HTML5, ARIA Rollid ja Ekraanilugejad aastal Märts 2011

Viimase aasta kohta, HTML5, ARIA Rollid ja Ekraanilugejad aasta Märtsis 2010, võtsin pilk kuidas siis praegune ekraanilugejad käitunud mõned HTML5 jagu elemente ja sellega seotud WAI-ARIA dokument ja maamärkide rolli. Nüüd, et suured ekraanilugejad on kõik näinud mõningaid olulisi uuendusi, ja nii Firefox 4 ja Internet Explorer 9 on ametlikult välja antud, ma kujutan ette, et on aeg teha ülevaade uuesti ja vaata, mida, kui midagi on muutunud.

Ekraanilugejad

Seekord, katsed viidi läbi, kasutades järgmisi ekraanilugejad:

 • JAWS 12
 • NVDA 2011.1
 • Window-Eyes 7.5
 • SAToGo 3.2.197
 • VoiceOver 3

Iga Windows-põhine ekraanilugejad testiti nii FF4 ning IE9, välja arvatud SAToGo, mis töötab ainult Internet Explorer.

Uusim versioon VoiceOver aastal Mac OS X 10.6.7 katsetati Safari 5.0.4.

Katse Puhul

 • HTML5 Ainult
 • HTML5 Pluss ARIA Rollid

Nagu juhtus eelmise teadus, seal on kahe katse puhul. Esimene funktsioone lihtne leht, kasutades ainult HTML5 sectioning ja mõned muud semantilisi elemente. Teine tõhusalt kordab sama leht, kuid kehtib ARIA vaatamisväärsustele rollid ja kahe dokumendi struktuuri rollid.

Eelkõige HTML5 elemendid töötavad katse juhtudel on:

 • päis
 • nav
 • jagu
 • artikkel
 • kõrvale
 • jalus

ARIA rollid, mida kasutatakse teise katse puhul on:

 • taotlus
 • artikkel
 • banner
 • täiendavad
 • contentinfo
 • peamine
 • navigeerimine
 • piirkond

Ma lisada ühe maamärkide rolli see, et ma jätsin välja viimane aeg, nimelt, taotluse. Lisaks, kuna HTML5 Märkimised tugitehnoloogia toodete määrab piirkonna vaikimisi kaudseid ARIA rolli jagu element, olen selgesõnaliselt määratud selle dokumendi struktuuri rolli, et üks osa teise katse puhul. See on kaheldav, et see roll näed palju kasutust, kuid huvides testimine, mis juhtub, kui seda kasutatakse, ma olen läinud käia ja lisada see. Samuti tuleb märkida, et, nagu on soovitatud kirjeldus piirkonnas, olen lisanud aria-labelledby atribuut et viited piirkonna seotud rubriik.

Lõpuks, ma olen tahutud palju kõrvalisi teksti ja mõttetut dubleerimist, teatud elemendid, mis oli olemas varasemad versioonid nendest katse juhtudel.

Tulemus Kokkuvõtted

Järgmised esitatakse mõned märkused FF4 uut käitumist, koos kokkuvõtlikult kommentaare peamistest tulemustest iga ekraanilugeja. Üksikasjalikud tulemused iga katse korral on saadaval allpool.

Firefox 4 Uut Käitumine

Asju FF4 on mõnevõrra huvitav, kui see nüüd paljastab kaudu IAccessible2 kättesaadavuse API, kõik nav, päise ja jaluse elemendid nagu navigatsioon, banner, ja contentinfo vaatamisväärsused, vastavalt. Kuigi selline käitumine on hea nav elemente, see ei ole päris õige päis ja jalus.

ARIA spetsifikatsioon selgelt märgib, et iga dokument peab olema ainult üks bänner ja üks contentinfo vaatamisväärsustele. Näidates iga päis ja jalus, nii lehtedel, millel on rohkem kui üks, on üks nendest, mis ei ole sugugi haruldane, siis on tegelikult mitu banner ja/või contentinfo vaatamisväärsused, kuivõrd toetavad tugitehnoloogia on mures. See kehtib NVDA 2011.1.

Õnneks Mozilla on hästi teadlik sellisest olukorrast, mis on bug report, ja see on ilmselt mõistlik eeldada, et seda käsitletakse varsti tulemas vabastamist. Ideaalis, vaid päise ja jaluse elemendid aadressil dokumendi juur sectioning element on avatud nii banner ja contentinfo vaatamisväärsused. Igal juhul, Mozilla väärib kiitust selle eest, alustades rakendada sellist juurdepääsu toetuse põhi-HTML5 elemendid vaikimisi kaudseid ARIA semantika.

Kuidas Ekraani Lugejad Ei

NVDA 2011.1
NVDA on jälle selge võitja seekord. Kuigi tema käitumine FF4 koos päise ja jaluse elemendid, nimelt kindlaks iga üks nagu banner ja contentinfo maamärgid, on vähem kui ideaalne, see on oluline märkida, et see on Firefoxi probleem, ja mitte NVDA küsimus. Muidu, NVDA õnnelikult loeb kogu sisu mõlema katse juhtudel FF4.

NVDA aastal IE9 ei ole halb, kuid asjad on kuidagi suur. Koos HTML5 Pluss ARIA Rollid test, NVDA aastal IE9 ütleb sõna “muuta” enne lugemist iga rida teksti, nt, Muutmine, Pealkirja Taseme, Artikleid Punkti; Muuda Link, Jäta vahele Link Artikli A; Muuda, Rubriik Tase 3, Artikli A….

NVDA pakub ka navigeerimise maamärk (via D võti), liigub fookus ja teada kaudseid navigatsiooni , bänner, ja contentinfo vaatamisväärsused HTML5 test ainult juhul, kui ka kõik selgelt kindlaks määratud vaatamisväärsused teine HTML5 Pluss ARIA Rollid test.

Värskendus (August 21, 2011): Pange tähele, et NVDA 2011.1 aastal FF4 (ja NVDA 2011.2 aastal FF6, et asi) ei ole ette landmark navigation või teatada rakenduse maamärgid.

JAWS 12
JAWS käitub ühtemoodi nii FF4 ning IE9. Ta ei tee midagi erilist lihtne HTML5 elemendid alates esimese katse korral, aga ei, teise katse korral, teatab kõik selgelt kindlaks määratud vaatamisväärsustele rollid: taotluse, banner, mis täiendavad, contentinfo, peamine, ja navigatsioon. Lisaks JAWS annab ka teada, ARIA dokumendi struktuuri, ülesannete, artikkel ja piirkonna vaatamisväärsused.

Nagu NVDA, teise katse korral, JAWS pakub landmark navigation kaudu ; key), et kõik selgelt kindlaks määratud ARIA vaatamisväärsustele rollid, samuti kahe dokumendi struktuuri, ülesannete, artikkel ja piirkonna, kus JAWS võrdselt leiab vaatamisväärsused.

Kõige olulisem on, JAWS 12 fikseerib Firefox ja päise bug, kust JAWS 10 ja 11 kannatavad, mille kogu sisu sisalduva et element on tegelikult nähtamatu JAWS, kui kasutada Firefoxi.

Window-Eyes 7.5
Koos oma uusima versiooni, Window-Eyes on ikka veel hädas HTML5. Selles FF4, olid tulemused trahvi mõlema katse puhul, et kogu sisu, mis oli kättesaadav ja lugeda nagu oodatud, isegi kui Aken-Silmad ei saa teatada, kas HTML5 elemendid või ARIA rollid.

Kui AWindow-Eyes IE9 on mures, aga tulemused on väga murettekitav. Nii hämmeldust, tegelikult, et ma oleks väga tänulik nende kinnitamise teiste kasutajate poolt. Lühidalt, Window-Eyes näib kannatavad mõned tõsiseid raskusi mõlema katse puhul. Koos HTML5 test Ainult juhul, see on täiesti moonutab nimekirjad lehel, mis on ainult kaks, kuigi Aken-Silmad leiab viis. Samuti leiab ainult ühe rubriigi materjalidest, mis ei ole tegelikult rubriiki, kuigi leht tegelikult sisaldab kuus rubriikide kaupa.

Teise katse puhul ARIA rollid, Window-Eyes õigesti tuvastab, et kahe nimekirja, kuid ei ole päris õigesti kajastada neid nimekirju sisu. Ta leiab, kaks rubriikidesse lehel see test, kuid jällegi, ega rubriikide ta tuvastab on tegelik rubriikide lehel. Lõpuks ta leiab kolm olematu raamid, et ainult kaks, mida see pakub navigatsiooni juurdepääs.

Window-Eyes ei paku klaviatuuri otseteed navigeerimise vaatamisväärsustele.

Ütlematagi selge, Window-Eyes 7,5 aastal IE9 on ebakindel kombinatsiooni, kus HTML5 või HTML5 koos ARIA rollid on mures. Mis täpselt toimub nõuab täiendavaid uuringuid, kuid Window-Eyes probleem nimekirjad, eriti siis, kui ARIA rollid on kohaldatud, on täheldatud enne.

SAToGo 3.2.197
Kuna SAToGo selgelt teatab, et see võib pakkuda vaid täielik rääkinud küsib kui kasutate Internet Explorerit, ma katsetada seda IE9 ainult. Esimese katse puhul, see läbi lugeda ja tingimusel lihtne juurdepääs kogu sisu. Aga HTML5 Pluss ARIA Rollid leheküljel, lugedes läbi kogu lehe kasutades “ütlevad kõik” käsk või nooleklahve, kahe artikli elemendid ei ole lugenud, kuid igaüks neist on kuulutatud muudetav tekst, tühi. Veel, kui kasutada Tab klahvi, et liikuda läbi focussable esemed lehel, SAToGo peatub iga artikkel, loeb selle sisu, nagu oleks see kõik on lihtsalt tavaline tekst, ja siis lõpetab öelda, muudetav tekst, tühi.

SAToGo pakub landmark navigation (kaudu ; key) banner, navigatsiooni, põhi, rakendus ja contentinfo maamärgid, kuid mitte täiendavate vaatamisväärsustele. Ja see ei ole teatada tüüp vaatamisväärsustele kui nii, navigeerimine.

VoiceOver 3
Esimene katse juhul, VoiceOver loeb ja pakub ligipääsu kogu sisu, kuid ei kuuluta või ei midagi erilist koos HTML5 elemendid.

Oma käitumist teise katse puhul on sama, välja arvatud juhul, kui loed läbi veebilehe, kasutades “Lugege Kõik” käsk (Ctrl+Option+A), aria-labelledby atribuut kohta jaotisest roll=”piirkond” tundub, et põhjus VoiceOver korduvalt teatada väärtus on viidatud märgistusel, sel juhul, “Artiklites Jaotist”, pärast praktiliselt iga sõlme sees, et jagu. Eemaldamine aria-labelledby atribuut takistab seda.

Kui VoiceOver iOS 4 on sätestatud, landmark navigation, see funktsioon ei ole saadaval Mac OS X versioon VoiceOver.

Üksikasjalikud Tulemused

Kui ei ole sätestatud teisiti, ekraanilugeja loeb ja pakub ligipääsu kõik lehe sisu igas testis.

HTML5 Test Ainult Juhul

Ekraanilugeja FF4 IE9 Safari 5.0.4
NVDA
 • teatab nav elemente, nagu “navigation landmark”
 • teatab iga headerelement nagu “banner maamärgi”
 • teatab iga footerelement nagu “contentinfo maamärgi”
 • ei teatada jagu, artikkel või kõrvale elemendid
 • navigeerimise orientiir kaudseid nav, päise, ja jaluse vaatamisväärsused
 • ei midagi erilist koos HTML5 elemendid
N/A
JAWS
 • i midagi erilist koos HTML5 elemendid
 • ei midagi erilist koos HTML5 elemendid
N/A
Window-Eyes
 • ei midagi erilist koos HTML5 elemendid
Seal on ainult kaks nimekirja lehel, kuid me tuvastab viis nimekirjad:

 • esimese loetelu punkti all “Katse Juhtudel” rubriik ei ole tuvastatud osana nimekiri, samal ajal kui teine loetelu punkt on (Loetelu 1 koos 1 punkt)
 • nimekirja all “HTML5 Ainult” rubriik on määratletud nimekirja, kaks punkti (Nimekiri 2 koos 2 eset)
 • vahetult enne seda, kui “Artikli A” rubriik, me tuvastab tühi list (List 3 koos 0 punkte)
 • Lihtsalt enne kõrvale “Artikli A”, me tuvastab tühi list (Nimekiri 4 koos 0 punkte)
 • Lihtsalt enne viimast footer lehel, ME tuvastab tühi nimekiri (Loetelu 5 koos 0 punkte)

tunnistab üks rubriik lehel, tühi esimese taseme pealkirja kuskil link ja jalus “Artikkel B”

N/A
SAToGo N/A
 • ei midagi erilist koos HTML5 elemendid
N/A
VoiceOver N/A N/A ei midagi erilist koos HTML5 elemendid

HTML5 Pluss ARIA Rollid Test

Screen Reader FF4 IE9 Safari 5.0.4
NVDA
 • käitumine, nagu HTML5 Ainult
 • lisaks teatab kõik selgelt kindlaks määratud
 • vaatamisväärsustele rollid: taotluse, banner, mis täiendavad, contentinfo, põhi, navigatsiooni
 • announceapplicationlandmark
  ei teatada dokumendi
 • struktuuri rollid: artikkel, piirkond
  navigeerimise orientiir kaudseid nav, header, ja footerlandmarks, samuti kõik selgelt kindlaks määratud vaatamisväärsused
 • same behaviour as HTML5 Only
 • additionally says “edit” before reading each line of text, e.g., Edit, Heading Level Two, Articles Section; Edit, Link, Skip to Link in Article A; Edit, Edit, Heading Level 3, Article A…
N/A
JAWS
 • sama nagu IE9
 • kuulutab kõik selgelt kindlaks määratud vaatamisväärsustele rollid: taotluse, banner, mis täiendavad, contentinfo, põhi, navigatsiooni
 • annab ka teada, dokumendi struktuuri, ülesannete, artikkel ja piirkonna vaatamisväärsused
 • navigeerimise orientiir kõik vaatamisväärsustele rolle ning samuti kahe dokumendi struktuuri, mis rolli JAWS leiab vaatamisväärsused
N/A
Window-Eyes
 • sama nagu HTML5 Ainult
 • me õigesti tuvastab ainult kaks nimekirja, kuid:
  • seisukohal, et esimese nimekirja alla “Katse Juhtudel” mis sisaldab ainult ühte punkti, üks link
  • the second list is correctly recognised as a two item list
 • me valesti tunnistab, kaks rubriikidesse sellel lehel: mitte-rubriigi tekst “Vivamus placerat” selles “Artiklis A” on pidada h3, nagu on tekst “Aliquam vehicula justo ut metus” aastal “Artikkel B”
 • lisaks, kui me teatab, et leht on kolm kaadrit, see ainult annab navigatsiooni juurdepääs kaks, üks on “Artiklites Jaotist” sectionelement, ja üks kutsutakse Taotluse Punktis Nupp ei tee midagi raam
N/A
SAToGo N/A
 • sama nagu HTML5 Ainult, välja arvatud juhul, kui loed läbi veebilehe, kasutades “ütlevad kõik” käsk või nooleklahve, iga artikli elementide sisu ei ole lugenud, kuid ühiselt teatas, ainult siis, kui muudetav tekst, tühi
 • siiski, kui kasutad tabeldusklahvi SAToGo peatub iga artikkel, loeb selle sisu, sest kui see oleks lihtsalt tavaline tekst, lõpetades muudetav tekst, tühi
 • navigeerimise orientiir taotluse, banner, contentinfo, peamine, ja navigatsiooni maamärgid, kuid mitte täiendavate maamärgi
 • ei teatada tüüp maamärkide navigeerimisel poolt maamärgi
N/A
VoiceOver N/A N/A
 • sama nagu HTML5 Ainult, välja arvatud see, et “Lugege Kõik” režiimis, aria märgistada kohta jaotisest roll=”piirkond” – muudab VoiceOver väärtus on viidatud märgistusel pärast praktiliselt iga sõlme sees, et jagu. Näiteks, VoiceOver loeb Artikleid Punkti; Jäta link Artiklile Artikleid Punkti link; Artikkel A, Vivamus placerat, Artikleid Punkti; libero ut convallis elementum, Artikleid Punkti link, Artiklite Jagu; See on mõned teksti kõrvale, Artikleid Punkti…. Kui ta saab lõpuks jagu, ta ütleb sõna “piirkond”, mis on ARIA dokumendi struktuuri roll määratud jagu. Eemaldamine aria märgistada atribuut takistab VoiceOver alates teeme seda, ja alates märkimist, et sectionis “piirkond”

Algselt http://accessibleculture.org/articles/2011/04/html5-aria-2011/

Tagasi esilehele

Tõlge on litsentsi all Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 License