JAWS, IE ja Rubriikidesse aastal HTML5

Kui te kasutate selgelt järjestatud h1 kuni h6 rubriikide nested in HTML5 sectioning elemendid, erinevalt kasutades eranditult h1 elementide, JAWS 12.0.1170, samuti JAWS 13.0.171 beta on valesti rubriik hierarhia.

Rubriikidesse aastal HTML5

HTML5 ülevaade algoritm võimaldab meil kasutada h1 elemendi eest iga rubriigi lehel, ja sõltuvalt pesitsevate, sectioning element, mille h1 on leitud, rubriigi auaste on uuesti vastavalt. Kuigi HMTL5 spetsifikatsioon julgustab meid kasutada ainult h1 elementide, meil on lubatud kasutada [h1 kuni h6] elemendid sobivad auaste osas on pesitsevate tasandil.

Kui sectioning elemendid on artikli kõrvale, nav, ja punkt. Nagu näiteks, vastavalt algoritmi, järgmised kaks struktuure luua identne kirjeldatakse:

Kasutades ainult h1s


<h1>Level 1</h1>
<nav>
   <h1>Level 2</h1>
</nav>
<section>
   <h1>Level 2</h1>
   <article>
      <h1>Level 3</h1>
      <aside>
         <h1>Level 4</h1>
      </aside>
   </article>
</section>

Kasutades Selgelt Järjestatud Rubriikidesse

<h1>Level 1</h1>
<nav>
   <h2>Level 2</h2>
</nav>
<section>
   <h2>Level 2</h2>
   <article>
      <h3>Level 3</h3>
      <aside>
         <h4>Level 4</h4>
      </aside>
   </article>
</section>

Kasutage Selgelt Järjestatud Rubriikide Nüüd

See on hea, et meil on valida, millist lähenemisviisi võtta, kui toetust HTML5 ülevaade algoritm praegune brauserid ja abistavate tehnoloogiate, ei ole päris seal veel.

Kui ainult h1 elementi kasutatakse, mitte-toetava brauseri või tugitehnoloogia leiad midagi, kuid h1 pealkirjad, mis ei aita kasutaja mõista dokumendi struktuuri või rubriiki hierarhia. Nüüd, see on ilmselt parim jätkata, kasutades selgelt järjestatud h1 kuni h6 elemente, nagu on asjakohane.

Aga vähemalt üks ekraanilugeja ühes brauseris on nüüd toetamine h1-ainult lähenemisviisi kasutades rubriikidesse HTML5. Aga nii hea, kui see kõlab, eelkõige toetada toonud on problemaatiline.

JAWS 12 ja 13 Internet Explorer

Kui kasutate h1 iga rubriigi materjalidest, JAWS 12 ja 13 beta on Internet Explorer, kuid mitte Firefox, õigesti auaste rubriik vastavalt oma osa pesitsevate tasandil. Näiteks h1 pesastatud kaks sectioning elemendid sügav on tegelikult muutunud kolmanda taseme pealkirja. JAWS tundub olevat lihtsalt lisades vajalik arv tase rubriiki kui see on asjakohane.

Samal ajal, ja see on problemaatiline osa, JAWS tundub, et teed seda isegi siis, kui te olete leidnud alternatiivse lähenemise ja on kasutanud selgelt järjestatud h1 kuni h6 elemente. See on, kui oled õigesti kasutanud h3 element pesastatud kaks sectioning taset sügav, see saab h5 niipalju kui JAWS aastal IE on mures. Muidugi, see võib oluliselt muuta lehe dokumendi liigenduse või rubriiki hierarhia esindatud kasutaja.

Kui me võtame teise HTML5 struktuur, me nägime, kui rubriik tase on sõnaselgelt sätestatud, kasutades asjakohaselt järjestatud rubriik elemendid, JAWS aastal IE tõhusalt tõlgendab seda järgmiselt:


<h1>Level 1</h1>
<nav>
   <h2>Level 3</h2>
</nav>
<section>
   <h2>Level 3</h2>
   <article>
      <h3>Level 5</h3>
      <aside>
         <h4>Level 7</h4>
      </aside>
   </article>
</section>

Mitte ainult ei rubriiki hierarhia nüüd hüpata tase, üks tasemel, kolm, tase viis rubriik, h4 rubriigi kõrvale element, mis on ühendatud kolm sectioning elemendid sügav, muutub 7 taseme pealkirja. Kuna ei ole olemas sellist asja nagu h7 element, JAWS ei ole isegi tunda seda rubriiki. Liikudes ühest rubriik, alamrubriik läbi lehe, kuna JAWS lubab, kasutades klahvi h, see rubriik on lihtsalt välditav. Samuti ei rubriigis ilmuvad JAWS rubriikideks list dialog.

Uuendus: Kui tahad ise vaadata, siin on tegelik test lehti I kasutada:

Kõik Versioonid IE Mõjuta

Huvitav, et selline käitumine toimub kõik versioonid IE, alates IE6 ja üle selle. Koos IE6, et IE8, mis on nr native HTML5, et selline käitumine sõltub need versioonid IE sunnitud tunnistama, HTML5 elemendid läbi nüüd ühise JavaScript murda, HTML5 Shiv. Ilma selleta, JAWS esitab iga rubriigi tasemel määratletud rubriik element, mida kasutatakse. Nii et iga h1 jääb tase, üks rubriik, iga h2 tase kaks rubriigi materjalidest, ja nii edasi, sõltumata asjaomaste sectioning elemendi pesa tasandil. Muidugi, ilma JavaScript  kompensatsiooniseadmetes, ei ole stiil HTML5 elemendid IE8 ja alla, nii et see stsenaarium on üsna vaieldav, välja arvatud juhul, kui lehe arendaja on otsustanud, et ei viitsinud toetada neid brauseritega.

Uuendus (Okt. 17, 2011): JAWS 13 aastal Firefox

Uusim vabastamist JAWS 13 beta, 13.0.241, käitub sama Internet Explorer, aga nüüd ka valesti esindab selgelt järjestatud rubriikide Firefox. Tegelikult on see isegi hullem.

Firefox, h4 pesastatud kolm sectioning taset sügav kõrvale meie näites on määratud teise taseme pealkirja. Kui kasutate h1, see on õigesti kaaluda neljas tase rubriiki, kuna üks pluss kolm on võrdne neli. Kui kasutate h2, saad viienda taseme pealkiri, ja h3 saab kuuenda taseme pealkiri. Kui h4, et h6, elemendid, samas on kõik muutunud teine tase rubriikide kaupa.

Selline käitumine on vale. Vastavalt HTML5 spec, ükskõik mis selgelt järjestatud rubriik elementi kasutatakse, kasutaja agent, mis toetab HTML5 ülevaade algoritm peaks määrama asjakohase taseme pealkirja põhjal pesitsevate, sectioning elemente, mille pealkiri on leitud.

Bug ja Dilemma

Ma olen õnnelik, kutsudes selles käitumises viga. Samas on tore, et JAWS on nüüd toetab h1-ainult lähenemisviisi rubriikidesse HTML5, see vaevalt mõistlik alustada esindades õigesti järjestatud h1 kuni h6 elemente. Kasutades selgelt järjestatud rubriik elemendid on selgelt lubatud HTML5 kirjeldusele ja on endiselt ainus viis pakkuda kõige praeguse kasutaja agendid esindaja ja mõtestatud dokumendi liigenduse.

Dilemma on see, et kasutades ainult h1 pealkirjad, et pakkuda mõtestatud dokumendi liigenduse kasutajate jaoks, mida on võib-olla kõige populaarsem screen reader ja brauser koostisega täna tähendab, et pakkuda kasutajatele kõik muud jooksvad screen reader ja brauser kombinatsioonides tegelikult ei ole mõttekas rubriik hierarhia. Või vastupidi, kui rubriikide HTML5 on mures, toetavad kõige ekraanilugejad ja brauserid – mitte toetada JAWS 12 ja 13 Internet Explorer.

Neid on erinevaid otsuseid me ei taha ja ei peaks tegema, kui hoone kättesaadav veebilehtedel, kuid nad on tegelikkus, mida me kahjuks harjuda. Teiselt poolt, screen reader ja brauser areng liigub väga kiiresti nendel päevadel, nii et selles erilist probleemi ei ole olemas, kaua.

On teil teha kuni oma meelt, kuidas sa tegelema selle küsimusega. Minu jaoks, kuni seal on laialdast toetust h1-ainult lähenemisviisi kõige ekraanilugejad ja brauserid kasutada, ma võtan rohkem tahapoole ühilduv marsruutide ja kasutamine asjakohaselt järjestatud h1 kuni h6 elemendid minu HTML5 lehekülgi.

Algselt http://accessibleculture.org/articles/2011/10/jaws-ie-and-headings-in-html5/

Tagasi esilehele

Tõlge on litsentsi all Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 License