Bethesda Väide Avatud Juurdepääsu Kirjastus

Algne allikas http://legacy.earlham.edu/~peters/fos/bethesda.htm

Kokkuvõte 11.04.2003, Kohtumine kohta Avatud Juurdepääsu Kirjastus

Järgmised avaldused põhimõte koostati ajal ühepäevane kohtumine Aprill 11, 2003 peakorteris Howard Hughes Meditsiini Instituut asukohas Chevy Chase, Marylandi. Käesoleva dokumendi eesmärk on soodustada arutelu raames biomedical research ühenduse kohta, kuidas toimida, nii kiiresti kui võimalik, et laialtlevinud eesmärgiks pakkuda avatud juurdepääs esmane teaduslik kirjandus. Meie eesmärk oli kokku leppida oluline astuda konkreetseid samme, et kõik asjaomased pooled —organisatsioonidega, et edendada ja toetada teadus, teadlased, et luua teadusuuringute tulemusi, kirjastajad, kes hõlbustada vastastikuse hindamise ja levitamise uuringute tulemusi ja teadlased, raamatukoguhoidjad ja muud, kes sõltuvad juurdepääsu käesoleva teadmised— on võimalik võtta, et soodustada kiiret ja tõhusat üleminek avatud juurdepääs avatud juurdepääs kirjastus.

Loendi osalejad on antud järgmised avaldused põhimõtet; nad osalesid üksikisiku ja mitte tingimata esindajad oma institutsioone. Seega, selle avalduse, samas kajastab grupi konsensuse, ei tohiks tõlgendada nii, et kes märkusteta kinnitus iga osaleja või mis tahes positsiooni, mis nende institutsioonidega.

Meie eesmärk on reconvene laiendatud rühmas paar kuud, et eelnõu lõplik hulk põhimõtteid, et me siis otsid poolt ametlikult heaks rahastavate asutuste, teadus ühiskond, kirjastajatele, raamatukogutöötajatele, teadusasutuste ja üksikud teadlased, kui tunnustatud standardi avaldamise eelretsenseeritud aruanded originaal teadusuuringute biomedical sciences.

Dokument on jagatud neljaks osaks: esimeses on töö mõiste avatud juurdepääsu avaldamist. Sellele järgneb aruanded kolme töörühma.

Määratlus Avatud Juurdepääsu Kirjastus

Avatud Juurdepääsu Kirjastus [1] on üks, mis vastab järgmistele tingimustele:

 1. Autor ja autoriõiguse valdaja anda kõigile kasutajatele tasuta, tühistamatu, ülemaailmse, tähtajatu juurdepääsu õigust ja litsentsi kopeerida, kasutada, levitada, edastada ja kuvada tööd avalikult ja teha ja levitada tuletatud teoseid, mis tahes digitaalse keskmise vastutav mis tahes eesmärgil, tingimusel, et õige attribution autori[2], samuti õigus teha väike numbrid trükitud koopiad isiklikuks kasutamiseks.
 2. Täielik versioon tööd ja kõik täiendavad materjalid, sh koopia luba nagu eespool öeldud, sobiv standard, elektrooniline formaat on hoiule kohe pärast esialgset avaldamist vähemalt ühes online hoidla, mida toetavad akadeemilist institutsiooni, akadeemiline selts, valitsusasutus või muu hästi toimiv organisatsioon, mis püüab võimaldada vaba juurdepääs, piiramatu jaotus, koostalitlusvõime, ja pikaajaline arhiveerimine (biomeditsiinic, PubMed Central on selline hoidla).

Märkused:

1. Avatud juurdepääs on vara üksikute tööde, mitte tingimata ajakirjadest või kirjastajad.

2. Ühenduse standardeid, mitte autoriõiguse seaduse, jätkab mehhanismi täitmise nõuetekohaseks attribution ja vastutustundlikku kasutamist avaldatud töid, nagu nad seda nüüd.

Avaldus Institutsioonide ja Rahastamise Asutuste Töörühm

Meie kutsuja organisatsioonid ja toita teadusuuringute edendamiseks luua ja levitada uusi ideid ja teadmisi üldsuse kasu. Me mõistame, et tulemuste avaldamine on oluline osa teadusuuringute ja avaldamisega seotud kulud on osa maksumus uurimistööd tehes. Me juba ootame, et meie teaduskonna ja stipendiaadid jagada oma ideid ja avastusi avaldamise kaudu. See ülesanne on ainult pool-või lõpule viia, kui töö ei ole tehtud nii laialdaselt kättesaadavad ja kasulik ühiskonnale kui võimalik. Internet on põhjalikult muutnud praktilist ja majanduslikku tegelikkust, mis jaotavad avaldatud teaduslikke teadmisi ja võimaldab oluliselt suurendada juurdepääsu.

Et realiseerida kasu see muudatus nõuab vastav põhimõtteline muutus meie poliitika teabe avaldamiseks, mida meie stipendiaadid ja õppejõud:

Soovitame meie teaduskonna/toetuse saajad avaldavad oma töö põhimõtete kohaselt avatud juurdepääsu mudelit, et suurendada juurdepääsu ja tulu teadlased, teadlastele ja avalikkusele kogu maailmas.

 1. Me mõistame, et liigume avatud ja vaba juurdepääsu, kuigi ilmselt kahandamise kokku kulusid, võib tõrjuda mõned kulud üksikute teadlaste kaudu lehel tasusid või kirjastajad kaudu vähenes tulu, ja me lubame aidata defray need kulud. Selleks oleme kokku leppinud, et aidata rahastada vajalike kulutuste avaldamise all avatud juurdepääsu mudel individuaalsete paberid eelretsenseeritavates ajakirjades (mõistlikes piirides lähtuvalt turuolukorrast ja teenuseid).
 2. Me kinnitavad veel kord põhimõtet, et ainult tegelik väärtus tööd, mitte pealkiri teataja, kus kandidaadi töö on avaldatud, loetakse ametisse nimetamisel, edutamisel, merit auhindu ja toetusi.
 3. Me arvesse rekord avatud juurdepääsu avaldamine tõend teenuse ühenduse, taotluste hindamise jaoks teaduskonna kohtumisi, soodustusi ja toetusi.
 4. Me vastu nende poliitika lootuses, et kirjastajad teaduslike tööde osakaal meie soov on suurendada üldsuse kasu teaduse ja ei vaata neid uusi poliitikat, nagu nad ette on nähtud, —võimaluse töötada koos kasuks teadlased ja avaliku.

Avaldus Raamatukogud ja Kirjastused Töörühm

Me usume, et avatud juurdepääs on oluline osa teaduse kirjastus tulevikus ja mis töötab tulemuste esitamine praeguse teadusuuringute peaksid olema avalikult kättesaadavad ja vabalt kasutatav, kui võimalik. Raamatukogud ja kirjastused peaksid tegema kõik võimaliku, et kiirendada selle ülemineku mood, et ei häiri nõuetekohast levitada teaduslikku informatsiooni.

Raamatukogud teevad ettepaneku:

 1. Arendada ja toetada mehhanisme, millega tagada üleminek avatud juurdepääs avatud juurdepääsu kirjastus ja näiteid selliste mehhanismide ühenduse.
 2. Meie haridus-ja teavitustegevust, eelisjärjekorras õpetamise meie kasutajatele kasu kohta avatud juurdepääs avatud juurdepääsu kirjastus ja avatud juurdepääsuga ajakirjad.
 3. Nimekiri ja esile avatud juurdepääsu kirjastus meie kataloogid ja muud andmebaasid.

Teataja kirjastajad pakkuda:

 1. Lubavad, et pakkuda avatud juurdepääsu võimalus mis tahes teadus-artikkel avaldatud mis tahes ajakirjad nad avaldavad.
 2. Kuulutada välja konkreetse ajakava üleminek ajakirjad avatud juurdepääsu mudelid.
 3. Koostööd teiste kirjastajate avatud juurdepääsu teostele ja huvitatud isikutele töötada välja vahendid, mille autorid ja kirjastajad, et hõlbustada avaldamine käsikirjad standard elektroonilisel kujul, mis sobib arhiivi säilitamine ja tõhus otsing.
 4. Tagada, et avada juurdepääs mudelid vajavad autor tasud madalamad tõkked teadlased näidanud, finants puudus, eriti arengumaades.

Avaldus Teadlased ja Teadus Ühiskond Töörühm

Teadusuuringud on tihedalt põimunud protsess, kusjuures iga katse on teavitanud tulemused teised. Teadlased, kes tegelevad teadusuuringute ja professionaalsed ühingud, mis esindavad neil on suur huvi on tagada, et teadustöö tulemused avaldatakse kohe, üldiselt ja tõhusalt kui võimalik. Elektroonilise väljaande ja teadusuuringute tulemuste pakub võimalust ja kohustust jagada uurimistulemusi, ideid ja avastusi vabalt teadusringkondadega ja avaliku.

Seega:

 1. Me toetame põhimõtted avatud juurdepääsu mudel.
 2. Me mõistame, et kirjastamine on oluline osa on teadusuuringute protsess, ja avaldamise kulud, on oluline kulu uurimistööd tehes.
 3. Teadusseltsid, nõustute, et kinnitada oma kindlat toetust avatud juurdepääsu mudeli ja pühendumist lõpuks saavutada avatud juurdepääsu kõiki töid, mida nad avaldavad. Nad jagavad teavet meetmete kohta, mida nad võtavad, et saavutada avatud juurdepääsu ühenduse nad teenivad ja koos teistega, kes võiksid oma kogemusi.
 4. Teadlased on ühel meelel, et ilmutada oma toetus avatud juurdepääs valikuliselt kirjastamine, läbivaatamise ja muutmise eest avatud juurdepääsuga ajakirjad ja ajakirjades, mis on tegelikult üleminek avatud juurdepääsu.
 5. Teadlased on ühel meelel, et toetada muutuste edendamist ja metsamaa hindamine selleks, et tunnustada ühenduse toetus open access publishing ja tunda sisemist väärtust üksikute artiklite ilma arvesse pealkirjad ajakirjad, milles nad ilmuvad.
 6. Teadlased ja ühiskond nõus, et haridus on lahutamatu osa saavutamise avatud juurdepääsu, ja lubavad, et harida oma kolleegidega, liikmete ja avaliku sektori tähtsusest avatud juurdepääsu ja miks nad seda toetada.

Osalejate nimekiri

Dr. Patrick O. Brown
Howard Hughes Meditsiini Instituut
Stanfordi Ülikooli Meditsiinikooli ja
Avaliku Raamatukogu Loodusteaduskond

Prl. Diane Cabell
Kaasdirektor
Kui Berkman Keskus Interneti ia Ühiskond
Harvardi Oiguse Instituudi

Dr. Aravinda Chakravarti
Direktor, McKusick-Nathans Instituut
Geneetiline Meditsiin Johns Hopkins
Ülikooli, ja Toimetaja, Genoomi Uurimisinstituudi

Dr. Barbara Cohen
Kõrgemate Toimetaja
keskus Avaliku Raamatukogu Loodusteaduskond

Dr. Tony Delamothe
BMJ Kirjastuskontserni
Ühendkuningriik

Dr. Michael Eisen
Laurentsiuse Berkeley Rahvuslik Praktikum
California Ülikool Berkeley, ja
Avaliku Raamatukogu Loodusteaduskond

Dr. Les Grivell
Programmi Juht
Euroopa Molekulaarbioloogia Organisatsioon
Saksamaa

Prof. Jean-Claude Guédon
Professor Võrdleva Kirjanduse,
Montreali Ülikoolis, ja
Liikmesriikide Teave Allhanked Juhatus,
Avatud Ühiskonna Instituuti

Dr. R. Scott Hawley
Geneetika Seltsiga Ameerikas

Hr. Richard K. Johnson
Ettevõtte Juhataja
SPARC (Akadeemiline Kirjastamine ja Akadeemilise
Ressursside Koalitsiooni)

Dr. Marc W. Kirschner
Harvardi Meditsiinikool

Dr. David Lipman
Direktor, NCBI
Rahvusraamatukogu Meditsiin
Rahvuslik Tervise Instituuti

Hr. Arnold Lk Lutzker
Lutzker & Lutzker, LLP
Väljaspool Kaitsja Avatud Ühiskonna Instituuti

Prl. Elizabeth Marincola
Tegevdirektor
American Society eest Rakubioloogia

Dr. Richard J. Roberts
Uus Englandi Biolaboratooriumi

Dr. Gerald M. Rubin
Asepresident ja Direktor, Janelia Talu
Teadus ülikoolilinnak
Howard Hughesi Meditsiini Instituudis

Prof. Robert Schloegl
Juhataja, Töökonna Elektrooniline Kirjastamine
Max Plancki Ühingu, Saksamaa

Dr. Vivian Siegel
Tegevtoimetaja
Avaliku Raamatukogu Loodusteaduskond

Dr. Anthony D. So
Tervise Omakapitali Rajoon
Rockefelleri Jumestuskreem

Dr. Peter Suber
Professor Filosoofia, Earlham Kolledž
Avatud Juurdepääsu Projekti Direktor, Avalike Teadmisi
Vanemteadur, SPARC

Dr. Harold E. Varmus
Esimees, Memoriali Sloani Ketteringi Vähk Keskuse
Eesistuja Juhatuse, Avaliku Raamatukogu Loodusteaduskond

Hr. Jan Velterop
Väljaandja
BioMed Keskne
Ühendkuningriik

Dr. Mark J. Walport
Direktor Määrab
Viinud Usaldus
Ühendkuningriik

Prl. Proua Linda Watson
Direktor
Claude Moore Tervise Akadeemia Raamatukogu
Virginia Ülikooli Tervisesüsteem

Tagasi esilehele