Emacs ja Java – Teekond Raske Sõprus

Märge tõlgitud http://blog.senny.ch/blog/2012/10/13/emacs-and-java-journey-of-a-hard-friendship/

Lugu algab tagasi 2009. aastal, kui ma tegin peamiselt Java J2EE tööd. Olin tol ajal töötavad windows, kasutatud Mac kodus ja aeg-ajalt mängisid Linux. Tulemus oli, erinevate tööriistade, key bindings ja töövoogude iga platvormi.

Ma kasutasin Emacs enne, aga kuna ma tegin palju Java tee ma kunagi sai ümber, kasutades seda täistööajaga. Emacs töötab iga platvormi, on täiesti sõltumatu key-siduv paigutus ja mõned tweaks minu konfiguratsiooni, ma sain selle kallal iga platvormi edukalt. Ma kiiresti hakanud muuta minu konfiguratsiooni tugevalt ning välja töötanud isikliku töövoo. Ainus erinevus oli Eclipse teha Java. Ma olin otsustanud kasutada Emacs minu Java arengut.

Kui EmacsWiki nimetatud mulle jdee pärast kulutuste tundi seadistamine see, et tulemus ei olnud ahvatlev üldse. Sirvimise ajal Google ‘ i jaoks paremaid alternatiive, ma komistasin a vim plugin nimega eclim. See projekt võimaldab teil alustada peata Eclipse astme ja määratletakse protokolli, et vim plugin kasutab, et juurdepääs võimu Eclipse. Pettunud, et näha selline hämmastav vahend vim, kuid midagi sulgeda, et seda Emacs ma otsustasin alustada emacs-eclim.


sisestage emacs-eclim

Eesmärk emacs-eclim on tuua funktsionaalsust Eclipse oma lemmik Toimetaja. Ta kasutab protokoll esitatud eclim suhelda oma Eclipse astme. Esialgu panin palju vaeva emacs-eclim, et toetada kõige levinumaid ülesandeid. Täna emacs-eclim toetab:

 • projektide juhtimisega
 • kood lõpetamine
 • Sipelgas
 • Maven
 • ekraan koostamise vead ja probleemid
 • Java
  • sirvimine liiki ja klassi hierarhiad
  • refactoring ümber sümbol
  • impordi korraldamine
  • javadoc kommentaare

Muidugi emacs-eclim ei saa asendada IDE hetkel. See on esmane eesmärk on teha põhifunktsioonide Eclipse kättesaadav sees Emacs.

Paigaldus emacs-eclim

Installeerimine on lihtne, lihtsalt järgige neid samme (kopeeritud README kohta github)

 1. laadige alla ja installige eclim.
 2. lae alla emacs-eclim
 3. lisage järgmine kood oma emacs startup skripti
(add-to-list 'load-path (expand-file-name "/path/to/emacs-eclim/"))
;; only add the vendor path when you want to use the libraries provided with emacs-eclim
(add-to-list 'load-path (expand-file-name "~/coding/git/emacs-eclim/vendor"))
(require 'eclim)

(setq eclim-auto-save t)
(global-eclim-mode)

selle lagunemist ja uue algus

Ma olen alates transitioned alates Java Ruby. Samuti tähendas see, et mul on maetud minu ambitsioonid teha emacs-eclim standard arendada Java sees Emacs. Projekt oli veel noor ja ei ole paljud inimesed teavad seda. Õnneks on motiveeritud ja huvitatud Rootslane nimega Fredrik Appelberg keeratud ja aitas hoida projekt elus. Ta pani palju vaeva emacs-eclim ja aitas vähendada vigu ja tuua uusi funktsioone. Tänu Fredrik projekt on ikka veel aktiivne ja ta teeb head tööd selle säilitamine.

Aitäh Fredrik!


tulevik

Kui Eclim protokoll on palju rohkem pakkuda ja seal on palju tööd tegema, et järele jõuda. Kui teil juhtub olema Java arendaja ja tahavad integreerida Emacs oma töövoo, palun pea üle Github ja anda emacs-eclim proovida. Võite ka liituda arutelu meie värske Google Grupp. Kui sa ka juhtuda, et teada, lisp ja tahame aidata parandada emacs-eclim, tõmba-ettepanekud on väga teretulnud!

Tagasi esilehele