APOE-4: Aimugi, et Miks Madala Rasvasisaldusega Dieet ja Statin võib Põhjustada Alzheimeri

Algne poolt Stephanie Seneff http://people.csail.mit.edu/seneff/alzheimers_statins.html

Kokkuvõte

Alzheimeri tõbi on laastav haigus, mille esinemissagedus on selgelt tõusuteel-Ameerikas. Õnneks on paljude teadusuuringute dollarit on praegu kulutatakse püüa aru saada, mis põhjustab Alzheimeri tõbe. ApoE-4, konkreetse alleeli, apolipoproteiin apoE, on teadaolev riskifaktor. Kuna apoE mängib olulist rolli transpordi kolesterooli ja rasvu, et aju, see võib olla püstitati hüpotees, et piisavalt rasva ja kolesterooli aju mängivad tähtsat rolli haiguse protsessi. In tähelepanuväärne hiljutine uuring näitas, et Alzheimeri tõve patsientidel on ainult 1/6 kontsentratsiooni vabade rasvhapete tserebrospinaalvedelikku võrreldes üksikisikute ilma Alzheimeri tõve. Paralleelselt, see muutub väga selge, et kolesterool on levinud aju, ja et see mängib olulist rolli nii närvi transpordi synapse ja säilitada tervise müeliini mantel, lakk närvikiude. Äärmiselt kõrge rasvasisaldusega (ketogenic) dieet on leitud, et parandada kognitiivseid oskusi Alzheimeri tõvega patsiendid. Need ja muud tähelepanekud allpool kirjeldatud mulle järeldada, et nii madala rasvasisaldusega dieedi ja statin narkomaania ravi suurendada vastuvõtlikkust Alzheimeri.

1. Sissejuhatus

Alzheimeri tõbi on laastav haigus, mis võtab ära meeles vähehaaval jooksul aastakümneid. See algab veider mälu lüngad, kuid siis pidevalt hetkelisel oma elus punkti, kus ööpäev ravi on ainus võimalus. Raske Alzheimeri tõve all, võid kergesti tiir maha ja kaduma, ja ei pruugi isegi tunda oma enda tütar. Alzheimeri tõve oli vähe tuntud haigus enne 1960, aastat aga täna see ähvardab täiesti rööbastelt maha tervishoiusüsteemi Ameerika Ühendriikides.

Praegu, rohkem kui 5 miljonit inimest Ameerikas on Alzheimeri tõbi. Keskmiselt üle 65-aastase isiku Alzheimeri kulud kolm korda nii palju tervishoiule, kui üks ilma Alzheimeri tõve. Rohkem murettekitavalt esinemissagedus Alzheimeri tõbi on tõusuteel. Dr. Murray Waldman on õppinud epidemioloogilised andmed, mis võrreldes Alzheimeri tõve koos reieluu murrud, vaadates tagasi viimase viiekümne aasta jooksul [52]. Murettekitavalt, ta on leidnud, et kuigi esinemissagedus reieluu murrud (muu seisund, mis tavaliselt suureneb koos vanusega) on läinud üles, mis on suunatud üksnes lineaarne määra tõusu esinemissagedus Alzheimeri tõbi on tõusnud hüppeliselt, vahel on 1960 ja 2010 aastal Alzheimeri Epideemia [15]. Lihtsalt vahel 2000 ja 2006, US Alzheimeri surmade arv kasvas 47%, kuigi võrreldes, surmade südamehaiguste, rinnavähi, eesnäärmevähi, ja insuldi kombineeritud vähenes 11%. See tõus läheb palju kaugemale kui inimesed elavad kauem: inimesed, 85 ja vanemad, protsent, kes suri Alzheimeri suurenes 30% aastatel 2000 ja 2005 [2]. Lõpuks, siis on tõenäoline, need on all-hinnanguid, kui paljud inimesed, kes kannatavad Alzheimeri tõve lõpuks surema midagi muud. Siis on teil tõenäoliselt lähedane sõber või sugulane, kes põeb Alzheimeri tõbe.

Midagi meie praeguse elustiili on suurendada tõenäosust, et me alistuma Alzheimeri tõve. Minu usk on, et kaks suurt toetajad on meie praegune kinnisidee madala rasvasisaldusega dieet, koos üha laieneva kasutamisega statiini ravimeid. Ma pole väitnud, et mujal, et madala rasvasisaldusega dieet võib olla oluline tegur murettekitav suurenemine autismi ja hüperaktiivsuse sündroomi lastel. Mul on ka väitnud, et rasvumise epideemia ja nendega seotud metaboolse sündroomi on võimalik kindlaks teha, liiga madala rasvasisaldusega dieeti. Statins on tõenäoline, aidates suurendada mitmeid tõsiseid tervise probleeme, peale Alzheimeri tõbi, nt sepsis, südamepuudulikkus, loote kahjustused ja vähk, nagu ma olen väitnud siin. Ma usun, trendid, läheb ainult hullemaks tulevikus, kui me ei muuda oluliselt meie praegune vaade “tervislik eluviis.”

Ideed arenenud see essee on tulemus ulatuslikule läbi proovida mõista protsessi, mille käigus Alzheimeri tõbi areneb. Õnneks, palju teadus-raha on praegu kasutatud Alzheimeri tõve, kuid selgelt sõnastatud põhjus on siiani tabamata. Siiski on palju põnevaid tulemuseks on värske välja vajutage ja puzzle tükid on hakanud end kokku koguda ühtsesse lugu. Teadlased on alles hiljuti avastanud, et nii rasva ja kolesterooli on severly puudulik Alzheimeri aju. Selgub, et rasv ja kolesterool on nii oluline toitainete aju. Aju sisaldab vaid 2% keha mass, kuid kokku 25% kolesterooli. Kolesterool on oluline nii närviimpulsside edastamise ja võidelda nakkuste.

Oluline tükk puzzle on geneetiline marker, et eelduseks, et inimesed Alzheimeri tõve, mida nimetatakse “apoE-4.” ApoE mängib keskset rolli transpordi rasvu ja kolesterooli. Praegu viit tuntud erinevat varianti apoE (õigesti nimetada “alleelide”), need, mis on märgistatud kui “2”, “3” ja “4” on kõige enam levinud. ApoE-2 on näidanud, et lubada endale teatavat kaitset Alzheimeri; apoE-3 on kõige levinum “default” alleelide ja apoE-4, praegu 13-15% elanikkonnast, on alleel, mis on seotud suurenenud risk Alzheimeri tõve. Isik apoE-4 alleeli pärinud nii oma ema ja oma isa on kuni kakskümmend korda suurem tõenäosus haigestuda Alzheimeri tõbi. Aga ainult umbes 5% inimesi Alzheimeri tegelikult on apoE-4-alleel, nii selgelt ei ole midagi muud, toimub ülejäänud neist. Siiski mõista apoE on palju ülesandeid keha oli oluline samm, mis viib minu pakutud madala rasvasisaldusega/statin teooria.

2. Taust: Aju Bioloogia 101

Kuigi ma olen proovinud, et kirjutada see essee viisil, mis on kättesaadav mitte-ekspert, see on ikka abiks esimene tutvustada teile põhilisi teadmisi struktuuri aju ja erinevaid rolle erinevate rakutüüpide aju.

Vähemalt kõige lihtsamal tasandil, aju saab iseloomustada, mis koosnevad kahe põhikomponendi: asja hall ja valge asja. Hall küsimus koosneb asutuste neuronid, sealhulgas rakutuuma ja valge asi sisaldab hulgaliselt “traadid”, et ühendada iga neuron iga teine neuron ta suhtleb. Juhtmed on tuntud kui “axons” ja nad võivad olla üsna pikad, ühendamine, näiteks neuronite frontaal-cortex (üle silmade) teiste neuronite sügaval sisemuses aju mures mälu ja liikumine. Kui axons on tähtsal kohal arutelude alla, sest nad on kaetud rasvainet, mida nimetatakse müeliini mantel, ja see isoleeriv kiht on teadaolevalt vigane selles Alzheimeri tõve. Neuronite korja signaalide kaudu edastatud axons kell junctures tuntud sünapsite. Siin sõnum tuleb edastada ühest neuron veel üks, ja erinevate neurotransmitterite nagu dopamiin ja GABA avaldada excitatory või inhibeerivat mõju signaali tugevust. Selles adidtion ühe akson, neuronid on tavaliselt mitu palju lühem närvikiude nimetatakse dendriidid, kelle ülesandeks on vastu võtta sissetulevaid signaale erinevatest allikatest. Samal ajahetkel, signaale mitmest allikast on integreeritud raku keha ja tehakse otsus selle kohta, kas akumuleeritud signaali tugevus on üle künnise, millisel juhul neuron reageerib süütamise jada, elektri-impulsse, mis edastatakse seejärel läbi akson, et võib-olla kauge sihtkoha.

Lisaks neuronid, aju sisaldab ka suur hulk “abimees” rakke nimetatakse glial rakke, mis on seotud hoolduse ja toitmise neuronid. Kolm põhimõtet tüüpi glial rakkude mängib rolli meie hilisem arutelu: microglia, astrocytes, ja oligodendrocytes. Microglia on samaväärne valgete vereliblede ülejäänud keha. Nad on mures võidelda nakkuse eest nagu bakterid ja viirused, ja nad ka jälgida neuron tervise, mistõttu elu ja surma otsused: programmeerimine eelkõige neuronite apoptoosi eest (tahtlik enese-hävitamine) kui see tundub olevat rikkis kaugemale loodan, taaskasutamise või on nakatunud organismile, mis on liiga ohtlik, et lasta õitseda.

Kui astrocytes joonis väga nähtavalt meie lugu allpool. Nad nestle vastu üles neutronid ja vastutavad selle eest, tagades piisav kogus toitaineid. Uuringud neuron kultuurid alates näriliste kesknärvisüsteemi süsteemid on näidanud, et neuronite sõltub astrocytes nende tarne kolesterooli [40]. Neuronite kriitiliselt vaja kolesterooli, nii synapse [50] ja müeliini mantel [45] selleks, et edukalt edastada oma signaale, ja ka esimene kaitseliin invasiivsete mikroobid. Kolesterool on nii oluline, et aju, mis astrocytes on võimalik sünteesida seda põhilised koostisosad, oskus mitte leida kõige rakutüüpides. Nad ka pakkumise neuronid koos rasvhapete ja neil on võimalik võtta lühikese ahelaga rasvhappeid, ja neid kombineerida selleks, et vorm enam-keti tüüpi rasvhappeid, mis on eriti silmapaistev aju [7][24][36], ja siis pakkuda neile naabruses neuronite ja tserebrospinaalvedelikku.

Kolmandat tüüpi glial cell on oligodendrocyte. Need rakud on spetsialiseerunud tegemise kindel, müeliini mantel on terve. Oligodentrocytes sünteesida eriline väävlit sisaldavad rasvhappeid, mis on tuntud sulfatide, teiste rasvhapete poolt neile tarnitud tserebrospinaalvedelikku [9]. Sulfatide on näidatud, et need on hädavajalikud müeliini mantel. Sündinud lastele, kellel puudus võime ainevahetus sulfatide kannatavad progressiivne demüelinisatsioon, ja kiire kaotus motoorseid ja kognitiivseid funktsioone, mis varajase surma enne aastaseks 5 [29]. Kahanemise aastal sulfatide on tuntud iseloomustus Alzheimeri tõve, isegi varajases staadiumis, enne kui see on väljendunud nii kognitiivsete [18]. Ja ApoE on näidanud, et mängida olulist rolli hooldus sulfatide [19]. Kogu inimese elu, müeliini mantel on pidevalt hooldatud ja remonditud. See on midagi, mida teadlased on alles alguses mõista, kuid kaks seotud omaduste Alzheimeri tõbi on halva kvaliteediga müeliini mantel kõrval on drastiliselt vähenenud kontsentratsioon rasvhappeid ja kolesterooli tserebrospinaalvedelikku [38].

3. Kolesterooli ja Lipiidide Juhtimine

Lisaks mõned teadmised aju, siis on vaja ka teada midagi protsessid, mis annavad rasvad ja kolesterool, et kõik koed, keha, pöörates erilist tähelepanu aju. Kõige cell tüüpi saab kasutada kas rasvad või glükoosi (lihtne suhkru tuletatud süsivesikuid) kui kütuse allikas, et rahuldada oma energiavajadusi. Aga aju on üks suur erand sellest reeglist. Kõik rakud ajus, nii neuronite ja glial rakud, ei saa kasutavad rasvad kütusena. See on tõenäoline, sest rasvad on liiga väärtuslik, et aju. Müeliini mantel nõuab pidev varustamine kvaliteetsete rasva soojustada ja kaitsta suletud axons. Kuna aju vajab oma rasvu, et ellu jääda pikemas perspektiivis, see on ülimalt tähtis, et neid kaitsta oksüdatsiooni (kokkupuude hapnikku) ja rünnaku invasiivsete mikroobid.

Rasvad tulevad igasuguseid kuju ja suurusega. Üks mõõde on tase, küllastus, mis puudutab seda, kuidas paljud kaksiksidemete neil, küllastunud rasvad, kellel puuduvad, monoküllastumata rasvad, millel on ainult üks, ja polüküllastumata rasvad, millel on kaks või rohkem. Hapnik lõhub kaksiksidet ja jätab rasva oksüdeerunud, mis on problemaatiline, sest aju. Polüküllastumata rasvad on seega kõige haavatavamad hapnikku kokkupuutel, sest mitu kaksiksidemed.

Rasvad on sulanud, soolestikus ja vabastatakse verre kujul suhteliselt suur pall kaitsva valgu mantel, nimetatakse chylomicron. Kui chylomicron on võimalik otse esitada kütuse paljudes rakutüüpides, kuid see võib saata ka maks, kus sisalduvad rasvad on välja sorteerida ja ümber jaotada arvesse palju väiksemad osakesed, mis sisaldavad ka suures koguses kolesterooli. Need osakesed on nn “düsregulatsioon,” (edaspidi, LPP), sest need sisaldavad valku sfääriline kest ja lipiidide (rasvade) salongi. Kui olete olnud oma kolesterooli mõõta, olete ilmselt kuulnud LDL (madala tihedusega (LPP) ja HDL (kõrge tihedusega (LPP). Kui sa arvad, et need on kaks erinevat tüüpi kolesterooli, siis oleks ekslik. Need on lihtsalt kaks erinevat liiki konteinereid, kolesterooli ja rasvu, mis täidavad erinevaid rolle organismis. Seal on tegelikult mitmeid teisi LPP on, näiteks, VLDL (väga madal) ja IDL (vahe), nagu on näidatud lisatud joonisel. VLDL,IDL,LDL, HDL essee viitan, et neid ühiselt, kui XDL on. Kui see ei olnud piisavalt segane, seal on ka teine unikaalne XDL, mis on leitud ainult tserebrospinaalvedelikku, mis varustab toitumisvajadusi aju ja närvisüsteemi. See ei tundu olevat nime, kuid ma nimetan seda “B-HDL,” sest see on nagu HDL poolest suurus, ja “B” on “aju [13]”

Oluline punkt on umbes kõik XDL on, on see, et nad sisaldavad selgelt eri koostised, ja mõlemal on suunatud (programmeeritud) konkreetsete kudede. Komplekt valgud, mida nimetatakse “apolipoproteins” või võrreldavalt “apoproteins” (“apo” lühikese) joonis kindlalt kontrollida, kes Chylomicron Struktuur muutub, mida. Nagu näete skeem, chylomicron näidatud õigus, see sisaldab vikerkaar eri apo on iga mõeldav taotluse. Kuid XDL on palju täpsem, HDL, mis sisaldavad “A,” LDL, mis sisaldavad “B” VLDL sisaldavad “B” ja “C” ja IDL, mis sisaldab ainult “E.” apo on eriline siduvad omadused, mis võimaldavad lipiidide sisu vedada kogu rakumembraani nii, et lahtris võib pääseda rasvad ja choleseterol sisalduvad sees.

Ainult apo, et on probleem, mis meid seoses käesoleva essee on apoE. ApoE on väga oluline, et meie lugu, sest tema teada seos Alzheimeri tõvega. ApoE on valk, st, jada, aminohapped, ja selle koostise on tingitud vastava DNA-järjestuse alusel valke kodeeriv geen. Teatud muutused DNA koodi kaasa vead, võime kirjutatakse valku, et täita oma bioloogilisi rolle. ApoE-4 alleeli seostatakse suurenenud risk Alzheimeri tõve, on eeldatavasti võimeline täitma oma ülesandeid nii tõhusalt kui teiste alleelide. Mõista, mida apoE ei, me saame paremini oletada kui tagajärgede läheb see halvasti võib mõjuda aju, ja seejärel jälgida katseliselt, kas funktsioonid Alzheimeri aju on kooskõlas rollide apoE.

Tugev aimugi apoE on rollid, võib järeldada, kui ta on leitud. Nagu ma eelpool mainisin, see on ainult apo nii B-HDL tserebrospinaalvedelikust ja IDL veres seerumi. Ainult valitud tüüpi rakke, on võimalik sünteesida, siis kaks kõige olulisem, mis meie eesmärkidel on maks ja astrocytes ajus. Seega astrocytes pakkuda vaheline seos vere ja tserebrospinaalvedelikku. Nad suudavad juhatada lipiidide ja kolesterooli kogu vere-aju barjääri kaudu spetsiaalne võti, mis on apoE.

Selgub, et kuigi apoE ei leia, LDL, see ei seondu LDL, ja see tähendab, et astrocytes saab avada võti LDL samal viisil, et nad võivad pääseda IDL, ja seega ka kolesterooli ja rasvhapete sisu LDL on kättesaadav astrocytes samuti, nii kaua, kui apoE töötab korralikult. Kui astrocytes kujundada ja ümber pakkida ning lipiidide ja vabastage need cerebospinal vedelikku, nii nagu B-HDL ja lihtsalt vabad rasvhapped, kättesaadav kasutuselevõttu, mille kõik osad aju ja närvisüsteemi [13].

Üks kriitiline ümberkujundamine sammud on muuta rasvad tüüpideks, mis on rohkem atraktiivse aju. Mõistame seda protsessi, mida pead teadma teise dimensiooni rasvade lisaks oma kraadi küllastus, mis on oma kogupikkus. Rasvad on kett seotud süsiniku aatomid nii oma selg, ja koguarv segu, eriti rasva iseloomustab seda nii lühi -, keskmise pikkusega või pikk. Aju töötab kõige paremini, kui koostisosa rasvad on pikk, ja, tõepoolest, astrocytes on võimalik võtta lühikese ahelaga rasvad ja ümber neid teha pikema ahelaga rasvad [24].

Lõpliku mõõde rasvad, mis rolli mängib on see, kui kõigepealt kaksiksideme asub polüküllastumata rasva, mis eristab omega-3, omega-6 rasvad (positsioon 3; positsioon 6). Omega-3 rasvad on väga levinud aju. Teatavad neist, omega-3 ja omega-6 rasvad on asendamatud rasvhapped, mida inimese keha ei suuda neid sünteesida ja seetõttu sõltub nende pakkumise toitumine. See on põhjus, miks väidetakse, et kala “muudab sind smart”: kuna külma vee kalad on parim allikas oluliste omega-3 rasvad.

Nüüd ma tahan tagasi teema juurde XDL on. See on ohtlik teekond, alates maksa aju nii hapniku ja mikroobid on leitud arvukus vereringesse. Kui XDL on kaitsev kest sisaldab nii LPP ja unesterified kolesterooli, samuti allkiri apo, mis kontrollib, millest rakud saavad sisu, nagu on näidatud lisatud skemaatiline. lipoproteiin skemaatiline sise sisu ei esterdatud kolesterooli ja rasvhapete koos teatud antioksüdante, mis on mugavalt transporditakse rakkudesse pakendatud sama kaubalaev. Esterdamine on tehnikat, et muuta rasvu ja kolesterooli inertne, mis aitab neid kaitsta oksüdatsiooni [51]. Võttes antioksüdandid (nagu E-vitamiin ja Koensüüm Q10) mööda sõita on ka mugav, sest ka nemad kaitsevad oksüdeerumise. Kolesterool sisaldub kest, aga on tahtlikult ei esterdatud, mis tähendab, et see on aktiivne. Üks tema rolle on vältima invasiivseid baktereid ja viirusi [55]. Kolesterool on esimene kaitseliin need mikroobid, sest see on märguanne, et valgete vereliblede rünnata, kui tal tekib ohtlikke patogeene. Samuti on ettepanek, et kolesterooli XDL on kest toimib antioksüdandina [48].

HDL on enamasti ammendunud lipiidide ja kolesterooli sisaldus, ja need, kelle ülesandeks on jälle tühi kest tagasi maksa. Kui seal, kolesterooli on recommissioned sisestada seedesüsteemi osana sappi, mis on toodetud sapipõis, et aidata seedima tarvitavad rasvad. Aga keha on väga ettevaatlik, et säilitada kolesterooli, nii, et 90% on taaskasutatud soole tagasi verre, mis sisalduvad chylomicron, mis algas meie lugu rasvad.

Kokkuvõttes, juhtimise jaotus rasvad ja kolesterool, et keha rakke on keeruline protsess, hoolikalt orkestreeritud, et tagada, et nad on ohutu teekond oma sihtkohta. Ohud varitsevad veres oja, enamjaolt hapniku ja invasiivsed mikroobid. Asutus leiab, kolesterooli tuleb väärtuslikku lasti, ja see on väga ettevaatlik, et säilitada see, ringlussevõtu see soole tagasi maksa, tuleb asjakohaselt jaotatud XDL on, et toob nii kolesterooli ja rasvade koed, mis sõltub neist, kõige, eriti aju ja närvisüsteemi.

4. Suhe Kolesterooli ja Alzheimeri tõve

Läbi retrospektiivsed uuringud, statin tööstus on olnud väga edukas mäng teeskle, et see kasu, mis on saadud kõrge kolesteroolitase on tegelikult tingitud statins, nagu ma kirjeldasin, kell pikkus essee seos statins ja loote kahjustusi, sepsis, vähk, ja südamepuudulikkus. Juhul, Alzheimeri tõve, nad mängivad seda mängu vastupidi: nad süüdistavad kolesterooli jaoks väga tõsine probleem, et ma usun, et on tegelikult põhjustatud statins.

Kui statin tööstus on uurinud pikk ja raske tõendeid, et kõrge kolesteroolitase võib olla riskitegur Alzheimeri tõve. Nad uurisid kolesterooli taset, meeste ja naiste kõigi aegade vahel 50 ja 100, vaadates tagasi 30 aastat või rohkem kui necesssary, et näha, kas seal oli kunagi korrelatsioon kõrge kolesterooli ja Alzheimeri tõve. Nad leidsid ainult üks statistiliselt oluline seos: mehed, kes olid olnud kõrge kolesterool oma 50-ndatel oli suurenenud vastuvõtlikkus Alzheimeri palju hilisemas elus [3].

Kui statin tööstus on hüppasime seda võimalust, et tähenda, et kõrge kolesteroolitase võib põhjustada Alzheimeri tõbe, ning, tõepoolest, nad on väga õnnelikud, et ajakirjanikud on võetud sööt ja on edendada ideed, et, kui kõrge kolesteroolitase aastaid tagasi on seotud Alzheimeri tõve, siis statins võib kaitsta Alzheimeri tõve. Õnneks on olemas pikk veebilehti (Kolesterooli Ei saa Põhjustada Alzheimeri tõbe), mis on dokumenteeritud pika nimekirja põhjustest, miks see idee on absurdne.

Mehed, kes on kõrge kolesteroolitase oma 50-ndatel on plakat laps statin ravi: kõik uuringud, mis on näidanud kasu statins vähendamisel arv väike südameinfarkt osalevate meeste oma 50-ndatel. Kõrge kolesteroolitase on positiivses korrelatsioonis pikaealisuse inimesed üle 85 aastat vana [54] on näidanud, et seostada parem mälu funktsioon [53] ja vähendada dementsuse [35]. Vastupidine on samuti tõsi: korrelatsioon alla kolesterooli taset ja Alzheimeri tõve [39]. Kui arutatakse veelgi hiljem, inimesed, kellel on Alzheimeri tõbi on ka vähendatud taset B-HDL, samuti järsult vähendatud taset rasvhapped, cerbrospinal vedeliku, ma.e, vaesunud pakkumise kolesterooli ja rasvu, et müeliini mantel, [38]. Nagu me nägime varem, rasvhapete kindlus on väga oluline ehitusplokid jaoks sulfatide, mis on sünteesitud oligodendrocytes säilitada müeliini mantel tervislik [29].

Selge uuring, mis vaja teha on, et bin mehed, kes olid kõrge kolesteroolitase nende 50 on jagatud kolme gruppi: need, kes kunagi võttis statins, kes võttis väiksemate annuste puhul lühem korda, ja need, kes said suuremaid annuseid enam korda. Selline uuring ei oleks raske teha; tegelikult, ma arvan, midagi sellist, nagu seda on juba tehtud. Aga sa ei kuulnud seda, sest statin tööstus on maetud tulemusi.

Väga pikaajaline retrospektiivne kohortuuring liikmete Permanente Medical Care Programm põhja-California teadlased vaatlesid kolesterooli andmeid, mis olid saadud vahel 1964 ja 1973 [46]. Nad uurisid ligi kümme tuhat inimest, kes olid jäänud liikmed, et tervisekaitse kava 1994 aastal, pärast vabanemist elektrooniline ambulatoorse diagnoosid dementsus (nii Alzheimeri tõbi ja vaskulaarne dementsus). Teemad olid vahemikus 40 ja 45 aastat vana, kui kolesterooli andmeid koguti.

Teadlased leidsid, vaevalt statistiliselt oluline tulemus, et inimesed, kellel oli diagnoositud Alzheimeri tõve oli kõrgem kolesterooli oma 50-ndatel kui kontrollrühm. Keskmine väärtus Alzheimeri tõvega patsientidel oli 228.5, kui vastu 224.1 kontrolli.

Küsimusele, et igaüks peaks olema küsib: Alzheimeri rühma, kuidas inimesed, kes hiljem võttis statins stack üles vastu inimesed, kes ei saa? Äärmuslikel väiksemana, autorid offhandedly märkus keset lõiku: “Teave lipiide alandav ravi, mis on soovitatavad, et vähendada dementsuse riski [31] ei olnud käesoleva uuringu.” Võite kindel olla, et, kui seal oli kõik inkling, et statins võib-olla aitasid, need teadlased oleks olnud lubatud juurdepääs nimetatud andmetele.

Artikkel nad viitavad toetust, viide [19] a [46] punkti, mis on viide [44] siin) oli väga nõrk. Abstraktne, et artiklis on korduvalt täis siin Liites. Kuid viimane lause võtab selle üles ka: “rohkem kui tagasihoidlik roll statins ennetamisel AD [Alzheimeri Tõve] tundub ebatõenäoline.” See on parim, mida nad võivad tulla kaitsta seisukohta, et statins võib kaitsta Alzheimeri tõve.

Intuitiivne selgitus, miks kõrge kolesteroolitase varajases eas võib olla seotud Alzheimeri tõve riski on teha apoE-4. Inimesed koos, et alleel on teada, et on kõrge kolesteroolitase varakult elu [39], ja ma usun, et see on kaitsev strateegia kehaosa. Alleel apoE-4 on tõenäoliselt defektiga ülesanne importiva kolesterooli arvesse astrocytes, ja seetõttu suureneb biosaadavus kolesterooli veres seerumi aitaks korvata seda puudujääki. Võttes statin oleks viimane asi, mida inimene sellises olukorras tahaks teha.

5. Ei Statins Põhjustada Alzheimeri tõve?

On selge põhjus, miks statins oleks soodustada Alzheimeri tõve. Nad sant maksa võimet sünteesida kolesterooli, ja selle tagajärjel taset, LDL veres plummets. Kolesterooli mängib olulist rolli aju, nii selles osas, mis võimaldab signaali transport üle synapse [50] ja nii on julgustada kasvu neuronite kaudu tervisliku arengu müeliini mantel [45]. Siiski statin tööstuse uhkelt uhke, et statins on tõhusalt, sekkumata kolesterooli tootmist ajus [31][47] kui ka maksas.

Yeon-Kyun Shin on ekspert füüsiline mehhanism kolesterooli synapse edendada edastamine närvi sõnumeid ja üks autoreid [50] viidatud varem. Intervjuus poolt Science Daily reporter, Shin ütles: “Kui sa ei võta kolesterooli aju, siis otseselt mõjutada masina, mis vallandab neurotransmitterite vabanemist. Neurotransmitterite mõjuta andmete töötlemiseks ja mälu funktsioone. Teisisõnu — kui tark sa oled ja kui hästi sa mäletad asju.”

Hiljuti läbi kahe suure elanikkonna baasil topeltpimedas platseebo-kontrollitud uuringud statin ravimeid inimestel risk dementsuse ja Alzheimeri haigus näitas, et statins ei kaitsva vastu Alzheimeri [34]. Plii autor uuring, Bernadette McGuinness, oli noteeritud reporter alates Science Daily öeldes “Need uuringud, mis sisaldas väga suured numbrid ja olid kullastandard — tundub, et statins antud lõpus elu eraisikutele oht veresoonte haigus ei takista vastu dementsus.” Teadlane, UCLA, Beatrice Golomb, kui paluti kommenteerida tulemusi, oli isegi rohkem negatiivne, öeldes: “Seoses statins ennetavad ravimid, seal on mitmeid konkreetsete juhtumite puhul aruanded ja juhul seeria, kus tunnetus on selgelt ja reprodutseeritavalt kahjustada statins.” Intervjuus Golomb ütles, et eri randomiseeritud uuringud on näidanud, et statins olid kas kahjulikud või neutraalsed tunnetus, kuid ükski neist ei näidanud soodsa vastuse.

Ühine side effect of statins on mälu häired. Dr. Duane Graveline, hellalt tuntud kui “spacedoc”, sest ta oli arst, astronaudid, on tugev toetaja vastu statins tema veebilehte, kus ta on koguda tõendeid statin kõrvaltoimed otse statin kasutajad üle maailma. Ta oli viinud ründamine statins tagajärjel tema enda isiklikku kogemust mööduv globaalne amneesia, hirmutav episoodi kokku mälu kahju, mis ta on veendunud, põhjustas statiini ravimeid ta oli võttes ajal. Nüüdseks on ta läbinud kolm raamatuid, mis kirjeldavad erinevaid kogumise hävitav side effects of statins, kuulsaim neist on Lipitor: Varas Mälu [17].

Teine viis (lisaks nende otsene mõju kolesterooli), mis statins tõenäoline mõju Alzheimeri tõbi on nende kaudne negatiivne mõju pakkumist rasvhappeid ja antioksüdante, et aju. On antud, et statins drastiliselt vähendada LDL veres seerumi. See on nende väide, et kuulsus. See on huvitav, siiski, et neil õnnestub vähendada mitte ainult summa kolesterooli oksüdeerumist LDL osakesed, vaid pigem tegeliku arvu LDL osakesed kokku. See tähendab, et lisaks kahandavad kolesterooli, nad vähendavad pakkumise, et aju nii rasvhapped ja antixodiants, mis on ka läbi LDL osakesed. Nagu me oleme näinud, kõik need kolm ained on oluline, et õige aju toimimist.

Ma oletustele, et põhjused, miks see on kaudne mõju on kaks eesmärki: (1) ei ole piisavalt kolesterooli sisaldus sapis ainevahetus toidurasvade, ja (2) määr-piirates mõju tootmise LDL on võime, et anda piisav kolesterooli kest, et tagada ellujäämine sisu eest transpordi ajal veres oja; st, et kaitsta sisu alates oksüdatsiooni ja marauding bakterid ja viirused. Inimesed, kes võtavad kõrgeima 80 mg/dl annus statins sageli lõpuks LDL tase nii madal kui 40mg/dl, mis on oluliselt madalam isegi madalaim numbrid täheldatud loomulikult. Ma värisema arvan, et on tõenäoline, pikaajalisi tagajärgi nii tõsine kahanemise rasvade, kolesterooli-ja antioksüdante.

Kolmas võimalus, kus statins võib soodustada Alzheimeri tõbi on kurnav võime rakkude sünteesida koensüüm Q10. Koensüüm Q10 on ebaõnn, kes jagavad sama metaboolne rada kolesterooli. Statins segada oluline vaheetapp rada sünteesi nii kolesterooli ja koensüüm Q10. Koensüüm Q10 on tuntud ka kui “ubiquinone”, sest tundub, et näidata üles kõikjal rakkude ainevahetust. Seda on leitud nii mitokondrid ja lysosomes, ja selle kriitilist rolli mõlemad kohad on antioksüdant. Inertne estrid nii kolesterooli ja rasvhapete sisaldus on hüdrolüüsitud ja aktiveeritud lysosomes [8], ja seejärel satuvad tsütoplasmasse. Koensüüm Q10 tarbib liigse hapniku hoida seda tegemast oksüdatiivse kahju [30], samas teeniva energia kujul ATP (adenosiintrifosfaadi, universaalne energia valuuta, bioloogia).

Lõpliku kuidas statins tuleks suurendada Alzheimeri tõve riski on läbi oma kaudse mõju D vitamiini. Kolesterool Vitamiin D sünteesitakse alates kolesterooli nahas pärast kokkupuudet UV-kiirte päike. Tegelikult, keemiline valem, D vitamiin on peaaegu eristamatu, et kolesterooli, nagu on näidatud kaks lisatud joonistel (kolesterooli vasakule, D vitamiini paremal). Kui LDL tase on D3 Vitamiini hoitakse kunstlikult madalal, siis keha ei suuda resupply piisavas koguses kolesterooli vähendamise täiendada kauplustes nahka, kui nad on juba kahanenud. See võib viia D vitamiini puudus, mis on laialt levinud probleem Ameerikas.

On hästi teada, et D vitamiin võitleb infektsiooni. Tsiteerida [25], “Patsiendid, kellel on rasked infektsioonid, nagu sepsis on kõrge levimus D vitamiini puudus ja kõrge suremus.” Kui töötatakse välja hiljem, suurt hulka nakkuse eest on näidanud, et esineda ebanormaalselt kõrge summad aju Alzheimers patsientide [27][26].

Dr. Grant hiljuti väitis, [16], et seal on palju ridu viitavaid tõendeid idee, et dementsus on seotud D vitamiini puudus. Kaudne argument on, et D vitamiini puudus on seotud palju tingimusi, mis omakorda viib suurenenud risk dementsuse, nagu diabeet, depressioon, osteoporoos, südame-veresoonkonna haigused. D vitamiini retseptoreid on laialt levinud aju, ja on tõenäoline, et nende roll on võidelda välja infektsioon. D vitamiini kindlasti mängib teine oluline roll aju nii hästi, kui võimsalt on soovitatud see tsitaat on võetud abstraktne [32]: “Võime järeldada, seal on rohkesti bioloogilisi tõendeid olulist rolli D vitamiin aju arengut ja funktsiooni.”

6. Astrocytes, Glükoosi Ainevahetust ja Hapnik

Alzheimeri tõbi on selgelt korrelatsioonis puudus pakkumise rasva ja kolesterooli aju. IDL, kui õigesti, on tegelikult uskumatult tõhus kolesterooli ja rasva jõudlus verest kogu rakumembraani, võrreldes LDL [8]. See annab kuni selle sisu eest palju kergemini kui teised, apo ‘ s. Ja see saavutab selle otsese tulemusena apoE. IDL (nagu ka LDL) veres pakub rasvad ja kolesterool, et astrocytes aju, ja astrocytes seega võib seda kasutada väline allikas, selle asemel, et toota neid toitaineid ise. Ma kahtlustan, et astrocytes ainult toota privaatset pakkumist kui väline toide on ebapiisav, ja nad teevad seda vastumeelselt.

Miks see oleks ebasoodne on astrocyte sünteesida oma rasvade ja kolesterooli? Minu arvates, vastus on, et ei hapnikuga. On astrocyte vajab märkimisväärset energia allikas sünteesida rasvu ja kolesterooli, ja see energia on tavaliselt esitatud glükoosi verest oja. Lisaks lõpptoote massist, glükoosi ainevahetus on atsetüül-Koensüüm A, eelkäija nii rasvhapped ja kolesterooli. Glükoosi saab tarbida väga tõhusalt mitokondrid, sisemiste struktuuride raku tsütoplasmasse, kaudu aeroobne protsesse, mis vajavad hapnikku. Glükoosi on jaotatud toota atsetüül-Koensüüm A kui lõpp-produkt, samuti ATP, energiaallikas kõik lahtrid.

Aga hapnik on mürgine lipiidid (rasvad), sest see oksüdeerub see paneb neid räästunud. Lipiidid on nõrgad, kui mitte kapslis kaitsev kest, nagu IDL, HDL, või LDL. Kui nad on räästunud nad on vastuvõtlikud infektsioonile invasiivsed ained nagu bakterid ja viirused. Nii et astrocyte püüdnud sünteesida lipiidide peab olema väga ettevaatlik, et hoida hapniku välja, kuid hapnik on tõhustada ainevahetust, glükoosi, mis pakub nii kütuse (ATP) ja tooraine (atsetüül-Koensüüm A) rasva ja kolesterooli sünteesi.

Mida teha? Noh, tuleb välja, et on olemas alternatiiv, kuigi palju vähem tõhus lahendus: ainevahetus glükoosi anaeroobselt otse tsütoplasmasse. See protsess ei sõltu hapnik (suur eelis), kuid see ka saagikus oluliselt vähem ATP (ainult 6 ATP nagu kontrastina 30, kui glükoosi on metaboliseerub aeroobselt selles, mitokondrid). Lõpuks toode, seda anaeroobse samm on aine, mida nimetatakse püruvaadi, mida saab edasi lagunenud, et saagis palju rohkem energiat, kuid see protsess ei ole kättesaadav kõikide rakkude, ja selgub, et astrocytes abi vaja, et see juhtub, mis on kui amüloid-beeta on.

7. Olulist Rolli Amüloid-Beeta

Amüloid-beta (tuntud ka kui “abeta”) on aine, mis moodustab kuulus katt, mis koguneb aju Alzheimeri tõve patsientidel. See on uskunud paljud (kuid mitte kõik) teadus-ühenduse, et amüloid-beeta on peamine põhjus Alzheimeri tõbi, ja selle tulemusena teadlased on aktiivselt ravimeid, mis võivad hävitada. Siiski amüloid-beeta on ainulaadne võime stimuleerida tootmise ensüüm, laktaadi dehüdrogenaasi, mis soodustab jaotus püruvaadi (toode anaeroobne glükoosi ainevahetust) arvesse laktaadi, läbi anaeroobse kääritamise protsess, noorendava NAD+ ja võimaldab edasist tootmist olulise summa ATP läbi täiendavaid glycolysis.

Laktaadi, pööra, saab kasutada ise energiaallikana mõned rakud, ja on kindlaks tehtud, et neuronid on lühike loetelu tüüpi rakke, mis võivad ainevahetus laktaadi. Nii et ma oletustele, et laktaadi veetakse alates astrocyte, et naaber neuron, et suurendada oma energiavarustus, vähendades seega selle sõltuvus glükoosi. Samuti on teada, et apoE võib signaali tootmise amüloid-beeta, kuid ainult teatud raskesti mõistetav keskkonnatingimused. Pakun, et need, keskkonna vallandab pistmist sisemise tootmine, rasvade ja kolesterooli erinevalt kaevandamise need toitained verest pakkumine. I. e., amüloid-beeta on toodetud tulemusena keskkonna oksüdatiivse stressi tõttu puudulik varustatus rasvade ja kolesterooli verest.

Lisaks on kasutatav energiaallikana on jaotatud laktaadi, püruvaadi saab kasutada ka põhiline alustala sünteesida rasvhappeid. Nii anaeroobne glükoosi ainevahetust, mis pakub püruvaadi, on win-win-win olukord: (1) see vähendab oluliselt riski rasvhapete hapnik, (2) see annab kütust ette naaber neuronite vorm ii) laktaat, ja (3) annab see põhiline alustala rasvhapete sünteesi. Kuid see sõltub sellest, amüloid-beeta töötada.

Seega, minu arvates (ja vaate teised [28] [20] Amüloid-Beeta ja Alzheimeri tõve), amüloid-beta ei ole põhjus Alzheimeri tõbi, kuid pigem kaitsva seadme vastu. Kokkuvõtte viide [28] väites seda seisukohta on korratud täis Liites. Mitu varianti geneetiline defekt, mis on seotud amüloid eelkäija valk (APP), valgu, mis amüloid-beeta on saadud, on nüüd kindlaks tehtud. Defekt on see valk, mis on seostatud suurenenud risk varase algusega Alzheimeri tõbi, mis viiks tõenäoliselt vähendada võimet sünteesida amüloid-beeta -, mis oleks siis jätke aju, millel on suur probleem, kuna nii kütuse ja peamised alustalad, sest rasvhapete sünteesi oleks napib, kuigi hapniku trekking läbi raku mitokondrid oleks paljastamine iganes rasvad olid sünteesitud oksüdeerumise. Raku tõenäoliselt ei suuda sammu pidada vaja, ja see tooks kaasa arvu vähenemine rasvhapped Alzheimeri tserebrospinaalvedelikku, väljakujunenud iseloomulik Alzheimeri tõve [38].

8. Kolesterooli Rolli Aju

Aju koosneb ainult 2% keha kogukaalust, kuid see sisaldab ligikaudu 25% kogu kolesterooli taset organismis. On kindlaks tehtud, et piiravaks teguriks, mis võimaldab kasvu sünapsite kättesaadavus on kolesterooli, esitatud astrocytes. Kolesterooli mängib väga olulist rolli synapse, kujundades kaks rakumembraani arvesse kabinetti sobib nii, et signaali saab hõlpsasti hüpata üle synapse [50]. Nii ebapiisav kolesterooli synapse nõrgendab signaali alguses ja ebapiisava rasva kate müeliini mantel veelgi nõrgestada see ja aeglane see maha transpordi ajal. Üksiku neuroni et ei saa saata oma sõnumeid on kasutu, neuron, ja on ainult loogiline, ploomi see ära ja süüa selle sisu.

Neutronid, mis on kahjustatud Alzheimeri asuvad teatud aju piirkondades, mida seostatakse mälu ja kõrge taseme planeerimine. Need neuronid on vaja edastada signaale pikkade vahemaade vahel frontaal-ja prefrontal cortex-ja hipokampuses, majutatud midbrain. Vedu neid signaale sõltub tugev ja tihe ühendus synapse, kus signaal kantakse üle üks neuron teise, ja turvalisel edastamisel üle pika närvi kiud, osa valge asi. Müeliini mantel, mantlid, mis närvi kiud koosneb peamiselt rasvhapete, koos märkimisväärse kontsentratsioon kolesterooli. Kui see ei ole hästi isoleeritud, signaali ülekande kiirus aeglustub ja signaali tugevus on tõsiselt vähenenud. Kolesterool on oluline müeliini samuti synapse, nagu on näidanud järsult läbi katseid läbi geneetiliselt vigane hiired Gesine Saher [45]. Need mutant hiirtel puudus võime sünteesida kolesterooli müeliini-moodustavad oligodendrocytes. Nad olid severly häiritud müeliini oma aju, ja eksponeeritud ataksia (koordineerimatud lihaste liigutused) ja värin. Abstraktne autorid kirjutas ühemõtteliselt, “See näitab, et kolesterool on asendamatu osa müeliini membraane.”

Post-mortem uuring, võrreldes Alzheimeri tõvega patsientide ja kontrollrühma ilma Alzheimeri tõbe, leiti, et Alzheimeri tõvega patsientidel oli oluliselt piiratud koguses kolesterooli, fosfolipiidid (e.g, B-HDL) ja vabade rasvhapete tserebrospinaalvedelikku kui ei kontrolli [38]. See kehtib sõltumata sellest, kas Alzheimeri tõvega patsientidel oli kirjutatud nagu apoE-4. Teisisõnu, vähendamine, nende oluliste toitainete seljaaju vedeliku on seotud Alzheimeri tõve, olenemata sellest, kas vähendamine on tingitud puudusega apoE. Vähendamine rasvhapped olid kohutavad: 4.5 micromol/L Alzheimeri tõbi) patsientidel, võrreldes 28.0 micromol/L kontrollrühmas. See on vähenemine rohkem kui tegur on 6 summas rasvhapete saadaval remont müeliini mantel!

Inimesed, kellel on apoE-4 alleeli kipuvad olema kõrge seerumi kolesterooli. Küsimus, kas see kõrge kolesterooli tase võib olla katse kohta kehaosa kohandada halva määr kolesterooli omastamist ajus oli adresseeritud teadlaste meeskond 1998 [39]. Nad uurisid 444 meeste vahel 70 ja 89 aastat vana ajal, kelle jaoks on olemas ulatuslikud andmed kolesterooli taset, mis ulatub tagasi aastakümneid tagasi. Kõige tähtsam kolesterooli tase langes mehed, kes arenenud Alzheimeri enne nende näidates Alzheimeri tõve sümptomeid. Autorid soovitavad, et nende kõrge kolesteroolitase võib-olla on kaitsemehhanism vastu Alzheimeri tõve.

Üks võiks küsida, miks nende kolesteroolitase langes. Ei maininud statiini ravimeid artikli, kuid statins oleks kindlasti tõhus viis vähendada kolesterooli taset. Kui statin tööstuse tahaksid, et inimesed usuvad, et kõrge kolesterool on riskitegur, Alzheimeri tõbi, ja nad on üsna elevil, et kõrge kolesteroolitase varakult elu on seotud Alzheimeri tõve palju hiljem. Kuid need tulemused näitavad, vastupidi: et vere kolesterooli taset hoitakse kõrge tahtlikult organismis reguleerivad mehhanismid püüdes kompenseerida defekt. Kõrge kontsentratsioon, suureneb määra tarne aju, kui see on äärmiselt vajalik, et säilitada müeliini mantel terve ja edendada neuron signalisatsiooni synapses.

Kasutades MRI tehnoloogia, UCLA teadlased suutsid mõõtmiseks määral jaotus müeliini teatud aju piirkondades, [6]. Nad läbi oma uuringute põhjal üle 100 inimese vahel, 55 ja 75 aastat vanad, kelle nad ka kindlaks sellega seotud apoE alleeli (2, 3, või 4). Nad leidsid, järjepidev trend, et apoE-2 oli vähemalt summa lagunemine, ja apoE-4 oli kõige, otsmikusagara piirkond aju. Kõik inimesed uuringus olid siiani terve seoses Alzheimeri tõve. Need tulemused näitavad, et enneaegne jaotus müeliini mantel (tõenäoliselt tingitud ebapiisav tarnimine rasvad ja kolesterool, et seda parandada) on seotud apoE-4.

Kokkuvõtteks, ma hypothesize, et apoE-4 Alzheimeri patsientidele, defektne apoE on põhjustanud jälgimise võime transport rasvade ja kolesterooli verest oja kaudu astrocytes, arvesse tserebrospinaalvedelikku. Seotud kõrge vere seerumi kolesteroolitase on katse, et see osaliselt õige selle viga. Ülejäänud Alzheimeri patsientidele (need ilma apoE-4 alleeli, kuid kes on ka tõsiselt kahanenud rasvhapete oma tserebrospinaalvedelikku), peame otsima teise põhjus, miks nende rasvhapete tarneahela võib katki olla.

9. Infektsioonid ja Põletikud

Kokkuvõtteks võib öelda, mida ma olen öelnud, et seni, Alzheimeri tõve, tundub tulemusel, suutmatus neuronite funktsioneerimiseks, kuna puudus rasvade ja kolesterooli. A liitmine probleem on see, et rasvad aja jooksul muutub räästunud, kui nad ei saa piisavalt täiendada. Räästunud rasvad on haavatavad rünnak, mida mikroorganismid nagu bakterid ja viirused. Amüloid-beeta on osa lahendusest, sest see võimaldab astrocytes olema palju tõhusamalt kasutades glükoosi anaeroobselt, mis kaitseb sisemiselt sünteesitud rasvade ja kolesterooli mürgine hapnikku kokkupuutel, samal ajal pakkudes energiat vaja, nii astrocyte sünteesi protsessi ja naaber neuronite kütuse oma signaali firings.

Lisaks astrocytes, microglia ajus on samuti seotud Alzheimeri tõve. Microglia edendada neuron kasvu, kui kõik on hästi, kuid vallandada neuronite programmeeritud raku surma juuresolekul mürgiste ainete sekreteerivad bakterite, nagu polüsahhariidid [56]. Microglia on kaitsvaid eritama cytokines (side signaale, et edendada immuunvastust) kui avatud nakkuse eest, ja need omakorda tekitab põletikku, teise tuntud motiiv, mida seostatakse Alzheimeri tõve [1]. Kui microglia on võimalik kontrollida, kas neuronite peaks elavad või surevad, ja nad kindlasti baasi käesoleva otsusega seotud tegurid, kuidas neuron funktsioone ja kas ta on nakatunud. Kui piisavalt neuronid on programmeeritud raku surm, haigus avaldub nii kognitiivsete.

10. Tõendeid, et Nakkus on Seotud Alzheimeri 

Seal on olulisi tõendeid selle kohta, et Alzheimeri tõbi on seotud kõrgendatud tõenäosus nakkuse eest, mis on kantud aju. Mõned teadlased usuvad, et nakkuse eest on põhimõte põhjustada Alzheimeri tõbe. Seal on mitmeid baktereid, mis elavad inimese seedesüsteemi ja saab eksisteerida koos meie endi rakke kahju tegemata. Siiski H. pylori, üks, mis on üsna tavaline, on hiljuti näidanud, et vastutab maohaavandid. See on kahtlus, et H. Pylori võib olla seotud Alzheimeri tõve, ja, tõepoolest, hiljutine uurimus näitas, et Alzheimeri tõvega patsientidel oli oluliselt kõrgem kontsentratsioon vastase antikeha H. Pylori nii nende tserebrospinaalvedelikku ja nende verd kui mitte-Alzheimeri tõve kontrolli kohta) [26]. H. pylori tuvastati 88% Alzheimeri patsiente, kuid ainult 47% kontrolli. Püüdes raviks Alzheimeri tõvega patsientidel, teadlased manustada tugevatoimeline kombinatsioon antibiootikume, ja hinnata, mil määral vaimse allakäigu üle järgmise kahe aasta jooksul [27]. 85% patsientidest, infektsioon oli edukalt suunatakse, ja neile patsientidele, kognitiivsed paranemine oli ka avastatud pärast kaks aastat oli möödunud. Nii et see oli hea näide võimalus raviks Alzheimeri kaudu antibiootikume.

C. pneumoniae on väga levinud bakter, hinnanguliselt nakatada 40-70% täiskasvanutest. Kuid seal on suur vahe, kas bakter on veres oja ja teha oma tee inner sanctum aju. Uuringu tapajärgse proovid eri piirkondades aju Alzheimeri tõve patsientidele ja mitte-Alzheimeri tõve kontrolli käigus selgus, tähelepanuväärselt erinev statistika: 17 välja 19 Alzheimeri aju test positiivne bakter, arvestades, et ainult 1 on sätestatud 19 aju kontrolli alt grupp osutus positiivseks [5].

Paljud muud nakkuse eest, nii viirused ja bakterid, mis on leitud olevat seotud Alzheimeri tõve, kaasa arvatud herpes simplex viirus, picornavirus, Borna haiguse viiruse ja spirochete [23]. Üks ettepanek oli, et eelkõige bakteriofaagid — viirus, mis nakatab bakter C. pneumoniae — võib vastutab Alzheimeri [14]. Autorid väitsid, et phages võivad teha oma viis mitokondrid vastuvõtva rakkude ja seejärel algatada Alzheimeri tõve.

11. Ketogenic Diet kui Ravi Alzheimeri 

Üks paljutõotav uus ravi paradigmade puhul Alzheimeri tõbi on, et patsient võta äärmiselt kõrge rasvasisaldusega, madala carb dieeti, nn “ketogenic” dieet. Nimi tuleneb asjaolust, et ainevahetuse toidurasvade toodab “ketoon organite” poolt-toode, mis on väga kasulik vahend, ainevahetus ajus. See on üha enam selge, et vigane glükoosi ainevahetust ajus (nn ” tüübi 3 diabeet”), on varajase iseloomulik Alzheimeri tõve. Ketoon asutused, olenemata sellest, kas nad sisenevad astrocyte otse või on toodetud astrocyte ise lagundada rasvu, saab kätte kõrval neuronid, nagu on näidatud lisatud joonisel. Ketoon Asutused Need neuronid saavad kasutada ketoon asutused nii energiaallikana (asendades ja seega leevendab glükoosi) ja eelkäija GABA, kriitiline neurotransmitter, mis on laialt levinud ajus.

Tõendeid selle kohta, et ketogenic diet võib aidata Alzheimeri tõve oli esimene leitud läbi uuringud hiirtel, kes olid aretatud, et olla kalduvus Alzheimeri tõve [21]. Teadlased leidsid, et hiirtel on tunnetus parem, kui nad said kõrge rasvasisaldusega, madala carb dieeti, ja ka seda, et summa amüloid-beeta nende aju oli väiksem. Viimase mõju oleks oodatud, mis põhineb eeldusel, et amüloid-beeta soodustab täieliku kasutamise glükoosi anaeroobsetes tingimustes, nagu ma varem arutatud. Võttes ketoon asutuste täiendavat kütust, sõltuvus glükoosi on vähendatud. Aga teine mõju, mis võib olla tähtsam kui see on kättesaadavus kvaliteetseid rasvu, et parandada seisukord müeliini mantel.

Seda ideed on toetanud teiste katseid teinud inimeste Alzheimeri patsientidele [11] [42]. Platseebo-kontrollitud 2004. aasta uuring [42] mõju rasva rikastumise, Alzheimeri tõbi on eriti informatiivne, sest see paljastas oluline erinevus tõhusust rasva-keskkonna teemadel, kes ei ole apoE-4-alleel, võrreldes nendega, kes seda tegi. Eksperimentaalne katse rühma anti täiendav jook, mis sisaldab emulgeeritud keskmise ahelaga triglütseriidid, leida kõrge kontsentratsioon kookosõli. Teemade ilma apoE-4 alleeli näitasid olulist paranemist keskmine standard, test, Alzheimeri tõve, arvestades, et apoE-4 alleeli ei ole. See on tugev näitaja, et kasu võib olla teha suurenemisega kasutuselevõtu poolt astrocyte need kvaliteetseid rasvu, midagi, mis teemadel koos apoE-4 alleeli ei suuda täita tõttu vigane IDL ja LDL transportimise mehhanismid.

12. NADH Ravi: Otsustavat Rolli Antioksüdandid

Üks väga vähestest paljutõotav ravi Alzheimeri tõbi on koensüüm, NADH (nikotiinamiid adenine dinucleotide) [12]. Vastavalt platseebo-kontrollitud uuringus, Alzheimeri teemade antud NADH kuue kuu jooksul eksponeeritud oluliselt paremad etendused kohta verbaalne voolavus, visuaalne kokkupandavad võime, abstraktse verbaalne mõtlemine kui kontrolli teemade antud platseebot.

Miks NADH oleks tulemuslik? Protsessi konverteeriva püruvaadi, et laktaadi, laktaadi dehüdrogenaasi tarbib hapnikku oksüdeerivad NADH, et NAD+, nagu on näidatud lisatud joonisel. Nii et, kui biosaadavust NADH on suurenenud, on see loogiline, et astrocyte oleks tõhustatud võime teisendada püruvaadi, et laktaadi, kriitiline etapp anaeroobse ainevahetuse rada, mis on täiendatud amüloid-beeta. Protsess, neelates toksiline hapnikuga, vähendab kahju lipiidide tõttu hapniku kokkupuutel, ja annaks ka laktaadi kui energiaallikas neuronid.

13. Liigne Hapniku Kokkupuutel ja Kognitiivsete

On täheldatud, et mõned eakad inimesed kannatavad ajutise ja mõnikord alalised kognitiivsete pärast pikka operatsiooni. Teadlaste Ülikool a Lõuna-Florida ja Vanderbilt Ülikool kahtlus, et see võib olla tingitud ülemäärane kokkupuude hapniku [4]. Tavaliselt operatsiooni ajal, inimesed on sageli manustada suurtes annustes hapniku, isegi nii palju kui 100% hapnikku. Teadlased läbi katse, noored täiskasvanud hiired), mis oli projekteeritud olla eelsoodumus suunas, Alzheimeri tõve, kuid ei olnud veel kannatanud kognitiivsete. Nad tegid aga juba on amüloid-β hoiused oma ajusid. Re-engineered hiired, kui ka kontrollgrupis, mis ei saanud Alzheimeri vastuvõtlikkus geen, olid avatud 100-protsenti hapnikku, mille kestus on kolm tundi, kolm korda üle muidugi mitu kuud, simuleerida korduvaid operatsioone. Nad leidsid, et Alzheimeri tõve eelnevalt kõrvaldada hiired kannatanud olulist kognitiivsete pärast hapniku kokkupuutel, erinevalt hiired kontrolli.

See on tugev märk, et liigne hapniku kokkupuutel operatsioonide ajal põhjustab oksüdatiivse kahju Alzheimeri aju. Arvestades argumente, olen eespool esitatud, see tulemus on igati mõistlik. Aju, teisendades, et anaeroobne ainevahetus tekitama energeetika (abiga amüloid-β) on püüdnud oma parima, et vältida paljastamine rasvhapete ja kolesterooli oksüdatiivse kahju. Kuid äärmiselt kõrge hapnikusisaldus veres, mistõttu on väga raske kaitsta, rasvade ja kolesterooli transportimise ajal vere kaudu, ja ka ilmselt põhjustab vältimatu suurendada hapniku omastamine ja seetõttu kokkupuute jooksul aju ise.

14. Rasvad on Terve Valik!

Siis oleks praktiliselt on nii isoleeritud kui Austraalia Aborigine ei ole imendub sõnumi, et toidu rasvade, eriti küllastunud rasvad, on ebatervislik. Ma olen väga kindel, et see teade on vale, kuid see on peaaegu võimatu, et lülitada arvamus tõusulaine tõttu levinud olemasolu. Enamik inimesi ei ole küsimus, miks on rasvad on halvad, nad eeldada, et peavad teadlased on teinud oma kodutöö, ja nad usaldavad tulemus.

Öelda, et praegune olukord seoses toidu rasvad on segane oleks väiksemana. Me oleme korduvalt rääkinud, et hoida meie kogu rasva tarbimist alla, ideaalis, 20% meie kogumahust kaloreid. Seda on raske saavutada, ja ma usun, et see on ekslik nõuanne. Otsene vastuolu on see “madala rasvasisaldusega” eesmärk, me soovitatakse tarbida nii palju kui võimalik, “hea” tüüpi rasvu. Õnneks, sõnum on lõpuks muutumas laialdaselt omaks, et omega-3 rasvad on tervislikud ja et trans rasvad on väga ebatervislik. DHA (dokosaheksaeenhape), mis on omega-3 rasv, mida leidub suurtes kogustes terve aju. Dieet, see on saadaval peamiselt külma vee kala, aga muna-ja piimatooted on ka head allikad. Trans rasvad on tekitatud suur-soojuse protsess, mis hydrolyzes polüküllastumata rasvad arvesse stabiilsem konfiguratsioon, mis suurendab nende säilivusaeg, kuid teeb neid nii ebaloomulik, et nad peaaegu ei ole enam võimalik nimetatakse toitu. Trans rasvad on väga kahjulikud, nii, et südame ja aju tervist. Suure tarbimise trans rasvad on hiljuti näidanud, et suurendada riski Alzheimeri [41]. Trans rasvad on eriti levinud väga töödeldud toidud-eriti kui rasvad on ümber pulbriline vorm.

Me oleme rääkinud, et vältida küllastunud rasvu, peamiselt seetõttu, et nad on ilmunud alates empiirilisi tõendeid, et oleks tõenäolisem, et tõsta LDL taset, kui küllastumata rasvad. Kuid need rasvad on vähem tundlikud oksüdeerumise suhtes, ja see võib olla põhjus, miks nad näitavad üles LDL-sest nad on kõrgema kvaliteediga ja seetõttu tuleks eelisjärjekorras toimetatakse kudede funktsionaalse rolli mitte niivõrd kütuse (st, vabad rasvhapped). Kookosõli küllastunud rasva, on näidanud, et kasu Alzheimeri patsientidele [42]. Ja kõrge rasvasisaldusega piimatooted (ka väga küllastunud) on osutunud kasulikuks nii viljakuse kui naiste seas [10] ja tähelepanuväärne on, et südamehaigused [37][22].

Vaatamata levinud arvamusele, et rasvad (eriti küllastunud rasvadega) on ebatervislik, on artikkel, mis ilmus American Journal of Clinical Nutrition 2004 aastal [37] väidab, et grupi post-menopausis naistel, kõrge-rasva, kõrge-küllastunud rasva dieet annab parema kaitse südame isheemiatõbi kui madala rasvasisaldusega (25% kaloritest rasvade) toitumine. Teemasid uuring olid rasvunud naised, kellel on südame isheemiatõbi. Enamik neist oli kõrge vererõhk, ja palju oli diabeet. Nad sobivad profiili metaboolne sündroom, et ma olen varem väitnud, on otseselt tingitud sellest, et pikaajalise madala-rasva, kõrge-carb dieeti. Ma olen hea meel näha, et mu hüpoteesi, et suurendada rasva tarbimist vähendaks nende südamehaiguste riski on kontrollinud hoolikalt kontrollitud uuringus.

Teise uurimise käigus, kus rasvad olid näidanud, et endale kaitset südamehaiguste on just lõppenud. See on seotud pikaajalise uuringu suure hulga rootsi mehed [22]. Autorid vaatas madal vs kõrge rasvasisaldusega piimatoodete, samuti tarbimist puu-ja köögiviljade, liha, teravili, jne. Ainus statistiliselt oluline tulemus, et võimaldada kaitset südamehaigus oli kombinatsioon kõrge rasvasisaldusega piimatooted ja palju puu-ja köögivilju. Puu-ja köögivilju, madala rasvasisaldusega piimatooted pakutava mingit kaitset.

Ma kahtlustan, on üks olulisemaid toitaineid, puu-ja köögivilja pakkuda on antioksüdandid, mis aitavad pikendada eluiga rasvu. Teiste suurepärane allikaid antioksüdante sisaldavad rikkalikult värvilised marjad ja puuviljad, nagu tomatid, kohv, roheline tee ja tumeda šokolaadi ja mitmed vürtsid, eriti kaneel ja kurkum (peamine koostisosa, karri). Neid tuleks tarbida arvukus koos rasvad optimaalsete tulemuste saavutamiseks.

Polüküllastumata rasvad, nagu maisiõli ja canola õli on ebatervislik aju täpselt, sest nad on küllastumata. Seal on kaks suurt probleemi: (1) neil on madal sulamistemperatuur, mis tähendab, et juhul, kui neid kasutatakse praadimiseks nad ümber trans-rasva, mis on äärmiselt ebatervislik, ning (2) nad on palju rohkem vastuvõtlikud muutumas räästunud (oksüdeerunud) toatemperatuuril kui küllastunud rasvad, st nad on lühema elueaga.

Teadlased hiljuti Saksamaal läbi viidud geniaalne eksperiment, mille eesmärk on teha kindlaks, kuidas määral värskuse polüküllastumata rasvad mõjutab ainevahetust nende rasvade naine lakteerivate rottide [43]. Need jagunesid emastel rottidel kahte rühma, ja ainuke erinevus katserühma ja kontroll oli, et testgrupp oli antud rasvad, mis oli jäänud suhteliselt soe koht 25 päeva, mis on põhjustanud märkimisväärseid oksüdatiivse kahju, arvestades, et juhtimisseadmed olid toidetud värske rasvade asemel. Rotid on ebatavaline toitumine oli alanud juba päeval, et nad sünnitas pesakond. Teadlased uurisid piimanäärmed ja piima toodetud kahe rühma jaoks ilmsed erinevused. Nad leidsid, et katse kontserni piim oli märgatavalt vähendada rasva see sisaldas, ja nende piimanäärmed vastavalt võttis vähem rasva verevarustus. Võiks arvata, et rotid’ ainevahetuse mehhanismid olid avastada oksüdatiivse kahju rasvad, ja seetõttu tagasi neid, prefering teha, ilma et selle asemel, et riski tagajärgede toita oma poegi oksüdeerunud rasvad. Seega, pojad katse grupp sai oluliselt vähem kaalu kui kontrolli kontserni pojad.

Pakendada esemed nagu küpsised ja kreekerid, mis sisaldavad töödeldud polüküllastumata rasvad on doctored koos antioksüdantide ja isegi antibiootikume, et vältida nende riknemist. Kui nad on tarbitud, kuid nad peavad siiski olema kaitstud läheb räästunud. Biokeemiliste seadused töötavad samal viisil, kas sees või väljaspool keha. Seal on palju baktereid kogu keha, mis oleks valmis haarama maja-pidamise räästunud rasvad. Keha on koostanud igasuguseid strateegiaid kaitsta rasvade oksüdatsiooni (muutumas räästunud) ja rünnaku bakterid. Kuid tema ülesanne muutub palju lihtsamaks küllastunud pigem küllastumata rasvad ja värske, mitte tahke rasv.

Kui me peatada üritavad, mille kohta nii vähe rasva kui võimalik dieeti, siis ei pea me muutunud nii hõivatud sellega, kuidas “õige” tüüpi rasvu. Kui keha on varustatud küllus rasvad, see saab valida ja valida, et leida täiuslik rasva sobitada iga erilist vajadust; üle-või rikkis, rasvad saab lihtsalt kasutada kütusena, kui see ei ole väga oluline, milline rasv on see, nii kaua, kui see on võimalik liigendada, et vabastada energiat.

15. Kokkuvõte ja Järeldus

See on põnev aeg Alzheimeri tõve teadusuuringud, nagu uued ja üllatavad avastused tulevad välja kiires tempos, ja tõendid on montaaž, et toetada arusaama, et Alzheimeri tõbi on toitainete puudus haiguse. See on aimu, kui palju edusamme on tehtud viimastel aastatel tähele, et 42% viited käesoleva essee avaldati 2008 või 2009. Populaarne uus teooria on, et Alzheimeri tõbi võib kasvada välja langenud võimet glükoosi ainevahetus ajus. Mõiste “3 tüübi diabeet” on võetud kasutusele selleks, et kirjeldada seda puudusest, mis ilmneb sageli kaua, enne kui sümptomid Alzheimeri tõve [49]. Üleminekut aeroobse poole anaeroobne glükoosi ainevahetust ajus tundub olevat kuulutama Alzheimeri tõve hilisemas elus, kuid ma väidavad, et põhjuseks on see muutus on nii anda põhilist koostisosa (püruvaadi), millest sünteesida rasvhapped, samal ajal kaitstes neid potentsiaalselt kahjulik oksüdatsioon. ApoE-4 alleeli, mis on seotud suurenenud risk Alzheimeri tõve, selgelt implicates vead rasva ja kolesterooli transport ja tähelepanuväärne 6-kordne summa vähendamise rasvhapped kohal tserebrospinaalvedelikku Alzheimeri tõve patsientide [38] räägib valjult sõnumi, et rasv puudulikkus on oluline osa pildist. Tähelepanek, et müeliini on halvenenud aastal frontaal-hõlmalised, aju inimesi, kellel apoE-4 alleeli täiendavalt põhjendab teooria, et müeliini remont mehhanism on vigane.

Kolesterooli ilmselt mängib olulist rolli aju funktsioon. Ilmatu 25% kogu kolesterooli taset organismis on leitud aju, ja see on praegune arvukus nii synapses ja müeliini mantel. Kolesterooli nii need kohad on näidanud, et mängida väga oluline roll on signaali transport ja majanduskasvu ja remont.

Arvestades tugevat positiivset rolli, kolesterooli, seda võib vaid oletada, et statiini ravimeid suurendaks ohtu haigestuda Alzheimeri tõppe. Siiski statin tööstus on olnud märkimisväärselt edukas siiani peidus see valus tõsiasi. Nad on suutnud teha palju tähelepanek, et kõrge kolesteroolitase palju varem elus on seostatud suurenenud risk Alzheimeri tõve kolmkümmend aastat hiljem. Veel pakuvad nad ei ole ühe uuringu, isegi mitte retrospektiivne uuring, et tõestada mis tahes väidet, et aktiivselt vähendada kolesterooli kaudu statin ravi aitaks olukorda parandada nende inimeste jaoks. Tegelikult, kõige damningly, statin kasutamise tõendeid, mis annaks vastuse küsimusele oli “saadaval” teadlastele, kes läbi seemneline uuring.

Beatrice Golomb a M.D. Ph.D., kes heads-up UCSD Statin uurimisrühma, teadus-meeskond, kes on aktiivselt uurida riski-kasu suhte statiini ravimeid. Ta on muutumas üha enam veendunud, et statiini ravimeid ei tohiks soovitatakse eakatele: et nende puhul riskid selgelt üles kaaluda kasu. Ta teeb ilmselgelt seda positsiooni on-line artikkel kättesaadav siin [15]. Osa Alzheimeri tõbi on eriti mõjuvad, ja see juhib tähelepanu lõkse tuginedes varasemad uuringud tehtud statin tööstus, kus sageli need, kes on mälu probleemid, nagu kõrvalmõjusid statiini ravimeid ei kuulu uuring, nii, et tulemused lõpuks sobimatult kallutatud kasuks statins. Kokkuvõttes, ta kirjutas: “tuleb rõhutada, et randomiseeritud uuringus on tõendeid, et praeguseks on ühtlaselt suutnud näidata, kognitiivsed kasu statins ja on toetanud mõju puudub või frank ja oluliselt kahjustada kognitiivset funktsiooni.”

Lisaks keeldus võtta statin ravi, teine viis, kus üksikisik võib parandada oma koefitsiendid vastu Alzheimeri tõbi on tarbida rohkelt toidurasvade. See tundub veider, et äkki minna “terve” madala rasvasisaldusega dieet äärmiselt kõrge rasvasisaldusega ketogenic diet, kui diagnoos Alzheimeri tõbi on tehtud. A ketogenic diet koosneb ideaaljuhul 88% rasva, 10% valku ja 2% süsivesikuid [11]. Mis tähendab, et see on absurdselt kõrge rasva-sisaldus. Tundub palju mõistlikum, et eesmärk midagi nagu 50% rasva, 30% valku ja 20% süsivesikute, et pro-aktiivselt kaitsta Alzheimeri tõve.

Ma väga soovitada viimane raamat, mille on kirjutanud lastel aju kirurg, Larry McCleary, M.D., mida nimetatakse Aju Trust Programmi [33]. See raamat pakub rikkalikult põnevat infot aju, samuti konkreetseid soovitusi, kuidas parandada kognitiivseid funktsioone ning vältida hiljem Alzheimeri tõve. Mis kõige tähtsam, ta soovitab dieet, mis on kõrge kolesteroolitase ja loomsed rasvad, sealhulgas arvukus kala, mereannid, liha ja munad. Ta soovitab ka, kookospähklid, mandlid, avokaadod ja juust, kõik toidud, mis sisaldavad olulises koguses rasva, soodustades samas vältimine “tühjad süsivesikud.” Tema teadmised selle teema kohta kasvas välja tema huvi on aidata oma noori patsiente paranevad kiiremini pärast aju trauma.

Meie rahvas on praegu karastav ise rünnakut Alzheimeri tõve ajal, kui beebibuumi ajal sündinud inimesed lähenevad pensionieale, ja meie tervishoiusüsteem on juba kriisis suurenevad kulud ja kahaneva raha. Me ei saa endale lubada kõrge hind hooliv turse elanikkonna Alzheimeri patsientidele, et meie praegune tegevus madala rasvasisaldusega dieet ja üha laieneva statin kasutamine on edendada.

Lisa käesolevas liites, ma sisaldama täielik abstraktne kahe paberid, mis on asjakohane teooria on toodud siin. Esimene on abstraktne viide [19] a [46], mis on viide [44] siin [vt osa statiini ravimeid eespool kontekstis]:
Abstraktne, “Epidemioloogiliste ja kliiniliste uuringute kohta tõendeid ennetav roll statins Alzheimeri tõbi:”

“See raamat kommentaare epidemioloogiliste ja kliiniliste uuringute andmed selle kohta, kas statin kasutamine vähendab riski, Alzheimeri tõbi (AD). Kättesaadav teave on tulnud kolm lained. Esialgse, enamasti ristlõike vaatlev aruandeid ettepaneku, et statins võib ennetada dementsust. Järgmine, kaks suurt kliiniliste uuringute kognitiivsete lisa-uuringud näitasid, et mingit kasu ja seda ei teinud ka kolmanda laine, jälle vaatlusuuringud. Viimased olid enamasti piki, ja olid kriitilised esimesed uuringud ei ole piisavalt tegeleda segunemine, mille näidustus (st et patsiendid dementsusega oleks keelatud statins). Viimasel ajal on uusi andmeid, Kanada Uuring Tervise ja Vananemine on valmistatud segatud tulemus. Samas metodoloogilised kaalutlused on selgelt mõista miks aruanded on nii muutuv, seal võib olla ka teenete vahet statins, mis põhineb nende eeldatava – ja muutuva toimemehhanisme dementsuse ennetamine, enne kui ta järeldas, et esialgsed aruanded on täiesti artefactual. Ikka, esimesed aruanded on ilmselt ülehinnatud ulatuses kaitse, nii et kui ei ole olulist mõju, mis on saavutatav konkreetsete statins, rohkem kui tagasihoidlik roll statins ennetamisel AD tundub ebatõenäoline.” Teine on abstraktne võetud viide [28] “alternatiivne hüpotees”, et amüloid-beeta on kaitsev, mitte kahjulik Alzheimeri tõve, st, et see on “kaitse reaktsioon, et neuronite solvata:”

Abstraktne, “Amüloid-beeta aastal Alzheimeri haigus: null võrreldes alternatiivse hüpoteesi:”

“Ligi 20 aastat, põhitähelepanu teadlased uurides Alzheimeri haigus on keskendunud amüloid-beta, nii et amüloid cascade hüpotees on muutunud “null hüpotees.” Tõepoolest, amüloid-beeta-on, mida praegune määratlus haigus, obligaatsed mängija pathophysiology, on mürgine neuronite in vitro ja, mis ehk kõige mõjuvad, on suurenenud kõigi inimeste geneetilised mõjud on haigus. Seega, mis on suunatud amüloid-beeta on keskenduda märkimisväärseid põhi-ja terapeutilise huvi. Kuid üha häälekam uurijate grupp on jõudmist “alternatiivne hüpotees”, väites, et amüloid-beta, kuigi kindlasti seotud haigus, ei ole algatamine sündmust, vaid pigem on teisejärguline teiste patogeensete sündmused. Lisaks ja, mis ehk kõige vastuolus kehtivate mõtlemine, alternatiivne hüpotees soovitab rolli amüloid-beta ei ole nii kuulutama surma, vaid pigem kaitsva vastus neuronite solvata. Et määrata kindlaks, milline hüpotees on seotud parima, et Alzheimeri haigus nõuab laiemat vaadet haiguse pathogenesis ja on arutatud siin.”

Viited

[1] H. Akiyama, S. Barger, S. Barnum, B. Bradt, J.Bauer, G.M. Cole, N.R. Cooper, P. Eikelenboom, M. Emmerling, B.L. Fiebich, C.E. Finch, S. Frautschy, W.S. Griffin, H. Hampel, M. Hull, G. Landreth, L. Lue, R. Mrak, I.R. Mackenzie, P.L. McGeer, M.K. O’Banion, J. Pachter, G. Pasinetti, C. Plata-Salaman, J. Rogers, R.Rydel, Y. Shen, W. Streit, R. Strohmeyer, I. Tooyoma, F.L. Van Muiswinkel, R. Veerhuis, D. Walker, S. Webster, B. Wegrzyniak, G. Wenk, and T. Wyss-Coray, “Inflammation and Alzheimer’s disease.” Neurobiol Aging (2000) May-Jun;21(3):383-421,
[2] Alzheimer’s Association, “Alzheimer’s Disease Facts and Figures,” Alzheimer’s and Dementia (2009) Vol. 5, Issue 3.
[3] K.J. Anstey, D.M. Lipnicki and L.F. Low, “Cholesterol as a risk factor for dementia and cognitive decline: a systematic review of prospective studies with meta-analysis.” Am J Geriatr Psychiatry (2008) May, Vol. 16, No. 5, pp. 343-54.
[4] G. Arendash, A. Cox, T. Mori, J. Cracchiolo, K. Hensley, J. Roberts 2nd, “Oxygen treatment triggers cognitive impairment in Alzheimer’s transgenic mice,” Neuroreport. (2009) Jun 18.
[5] B.J. Balin, C.S. Little, C.J. Hammond, D.M. Appelt, J.A. Whittum-Hudson, H.C. Gerard, A.P. Hudson, “Chlamydophila pneumoniae and the etiology of late-onset Alzheimer’s disease.” J. Alz. Dis. (2008) Vol. 13, pp. 371-380.
[6] G. Bartzokis, MD; P.H. Lu, Psy, D.H. Geschwind, MD, N.Edwards, MA, J. Mintz, PhD, and J.L. Cummings, MD, “Apolipoprotein E Genotype and Age-Related Myelin Breakdown in Healthy Individuals: Implications for Cognitive Decline and Dementia,” Arch Gen Psychiatry (2006) Vol. 63, pp. 63-72.
[7] N. Bernoud, L. Fenart, C. Bénistant, J. F. Pageaux, M. P. Dehouck, P. Molière, M. Lagarde, R. Cecchelli,d, and J. Lecerf, “Astrocytes are mainly responsible for the polyunsaturated fatty acid enrichment in blood-brain barrier endothelial cells in vitro” Journal of Lipid Research (1998) Sept., Vol. 39, pp. 1816-1824.
[8] M. S. Brown and J. L. Goldstein, “A Receptor-Mediated Pathway for Cholesterol Homeostasis,” Nobel Lecture, December 9, 1985.
[9] N. Cartier, C. Sevin, A. Benraiss, P. DeDeyn, D. Bonnin, M-T Vanier, M. Philippe, V. Gieselmann and P. Aubourg, “AAV5-Mediated Delivery of Human Aryl Sulfatase A (hARSA) Prevents Sufatide Storage and Neuropathological Phenotype in Metachromatic Leukodystrophy (MLD) Mice,” Molecular Therapy (2005) 11, S166-S167; doi: 10.1016/j.ymthe.2005.06.431
[10] J. Chavarro, W.C. Willett, and P.J. Skerrett, The Fertility Diet, (2008) McGraw Hill.
[11] L.C. Costantini, L.J. Barr, J.L. Vogel and S.T. Henderson, “Hypometabolism as a therapeutic target in Alzheimer’s disease” BMC Neurosci (2008) Vol. 9, Suppl. 2, S16. doi: 10.1186/1471-2202-9-S2-S16.
[12] V. Demarin, S.S. Podobnik, D. Storga-Tomic and G. Kay, “Treatment of Alzheimer’s disease with stabilized oral nicotinamide adenine dinucleotide: A randomized, double-blind study” Drugs Exp Clin Res. (2004) Vol. 30, No. 1, pp. 27-33.
[13] R.B. DeMattos, R.P. Brendza, J.E. Heuser, M.Kierson, J.R. Cirrito, J. Fryer, P.M. Sullivan, A.M. Fagan, X. Han and D.M. Holtzman, “Purification and characterization of astrocyte-secreted apolipoprotein E and J-containing lipoproteins from wild-type and human apoE transgenic mice,” Neurochem Int. (2001) Nov-Dec;39(5-6):415-25. doi:10.1016/S0197-0186(01)00049-3.
[14] M. Dezfulian, M.A. ShokrgozarA, S. Sardari, K. Parivar and G. Javadi, “Can phages cause Alzheimer’s disease?” Med Hypotheses (2008) Nov;71(5):651-6.
[15] B.A. Golomb, M.D., Ph.D., “Statin Adverse Effects: Implications for the Elderly,” Geriatric Times (2004) May/June, Vol. V, Issue 3
[16] W.R. Grant, Ph.D., “Does Vitamin D Reduce the Risk of Dementia?” Journal of Alzheimer’s Disease (2009) May, Vol. 17, No. 1., pp. 151-9.
[17] Dr. Duane Graveline, Lipitor: Thief of Memory, Statin Drugs and the Misguided War on Cholesterol, (2004) www.buybooksontheweb.com.
[18] X. Han, “Potential mechanisms contributing to sulfatide depletion at the earliest clinically recognizable stage of Alzheimer’s disease: a tale of shotgun lipidomics,” J Neurochem (2007) November, Vol. 103, Suppl. 1. pp. 171-179. doi: 10.1111/j.1471-4159.2007.04708.x.
[19] X. Han, H. Cheng, J.D. Fryer, A.M. Fagan and D.M. Holtzman, “Novel Role for Apolipoprotein E in the Central Nervous System: Modulation of Sulfatide Content” Journal of Biological Chemistry, March 7, 2003, Vol. 278, pp. 8043-8051, DOI 10.1074/jbc.M212340200.
[20] K. Heininger, “A unifying hypothesis of Alzheimer’s disease. IV. Causation and sequence of events,” Rev Neurosci. (2000) Vol. 11, Spec No, pp.213-328.
[21] S.T. Henderson, “Ketone Bodies as a Therapeutic for Alzheimer’s Disease,” NeuroTherapeutics,, (2008) Jul;5(3):470-80, doi:10.1016/j.nurt.2008.05.004
[22] S. Holmberg, A. Thelin and E.-L. StiernstrNvm, “Food Choices and Coronary Heart Disease: A Population Based Cohort Study of Rural Swedish Men with 12 Years of Follow-up,” Int. J. Environ. Res. Public Health (2009) Vol. 6, pp. 2626-2638;
[23] K. Honjo, R. van Reekum, and N.P. Verhoeff, “Alzheimer’s disease and infection: do infectious agents contribute to progression of Alzheimer’s disease?” Alzheimers Dement. (2009) Jul;5(4):348-60.
[24] S.M. Innis and R.A. Dyer, “Brain astrocyte synthesis of docosahexaenoic acid from n-3 fatty acids is limited at the elongation of docosapentaenoic acid,” (2002) Sept. Journal of Lipid Research, Vol. 43, pp. 1529-1536.
[25] L. Jeng, A.V. Yamshchikov, S.E. Judd, H.M. Blumberg, G.S. Martin, T.R. Ziegler and V. Tangpricha, “Alterations in Vitamin D Status and Anti-microbial Peptide Levels in Patients in the Intensive Care Unit with Sepsis,” Journal of translational Medicine,” (2009) Vol. 7, No. 28.
[26] J. Kountouras, M. Boziki, E. Gavalas, C. Zavos, G. Deretzi, N. Grigoriadis, M. Tsolaki, D. Chatzopoulos, P. Katsinelos, D. Tzilves, A. Zabouri, I. Michailidou, “Increased cerebrospinal fluid Helicobacter pylori antibody in Alzheimer’s disease,” Int J Neurosci. (2009) 119(6):765-77.
[27] J. Kountouras, M. Boziki, E. Gavalas, C. Zavos, N. Grigoriadis, G. Deretzi, D. Tzilves, P. Katsinelos, M. Tsolaki, D. Chatzopoulos, and I. Venizelos, “Eradication of Helicobacter pylori may be beneficial in the management of Alzheimer’s disease,” J Neurol. (2009) May;256(5):758-67. Epub 2009 Feb 25.
[28] H.G. Lee, X. Zhu, R.J. Castellani, A. Nunomura, G. Perry, and M.A. Smith, “Amyloid-beta in Alzheimer disease: the null versus the alternate hypotheses,” J Pharmacol Exp Ther. (2007) June, Vol. 321 No. 3, pp. 823-9. doi:10.3390/ijerph6102626.
[29] J. Marcus, S. Honigbaum, S. Shroff, K. Honke, J. Rosenbluth and J.L. Dupree, “Sulfatide is essential for the maintenance of CNS myelin and axon structure,” Glia (2006), Vol. 53, pp. 372-381.
[30] R.T. Matthews, L. Yang, S. Browne, M. Baik and M.F. Beal, “Coenzyme Q10 administration increases brain mitochondrial concentrations and exerts neuroprotective effects,” Proc Natl Acad Sci U S A. (1998) Jul 21, Vol. 95, No. 15, pp.8892-7.
[31] D. Lutjohann and K. von Bergmann, “24S-hydroxycholesterol: a marker of brain cholesterol metabolism” Pharmacopsychiatry (2003) January 10, Vol. 36 Suppl 2, pp. S102-6, DOI: 10.1055/s-2003-43053.
[32] J. C. McCann and B.N. Ames, “Is there convincing biological or behavioral evidence linking vitamin D deficiency to brain dysfunction?”, (2008) FASEB J. Vol. 22, pp. 982-1001. doi: 10.1096/fj.07-9326rev.
[33] Larry McCleary, M.D., The Brain Trust Program (2007) September, The Penguin Group, New York, New York.
[34] B. McGuinness et al., “Statins for the prevention of dementia,” Cochrane Database of Systematic Reviews, (2009) No. 2.
[35] M.M. Mielke, P.P. Zandi, M. Sjogren, et al. “High total cholesterol levels in late life associated with a reduced risk of dementia,” Neurology (2005) Vol. 64, pp. 1689-1695.
[36] S.A. Moore, “Polyunsaturated Fatty Acid Synthesis and Release by Brain-Derived Cells in Vitro,” Journal of Molecular Neuroscience (2001), Vol. 16, pp. 195ff.
[37] D. Mozaffarian, E.B. Rimm, D.M. Herrington, “Dietary fats, carbohydrate, and progression of coronary atherosclerosis in postmenopausal women,” Am J Clin Nutr (2004) Vol. 80, pp. 1175-84.
[38] M. Mulder, R. Ravid, D.F. Swaab, E.R. de Kloet, E.D. Haasdijk, J. Julk, J.J. van der Boom and L.M. Havekes, “Reduced levels of cholesterol, phospholipids, and fatty acids in cerebrospinal fluid of Alzheimer disease patients are not related to apolipoprotein E4,” Alzheimer Dis Assoc Disord. (1998) Sep, Vol. 12, No. 3, pp. 198-203.
[39] I.L. Notkola, R. Sulkava, J. Pekkanen, T. Erkinjuntti, C. Ehnholm, P. Kivinen, J. Tuomilehto, and A. Nissinen, “Serum total cholesterol, apolipoprotein E epsilon 4 allele, and Alzheimer’s disease,” Neuroepidemiology (1998) Vol. 17, No. 1, pp. 14-20.
[40] F.W. Pfrieger, “Outsourcing in the brain: Do neurons depend on cholesterol delivery by astrocytes?”, BioEssays (2003) Vol. 25 Issue 1, pp.72-78.
[41] A. Phivilay, C. Julien, C. Tremblay, L. Berthiaume, P. Julien, Y. Giguère and F. Calon, “High dietary consumption of trans fatty acids decreases brain docosahexaenoic acid but does not alter amyloid-beta and tau pathologies in the 3xTg-AD model of Alzheimer’s disease.” Neuroscience (2009) Mar 3, Vol. 159, No. 1, pp. 296-307. Epub 2008 Dec 14.
[42] M.A. Reger, S. T. Henderson, C. Hale, B. Cholerton, L.D. Baker, G.S. Watson, K. Hyde, D. Chapman and S. Craft, “Effects of Beta-hydroxybutyrate on cognition in memory-impaired adults,” Neurobiology of Aging (2004) Vol. 25, No. 3, March, pp. 311-314,
[43] R. Ringseis, C. Dathe, A. Muschick, C. Brandsch and K. Eder, “Nutrient Physiology, Metabolism, and Nutrient-Nutrient Interactions Oxidized Fat Reduces Milk Triacylglycerol Concentrations by Inhibiting Gene Expression of Lipoprotein Lipase and Fatty Acid Transporters in the Mammary Gland of Rats,” American Society for Nutrition J. Nutr. (2007) Sept., Vol. 137, pp. 2056-2061.
[44] K. Rockwood, “Epidemiological and clinical trials evidence about a preventive role for statins in Alzheimer’s disease.” Acta Neurol Scand Suppl. (2006) Vol. 185, pp. 71-7.
[45] G. Saher, B. Brugger, C. Lappe-Siefke, W. Mobius, R. Tozawa, M.C. Wehr, F. Wieland, S. Ishibashi, and K.A. Nave, “High cholesterol level is essential for myelin membrane growth.” Nat Neurosci (2005) Apr, Vol. 8, No. 4, pp. 468-75. Epub 2005 Mar 27.
[46] A. Solomon, M. Kivipelto, B. Wolozin, J. Zhou, and R.A. Whitmer, “Midlife Serum Cholesterol and Increased Risk of Alzheimer’s and Vascular Dementia Three Decades Later,” Dementia and Geriatric Cognitive Disorders (2009) Vol. 28, pp. 75-80, DOI: 10:1159/000231980.
[47] M. Simons, MD, P. Keller, PhD, J. Dichgans, MD and J.B. Schulz, MD, “Cholesterol and Alzheimer’s disease: Is there a link?” Neurology (2001) Vol. 57, pp. 1089-1093.
[48] L.L. Smith, “Another cholesterol hypothesis: cholesterol as antioxidant,” Free Radic Biol Med. (1991) Vol. 11, No. 1, pp. 47-61.
[49] E. Steen, B.M. Terry, E.J. Rivera, J.L. Cannon, T.R. Neely, R. Tavares, X.J. Xu, J.R. Wands, and S.M. de la Monte “Impaired insulin and insulin-like growth factor expression and signaling mechanisms in Alzheimer’s disease – is this type 3 diabetes?” Journal of Alzheiner’s Disease (2005) Vol. 7, Number 1, pp. 63-80.
[50] J. Tong, P.P. Borbat, J.H. Freed and Y-K Shin, “A scissors mechanism for stimulation of SNARE-mediated lipid mixing by cholesterol,” PNAS (2009) March 31 Vol. 106, No. 13, pp. 5141-5146.
[51] M-C Vohl, T. A.-M. Neville, R. Kumarathasan, S. Braschi, and D.L. Sparks, “A Novel Lecithin-Cholesterol Acyltransferase Antioxidant Activity Prevents the Formation of Oxidized Lipids during Lipoprotein Oxidation,” Biochemistry (1999) Vol. 38 No. 19, pp. 5976-5981. DOI: 10.1021/bi982258w.
[52] M. Waldman, MD,, 9th International Conference on Alzheimer’s and Parkinson’s Diseases (2009) Abstract 90, Presented March 12-13.
[53] R. West, M.A., M. Schnaider Beeri, Ph.D., J. Schmeidler, Ph.D., C. M. Hannigan, B.S., G. Angelo, M.S., H.T. Grossman, M.D., C. Rosendorff, M.D., Ph.D., and J.M. Silverman, Ph.D., “Better memory functioning associated with higher total and LDL cholesterol levels in very elderly subjects without the APOE4 allele,” Am J Geriatr Psychiatry (2008) September; Vol. 16, No. 9, pp. 781-785. doi: 10.1097/JGP.0b013e3181812790.
[54] A.W.E. Weverling-Rijnsburger, G.J. Blauw, A.M. Lagaay, D.L. Knook, A.E. Meinders, and R.G.J. Westendorp, “Total cholesterol and risk of mortality in the oldest old,” The Lancet, (1997) Vol. 350, No. 9085, pp. 1119-1123,
[55] R.F. Wilson, J.F. Barletta and J.G. Tyburski, “Hypocholesterolemia in Sepsis and Critically Ill or Injured Patients” Critical Care (2003), Vol. 7, pp. 413-414.
[56] S.-C. Zhang and S. Fedoroff, “Neuron-microglia Interactions in Vitro,” Acta Neuropathol (1996) Vol. 91, pp. 385-395.

 

Tagasi esilehele