Igavene Suurarvuti

Originaali alates Rudolf Winestock, tõlkida koos http://www.winestockwebdesign.com/Essays/Eternal_Mainframe.html

Arvuti tööstus, Ratta kohta Reinkarnatsioon on muster, mille spetsialiseerunud riistvara saab kedratud välja “main” süsteemi, muutub võimsamaks, siis saab kokku voltida üldisesse süsteemi. Kui seotud Kõnepruuki Faili kirje juhib tähelepanu sellele, mitu põlvkonda seda efekti on täheldatud, graafika ja ujuv-punkti kaasprotsessoreid.

Selle essee, mis ma tähele analoogne muster toimub, ei lisaseadmed, it platvorm, aga kõige elementaarsem liiki “computing platvormi.” Ja see muster on ajendatud nii palju soovist “vabadus”, kui mõne tehnilise tasu.

“Revolutsioon” on palju mõisted. Ootab see, ma ütlen “mis läheb ümber ringid” on kõige lähemal sellele, rakendades…

-Richard M. Hartman

_____________

Naljakas asi juhtus, et tee tulevikku. Suurarvuti outlasted selle asendusena.

Andmevõrguseadmete

Andmevõrguseadmete pidid tappa suurarvuti. Nad on läinud. Digital Equipment Corporation ja Andmete Üldist on surnud. Viimase miniarvutite olid IBM-i AS/400 rea, ümber nimetada, et Süsteem i, siis ühendatakse Toite Süsteemid. IBM-i võitu miniarvuti on nii kokku, et inimesed harva isegi kasutada sõna “miniarvuti,” enam. Tänapäeval on eelistatud sõna on “umbes skaala keskele arvuti,” termini mõtles välja suurarvuti maker, IBM.

Mikroarvutid

Mikroarvutid pidid tappa suurarvuti. Nad tulid lähedal aastatel 1990 (Stewart Alsop suurepäraselt ennustada, et viimase suurarvuti oleks suleti aastal 1996), kuid ka nemad ei suutnud. Selle asemel, mikroarvutid, on asendatud tabletid ja nutitelefonid. Muidugi, me ei kutsu neid mikroarvutid, enam. Me nimetame neid personaalarvutid; mõiste mõtles välja suurarvuti maker, IBM.

Töökohad

Mikroarvuti on suurem sugulane, workstation, läks isegi hullemaks. Apollo, Symbolics, ja LMI on surnud. Xerox ja Texas Instruments loobusin. Päike sai ostetud. SGI ei ole, mida ta varem. Tähtsust käesoleva Xeon ja Opteron-põhine workstation turul ei võrrelda, mida tööjaama turul oli aastatel 1990. Irooniline, üks viimaseid “klassikaline” tööjaamad, RS/6000, oli, näiteks AS/400, ümber nimetada ja seejärel samastatakse Võimu Süsteemide rida suurarvuti maker, IBM.

Vastuväide

Keegi võib võidelda üle, viidates, et serverid. Võtta hunnik Tk ja kohandada neid PC faile, või võrguühendust, või mis tahes muud teenust. Konks neid koos ja tulemus on konkurentsivõimeline a suurarvuti. Ei, et lükata ümber minu doktoritöö? No. Vaadata tulemust.

Enne vaadates tulemus, pilk etymology sõna “mainframe”(suurarvuti). Kivi-vanus arvutid, arvutite koosnes külmik suurusega moodulite korpus vaakumi torud. Need moodulid on ühendatud terasest raamid hoides neid üles välja põranda, et sobivad kaablid ja aitab neil paremini hooldus. Raam hoides central processing moodul oli “peamine” raam.

Tänapäeval me räägime “riiul”, selle asemel, terasest raamid.

Tulemus

Tulemus on see, et tänapäeva server farm näeb välja nagu need kõigepealt arvuti toad. Rida rea järel metallist raamid (vabandust—nagid) laagri arvuti moodulid tuba, mis on täis kaablid ja ekstra ventilatsioonikanalid. Just nagu suurarvutid. Server talud on mitu koondatud Protsessoriga, mälu, kõvakettad, ja võrguühendus. Just nagu suurarvutid. Toad, et maja nende server põllumajandusettevõtted on tavaliselt ei avatud isegi, et paljud inimesed sama organisatsioon, kuid ainult eriotstarbelise tegevuse meeskonnad. Just nagu suurarvutid.

Ühesõnaga, mitte ainult server talud füüsiliselt meenutavad suurarvutid, ja teha palju samu funktsioone kui suurarvutid; praktikas, et neid koheldakse palju samamoodi nagu suurarvutid.

Server talud on Greenspunned suurarvutid.

See on Ratas kohta Reinkarnatsioon selle suurim võimalik tsükkel. Liikumine asendada suurarvuti on uuesti leiutas suurarvuti.

Tagasi kohta Aeg-Jagamine

Tänu avatud standardite, servereid saab tehtud alates kauba komponendid, vähendades takistust sisenemise see pseudo-suurarvutite turgu. Tegelikult, mis tahes äriühing, mis on ehitatud suur server talud oma tarbeks võiks müüa varuosad prõks teistele. Mõelge sellest! Firmad nagu Microsoft, Amazon ja Google i saaks hakkama arvuti koristaja lõpuks töö, jättes core osa väljatöötamine ja kasutuselevõtt huvitatud klientidele.

Oodake üks minut. Nad juba teevad.

Interneti ja veebi rakendusi on vahendid, mis võimaldavad nende server talud, nende mainracks, kui soovite. Inimesed kasutavad neid web apps nutitelefonid, sülearvutid, tahvelarvutid ja pleegib töölauale. Klient värvid pikslit kuigi server  talu — mainrack — kas taustaprogramm tööd. Rohkem kui tosin korda korrata Moore i Seaduse hiljem, ja Ratas, Reinkarnatsioon on tagasi meid klemmid ühendatud Suur Rauast.

Ja seal on hõõruda. Liikumine asendada suurarvuti on uuesti leiutatud mitte ainult suurarvuti, vaid ka põhjus, miks inimesed tahtsid lahti saada suurarvutid esimese koha.

Võidelda Mees!

Ajalood esimestel päevadel IT-tööstuses on digitaalse versiooni Whig ajalugu.

Ainult suured institutsioonid võiksid endale arvutid. Juurdepääs oli rangelt piiratud; ükski, kuid valige preesterluse võiks sisestage masin tuba. Need ilma privileeg olid välistatud. Kasutajad olid teavitanud oma punch kaardid ja oodake kannatlikult väljundi tagastatakse ainult, et leida, kolm päeva hiljem, et vea oli teinud väljund kasutu.

Kuid tänu edusammud ja võimuvõitlus tarkvara vabadus, meil on kõigil õigus kasutada arvuteid, korraldada ja teistega jagada meie kogukondadele ja warglgarglthbtbtbtbtbt

Kõik Rahe Narratiivi!

Ever teade, kuidas sageli kirjanikud kasutavad sõna “preesterluse”, et kirjeldada toiminguid meeskonnad eest suurarvutid? Ei Hispaania ega Rooma, ega mis tahes muu riikliku või kirikliku Inkvisitsioon oli kuskil silmapiiril arengu suurarvutid, kuid inimesed hoiavad resurrecting anti-vaimulik tropes Musta Legende, et impugn neid. Näiteks Juhusliku Impeeriumid, Robert X. Cringely kirjeldatud IBM-i PS/2 liini, püüdes teha arvuti tööstuses “tagasi Püha Ema Kirik.”

Igatahes. Asi on selles, et inimesed on ära kolinud alates suurarvutid, sest nad tahtsid olla vabad. Nad ei taha olla shackled poolt IBM-i poolt-minutilise CPU tasud ja muud piirangud. Nad ei tahtnud oma saatust muuta midagi muud kui oma vaba valiku.

Nii revolutsiooniline avangard kolis miniarvutite. Siis nad kolisid tööjaamad. Kui Linux oli valmis, nad on kolinud PC. Kui Igavene septembril algas revolutsiooniline avangard võidelnud Microsofti FUD ja tegi end ringi joosta Microsofti Monopol.

Ja siin me oleme. Kõik see arvuti võimsus ja vaba tarkvara on — sõnalt — The People™. Ja oma vaba valikuid, me leiame end tagasi — Robert X. Cringely sõnad — käed Püha Ema Kirik.

Vabadus On Ebaõnnestunud

Kasutajad love the web apps kodeeritud mässumeelne häkkerid, kes tahaks kunagi sobib kiviajal computing. Ilma igasuguse sunnita neid kasutajaid vabatahtlikult oma andmete web apps töötab mainracks, mis on omanduses — kõik meeled, et sõna — avalikult kaubeldavad ettevõtted. Need ettevõtted peavad vastama investori seatud eesmärgid selline Wall Streeti analüütikud, kes tuli kirikus olevad detailid küünlad ees esimene väljaanne koopiad Valetaja Pokker.

Teised on märkinud võimaliku kuritarvitamise, millel on üks era andmeid lukustatud platvormid. Nõudlik võime eksportida oma andmeid ja jäädavalt meie kontosid ei saa aidata, isegi siis, kui me võiks seda teha. Andmed, mis on kõige väärtuslikum, kui see on mainrack. Teie Facebook andmeid ei ole pooltki nii kasulik, ilma võime postita lehekülge oma sõpradele. Oma Google Docs faile ei ole nii kasulik, ilma oskus teistega koostööd teha. Dünaamiline riik küsimustes; see on kogu point, millel on arvutid, sest see võimaldab automaatika ja side.

See on põhjus, miks “vaba” ja avatud lähtekoodiga tarkvara (FOSS) ei aita meid. Tarkvara litsents puudutab tarkvara, mitte inimese suhted, mis tarkvara vahendab. On need suhted, mis ei lukusta meid positsioonid, kus Zuckerberg oma suu on meie kaela. Tegelikult, see on FOSS, mis on võimaldanud web ettevõtted bootstrap oma start-ups nii kiiresti ja odavalt. See on FOSS, mis andis neile web ettevõtete paindlikkus enda sobitamiseks end gatekeepers üle meie isikuandmeid.

Avatud standardid, et tema isiklikud arvuti IBM on võimaldanud uue veebi firmad odavalt ehitada oma suurarvuti asendajad — mainracks. Nagu nende keskel sajandi esivanemad, nad on suured, tsentraliseeritud ja sisaldavad isikuandmeid meelevallas organisatsioonid, et ainus vastus, aktsionäride ja valitsuse bürokraadid. Avatud standardite ja avatud lähtekoodiga olid arvanud, et vabastada meid asutus ja vajadus asutus. Selle asemel, nad on teinud atraktiivne miljonid inimesed langevad üle ise teha kadunud poeg on tagasi, et Püha Ema Kirik.

Kohtuda Uus Boss; Hullem Kui Vana Boss

Sa kas sured kangelane või elada piisavalt kaua, et näha ise muutunud kaabakas.

-Dark Knight Frank Miller

Me võime ringi, ning väita, et neid ettevõtteid, austavad meie privaatsust, kuid nad vajavad raha, et käivitada need mainracks. Nad vajavad raha, et maksta ise piisavalt, et õigustada nende 100+ tundi nädalas. Olulisem, kui see, mida nad vajavad raha, et rahuldada investorite otsing saja-kotkas.

Menetlusdokumendi ei aita, sest nende huve, äriühingute ja nende kasutajad on hinnamehhanismide. Üks põhjus, miks nad on hinnamehhanismide on, sest üks pool on kõik prõks; terabaidise andmete, istub serverid, kerjamine tuleb rahasse. Pigem annab idealistlik häkkerid tähendab, et vabastada kasutajad asutus, demokratiseerimise, infotöötlus-on ainult lihtsamaks tehtud idealistlik häkkerid, et saan selles huvide konflikti. See tähendab, et rohkem neist tegelikult seda teha ja rohkem kui üks ettevõte.

Sa vaata, mis minevikus, arvuti tööstuses domineeris ühe ettevõtteid; esimene IBM-i, siis Microsoft. On üksildane üksused, nende turgu valitseva seisundi kutsus opositsiooni. Anti-trust sobib erineva (puudumine) tõhusus olid esitatakse nende vastu. Käesoleval, me ei pea isegi, et õhuke reed. Tänu arenguga, meil on nüüd terve sotsiaalse klassi inimesed, kes on motiveeritud olema rent-otsijad istub oma andmeid.

Olles liikmed sama sotsiaalse klassi, neil on huvid ühised, olenemata nende rivalries. Need ühised huvid viivad koostööd küsimustes, mis on vastuolus nende huvisid kasutajad. Näiteks küberluure Jagamise ja Kaitse Seadus (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act – CISPA) on tagatud Microsoft, Facebook, Yahoo, ja jah, Google, liiga.

Ärge kunagi unustage, et see sotsiaalne klass koosneb arvuti nohikud, kes veetis oma noorukieas griping umbes Micro$oft. Arvuti nohikud kell viimast, nende aeg naersid, et sobib IBM. See on progress. Microsoft Tulumaksu tasuti tavaline raha. Google ja Facebook tasu nende rentida erinevas münt: teie privaatsust.

Paratamatus kohta Suurarvuti

Samm pärast katvus on nähtamatus.

-Al Mandel

Mikroarvuti revolutsioon on lõppenud. Kodus arvutit ei ole ebatavaline, enam; uudsus on kadunud. Lisaks, isegi paljud spetsialistid ei nautida mängides osa arvuti koristaja oma kodus platvormidele, midagi öelda vanaema.

Peale mänge, demoscene, ja muu loomingulise kodeerimine ajaviidet, arvutid on vahend eesmärgi saavutamiseks, nad on vahendid. Enamik inimesi on suuremat huvi eesmärki, kui marsruudi eesmärk. Seetõttu on mõistlik nii majanduslikust kui ka kasutaja kogemus perspektiivi delegeerida igav osad computing kui praktiline.

Asjaolu, et miniarvutite, mikroarvutid, ja töökohad olid kunagi edukas näitab, et arvuti ja telekommunikatsiooni tööstusharud olid veel ebaküps. See võib näidata ka, et Big Blue ja Death Star oli hind kukutamine, kuid see on teine lugu.

See tulemus oli ette nähtud rohkem kui pool sajandit tagasi. Multics on tuntuim näide computing teenusena, kuid idee ulatub tagasi peaaegu kümme aastat varem. John McCarthy, Lisp kuulsus, ennustatud 1961:

Kui arvutid mida ma olen soovinud, muutuvad arvutid tulevikus, siis computing võib ühel päeval olla korraldatud kommunaalteenuste nagu telefoni süsteem on kommunaalteenuste… arvuti utiliidi võiks saada aluseks uue ja tähtsa tööstus.

-Arhitektid kohta Infoühiskonna Garfinkel & Abelson

Lõpuks, seal on ainult kaks looduslikku tüüpi arvuteid: manussüsteemid ja suurarvutid. Ma ei kasuta sõna “looduslik” tänapäeva mõttes (nimelt., “see, mis on täheldatud, et tekivad”), kuid vana-ja keskaja mõttes. Teisisõnu, need teed on võrdsed määratlus, arvutite ja arvutusvõimsus. Nimetatud viisil on kõige paigaldamise tüüpiline kasutab arvuteid.

Laiendades võimalusi arvuteid, et nende tehnoloogia ja loogiline piirid, me saame arvutite kontrolli ilmalik vidinaid ja teeme suuri arvutusi. Hea kasutaja kogemus nõuab, et arvuti liides peaks välja saada nii, et see oleks nähtamatu. Seega on mõtet esitada vaid nii palju arvutusvõimsust, kui kasutaja vajab.

Suurarvuti on igavene computing platvormi.

Lõppmängus

Janie Crane: “off lüliti?”

Metrocop: “Ta saad aastat. Off lülitid on ebaseaduslik!”

-Max Headroom, hooaeg 1, episood 6, “Toorikud”

Desktop arvuti ei ole täielikult kaduda. Selle asemel, väline vorm isiklik arvuti on jäetud alles, kuid funktsioon — ja kujundus — muutub terminal ühendatud pilve (mis on üks sõna server talu, mis on üks sõna mainrack, mis lähenevad suurarvutid, nagu varem ennustanud). Tõsi, autonoomne personaalarvutid võib naasta oma juurte: mänguasjad harrastajad.

Need, kes jätkuvalt ei märkimisväärse töö offline muutub arvatud; mis tähendab, et nad on valimiste vähemus. Nii palju vaeva töösserakendamist web apps, nad võivad olla isegi näinud kui ekstsentrikuid; tähendus ei pruugi olla palju kaastunnet nende vajadustele saali võimu.

Nii palju isikuandmete kätte väikese arvu ettevõtete esitleb ahvatlev sihtmärk valitsuste jaoks. Me oleme näinud, paljud õigusaktid mõeldud selleks, et hõlbustada koostööd Suur Äri ja Suur Valitsuse huvides kasutaja järelevalve. Mõned kõnealused õigusaktid on isegi olnud lüüa. Me näeme rohkem. Kui õigusaktid ei, me näeme kohtu pretsedendid. Kui kohtud ei, me näeme lepingutega. Kui kõik need ei õnnestu, bürokraadid ei käsi kehtestatakse uued eeskirjad, mille fiat.

Suur Äri on nende poolel; kas meistrid, lessers, või partnerid ei tee palju vahet.

Offline arvuti kasutamise eiramine rikub märtsis edu. Kui offline kasutamine muutub aeg-ajalt, siis suur ja hea küsib: “Mis sa peidus? Kas teete kiddie porno? Rahapesu? Levib vihkan? Kas soovite terroristid, et võita?”

Mida tuleb Teha

Kui ainult seal olid kurjad inimesed kuskil insidiously toime kurja tegusid ja seda oli vaja, ainult, et neid eraldi mujalt meile ja neid hävitada. Kuid rida jagades hea ja kurja lõikab läbi südame iga inimene. Ja kes on valmis hävitama tükk tema enda süda?

-Alexander Solzhenitsyn

Meil tuleb luua nii palju pretsedendid, kui suudame säilitada õigus osta, ehitada, kasutada, müüa, annetada, ja hoida täiesti töökorras, üldotstarbelised, standalone arvutid. Palju aktivistid on juba teevad seda. See on hea.

Mida ma ei ole kuulnud nende aktivistide öelda — mida ma soovitan — on see, et me peaks teine-vist end samuti meie meistrid. Point on selles essees on, et see on mitte ainult edendada tehnoloogia, mis on uuesti suurarvuti ja kuritarvitusi, mis on altid; väga soov absoluutne vabadus on teinud oma osa, samuti. Head kavatsused meie mehe nohikud, kes lubas, et ei ole paha on toonud meid siia.

See ei ole vaheline võitlus Head Poisid ja Halvad Poisid. See on tasakaalustav tegevus. Mõned eeskiri; teised on välistatud. See on karm tõde. Me ei saa muuta. Me võime pehmendada servad. Selleks on vaja vestlus, mida me peame kutsuda filosoofid, ethicists, teoloogid; inimesed, kes on mõelnud sügavalt kohta, mida ta võtab, et teha õiglasema ühiskonna eest. Vastasel juhul me — veel kord — leida end tagasi kust me alustasime.

_____________

 Revolutsioon on nagu Saturn, ta sööb oma lapsed.

Revolutsioon on nagu Saturn, ta sööb oma lapsed.

-Danton Surma, Seadus I, Georg Büchner


Ma esimest korda avaldas selle essee Throwww, sest olin uudishimulik, et sait, millel on kuulnud seda Hacker News, ja kuna ma tahtsin, et õpetada ennast Markdown. Tänu Saeid Fard tegemise Throwww, ja tänu Evan Wondrasek teha hea toimetaja, MarkdownPad, mida ma kasutada, et kirjutada see essee.

See essee oli objekte kohta Slashdot, samuti BBC Tulevikus varsti pärast ma avaldada seda Throwww. Mõne nädala jooksul, essee sai teine kõige-vaadata artikli kohta Throwww. Hiljem ilmus küsimus #29 kohta StatusCode avaldatud Cooper Press.

 

 

Tagasi esilehele