Erdös Numbrid Projekti

Algne https://www.oakland.edu/enp/

Veebileht Erdös Mitu Projekti, mis studies research koostöö matemaatikud.

Saidi haldab Jerry Grossman kell Oakland University. Patrick Ion, pensionärid toimetaja Matemaatilise Kommentaare ja Rodrigo De Castro kell Universidad Nacional, Colombia Bogota abi minevikus. Palun aadress on kõik märkused, täiendused ja parandused Jerry juures grossman@oakland.edu.

Erdös numbrid on osa folkloori matemaatikud kogu maailma aastaid. Sissejuhatust meie projekti kirjeldus, mida Erdös numbrid on, mida nad saavad kasutada, kes hoolib, ja nii edasi, vali “Mis see üldse on?” lingil. Et teada saada, kes Paul Erdös on, vaata seda elulugu juures MacTutor Ajalugu Matemaatika Arhiiv, või valida “Teave Paul Erdös” lingil. Kasulikku teavet võib leida ka see Wikipedia artikkel, mis võivad või ei pruugi olla täiesti täpsed.

MIS SEAL SEES ON:

  • Mis See üldse on?: Üldine ülevaade, kaasa arvatud meie (tõsi küll meelevaldne) eeskirjad, mida arvestatakse teaduskoostööd.
  • Andmed: Loendid kõik Paul Erdös on coauthors ja nende coauthors, korraldatud mitmel viisil. Seal on ka linke või umbes Erdös on coauthors.
  • Fakte Erdös Numbrid ja Koostöö: Statistiline kirjeldused Erdös number, andmed, toimiku alamgraak (subgraph, mis on põhjustatud Erdös coauthors, Erdös number salvestada omanikud, fakte koostöö matemaatiline teadus-ja koostöö graafik, sealhulgas mõned teavet avaldades harjumusi matemaatikud (näiteks keskmine arv paberid on 2 ja keskmine on umbes 7). Selle alla alamlehte on koormate teavet koostöö graafik ja Erdös numbrite, sealhulgas turustamist Erdös numbrid (need ulatuvad kuni 13, kuid keskmine on alla 5, ja peaaegu igaüks, kellel on piiratud Erdös number on number väiksem, 8) ja “Erdös numbrid teist liiki”.
  • Kuulus Teed Paul Erdös: Väljad Medalists ja Nobeli Preemia võitjad on väike Erdös numbrid.
  • Arvutada Oma Erdös Numbrid: See võib olla väiksem, kui te arvate.
  • Uuringud Koostöö: Paberid koostööd teadusuuringute, koostöö graafikud ja muud väikesed maailma graafikud ja Erdös numbrid. Palju uuringuid on praegu tehtud erinevate teadlaste koostöö graafikud ja sellega seotud teemasid.
  • Info Paul Erdös: Teave ja lingid raamatud, filmid, artiklid, mälestusmärkide, reminiscences.
  • Paul Erdös Trükiste: Nad jätkasid, et kuvada rohkem kui kümme aastat pärast tema surma.
  • Seotud Mõisted: Kuus kraadi eraldamise, Kevin Bacon mäng, Väikesed Maailmad, akadeemilise sugupuu, Hank Aaron graafik teooria.

MÄRKUSI:

Kena heli funktsioon umbes Paul Erdös ja Erdös numbrid võib leida Veebis.

Segmendi NPR programmi “Küsi Veel” objekte viktoriin umbes Erdös numbrid.

Ma soovitan veetlev laste raamat Paul Erdös: Poiss, Kes Armastas Matemaatika: Ebatõenäoline Elu Paul Erdös.

See veebisait on aluseks 2014 Aasta Interdistsiplinaarne Võistlus Modelleerimine.

Seal on projekt, mis töötab, et luua dokumentaalfilm film Erdös-Bacon numbrid.

Seal on blogi Erdös numbrid saidil arutame matemaatikud on Wall Street.

Uus raamat, mille on esitanud Paul Erdös oli avaldatud 2015, coauthors Ron Graham ja Steve Butler. See muudab Butler on 512th Erdös kaasautor. Ta ja tema coauthors on lisatud nimekirjad järgmisel update (umbes 2020).


MÄRKUSED: andmete näidanud sellel saidil põhinevad eelkõige kõik esemed on kantud MathSciNet kaudu mid-2015.

Kui te olete Erdös kaasautor, ma tõesti hindan teie saates mulle täieliku nimekirja oma coauthors (täielik nimi).

Üks asi, mida me tõesti tahaks teha, on anda täpsemat teavet mõne vana coauthors ” staatus — kas nad on veel elus. Vaadake loetelu coauthors korraldatud kuupäev, esimene raamat, mille Erdös; kui ei ole tärn nime järel, siis me eeldame, et inimene on veel elus, v.a nagu on märgitud addenda faili. Kui kellelgi on mingeid andmeid, et üks või mitu neist on surnud (või nagu Paul Erdös oleks öelda, “lahkunud”), palun andke mulle teada. (Me teame, et mõned on elus; palun teavitage ainult need, kes on möödunud, ja aruande ainult Erdös coauthors, kuna ei ole nii, me võiks laiendada käesoleva konventsiooni nendele, kellel on Erdös number kohta 2.)

Tagasi esilehele