhul, kaevates on nii, et tõesti kruvi üles.

Need flamers on kas lamers, kes ei ole aimugi, kuid arvan end eksperdid, või isehakanud psühholoogid, et katsetada, kas sul kruvi üles. Teistele lugejatele kas ignoreerida, või leida viise, kuidas nendega toime tulla oma. Kui flamers’ käitumine tekitab probleeme ise, mis pole seotud sinuga.

Ära lase end kistud flamewar, kas. Kõige leegid on parim eirata — pärast seda, kui olete kontrollinud, kas nad on tõesti tuld, mitte vihjed, et kuidas teil on kruvitud üles, ja ei nutikalt ciphered vastuseid tegelik küsimus (see juhtub ka).

Küsimusi Ei Küsi

Siin on mõned klassikalised rumalaid küsimusi, ja see, mida häkkerid on mõelnud, kui nad ei saa neile vastata.

Küsimused: Kust leida programmi või ressurss X?

Vastus: Samas kohas, kus ma seda leida, ripnema — otsas veebiotsingu. Ei ole kõik teame, kuidas kasutada Google i veel?

Küsimused: Kuidas ma saan kasutada X-tee Y?

Vastus: Kui see, mida sa tahad on, et kas Y, siis tuleb küsida, et küsimus ilma eel-kui eeldada, kasutamise meetod, mis ei pruugi olla asjakohane. Küsimused käesoleva vormi osutavad sageli isik, kes ei ole lihtsalt asjatundmatu umbes X, kuid segaduses, mida probleemi Y neid lahendada ja liiga fixated andmed nende erilist olukorda. Üldiselt on kõige parem ignoreerida selliseid inimesi, kuni nad määratlevad oma probleemi paremini.

Küsimused: Kuidas ma saan seadistada minu shell prompt?

Vastus: Kui sa oled piisavalt nutikas, et küsi seda küsimust, te olete piisavalt targad, et RTFM ja uuri ise.

Küsimused: Kas ma teisendada AcmeCorp dokumendi arvesse TeX-fail, kasutades Bass-o-matic file converter?

Vastus: Proovi seda ja vaata. Kui sa seda tegid, sa (a) õppida vastus, ja (b) stop raiskad oma aega.

Küsimused: Minu {programm, konfiguratsioon, SQL väljavõte} ei tööta

Vastus: See ei ole küsimus, ja ma ei ole huvitatud mängides Kakskümmend Küsimused piiluma teie tegelik küsimus välja sind — mul on parem asju teha. Nähes midagi sellist, minu reaktsioon on tavaliselt üks järgmistest:

kas teil on veel midagi lisada?

oh, see on liiga halb, ma loodan, et sa saada see kinnitatud.

ja see on täpselt, mida teha koos minuga?

Küsimused: Mul on probleeme oma Windows masin. Kas saate aidata?

Vastus: Jah. Viska välja, et Microsoft prügikasti ja installeeri avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteemide nagu Linux või BSD.

Märkus: te saate küsida küsimusi, mis on seotud Windowsi masinatega, kui nad on umbes programmi, mis ei ole ametlik Windows ehitada, või suhtleb Windowsi masinad (st, Samba). Lihtsalt ei saa üllatunud vastust, et probleem on Windows ja mitte programmi, sest Windows on nii katki, üldiselt, et see on väga sageli.

Küsimused: Minu programm ei tööta. Ma arvan, et süsteem rajatise X on katki.

Vastus: Samas on võimalik, et sa oled esimene inimene, kes on märgata ilmseid puudusi süsteem kõned ja raamatukogud tugevalt kasutatud sadu või tuhandeid inimesi, see on pigem tõenäoline, et teil on täiesti abitu. Erakordsed väited nõuavad erakordseid tõendeid; kui teete väite, nagu see üks, siis tuleb tagasi see üles selget ja põhjalikku dokumentatsiooni täitmata jätmise korral.

Küsimused: Ma olen probleeme paigaldamisel Linux või X. kas Saate aidata?

Vastus: Nr. Ma vajadust käed juurdepääsu teie seadmele selle probleemi tõrkeotsingu sooritamiseks. Mine küsi oma kohalikust Linuxi kasutaja grupp käed aidata. (Leiad nimekiri kasutajagrupid siin.)

Märkus: küsimused installida Linux võib olla asjakohane, kui te olete foorum või meililisti kohta, eelkõige jagamise ja probleem on, et distro; või kohalik kasutaja rühmade foorumid. Sel juhul tuleb kindlasti kirjeldada täpsed andmed rike. Kuid ei ettevaatlik otsing esimene, “linux” ja kõik kahtlased tükid riistvara.

Küsimused: Kuidas ma saan kräkkida  juur/varastada kanali-ops õigused/lugeda kellegi e-posti?

Vastus: Sa oled lowlife, kes tahavad teha selliseid asju ja moron küsimast häkker sind aidata.

Head ja Halvad Küsimused

Lõpuks, ma lähen, et illustreerida, kuidas esitada küsimusi nutikas viis eeskuju; paari küsimustele sama probleem, üks küsis loll viisi ja üks nutikas viis.

Loll: Kui ma saan teada värk infot Foonly Flurbamatic?
See küsimus lihtsalt tekitab “STFW” vastus.

Nutikas: ma kasutada Google i proovida, et leida “Foonly Flurbamatic 2600” kohta Veebist, kuid ma sain ole kasulik tabamust. Kas ma saan kursorit, et programmeerimine teavet selle seadme?
See on juba STFWed, ja kõlab nagu seal võib olla tõeline probleem.

Loll: ma ei saa koodi projekti foo koostada. Miks on see katki?
Kui querent eeldab, et keegi teine silmamunad. Ülbe git…

Smart: kood projekti foo ei kompileerida alusel Nulix versioon 6.2. Ma olen lugenud, sõbralik küsimusi, kuid see ei ole midagi see umbes Nulix seotud probleeme. Siin on väljavõte minu koostamise katse; see on midagi, mida ma tegin?
Kui querent on määratud keskkonna, loe sõbralik küsimusi, näitab viga, ja ei ole eeldades, et tema probleemid on kellegi teise süü. See võib olla väärt mõningaid tähelepanu.

Loll: ma olen probleeme koos oma emaplaadi. Kas keegi oskab aidata?
J. Random Hacker vastus, et tõenäoliselt on see “Õige. Kas teil on vaja burping ja diapering liiga?”, millele järgneb punch kustutusklahvi delete.

Nutikas: ma proovisin X, Y, ja Z kohta S2464 emaplaadi. Kui see ei tööta, siis ma proovisin A, B ja C. Märkus uudishimulik sümptom kui ma püüdsin C. Ilmselt florbish on grommicking, kuid tulemused ei ole see, mida võiks oodata. Millised on tavaliselt põhjustab grommicking kohta Athlon MP emaplaadid? Igaüks sai ideid rohkem katseid võin joosta pin sätestatakse probleem?
See inimene, teiselt poolt, tundub väärt vastust. Ta/ta on eksponeeritud probleemide lahendamise luure, mitte passiivselt ootab vastust langeb käest.

Viimases küsimuses, märkate väike, kuid oluline erinevus nõudlik “Andke mulle vastus” ja “Palun aita mul aru saada, mida täiendavad diagnostika ma võin joosta, et saavutada valgustatus”.

Tegelikult vormis, et viimane küsimus on tihedalt aluseks on reaalne intsident, mis juhtus 2001. aasta augustis linux-kernel postiloendi (lkml). I (Eric) oli üks küsib küsimuse, et aega. Ma olin näinud salapärane hangumist kohta Tyan S2462 emaplaadi. Loetelu liikmete tarnitud kriitilise informatsiooni mul on vaja, et neid lahendada.

Küsides küsimuse nii, nagu ma tegin, andsin ma inimestele midagi närida; I teha see lihtne ja atraktiivne neid kaasa lööma. Ma näidata austust oma partnerite suutlikkust ja palus neil konsulteerida minuga nagu peer. Ma ka näidanud austust väärtust oma aega neile öelnud, et pime alleede mul oli juba alavääristama.

Hiljem, kui ma tänasin kõiki ja ütles, kui hästi protsess oli töötanud, lkml liige märkis, et ta arvas, et ta oli töötanud ei ole, sest ma olen “nimi”, et loetelu, kuid kuna ma küsisin küsimuse õiges vormis.

Häkkeritel on mõnes mõttes väga halastamatu meritocracy; ma olen kindel, et tal oli õigus ja et kui ma oleks käitunud nagu käsn, ma oleks olnud flambeeritud või ignoreerida ükskõik, kes ma olin. Tema soovitus, et ma kirjutan üles kogu vahejuhtum, nagu juhendamine, et teised viis otse koosseis käesolev juhend.

Kui Te ei saa Vastust

Kui sa ei saa vastust, palun ära võta seda isiklikult, et me ei saa tunda me saame sind aidata. Mõnikord liikmete küsis rühma võib lihtsalt ei tea vastust. Vastust ei ole sama, ignoreeritakse, kuigi tõsi see on raske märgata erinevust väljastpoolt.

Üldiselt, lihtsalt uuesti postitad oma küsimuse on halb idee. See on näinud nii pointlessly tüütu. Kannatust: inimene koos oma vastus võib olla erinevate ajavööndite ja magama. Või võimalik, et sinu küsimus ei olnud hästi arenenud alustada.

On ka muid allikaid aitavad teil võib minna, sageli allikatest, mis on paremini kohandatud algaja vajadustele.

Seal on palju online ja kohalike grupid, kes on entusiastid tarkvara kohta, kuigi nad ei pruugi kunagi olla kirjutatud mis tahes tarkvara ise. Need rühmad moodustavad sageli nii, et inimesed saavad üksteist aidata ja abi uute kasutajad.

Seal on ka palju ettevõtteid, saate lepingu abi, nii suured kui ka väikesed. Ära ole kohkunud vähemalt idee, mille eest maksma natuke abi! Lõppude lõpuks, kui teie auto mootori puhub pea tihend, võimalused on teil oleks võtta see remonditöökoda ja maksma, et saada see kinnitatud. Isegi kui tarkvara ei maksa teile midagi, te ei saa oodata, et toetus on alati tasuta.

Populaarne tarkvara, nagu Linux, seal on vähemalt 10 000 kasutajat ühe arendaja. See lihtsalt ei ole võimalik, sest üks inimene hakkama toetada kõnesid üle 10 000 kasutajat. Pidage meeles, et isegi kui sa pead maksma toetust, sa oled ikka maksab palju vähem kui siis, kui sa ei osta selle tarkvara, nagu ka (ja toetust suletud lähtekoodiga tarkvara on tavaliselt kallimad ja vähem pädev kui toetust avatud lähtekoodiga tarkvara).

Kuidas Vastata Küsimustele Kasulik Viis

Olla õrn. Probleem seotud stress võib muuta inimesed tunduda ebaviisakas või rumal isegi, kui nad ei ole.

Vastuse esimese rikkuja välja-joont. Ei ole vaja avaliku alanduse keegi, kes võib-olla tegin ausalt vea. Päris algaja ei pruugi teada, kuidas otsida arhiivi või kui on salvestatud või postitada.

Kui te ei tea kindlalt, nii öelda! Vale kuid autoriteetne kõlav vastus on hullem kui üldse mitte. Ei suuna keegi ette vale tee lihtsalt, sest see on lõbus tunduda ekspert. Olla tagasihoidlik ja aus; head eeskuju nii querent ja oma eakaaslastega.

Kui te ei saa aidata, ei takista. Ei tee nalju korra, et võiks prügikasti kasutaja setup — vaese sap tõlgendavad neid juhiseid.

Küsige katsetamine küsimusi, et teada saada rohkem üksikasju. Kui sa oled hea on see, querent õpid midagi — ja nii võib sind. Proovige lülitada halb küsimus arvesse hea; pidage meeles, me olime kõik algajaid üks kord.

Samal ajal pomisedes RTFM on mõnikord õigustatud, kui vastate keegi, kes on lihtsalt laisk lohe, osuti, et dokumendid (isegi kui see on lihtsalt soovitus, et google ‘ i jaoks võtmetähtsusega fraasi) on parem.

Kui sa lähed, et vastus küsimusele, kas üldse anda hea väärtus. Ei soovita kludgy lahendused, kui keegi kasutab vale vahend või lähenemine. Soovitan head tööriistad. Reframe küsimus.

Vastus tegelik küsimus! Kui querent on olnud nii põhjalik, et ei oma teadus-ja on kantud päringu, et X, Y, Z, A, B, ja C on juba proovinud ilma hea tulemus, see on äärmiselt kasutu, et vastata “Try A või B” või lingiga midagi, et ainult lausub: “Proovige, X, Y, Z, A, B, või C”.

Aidata oma kogukonna õppida küsimus. Kui te väli hea küsimus, küsi endalt “Kuidas see dokumente ja sõbralik küsimusi on muuta nii, et keegi ei ole vastus, see uuesti?” Seejärel saadab plaaster dokumendi hooldaja.

Kui sa ei teadusuuringute vastata küsimusele, näidata oma oskusi, mitte kirjalikult, nagu sa tõmbas vastus välja oma tagumik. Vastates üks hea küsimus on nagu söötmine näljane inimene ühe söögikorra, kuid õpetades neile, teadus-oskusi, eeskuju on see, mis näitab neile, kuidas toitu kasvatada terve elu.

Seotud Vahendeid

Kui teil on vaja juhis põhitõdesid, kuidas personaalarvutid, Kuidas Unix, Internet ja töö, vaata Unix-i ja Interneti Põhialuseid.

Kui lased tarkvara või kirjutage plaastrid tarkvara, proovige järgige juhiseid Kuidas Tarkvara Pressiteade Tava.

Tänuavaldus

Evelyn Mitchell kaasa aidanud mõned näiteks rumalaid küsimusi ja inspireeritud “Kuidas Anda Hea Vastust” osa. Mikhail Ramendik kaasa aidanud mõned eriti väärtuslikud ettepanekud olukorra parandamiseks.

Tagasi esilehele. Mahindra Scorpio