Kandes LP et CDR: Mõned Nõuanded

Tõlkida koos http://www.delback.co.uk/lp-cdr.htm

Enne kui me alustame #1 küsimus inimeste e-posti mind on:
“Ma võin mängida läbi arvuti kõlarid, aga ei saa salvestada, kuni kõvaketta”
(või: “Kui ma salvestada kõvakettale, selle tulemuseks on fail sisaldab vaikus”)
Siin on vastus

Kokkukukkumist CoolEdit 2000

Paljud inimesed on kuulnud üldine eesmärk shareware audio editor nimetatakse CoolEdit 2000 (tehtud Syntrillium Software). Olen soovitanud seda programmi varem suurepärane näide omataoline. Seal on mitmeid viiteid selle kohta sellel lehel. Aastal 2004 Adobe Systems omandanud õigused vahemikus tarkvara poolt toodetud Syntrillium. Kahjuks, nad on otsustanud lõpetada CoolEdit 2000, jättes alles vaid palju kallim multi-track CoolEdit Pro (nüüdse Adobe Audition) saadaval. See on kurb päev inimesi, kes on vaja stereo-ainult audio editor. Selle hinnaga ($299) ma ei saa tõsiselt väita, et Adobe Audition on hind-tõhus programm, mis on mõeldud kasutamiseks ülekanded stereo LP records. Nii sobiva taskukohane alternatiiv CoolEdit 2000 on vaja.

Olen uurinud mõne muu odav audio toimetajad, sealhulgas Audacity, Pro Tools Free ja Sound Forge Studio (mis iseenesest on hiljuti soetatud Sony), kuid ükski neist ei tunne nii hea, et mind nagu CoolEdit 2000. Muidugi, kui kauaaegne kasutaja CoolEdit 2000 (milles ma jätkuvalt kasutada, kui minu eelistatud audio editor), on paratamatu, et mul on mingi sisseehitatud kaldumisest programmid, mis ilme ja sarnased. Ma pean rõhutama, et need kolm toimetajad on kõik väga fine programmid, ja arvestades erinevaid reaktsioone inimesed on, et programmid seda tüüpi, ma oleks kindlasti soovitame teil hinnata neid ise.

Kuna see on vabavara ja on palju entusiastlikke poolehoidjaid, ma tundsin, et see on ainult õiglane, et anda Julgust rohkem hoolikat hindamist ja olen tulemas ümmargune järeldusele, et minu esialgne reaktsioon oli see ebaõiglaselt negatiivne tänu minu ajalugu CoolEdit 2000. Nüüd on mulle selge, et Audacity on hea audio editor palju ecellent funktsioone, ja nii et ma soovitan selle kõrval GoldWave, mis on soovituse aastaid.

Saada Koopia CoolEdit 2000

Leida koopia CoolEdit 2000 on raske. See on haruldane, et näha, see eBay (kuigi seal on tavaliselt koopiad CoolEdit Pro on saadaval). Mõned lingid, mul olid esitatud vanem versioon, see leht ei tööta enam. Kuna see, ma olen otsustanud korraldada installifailide CoolEdit 2000. Ma usun, et see on ilmselt seaduslik, sest need on failid, mis Syntrillium kasutada allalaadimiseks saadaval, et hinnata programmi. Ma pean rõhutama, et faile ma olen hosting ainult pakkuda teile hindamine versiooni programmi: kui sa tahad saada neid lukustamata, siis on teil omandada sobiv registreerimise koodid mujalt. Palun ära kirjuta mulle taotluse registreerimise koodid – pakkumise neid oleks ebaseaduslik ja ma EI tee nii. Pange tähele, et kui Adobe tulevad pärast mind, ma eemalda neid faile selles kohas.

Siin on kolm paigaldamise programmid:

Lühike paigaldusjuhend:

 • Run ce2kmain.exe. See installib CoolEdit 2000 hindamine režiim.
 • Run ce2knr.exe. See installib audio cleanup plugin hindamine režiim.
 • Avada CoolEdit 2000, omandada registreerimine nimi ja seejärel käivitage kood ce2kreg.exe, mis küsib koodi.
 • Avada audio cleanup plugin, omandada registrikood, tugineda “Help | Buy Add-ons Now” CoolEdit 2000, valige cleanup plugin loendist ja klõpsake “Enter Serial Number”.

Keegi leidsin saidi, kus erinevate vanade versioonide CoolEdit ja CoolEdit Pro võib leida: http://www.oldversion.com/program.php?n=coolpro.


Preliminaries

See leht märgib, on destilleerimisel minu kogemused üle LP, et CDR. Pakun seda loodetavasti erapooletut nõu teistele, kes soovivad teha sama asi. Ma olen üritanud tegeleda kogu protsessi juures piisavalt sügaval tasandil. Mõned selle osad on kindlasti mingit huvi, et mõned lugejad, ma loodan, et lõigud on ilmne piisavalt, et saate vahele need osad, mis ei saa kehtida.

Minu standardid on kõrged. Mul on stereo süsteem, milles kõik vaid väike osa audiophile äärmuslased oleks arvesse kui “väga kalli”. Ma ei ole huvitatud pannes midagi peale CDR kui ma saan üsna lähedal täiuslikkust. Nõu sisalduvad need märkmed on empiiriline, ja tulemused on minu enda isiklikud kogemused.

Ma ei digital audio professionaalne. Kandes LPs, et CDR on minu hobi, mis on sündinud soovist säilitada need osad minu LP kollektsiooni, mille (i) on saadaval CD, või (ii) ei ole piisavalt oluline, et mul oleks mõtet kulutada raha, asendades need CD.

Ma töötan PC, ja võib pakkuda ainult nõu, et arena. Ma ei tea üldse, teen sellist tööd, Mac või Unix masinad.

Ma saan üsna vähe e-posti päringud inimesed, kes on leidnud, see leht, ja mõned küsimused kipuvad olema palus korduvalt. Nad ei ole otseselt ülesandeks edastada LP, et CDR, vaid on enam üldse heli PC. Seetõttu olen pannud kokku eraldi lehel (Clive KKK), et vastata nendele. Enne postitada mind küsimus, audio PC, palun külastage seda lehekülge, et näha, kas see vastas seal.

Ilmselt ma ei saa kirjutada kõike, mida ma olen kunagi avastanud umbes see protsess, nii et kui teil on mingeid muid konkreetseid küsimusi, siis julgelt kirjuta mulle. Aga enne kui teha, siis ma tahaksin küsida, et kontrollida KKK hoolikalt, et näha, kas sinu küsimus on juba vastatud on. Pange tähele, et muutub mu asjaolud tähenda, et ma ei suuda vastata e-kirju, niipea kui ma olen teinud varem, kuid ma püüan jätkuvalt abi kui vähegi saan.

Kuigi teemal e-kirju, taotluse. Ma olen saanud väga palju rämpsposti hiljuti, nii et mul on nüüd aktiveeritud Spam Assassin juures minu e-posti vastuvõtva ja mis tahes e-posti, mis näeb välja nagu rämpsposti kustutatakse automaatselt, ilma et kunagi oleks minule. Tagamaks, et mis tahes e-posti teil on vaja saata mulle saab läbi, veendumaks, et see on üheselt teema reale ja on lihtteksti vormingus. Hiljuti, palju rämpsposti on kasutatud trikk pakkuda pole teema rida üldse. Kui selline rämpsposti saab läbi minu jaoks, võttes vältida avastamist Spam Assassin, mul on praeguseks kontrollinud seda. Kuna selline subjectless e-kirju on olnud peaaegu 100% rämpsposti, ma olen nüüd otsustanud, et kustutada kõik subjectless kirjad lugemata. Seega, kui saadate mulle e-posti ilma mis tahes teema, et seda ei saa lugeda või ei vastanud.

Ja lõpuks, lahtiütlemine umbes Adaptec/Roxio tarkvara. Ma mõnikord e-kirju, paluvad abi seoses Adaptec/Roxio toodete Easy CD Creator ja Spin Doctor. Niipalju kui ma võin teha, on võimalik saada käesoleva lehe kaudu linke, et alustada Roxio veebisaidilt, nii et mõned inimesed saabuvad siia alla ekslik mulje, et ma olen mingil moel seotud Adaptec/Roxio. Lubage mul teha minu seisukoht selge. Ma ei ole absoluutselt mingit seost Adaptec/Roxio. Mul on hinnatud nii Easy CD Creator ja Spin Doctor minevikus, kuid ei kasuta neid ja olen võimeline pakkuma konkreetseid soovitusi nende kohta.


Lõpus see dokument on nimekiri kasulikke linke. Ma lihtsalt meelde, et ma ei saa kommenteerida täpsust tõlked teistesse keeltesse, mis on tehtud erinevate inimestega.

Veidi teemast mööda: miks arvuti kasutamist?: Ma sain mõned e-posti kelleltki, kes küsis minult, et lisada lühike lõik, arutame alternatiivseid meetodeid arhiveerimine LP ilma arvuti abil, nii et ma olen teinud nii, et lõpuks need märkmed.


Ülevaade

Ülesande üle LP et CDR koosneb 3 etapist:

Registreerimine LP et Kõvakettale

Puhas LP

Enne alustamist, mida peaks tegema oma parima, et puhas rekord nii põhjalikult, kui võimalik; kuidas tolmu ja gunge välja sooned kaotab päris palju madalama tasemega müra, mis muidu nõuavad väga aeganõudev töö, et eemaldada hiljem. Ideaalis kasutage tolmuimejat seade; isegi parem, saad neid professionaalselt puhastatud keegi, kellel on juurdepääs Keith Mungad puhastamise masin.

Kui teil ei ole juurdepääsu vaakum masin, ja rekord on väga määrdunud, siis ma olen viimasel ajal proovinud läbi vedeliku Austraalia tuntud Vinüül Lahendus, mis on odav ja töötab hästi väga määrdunud dokumentidest. Ma pean ütlema, et ma ei tea, mis on see vedeliku ja nii ei saa võtta vastutust mis tahes pikaajaline mõju see võib avaldada vinüül. Ma kahtlustan, kuid ei saa kindlalt öelda, et see võib olla sama väidetavad puudused nagu märg mängides, aga kui kõik, mida sa tahad on teha üks hea üleandmine LP ja ei saa endale lubada investeerida tolmuimeja, tundub hea lähenemine.

Mängib LP

Kasutage hea kvaliteediga turntable mängida LP. Pikap kassett peaks olema õigesti joondatud ja pliiats peaks olema heas seisukorras ja puhas.
Pöördlauast on mehaaniline seade, mis on tundlikud õhu floorborne vibratsioone. Selline vibratsioon võib laguneda taasesitamise kvaliteet üsna noticably. Isegi väga heade plaadimängijad kannata selles osas. Seega, salvestamise LP, hoida ümbritseva heli tase nii madal kui võimalik. Ideaalis ei tohiks kasutada igasugust seire üldse; ära muretse, teades, kui muusika algab ja lõpeb, lihtsalt alustada salvestamist enne panemist pliiats plii-groove ja jätkata salvestamist otse run-out soon (korrastamine välja need extra bitti hiljem on lihtne).

Vajadus Preamp

Ma eeldan, et teil on kasutada moving magnet või liigub spiraali välja (kõik kõrge kvaliteedi padrunid on üks neid kaht tüüpi). Signaali selline kassett on nii madal tase (tavaliselt <5mV liigub magnet, <0.5 mV for moving coil), nii et tuleb edendada, et umbes 100mV vaja sõita line taseme sisendid, ja on ka RIAA equalised (kohaldada, kui LP on õppinud, et saada umbes mehhaaniline piirangud LP süsteem), mis peab olema vastupidine, et pakkuda helisummutus rida sisend. Mõlemad vajalikud toimingud on saavutatud sobiv preamp. Kui teil on vastuvõtja või stereo võimendi koos “phono” sisend, et sisend on täita seda ülesannet, ja tulemuseks line tasandil väljund saadaval vastuvõtja/võimendi lindi väljundi. Tom Weber teatab mulle, et Radio Shack müüb odav võimendi (mudel SA-155) umbes $65, mis sobib, ja ma edasi anda oma soovituse siin samas rõhutati, et mul ei ole isiklikke kogemusi selle seadmega. Ma usun, et Radio Shack ka müüa standalone phono preamp umbes $30. Aruanded erinevatest allikatest panevad mind uskuma, et kvaliteet selle preamp on enam kui “servicable”. NAD teevad hästi kinni preamp, PP-1, umbes $60. Mõned lugejad on teatanud, et odav fonolukk preamps saadaval www.phonopreamps.com tööta hästi, nii et ma edasi anda seda teavet, rõhutades samas, et ma ei ole olnud mingeid isiklikke kogemusi nendega. See on ka täiesti võimalik, et ehitada oma, kui sa ei ole üldse osav DIY elektroonika; Seal on paar sobivaid lülitusskeemide kohta Mike Richter koduleheküljel, ja PAiA Elektroonika müüa DIY kit. Kui teil on kõrgema kvaliteediga seadmeid, näiteks eraldi preamp ja poweramp, sa tead, mida ma räägin ja ma jätan valiku, kvaliteedi fonolukk etapp sinust.

Ma näen, et mõned ettevõtted, sealhulgas Stanton ja Denon, teha plaadimängijad, mis on sisseehitatud fonolukk preamps, ja mõned on isegi SPDIF digital väljundit. See ütles, et need on DJ tüüp plaadimängijad, mis kipuvad olema ehitatud ruggedness ja usaldusväärsuse pigem lausa heli kvaliteet.

Kuidas “märg mängides”?

Üks võimalus, siis võiks nagu kaaluda, on “märg mängides”. Idee on üleujutuste LP sobiv vedelik, kui see on mänginud, loodan, et mustus, mis tavaliselt istub sooned (ja seetõttu tuleb jälgida pliiatsiga) kaotatakse arvesse peatamine ja seetõttu ei mõju pliiatsiga.
Teised inimesed on erinevad arvamused selle kohta, miks märg mängides töötab. Seal on kool arvas, et see ei ole tõesti midagi pistmist, tõste -, mustuse arvesse peatamisest, vaid pigem seda, et see muudab summutamine pliiats ja/või võimaldab pulka aquaplane üle väikesed puudused.

Ma peaks ka aru, et mõned inimesed väidavad, et märja mängides tegelikult kahjustab soone seina. Argument on järgmine. Kui sa mängid LP, (raske) teemant stylus deformeerib (pehme) vinüül soone. Kui mängitakse tavaliselt (ie. kuiv), hõõrdumine põhjustab vinüül soojendada, mis võimaldab tal deformeeruda ja tagasi oma esialgse kuju mõne aja pärast. Kui aga LP on mänginud märg, vedelik toimib jahutusvedelik, mis takistab deformatsioon, mis võimaldab pliiatsit asemel kitsenduse klaaskiust kamm-või kraaslindid, vinüül maha soone seintele.

Teised on teatanud, et märg mängimine võib põhjustada mingi muda (ie. mustuse alates LP peatada vedelikku) koguneda pliiatsiga. See oleks siis kuivaks ja kõvaks, väga raske puhastada off, ja põhjustada hilisemaid mistracking. Ma ei märganud seda ise, kuid oleks osanud arvata, et probleemi ulatust oleks mõjutatud, kuidas määrdunud LP on täpne koosseis vedelik, mida kasutatakse, ja kuidas poleeritud pliiats on.

Olen katsetanud märg mängib, ja see tõepoolest vähendada, et mõned (kuid mitte kõikides) vormid pind müra. On mitmeid küsimusi, kuigi:

 • Milline vedelik tuleks kasutada? Te kindlasti ei tohi kasutada kraanivett, sest see on täis contaminents. Destilleeritud vesi on ilmne baas vedelik, kuid see ei ole eriti hea lahusti, ja nii et kõik mustus, mis on ummikus sooned on ebatõenäoline, tuleb tõsta. Lisades kogus alkoholi aitab küsimused siin, kuid see kipub aurustuda maha LP pind enne pool on lõpetanud, mängides; sulgemise vinüülimängija kaane mängides võib aidata vähendada aurustumiskiirus.
 • Pärast mängib LP märg, pori peatamise dropsi tagasi sooned on väga ebamugav kohtades. Selle tulemuseks pinnale müra on oluliselt suurendada, kui sa hiljem mängida rekord kuiv. Seega, pärast mängib rekord märg, siis on tõesti vaja jätkata, et mängida seda märg tagant.
 • Kõige edukamad märg-play meetodit ma kunagi kohanud olen, on toode nimega “Lencoclean”, mis jälgib LP nagu teine maastur arm, rakendades lahuse kohapeal, et just see osa on mänginud. Ma pole seda kasutanud nüüdseks juba üle 20 aasta, kuid see on veel saadaval saksa kodulehel Musictools: ava link “LP-Zubehor” ja siis tuleb leida see, mis on loetletud. Lenco on veebileht, kuid see on natuke raske navigeerida, ja viimane kord käisin seda ma ei suutnud leida Lencoclean mainitud kuskil. Poe, mida kasutatakse pakkumise Lencoclean on Conrad Elektroonika, aga ma ei suuda enam üles leida Lencoclean oma kodulehel.

Pean märkima, et mul ei ole autoriteetne teadmisi märg mängides, kuid tunnen, et kui ma arutada seda üldse, on oluline mainida, kõik arvamused, mis olen teadlik.

Salvestus Kõvakettale

Kui sul on rida tasandil signaali, peab see olema tehtud ja salvestatud arvutisse kõvakettale. Pane tähele, et tavalise 40 minuti LP, pead umbes 500Mb kettaruumi, ja sõltuvalt sellest, mida PC editori te kasutate, peate võib-olla teine 500Mb ajutised failid. Loota vajavad umbes gigabyte kokku.

Standard helisalvesti utiliiti, mis on kaasas Windows ei sobi see ülesanne, kuna see salvestab peamiste RAM ja ainult kirjutab tulemused kõvakettale, kui salvestamine lõpeb. See tähendab, et salvestuse aeg on piiratud RAM aastal PC; alates 16 bit stereo kell 44kHz kasutab umbes 10 MB minutis, ei ole nii, on teil võimalik salvestada kogu LP pool, kasutades Heli Diktofoniga. Mida on vaja on utiliit, mis suudab salvestada otse kõvakettale. Seal on suur hulk selliseid utiliite, mis on saadaval, kui shareware. Minu enda shareware Laine Remont toetab kõvakettale salvestus on pigem parem rekordilise taseme mõõtmine kui enamik muid pakette, ja kui kasutatakse, kui lihtne salvestada utility see on freeware. Teiste pakettide ümber, odavaim kaks olen teadlik, et mul on CD Laine ja RIP Vinüül. LP Ripper on teine üsna hästi teada, salvestamise programm, mida soovite võib-olla uurida. Teine suhteliselt lihtne ja odav registreerimine pakett on PolderbitS. Kuigi ma ei ole olnud võimalust seda hinnata õigesti, kasutajate arv on väga muljet see, et sel põhjusel on väärt mainimist. GoldWave (väga hea üldine eesmärk audio editor) pakub ka otse kõvakettale salvestamine.

Arutelu Helikaart Tüübid

Kui teil on pakett ja mis on võimelised filmima otse kõvakettale, on olemas kolm põhilist lähenemist digiteerimine line tasandil signaali:

 • Kasuta “normaalne” arvuti helikaart. Teil on vaja helikaart võimeline 44.1 kHz, 16 bit stereo. Kõik kaasaegsed soundcards on võimalus seda teha. (Analoog) sirge tasandil signaali peaksid olema sisendiks line sisend helikaart ja signaali saab siis tuleb salvestada otse kõvakettale.
 • Kasutada USB audio interface device. Need on nüüd väga levinud, ja enamik on USB2.0 seadmeid. Esimestel päevadel USB soundcards, seal oli palju aruanded ebastabiilne draiverid, kuid see tundub olevat minevikku. Paljudel sülearvutitel on ainult mic sisendid, ning sellistel juhtudel USB-seade on siiani kõige lihtsam viis, et teha hea kvaliteediga salvestisi.
 • Kasutada päramootoriga analoog-digital konverteri ja sööda oma (digitaal) väljund arvesse helikaart võimeline vastu võtma digitaalseid signaale. Nagu kasutades “normaalne” helikaart, analoog signaal peab olema valimisse 44,1 kHz, stereoheli. Kui sul on A/D konverteri, mis suudab rohkem kui 16 bitine lahutus, siis võib tekkida soov leida helikaart, mis võivad säilitada need bitid (kuigi siis muidugi on teisendada 16-bitine enne tegelikult kirjutatakse CDR). Aga minu enda kogemus on see, et isegi kõige täiuslik, LP allikad on kõvasti üle andma signaali rohkem kui 12 bitti resolutsioon, nii plain vanilla 16 bit on hea, ja isegi sõnade kärpimist ilma redithering ei kahjusta LP signaali.

Tavaline Helikaardi

Kasutades “normaalne” helikaart on kindlasti odavaim võimalus lauaarvuti. Sees PC on väga vaenulik keskkond analoog signaale, ja mõned aastad tagasi palju soundcards olid tundlikud häirete suhtes, mille tulemuseks on kõrge müra tase ja/või “chirrups ja viled”. See ei ole enam ühine probleem, ja valdav enamus tänapäeva PCI bus soundcards on päris hea müra jõudlust. See on lihtne, osta odav helikaart, kelle noise floor on hästi alla, et vinüül LP.

Minu kogemus on, et praegu saadaval soundcards üldiselt jagunevad viieks kategooriaks:

 1. Odavad kaardid koos tundmatu brändi nimed. See on muidugi võimalik, et mõned neist võivad olla peen, kuid üldiselt nad on üsna kohutav heli kvaliteet. Vältida.
 2. Soundcards ehitatud peale emaplaadid. Nendel päevadel, nad on tavaliselt mõned odavad AC97 kiibistik, ja nad tulevad erineva kvaliteediga (ilmselt rohkem pistmist emaplaadi layout, kui kiibistik ise). Te võite saada õnnelik ja leida üks, mis annab mõistliku kvaliteediga, kuid üldjuhul on neid võimalik vältida.
 3. Mainstream kaarte nagu PCI-bus-Soundblasters ja oma näiteks. Neid võib anda põhjendatud heli kvaliteedi, kuid nad kalduvad olema täiesti läbipaistev. Tipus on selle klassi kaart on seadmed, näiteks M-Audio Revolution seeria, mis on tõesti väga head, rohkem kui piisavalt hea, et salvestada LP.
 4. Semi pro kaardid sub $200 hinnaklassis, nagu need M-Audio, Echo, Terratec jne. Need on tavaliselt väga hea, ja rohkem kui piisav, et jäädvustada kõike alates vinüül LP. Tavaliselt on RCA või XLR pesad, mitte stereo minijacks leida mainstream kaardid, mis võivad anda rohkem usaldusväärsed ühendused.
 5. Väga high end kaardid, nagu DAL CardDeluxe ja LynxTwo. Need on tõsised professional mälukaardid ja mida võib pidada overkill.

Järgmine ots on viisakalt Richard Melton: Kui kasutatakse analoog-helikaart, see on sageli hea mõte, et vaigistada kõik sisendid ja väljundid, mis ei ole tegelikult kasutatud (nt. mic, MIDI, jne). See parandab müra täitmise paljud soundcards.

www.pcavtech.com/soundcards/index.htm on palju head infot analoog soundcards.

USB Audio Seadmed

Need on tavaliselt kallimad kui tavaline PCI bus soundcards, ja üldjuhul nad ei ole nii kõrge kvaliteediga. Siiski, ma pean rõhutama, et ma ei ole kasutanud seda tüüpi sisend seade, nii et saab ainult edasi teabe, mul on õppida muudest allikatest. Üldine arvamus seal tundub olevat, et kui teil on võimalik kasutada “õige” PCI kaart, siis tehke seda. Ainult resort USB kui teil on vaja kaasaskandmiseks või kasutate sülearvutit. Kuna ma ei ole kunagi kasutanud üks neist seadmetest, ma ei saa anda mingeid soovitusi, nii et järgnev on lihtsalt tootjate loend, ma leidsin, kes pakuvad selliseid tooteid: Creative, M-Audio, Edirol, Tascam, Terratec, Philips. See loetelu ei ole täielik; seal on kindlasti mitmete teiste tarnijate, et ma ei ole kohanud.

Digital I/O Kaardid

Nagu soundcards, mis võib digitaalse signaali vastuvõtuks, seal on mitmeid võimalusi:

 1. Odavaim ma ei tea, mis on laialdaselt saadaval on Midiman DiO2448.
 2. On veel üks kaart nn Zoltrix Ööbik mis kasutab sama chipset nagu DiO2448, mis toetab SPDIF I/O ja on hinnaga alla $40. Aga seal on kaks puudust: (i) see on väga raske, et tegelikult leida üks; (ii) see on ainult optiline (Toslink) sisend, kuigi seal on lihtne DIY muutmise, et lisada COAX sisend.
 3. Mõned odav mainstream kaarte võib olla SPDIF sisend võimalus. Siiski, paljud neist resample SPDIF sisend pardal taktsagedust, et nad ei võimalda bit-perfect üleandmine välise digitaalse audio kõvakettale.
 4. Kõige kallimate analoog soundcards (M-Audio Audiophile ülespoole) on ka bit-perfect digital I/O võimeid.
 5. Ja lõpuks, võite kuulda lugu, mis on $20 soundcards koos SPDIF I/O. Erinevad inimesed on testitud neid kaarte ja enamikul juhtudel ei saa teha SPDIF I/O tööta korralikult. Isegi need vähesed inimesed, kes ei ole edu vaja ehitada ekstra bitti lülitused.

Nagu päramootoriga A/D konverterid ise, ma ei ole tõesti on palju kogemusi selles valdkonnas, kuid saab aru, et mõned odav muundurid, mis on hea maine, on Midiman Flying Calf (umbes $200), Lucid ADA1000 (umbes $500), Symetrix 620 (vana disain umbes $600, veel kõrgelt ja midagi on de-facto standard semi-pro studios) ja Lucid AD9624 (umbes $800). Eespool see hakkame sattuda tõsine professionaalne territooriumil, ja ma ei ole kvalifitseeritud, et pakkuda nõu sellel tasandil.

Rekord, ma isiklikult kasutada M-Audio Audiophile 2496, mis võib olla oli alla $200, ja mis on suurepärane analoog I/O (kindlasti piisavalt hea, et täpselt salvestada midagi kodumaine analoog allikas), samuti bit-perfect SPDIF I/O.

Alternatiivset Lähenemist, et Möödub Helikaart

Viimase aasta jooksul või nii, tarbija hinne audio CD-RW-salvestajad on tulnud turule. Neid seadmeid saab konksul kuni oma stereo süsteem nagu lindi teki. See kujutab endast uut lähenemist, siis võiks nagu kaaluda: rekord LP CD-RW-plaadi kasutamine audio CD recorder, siis edastada, et kõvakettale kasutades digitaalset audio kaevandamise teie CD-draivi. CD-RW plaati saab siis kasutada järgmise üleandmine. See on järgmised eelised:

 • A/D muundurid audio CD makid ei ole üldse halb. Nad on tavaliselt parem kui konverterite kohta mainstream soundcards nagu Soundblasters. (Nad ei ole nii hea, kui muundurid kaartidel nagu DAL CardDeluxe, LynxTwo, jne).
 • Kuna CD recorder ei ole, PC seest, mingit võimalust müra pikap teiste allsüsteemidega, nagu video kaart on elimineeritud.
 • CD recorder saab istuda koos oma stereo süsteem ja salvestada mis tahes allikatest võite soovivad kanda (nt. LP, kassett, raadio, jne). Teil ei ole probleem, kuidas konks, stereo, kuni PC (mis paljudes kodudes on eri ruumides).
 • Ainus asi, mida teil on vaja helikaart, nüüd on järelevalve oma töö pooleli, ja isegi üsna odav soundcards (nt. $10 SB kloonid) on piisavalt hea, et teha kindlaks vinüül kahju, mis vajab puhastamist.

On 16 bit Salvestus Piisavalt?

Audio foorumite ja uudisgruppide sageli arutelusid, kas on vaja registreerida vinüül LP suurem kui 16 bitise eraldusvõime. Pole mõtet võtta sõna mõned “kuldsed kõrvuline audiophile” ego trip, kes väidab, et ta on kuulnud halvenemine põhjustatud 16 bit salvestus: tahke mõõtmised on vajalikud. Püüan siin uurida mõned teaduslikud tõendid, et see võib aidata teil teha otsus ise.

Alustame tehtud avaldus on need, kes kuulutavad, et 16 bitti on piisavalt. Nad ütlevad, et müra korrusel vinüül LP on umbes -60dB on hea päev. Võib-olla tõesti hea kvaliteediga LP pressitud hoole ja armastusega kohta raskeveokite puhas vinüül võib hallata ca-70dB. See on ikka 26dB suurem kui noise floor 16-bitine digitaal. Seetõttu järeldavad nad, 16 bitti on rohkem kui piisavalt.

Ühise terrorismivastase, et see argument on, et müra vinüül LP sõltub sagedusest. Suurem osa vinüül pinnale müra on madalatel sagedustel: kõrgematel sagedustel, müranivoo on tegelikult väga väike. Need nõuded on tavaliselt toetama graafikud sageduse analüüsi vaikne soone kohta, LP. Tüüpiline näide on see argument võib leida Audioholics kodulehel. Graafikud esitatud näitavad, et sagedustel üle umbes 500Hz, müra korrusel LP saab pöörduda, või isegi võita, -96dB.

Igaks juhuks Audioholics kodulehel on kättesaadav, ja samuti, et kontrollida nende järelduste, siin on sageduse analüüs vaikne soon kõrge kvaliteedi test LP (HiFi Sound HFS75):

See kontrollib müra tase on alla -80dB umbes 100 hz ülespoole, parandamine, et on parem kui-96dB eespool umbes 2kHz. Mõõtmise RMS tase see salvestus annab väärtus -51dB. Pärast registreerumist telliskivi seina filter 100Hz eemaldada need sagedused, mis annavad suurima panuse müra, RMS tase langeb -70dB. Aga see on veel vähemalt 20dB suurem, kui graafik näitab, et kõrgema sagedusega.

Juhul tõendada pead registreerima LPs suurem kui 16 bitti, tundub. Aga see ei sobi minu kogemus. Ma olen alati tundnud, et 16 bit salvestus on rohkem kui piisav vinüül LPs. See põhineb lihtsal tähelepanekul, et selliste salvestuste heli, mis on identne originaal LP raames oma mõistlikult kõrge kvaliteedi süsteem (Ööliblikas rekord puhastus masin, Linn Sondek LP12/Lingo/Ittok/Karma turntable, Naim 42.5 K phono preamp, M-Audio Audiophile 2496 helikaart, ATC-SCM100A aktiivne kõlarid). Kui ma esimest korda lugema neid artikleid, mis näitab low noise floor kõrgetel sagedustel, ma olin nii šokeeritud ja mõelnud, ja otsustasin edasi uurida. Ja ma avastasin, et need sagedusspektri analüüs graafikud võib olla eksitav. Arvates on see üks:

See näitab selgelt, müratase ümber-120dB kõik viis umbes 10Hz ülespoole (ja parem kui -100dB alates DC 10Hz). Sa võid olla üllatunud teada, et see graafik on analüüsi 16 bit salvestus midagi. Teisisõnu, müra korrusel tühikäigul 16 bitine digitaal signaali, juhuslikult kõikunud proovi väärtused 0 ja 1 (aeg-ajalt 2 avanemise nüüd ja siis). Kui me kehtivad samad põhjendused, mis on antud silent LP groove graafik, me võiks järeldada, et noise floor 16-bitine digitaal audio on -120dB. Aga me kõik teame, et see on tõesti -96dB, ja tõepoolest RMS tase, see salvestus on teatatud -96dB.

Minu järeldus nendest katsetest, et juhuslik kontrolli sageduse analüüsi graafikud lollid teid uskuma, et müra tase on vähemalt 20dB madalam, kui see tegelikult on. Nii ilmne -96dB müra korrusel kõrge kvaliteediga vinüül rekord kõrgetel sagedustel on tegelikult rohkem nagu-76dB parim. Või vaadates asju, teine võimalus, kui soovite, et näidata müra korrusel vinüül LP, kasutades sageduse analüüsi graafikud, siis see on ainult õiglane, et kasutage sama meetodit mõõta müra korrus 16-bitise digitaalse heli, mille puhul me näeme, et see on ikka üle 20dB alla LP. Ma arvan, et see on nüüd võimalik vastata küsimust ülaosas käesolevas jaos:

 • Küsimus: On 16 bit Salvestus Piisavalt Vinüül LPs?
 • Vastus: Jah.

Paaris koos Muusika

See on täiesti võimalik, et kui sa konks line tasandil väljund LP taasesituse süsteem sisend PC helikaart, hum tulemusena. See on tavaliselt tingitud probleeme maa ühendused eri osade kogu setup (tavaliselt PC maha ja stereo süsteemi maa on erinevatel pinged).

Enne kui eeldada, et see on maa probleem, aga lihtsalt veenduge, et teil on signaal puudub kaablid vedada kõrval juhtmed vooluvõrgust, kuna see võib põhjustada hum pikap. Kui teil on mingeid kaableid meeldib see, proovi eraldamine elektrivõrgust ja signaali kaablid mitu tolli. See võib lahendada hum probleem, kuid kui see ei tööta, siis pead mõtlema madalikule kord. Kahjuks üritab parandada sellist hum võib olla problemaatiline, kuid seal on mõned asjad, mida saate proovida. Aga enne kui me alustame hoiatus: kui sa oled üldse kindel, mida te teete, siis ärge eemaldage mis tahes põhjusel, ühendused võrgutoide, et osad. (Elektrivooluga on üldiselt tõsisemad kui natuke ümin).

 • Kontrollige, et kõik komponendid teie stereo süsteemi ja PC on tegelikult maandatud; jättes maha põhjusel võib kergesti põhjustada hum. Kontrollige samal ajal maandus komponentide, ärge unustage vaadata juhtmestik sees tõmba pistikud.
 • Ühendage kõik vooluvõrgu elektri-punkte (st. kõik stereo komponendid ja PC) samasse vooluvõrgu pistikupesaga, kasutades multiway adapterid vaja. (Energiatarve kõik sellised seadmed on nii väike, et sellega ei koormata outlet). See sunnib kõiki komponente on ühine maa, mis võiksid probleemi lahendada.
 • Kui jagavad sama outlet ei aita, siis võid proovida katkestamine põhjusel, ühendused mõned komponendid. Alusta vinüülimängija ise. Kui see ei tööta, siis kontrollige, kas vinüülimängija on ühendus eelvõimendi/võimendi/vastuvõtja on eraldi maandusjuhe ja proovige mõju lisades/eemaldades see preamp/võimendi/vastuvõtja madalikule postitus.
 • Proovige traadist vahel metallist raamil, PC ja muusikakeskuse on madalikule postitus. Kui stereo ei ole madalikule posti, kasutada välimine rõngas ühe oma phono pistikupesad. Pidage meeles, et värv on hea isolaator, seega veenduge tahes ühendus, mis te teete, läheb paljas metall.
 • Kui sul veel ei ole õnne, proovige lahutamine eelvõimendi/võimendi/vastuvõtja maa (mõlemad koos ja ilma vinüülimängija maa uuesti ühendatud). Siiski ole ettevaatlik mis tahes kohutavad hoiatused tootja juhendit umbes selline: paljudel juhtudel on ohutu, kuid mõned komponendid ei pruugi olla isoleeritud juhtudel.
 • Rod Smith ütleb mulle, et kaabel-TV ühendused võivad mõnikord põhjustada ground loop kui nad on sisendiks stereo süsteem. Sel juhul on kõige lihtsam lahendus on lahuta kaabel TV väljund stereo süsteemi salvestamise arvutiga.
 • George Koulomzin soovitab teine katse. Kui teil on vooluvõrku pistikud, mida saab lisada kas nii ringi, proovige mõju vastupidiseks ühele või mitmele neist. See muudab suhteline faas kraanivee komponendid, ja see võib põhjustada hum neutraliseerimiseks.
 • Keith Christensen ütleb mulle, et kui sa elad väga lähedane analoog-TV saatja mast, vertical sync impulsid võivad põhjustada häired, mis kõlab väga nagu võrgutoitega hum. Kahjuks ma ei tea ühtegi lahendust sellele.
 • Kauplustes nagu Radio Shack müüa väikesed seadmed, mis on tuntud kui “ground loop isolaatorid”. Neid saab ravida teatud tüüpi hum probleem, kui omavahel ühendatud stereo süsteemi ja arvuti. Aga odavad need on üldiselt väga kehv, millega kehtestatakse tõsine lõigatud bass. On võimalik, et nad võiks lihtsalt olla filtrid (ie. nad lahendada hum probleemi lihtsalt visata ära kõik madalal sagedusel koos ümin).
 • Lahendus, mis on peaaegu garanteeritud, et töö on kasutada audio eraldustrafod. Kahjuks need ei ole odavad. Väga hea kvaliteediga ones alates meeldib Jensen võib maksta üle $100 per kanal. Keegi nimega Steve (ta ei ütle mulle, et tema perekonnanimi) leidnud mõned $55 alates JK Audio mis ta ütleb, ei tundu, et kasutusele mingeid lagunemise, kuid ma ei ole kuulnud neid ise, nii et olen lihtsalt kulgeb mööda teavet.

Seade Rekordarv

Kas te valima minna on “normaalne” või väline helikaart A/D konverteri, on oluline, et seada sisendi tasemed vastavalt. Selle eesmärgiks on saada piigid nii lähedal, et 0dB kui võimalik, ilma üle, mis tasemel. Selle põhjuseid on kaks:

 • Ta kasutab, maksimaalne resolutsioon saadaval 16 bitti. Võttes ütles, et see, kuna LP signaali haldab umbes 12 bitti resolutsioon juures parim, siis võiks teoreetiliselt endale jätta tohutu kõrgusega (nt. peak ümber -12dB või isegi vähem) kaotamata resolutsioon.
 • (Vähem selge, kuid ilmselt olulisem), Kui soovite salvestada madalal tasemel ja põletada CDR, sa lõpuks koos CD, mis mängib liiga vaikselt võrreldes oma teiste (äri) CD. Samas on võimalik viia tasemeni, kasutades “normaliseerimine” funktsioon paljude WAV faili toimetajad, nagu normaliseerimine on kunagi täiuslik (aritmeetiline keskmine, mis on läbi tulemuste ümardamine vigu), ja nii on parem seda vältida, kui võimalik.

Kui juhend, ma pigem, et valida, mida ma arvan, on kõige osa LP (juhul, kui sa tead, muusika, noh, sa tead, kus valju bitti on; kui see on võõras rekord, visuaalselt kontrollida sooned need, mis kõigutama kõige rohkem), ja määrata rekordarv registreerida kohta -3dB selle osa, mis jätab vähe kõrgusega reservi.

Erinevalt salvestus analoog lint (kus surudes signaali tase on ka varem nominaalne piirnormi võib mõnikord olla kehtiv lähenemine) see on absoluutselt oluline, et sa kunagi ületada 0dB tasandil. Kui sul ei tulemuseks on digitaalne lõikamine; väga ebameeldiv kõlav liiki moonutused.

Lugude Jagamine

Kui salvestamine LP kõvakettale, ärge kiusatus proovida ja jagada lugusid selles etapis. Sa tahad säilitada õige aeg lüngad lõpliku CD, ja see on palju lihtsam on jagada lugusid ja säilitada õige pikkuse lõhe, kasutades PC, toimetaja hiljem. (Tõepoolest, võite kasutada CDR põletamine pakett, mis ei pea lood olema eraldi failid niikuinii).


Puhastusmeetodid Salvestamine

Kui signaal on kõvakettal, raske töö algab. Enne kui hakkame, las riik juba algusest peale, et paljud inimesed loodavad leida ühe tarkvara pakett, mis teeb kõike, mida nad vajavad. See on ebareaalne ootus; üldiselt on teil vaja toolkit erinevaid pakette. Noodid, mille järgi ma rõhutada tugevaid külgi need, kelle ma olen isiklikult kasutanud, ja möödaminnes mainin muud paketid, mida ma ei ole kasutanud, kuid siiski on hea maine.

Mono LP

Enamik inimesi on salvestamine alates stereo arvestust. Siiski, kui soovite edastada ühe LP seal on mõned ekstra küsimusi kaaluma, mida ma tahaks tegeleda esimene. CD ei saa mono; tuleb salvestada see stereona. Ideaalne on olukord, kus kaks kanalit on identsed, aga kui sa lihtsalt mängida mono LP standard stereo turntable, võimalusi saada identne vasakule ja paremale kanalid on praktiliselt null. Samuti võib olla, et nad on piisavalt lähedal, et tulemused on heli korras ja sa ei tunne vajadust midagi muuta.

Aga mis siis, kui kaks kanalit on piisavalt erinevad, et tulemused ei ole väga vastuvõetav mono? Et jõuda kaks identset kanalit, seal on põhimõtteliselt kolm võimalust:

 • Ühendada kaks kanalit kokku ja eksemplaris tulemused nii vasakule ja paremale. Te võite leida, et mõned pinnale müra tühistab veidi sel viisil.
 • Eksemplaris vasaku või parema kanali mõlemad kanalid. See oleks asjakohane, kui sa otsustad, et üks kahest kanalid on märgatavalt parem kui teistel. Kõige tõenäolisem põhjus, miks see võib olla olukord on siis, kui üks soon seinad on hullem kahju, kui teised, mis võimaldab teil valige kanal väiksema pinna müra ja/või klikkide & hüppab.
 • Mõned vahepealne etapp kahe eespool valikud, mille kanalid on ühinenud, kuid kaalu on kohaldatud nii, et suurem osa üks kanal on kasutada kui teised.

Kas kahe esimese valikud on võimalik saavutada loominguline juhtmed vinüülimängija on kassett, kuid kaalutud ühendamine on ainult tõesti võimalik, kasutades mikserit. Muidugi võite tulla see kõik tarkvara kui signaal on kõvakettal, ja see on, muidugi, ma soovitan. Üks eelis on, et salvestus on kaks kanalit kõvaketas stereo on see, et kui seal on kliki üks kanal ainult, sa võid üle kopeerida puhas jagu, alates teise kanali. Alles pärast seda etapp võiks see siis olla asjakohane alustada segamist kanalite mono.

Pidev Müra Vähendamine

Summa pidev taustamüra (nt. sisisema) on üsna väike vinüül LP. (Ma ei sisalda “särtsuma” on selles kategoorias: vinüül crackle ole tõesti pidev müra, ja see on tavaliselt parem eemaldada, kasutades meetodeid on kirjeldatud järgmises peatükis). Pidev müra on tavaliselt ainult olulist mõju, ajaloolisi dokumente, nii et kui te leida seda eriti taunitav on ilmselt parim, et jätan ta üksi. See ütles, see on pigem lihtsam toime tulla, kui juhuslik müra, nagu klikke, hüppab ja särtsuma.

Paljud audio toimetajad hõlmavad lairiba müra vähendamise funktsiooni. Nad tavaliselt toimib esimene võttes “müra sõrmejälje” piirkond, mis sisaldab ainult müra, siis kõrvaldada müra sõrmejälje muusika, kasutades protsessi nimetatakse “Spectral Lahutamist”. See protsess võib hästi töötada, aga lint susisema saab lõigata välja üsna natuke kõrge sagedus programmi sisu. Samuti tuleks kasutada mõõdukalt, kuna see võib anda mingi “metallik, robot” heli muusika kui te kasutate seda liiga innukalt.

Kui sa ei taha, et vähendada müra, kasutades seda tehnikat, siis tuleb muidugi teha nii, et enne korrastamist ära “surnud ruumi” (vt järgmine punkt), mis sisaldab “müra sõrmejäljed” te peate proovi.

Teise paketi, mis väärib mainida, DCart. See on üsna hea dynamic noise limiter, mis on erinev summa susisema vähendamise summa põhineb kõrgsagedusliku signaali, et on kohal. Kui on palju kõrgsagedusliku energia summa susisema vähendamine on väike; see võtab ära asjaolu, et kõrged sagedused, mis on olemas mask susisema. Kui on vähe kõrge sagedusega sisu, summa susisema vähendamine on kõrge, ja kahjum, mida on vähe kõrgetel sagedustel on ei ole väga märgatav. (See meetod on põhimõtteliselt sarnane vana Philips “DNL” susisema vähendamise süsteem, mida kasutatakse nende kasseti tekid tagasi 1970. aastatel). See võib toimida väga hästi, eriti “hõivatud” muusika, kuigi see pumbad halvasti teatud tüüpi signaal (näit. soolo klaverile).

Korrastamist Välja Soovimatud osad ja Pleegib Sisse & Välja

Need on olulised sammud, ja on lihtne teha, kasutades erinevaid WAV faili toimetajad, nagu GoldWave või minu enda shareware Laine Remont võib ka sisekujundus ära soovimatu osades. Püüa saada alguse WAV faili nii lähedal, et alguses muusika, kui võimalik, jättes veerand teine reservis. Kui te olete tahutud see ülemäärane alguses, muuda esimest mõned proovid, et teha kindlaks, kas nad on null, mõlemad kanalid ja siis fade järgmise paari proovi (veendudes, et sa saad täis maht ajaks muusika hakkab); kõik see jama kohta on ilusa puhta algus CDR ilma nuppu. Sama toiming on nõutav lõpus LP, kuigi siin peaks püüdma enam, järkjärgulist fade out. Mulle meeldib lisada veidi ekstra vaikus lõpus; see on sellepärast, et mõned CD mängijad teha üsna natuke mehaaniline müra lõpus CD (nt. releega lülitus, laser sleds parkimine, jne), ja ma eelistan seda ei juhtu vahetu muusika lõpeb.

Eemaldamine Klikke, Hüppab ja Särtsuma

Isegi parim LP on mõned väikesed klikke, et sa tahad eemaldada. Mõned andmed halvas on pidevalt taustal crackle, et soovite vähendada.

Enne läheb detailidele, mul on vaja muuta punkti ohtudest osta korista ära tarkvara “mis on spec”. Audio taastamine ei ole sugugi täppisteadus. Ükski programm ei lähe tööle korralikult, ja plusse ja miinuseid iga üks olla väga erinev. Te ei tohiks kunagi maksma heli taastamise tarkvara, kui te pole olnud võimalust seda proovida ja vaadata, et see, mida sa vajad. Iga toode, mis ei ole hindamist versiooni allalaadimiseks saadaval tuleks suhtuda umbusklikult: mida teeb tootja varjab? Sa ju ei osta autot ilma, võttes test drive, nii et ärge seda tarkvara.

Ma olen minevikus oli mu sõrmed põles osta tarkvara, mis ei ole elada kuni lubadus (Spin Doctor, komplektis varasemate versioonidega Roxio on Easy CD Creator). Nii et ma nüüd keelduda osta midagi, kui ei ole hindamine versioon on saadaval. See poliitika tähendab, et ma ei ole hinnatud (ja seetõttu ei saa anda nõu) kolm üsna hästi teada, paketid: Steinbergi Puhas, Magix Audio Puhastus Lab, ja Roxio LP ja Lint Assistent.

OK, ülesanne, kuidas sa võiksid minna vähendada pahameelt väärtus klikke, hüppab ja crackle. Eemaldamine selliseid häälitsusi, ilma et see mõjutaks muusika on raske. Seal on mitmeid pakette turule, mis väidavad, et teevad seda automaatselt, ja nende arv tundub olevat kasvab peaaegu iga päev. Olen proovinud järgmist: DCart, DART Pro, CoolEdit Pro (nüüdse Adobe Audition), Sound Forge (nüüd soetatud Sony), Sound Laundry, Spin Doctor (vanema programmi, mida kasutada tuleb esitada, Roxio, et ilmselt on superceded poolt moodul nimega “LP ja Tape Assistant” – mida ma ei ole hinnatud – uusim versioon Roxio Easy Media Creator), Groove Mechanic, ClickRepair, WAVclean, Wave Corrector, Wave Repair (kirjutatud minu poolt, nii, et võta mida ma öelda talle sobiva annuse kahtlus). Nad kõik kannatavad sama põhilist probleemi: nad mõnikord tööd väga hästi, ja muul ajal nad tegelikult teeb asja hullemaks.

Võid proovida juhtiv parameetrid, kuid see harva tulemusi oluliselt parandada. Mõned neist on nii palju konfiguratsiooni parameetrid, et see on hästi lähedal võimatu, et proovige need kõik välja, eriti kuna nad täidavad nende töötlemine nii aeglaselt.

DCart, Sound Laundry, ja Wave Repair on parem selles osas, sest neil on reaalajas eelvaate režiimis, mis võimaldab teil kohandada parameetreid kuulamise ajal nende mõju.

Sony Müra Vähendamise DirectX i plugin tundub, et anda parimat tulemust neid kõiki (või vähemalt ta tegi, kui ta oli Sonic Sulatus toode, aga ma pole revisited hiljuti). Aga see plug-in maksab $280, ja ei saa pidada hea hinna ja puhtalt vinüül taastamise seisukohast. Jättes kõrvale hinda hetkeks, pluss pool Sound Forge on Müra Vähendamine plug-in täidab üsna kiiresti ja on reaalajas eelvaate funktsioon, mida peaks tegema seadistamine parameetrite palju lihtsamaks. Kui te ei saa endale lubada, hind, selle plugina ilmselt võimaldavad teil saavutada sama häid tulemusi, või ehk on parem kui mõni muu automaat -, ja palju vähem vaeva.

ClickRepair on viimastel uus toode, et mul on olnud üsna muljet. Tundub, et tee parem tööd eemaldamine suurem klikke kui enamik teisi automaatne declickers. Kasutajaliides on natuke ebatavaline, kuid on üsna lihtne õppida.

WAVclean, kuigi ei tööta reaalajas, mis võimaldab teil kuulata tulemused niivõrd, kui see on ikka töötlemine ülejäänud faili.

Wave Corrector (mis jälle ei tööta reaalajas) on avastamise ja remondi algoritme, mis tunduvad olevat üsna tõhusam kui palju, nii et ma arvan, et see on väärt uurimist. Kasulik omadus on see, et see võimaldab kasutajal vaadata ja korrigeerida korrektsiooni iga klõpsuga. Hetkel ma isiklikult arvan, et see on parim taskukohane automaatne declicker saadaval.

Groove Mechanic on veel üks vahend, mis ei tööta reaalajas, kuid mille tulemused on piisavalt head, et õigustada soovitus. Õnneks on mõned reguleeritavad parameetrid, nii et sa ei saa jäätmete tohutu hulk aega juhtiv neid mõttetu üritada leida parimad seaded.

Adobe Audition (ie. mida varem CoolEdit Pro) on sisseehitatud declicker, mis toimib üsna hästi, kuid on kaks puudust: programm ise on üsna kallis, ja declicker ei jookse väga kiiresti. On olemas kolmanda osapoole plug-in olemas, mida nimetatakse ClickFix, mis töötab väga palju kiiremini kui tavaline declicker, mis pakub samuti häid tulemusi (kuigi teistsuguseid kompromisse). Kui ClickFix töötab ka originaal CoolEdit (nii Pro ja 2000 versioonid) kui juhtub, et on need vanemad programmid.

Teine toode, millel on hea maine on Steinberg WaveLab on (mõned professionaalsetele kasutajatele arvesse seda kui hea, et Sound Forge), kuid ma ei ole hinnatud.

Loosung küll, et seni ei ole automaatne viis, et eemaldada kõik, klikke ja hüppab ilma mõjutavad ka mõned aspekti muusika. Ma tehke seda sammu käsitsi enamikul juhtudel, kuulates lainekuju, sihitamise sisse klikke ja redrawing laine kuju hiirega, interpoleerivate välja vea või kleepides üle asendamine osa wavform lähedal. Kui seda teha, see on parim monitor kõrvaklapid, sest nad on palju rohkem paljastavad, klikke ja hüppab kui kõlarid. Kaks programmid, mis suudavad käsitsi joonestamine lainekuju on GoldWave ja Wave Repair.

Paljud inimesed on minult küsinud, näpunäiteid, kuidas leida vigu lainekuju. Parim nõu võin anda teile, et saad õppida kogemuste kaudu. See võib tunduda buck-möödaminnes, aga tegelikult saan seal ja mängides WAV faile õpetab sind rohkem kui midagi, te saate lugeda. Sa vajad, et omandada soolestiku tunne, mida erinevate kuuldav vead välja nägema kohta lainekuju, ja parim viis seda teha on koos tava. Nagu te saada rohkem ja rohkem kogemusi, edu muutub kiiremini ja kiiremini.

Võttes ütles kõik, et ma saan edasi anda mõned näpunäited:

 • Selge kitsas naelu, et tulistada üles ja alla väga kiiresti on tavaliselt lihtne märgata ja lahendada. Pidage meeles, et kuuldav mõju suur spike võib sisaldada mõningaid “helin” mitu tosinat proovi pärast selle visuaalne mõju lainekuju tundub, et on kadunud (teisisõnu, võite leida, et see on vajalik laiendada remondi edasi mööda tagatiiva kui tundub visuaalselt, et see on vajalik). Väiksemate naelu kipuvad olema palju rohkem lokaalne, ja te saate sageli remont lihtsalt selge visuaalne kahju.
 • “Igav thuds/plops” ja “määrdunud roiskeets” kipuvad olema palju pikem, sageli ulatub üle mitme kümmekond või isegi paarsada proovid. Visuaalselt sageli on nad näevad välja nagu tavalised lainekujud, et lihtsalt tundub, suurem kui nende ümbruses. Muul ajal nad on põhjustatud nihe üles või alla üldise lainekuju jooksul mõnikümmend proovid (äkiline nihe üles või alla mõne proovid annab palju teravam käsku). Kui remont on need, sageli on see üllatav, kui palju veel sa pead laiendada remont nii ees ja taga ilmne visuaalne kahju. Ma arvan, et see on arvatavasti, sest see on palju raskem, et olla kindel, kui kahju tõesti algab ja lõpeb lihtsalt vaadates.
 • See on intuitiivne, et proovida ja remont nii vähe proove, kui võimalik, kuid nagu eespool märgitud, audible (glitch sageli ulatub visuaalne häire, nii et ärge kartke proovida enam remont. Kui te vaatate lainekuju kõrgel tasemel zoom, see on lihtne unustada, kuidas lühikese aja jooksul olete tegelevad.
 • Visuaalne välimus ei ole alati korrelatsioonis kuuldavus, eriti väiksemaid kahjustusi. Asjad, mis näevad välja üsna murettekitav võib sageli olla kuuldamatu, kui saad veeta vanuses üritavad jälgida raskesti “linnuke”, et selgub, et see on peaaegu nähtamatu vistrik ainult üks või kaks proovi kaua suureneb või väheneb kalle palju suurem lainekuju.

Teist tüüpi vinüül artefakt, et soovite eemaldada on moonutamise tõttu tekitatud kahju eelmise mistracking. Käsitsi redrawing lainekujud kindlasti ei saa sa väga kaugele. Ma leidsin, et selline moonutamine võib mõnikord olla eemaldatud üsna hästi läbi kahe paketid eespool. Sound Laundry on descratcher (kasutades ainult decrackle rajatis, jättes denuppu välja lülitada) võib anda häid tulemusi, vaid peen esemeid (halvim külg on see, et vokaal sibilance kipuvad olema rõhutada). WAVclean tavaliselt eemaldab isegi rohkem mistracking moonutusi kui Heli Pesu, kuid oma esemeid on pigem ilmne, ja ma saan ainult kirjeldada neid tekitada “õõnes” omamoodi iseloomulik. Mul on ka mitmel korral olnud võimalik vähendada mistracking kahju kasutades parameetriline EQ, kellel on väga sügavad notch filter küllaltki kõrge sagedusega (nt. umbes 15kHz). See nüristab sagedus tasakaalu, nii et kompenseerivad lift kuskil 4kHz on vaja taastada mõned kaob “sparkle”; see ei ole täiuslik, kuid see võib olla paranemist. Minu arvamus on, et GoldWave on parim parameetriline EQ taskukohase hinnaga.

Soovitatav Automaatne Declickers

Kui te nõudma on laisad ja kasutades automaatset declicker, siis siin on nimekiri pakette, mis ma leian, on väärt uurimist. Ma jagage nimekirja kahte tüüpi. Need on võimelised reaalajas eelvaate eeliseks on, et teil on võimalik kuulata samal ajal, kui sa seadeid, mis võimaldab leida tõhusaid seaded, et palju vähem masendav:

 • Sony Noise Reduction 2.0 plug-in töötab väga hästi, kuid mis on väga kallis.
 • Sound Laundry on väga hea on vähendada pideva “crackle”, kuid võib artefakte (õõnes-kõlav “hüppab”, ja rõhk laul sisihäälikuid).
 • Uuemad versioonid DCart (DCart32 ja hiljem) on päris hea üld-vinüül-tüüp “räsi”, ja on üllatavalt madal esemeid. (Minu kogemus varasem versioon DCart ei olnud nii muljetavaldav).
 • Wave Repair on rohkem suunatud üksikute erinevat klikke, mis, kui nad on avastatud, on tavaliselt remonditud vähe või ei ole kuuldav esemeid.

Kuna ta püüab remondi ilma esemeid, see ei kipuvad miss klikke, mis muud agressiivsem paketid korja. See on ka üsna tõhus vähendada, vähendades hash ja crackle, kuid see konkreetne funktsioon, kahjuks ei ole reaalajas eelvaate funktsioon.

Muud paketid, mida ei ole reaalajas eelvaate võib olla heidutav kasutada, kuid mõned annavad tulemusi, mis on piisavalt hea, et pingutus on seda väärt:

 • Wave Corrector, on tõhus kõik ringi declicker minimaalse esemeid. Erinevalt enamikust teistest paketid mainitud, see võimaldab teil käsitsi läbi vaadata ja korrigeerida korrektsiooni kohaldatakse üksikute klikke. Ma nüüd arvates on ilmselt parim kõik ringi taskukohane automaatne declicker.
 • ClickRepair on väga uus ja on palju lubadus. See annab juba häid tulemusi paljudel juhtudel, ja ma tean, et arendaja on kõvasti parandada seda. Praegu ma ütleksin, et see on samaväärne Wave Corrector küll veidi erinevaid plusse ja miinuseid, nii et sa peaksid proovima neid nii välja.
 • Groove Mechanic töötab peaaegu nagu ka Laine Korrektor. See on väga vähe muudatusi, nii et võite leida väga kiiresti, kas see läheb töö eriti LP.

Ükski paketid edukalt remondi tõesti suur püsivate orgaaniliste saasteainete kohta, mis on kõige paremini lahendada käsitsi. Pange tähele, et see on kõige parem seda teha käsitsi määrata kuni enne töötab automaatse declicker. See on, sest suur pops saab ajada declicking algoritme, tihti tulemuseks nende asendamine tuim thuds ja splats mis on tunduvalt rohkem raske eristada kui originaal hüppab, mistõttu neid raskem pikemas perspektiivis.

Huvitav Lähenemine Krõbe Kamar

Ma hiljuti leidsin soovitatud meetod decrackling, mis on kindlasti väärt edastamine. Ma ei võta krediidi eest seda meetodit; ma esimest korda nägin seda kirjeldatud AudioForums veebilehel keegi helistab ise “Younglove”. Tundub, et originaal lõnga, ei ole enam online, Tom Sherman on leidnud arhiivi see ja lahkelt edasi link mulle.

Menetluse lühidalt on selline:

 1. Saada müra sõrmejälje alates WAV faili decrackled. Teisisõnu, leida osa, mis sisaldab ainult müra ja valgus crackle, kuid puudub muusika.
 2. Kasutada müra sõrmejälje teha müra vähendamise üle kogu faili, kuid hoiab lihtsalt müra (pigem muusika miinus müra). Sa pead tegema üsna jõhker müra vähendamine. Mis siis lõpuks on müra, valguse crackle, ja natuke muusikat.
 3. Salvesta müra, et on lihtsalt olnud isoleeritud, kas faili või lõikelauale.
 4. Käitate de kliki operatsiooni üle müra. Tuleb üsna agressiivne, et leida kõik crackle. Nüüd on müra miinus crackle.
 5. Sega kleepida müra, mis on salvestatud 3. sammus üle tulemus declick, kuid teistpidi salvestatud müra, et sa oled asetamine. See põhjustab müra tühistamine välja, jättes alles vaid crackle, kuid tagurpidi.
 6. Nüüd sega kleepida, et tagurpidi crackle tagasi algse faili. Sest crackle on tagurpidi, see tühistab crackle algse faili.

See tõesti toimib üsna hästi, kuid pidage meeles, et see toimib ainult taustvalgus särtsuma; see ei käsitle suur hüppab ja klikke.

Niisiis, kuidas see toimib? Minu seisukoht on, et põhjus, miks decrackling on nii raske teha on, sest klikke, mis moodustavad crackle on madala amplituudiga ja on kergesti kaotanud jooksul ümbritsevad muusika: see muudab nende tuvastamine väga keeruline. Kui te olete isoleeritud lihtsalt taustamüra & crackle, klõpsake avastamise algoritme on palju lihtsam ülesanne, nii et nad leiavad tõelist hiireklõpsu rohkem edukalt. Kvaliteet müra vähendamine tõesti ei ole nii oluline, ja declicking algoritme võib vähem kogenud, kuna nende ülesanne on oluliselt leevendanud.

Younglove kirjeldatud protsessi kasutades CoolEdit, ja see on kindlasti väga lihtne, kasutades selle paketi, kuna te saate luua skript, mis seda teevad, kuid see on väga aeglane töö. (Väga vana masin, millel oli 350MHz AMD K6-2 CPU, võtsin umbes 6 tundi, et decrackle üks LP, kasutades seda meetodit. Seejärel 1.2 GHz Athlon CPU kulus umbes 50 minutit. Minu praegune amd Athlon XP2400+ võtab aega umbes 30 minutit). Põhimõtteliselt tehnika töötab koos iga pakette, mis toetavad vajalikke samme. Ainus programm, ma ei tea, mis on sisseehitatud decrackling rajatis, mis põhineb see meetod on  Wave Repair.

Ühtlustus

Mõned LP ei kannata kõrge sagedusega igavus, ja see on väärt andes ülemine ots veidi suurendada. Ma saan kõvakettale lühike osa muusika (kaevandatud digitaalselt CD), mis minu arvates on ideaalne värvitoonide tasakaalu ja dünaamika, kui mängitakse taas minu stereo süsteemi ja seda kasutada võrdlusalusena, mille võrrelda lõpetamata. Kõige ma olen kunagi panna on umbes +6dB alates 5kHz ülespoole; see on tavaliselt ainult vaja uuesti LP, mis olid ilmselt pressitud “suure läbisõit” stampers. Üldiselt, see on parim mitte purikas liiga palju saldo poolt valitud inimesed, kes algselt tehtud LP.

Normaliseerimine ja Pakkimine

Normaliseerimine on protseduur, mis tagab, WAV faili juures piigid maksimaalne võimalik väärtus. Kui mingil põhjusel on salvestatud liiga madalale tasemele, siis normaliseerimine on ilmselt väärt tegu.
Pane tähele, et normaliseerimine ei garanteeri, et kõik lood on heli sama valju; tajutud valjus on võrdselt mõjutanud dünaamilise ulatusega muusika. Compression on võimalik kasutada squash dünaamiline ulatus, mis muudab muusika kõlaks. Samuti kipub heli rohkem “punchy”. Rakendades erineva tasemega compression on võimalik kasutada tasakaalu valjus lugusid erinevatest allikatest, kuid tuleb meeles pidada, et liigne surve, kuigi kõlav esialgu muljetavaldav, võib röövida heli oma kavalust.

Mõned paketid võin soovitada, mis pakuvad tasandamine, normaliseerimine ja tihendamine hõlmata GoldWave, Wave Repair ja DCart.

Üks olukord, kus normaliseerimine ja compression on tõenäoliselt kasulik, kui teil on koostamisel CD erinevatest allikatest ja on soov teha kõik rajad heli võrdselt tugev. Lähenemisviisi teha siin on, et normaliseerida kõik failid, valige üks viide ja seejärel kandke sobiv kogus compression teiste faile nii, et need heli nii vali, nagu viide. See on lihtsam öelda kui teha; leida sobiv pakkimise seaded on suures osas asi katse-eksituse meetodil. Ma olen kirjutanud shareware programmi nimega Volume Balancer, mis automatiseerib selle protsessi. Ma olen teadlikult teinud seda lihtne kasutada; võttes valitud failid töödeldud, ühe nupuvajutusega teeb tööd. Seal on mõned muud programmid ümber (nt. Audiograbber), mis annab kasutajale rohkem kontrolli, kuid nõuavad, et muuta erinevaid seadeid.


Põletamine CDR

Jagamine Lood arvesse Eraldi WAV Failid

Sõltuvalt sinu valitud CDR põletamise tarkvara, võib teil vaja jagada üksikute lugusid arvesse eraldi WAV-faile. Seda saab teha koos erinevaid WAV faili toimetajad, kuid ülesanne on palju lihtsam, kasutades kas CD Wave või Wave Repair.

Kasutades Cue Sheet Tuvastada Lood

Teiselt poolt, siis võib olla CDR põletamine pakett, mis paneb teele (ja võibolla indeks) tähistab ühe WAV faili. Sel juhul, sa pead valmistama sobiva mõiste, kus need märgid peaks olema lihtne tekstifail nimega Cue Sheet. Nagu lugude jagamine, CD Wave ja Wave Repair teha loomist kii lehed lihtne. Pange tähele, et kui soovite seadistada indeksid, samuti lood, Wave Repair toetab neid, kuid CD Wave ei ole.

Eemaldamine Välja Päised ja Haagised, Padding Plokid

Ma pole kunagi kohanud, aga olen kuulnud kuuldused, et mõned CDR põletamise tarkvara ei suuda eirata WAV päis, mis peab olema kooritud alates WAV faile enne kirjutamist. Tõenäolisem on, et ebaõige WAV päise ei pruugi olla märganud CDR põletamine pakett, mis arvab, et see on audio andmeid ja paneb ta CDR. Mõned WAV faili toimetajad koht majapidamine teavet lõpus WAV faili ja ka see tuleb võib-olla kooritud sõltuvalt põletamise tarkvara, mida kasutate. Seal on utiliit nimega StripWave, mis aitab siin, ja võib leida aadressil Mike Richter koduleheküljel.

Küsimus, CD Ploki Suurus

Cd-d on korraldatud “plokid”. Iga plokk 1/75. teine (mis tähendab, et 2352 baiti andmeid). Raja, CD peab sisaldama täpset plokkide arvu, kui see on kirjutatud. Seega, kui audio andmeid WAV fail ei ole mitu 2352 baiti, viimast plokk võib jätta nii, nagu prügi, tulemuseks väike vajuta taasesituse. Kõige põletamise tarkvara on padi läbi viimase ploki nullidega. Kuidas vältida mingeid probleeme selle probleemi tõttu on veenduda, et kõik teie WAV failid on täiskordne ploki suurus. Pakette, mis jagatud lood arvesse eraldi WAV faile tead seda, ja tagada, et split on tehtud ploki piirid.

Tegelik Põletada

See on päris lihtne. Kõige kaasaegne CDRW ajab nüüd ka puhvri allasõidutõke, nii et sa ei pea muretsema liiga palju katkestusi andmete voolav põleti.

Kõige tühi CDR kettad on optimeeritud üsna kiire põletamine. Paljud ei ole isegi tagatud töö juures vähem, et 4x. See on ilmselt parim, et mitte põletada absoluutne maksimaalne võimalik kiirus (sageli 48x või 52x), nagu on nendel kiirustel vigade määra, mis võib hakata hiilima. Põlemise juures 16x ja 32 x tundub umbes optimaalne audio plaate kõige põletid. Kuid kõigi vahenditega katsetada, et näha, mis sobib kõige paremini teie seadmed.

Kaasaegne Ultra-ATA ja SATA kõvakettad saab toetada tohutu data rates – tavaliselt kuni 50MB/sec. Ei ole mingit probleemi nendega sammu kiire põletamine, tingimusel, et nad ei sõida PIO mode.

Mõned inimesed väidavad, peate regulaarselt või aeg ajalt defragmentida oma kõvakettale, kuid tänapäeva ketastel on selline madal otsima korda, et ma ei viitsinud seda enam, ja ma ei olnud diplomeeritud veel.

Rada korraga põletamine saab kasutada, ja muutuja vahe võimeid mõned riist-ja tarkvara saab teha lähenemisviisi disc-at-once tulemusi, kuid ausalt öeldes kõik see juhtiv kohta on lihtsalt põrandaliistud umbes põhiline küsimus, mis on see, et audio plaate on parim teha disc-at-once režiimis jooksul.

Seoses CDR põletamise tarkvara: audio-CD loomine, olen kasutanud soovitan Goldenhawk on CDRWin. Aga see on tulnud minu tähelepanu, et paljudel inimestel on raskusi selle firma. Lähenemine hooldusele.

Väga kena freeware programm, mille abil saab kirjutada CD on Burrrn. See on lihtne kasutada ja toimib üldiselt hästi.

Roxio on Easy CD Creator komplekteeritud palju CDR ajab, ja tema põhi-plaadi kirjutamine mootor on väga tugev, kui ta töötab oma süsteemi. (Seal on palju lugusid inimestest, kes ei ole kunagi võimalik saada Easy CD Creator tööta, ja üldine järeldus tundub olevat, et see on kas tööle otse karbist, või see ei saa iial olema õige). Kuigi see on mõnevõrra puudu paindlikkust, on trahv loomine lihtne, audio CDR. Kaks muud pakendid, mis on hea maine, on Nero ja Feurio, kuid mul on väga vähe kogemusi nendega. Paketi nimega Exact Audio Copy, kuigi peamiselt tuntud on ehk ilusaimad digital audio kaevandamise programm kättesaadav kõikjal, sisaldab ka CD põletamine võime, mis ma olen kursis väga hästi toimib. Teise CD kirjutaja mul on olnud teadlikud, on Ace CD Burner, mis samuti on võimalik kirjutada CD, sisaldab ka CD rippimise ja MP3 et WAV dekodeerimine. Siiski, ma ei ole kunagi kasutanud seda programmi, nii et ei saa seda kommenteerida.


Kasulikud Lingid

WAV Faili Toimetajad

www.goldwave.com GoldWave
www.adobe.com Adobe Audition
mediasoftware.sonypictures.com Sound Forge
www.steinberg.net WaveLab
www.cdwave.com CD Wave
www.polderbits.com PolderbitS
www.delback.co.uk/wavrep/ Wave Repair


Soundcards ja USB Seadmed

www.creative.com Soundblasters
www.edirol.com Edirol (Roland)
www.tascam.com Tascam (Teac)
www.terratec.com Terratec
www.pcsound.philips.com Philips
www.tbeach.com Turtle Beach
www.digitalaudio.com DAL (CardDeluxe)
www.echoaudio.com Echo
www.m-audio.com M-Audio (aka Midiman)
www.pcavtech.com Kommentaare Erinevate Helikaardid


Muusika Taastamine Tarkvara

www.diamondcut.com DCart
www.coyotes.bc.ca Groove Mechanic
www.algorithmix.com Sound Laundry
mediasoftware.sonypictures.com Sony Noise Reduction
www.wavecor.co.uk Wave Corrector
www.kagi.com/clickrepair ClickRepair
www.delback.co.uk/wavrep Wave Repair
www.excla.com WAVclean


Mitmesugused

www.burrrn.net Burrrn CD kirjutamise tarkvara
www.roxio.com Lihtne Meedia Looja CD  kirjutamise tarkvara
www.feurio.de Feurio CD kirjutamise tarkvara
www.ahead.de Nero CD  kirjutamise tarkvara
www.exactaudiocopy.de Exact Audio Copy DAE & CD  kirjutamise tarkvara
www.cdrfaq.org Andy McFadden on CDR KKK
www.mrichter.com Mike Richter on CDR saidi linke palju maiuspalad

Alternatiive Kasutades Arvuti

On ainult loogiline, et kasutada arvutit, kui te plaanite proovida ja puhastada signaale oma LP. Kui sa oled rahul sellega, kuidas nad heli, ja sa lihtsalt tahad anda neile mugavam keskmise või, et neid säilitada, siis mis hõlmavad arvuti protsess on üsna mõttetu.

Kui sa ei taha, et puhastada oma LP (ie. eemalda müra, klikke ja hüppab), siis arvuti on tõesti ainus taskukohane viis. (Seal on mega-kallis professionaalne riistvara üksused, nagu CEDAR valik, et saab teha tööd, kuid need on täiesti väljaspool hobbyist eelarvest).

Kui te ei soovi arvutit kasutada, valik arhiivinduse keskmise on üsna lai:

 • Analoog Kasseti. Vaatamata oma antiikmööbel staatuse, vana hea helikassett saab teha üllatavalt truu salvestisi tingimusel, et teil kasutada hea kvaliteediga teki ja lint. See on ikka väga odav keskmise.
 • HiFi VHS. Palju hea kvaliteediga video, helisalvestus saab kasutada audio tekid. Kui video on HiFi mudel ja on käsitsi reguleeritavad salvestamise taset, see ilmselt annab üsna hea kvaliteediga; umbes samaväärne hea analoog-kassett, ehkki erinevate puudusi. Arvestades, et kassett kipub heli “soe” ja “varjatud”, HiFi VHS võib tunduda “teralised” või “silmatorkavad”. Kulu lindid on isegi odavam kui kassett.
 • DAT. Kuigi DAT annab teile uimastamise kvaliteeti, lindid, mis ei ole eriti odav, ja keskmise on õrn. DAT lindile ei ole hea pikaajalise arhiveerimise formaadis.
 • Minidisc. Nüüd on selge, et Minidisc on siin, et jääda. Viimane Minidisc mängijate ma olen kuulnud, et on andnud väga hea kvaliteet tõesti; kindlasti parem kui mõni kassett deck. Minidisc on muidugi väga mugav formaat ja hind tühje plaate on nüüd väga väike.
 • CDR. Audio ainult CDR makid on nüüd väga soodsa hinnaga, ja annab praktiliselt sama kvaliteediga, nagu DAT lindile. CDR on ka palju stabiilsem arhiivinduse keskmise. Ka meedia on nüüd väga odav, isegi autoritasu maksmata “audio” toorikud maksavad vähem kui korralik tühja kasseti lint. Semi-pro masinad võimalik kasutada pigem odavam arvuti klassi toorikud on pigem kallim osta, kuid on tavaliselt palju paremini ehitatud.
 • DCC. Surnud.

Tagasi pealehele