APICOMPLEXA

Kui apicomplexa on monophyletic töörühm, mis koosneb peaaegu täielikult parasitaarhaigused (ei vaba-elu) liigid. Apicomplexa, koos ciliates ja dinoflagellates, vorm kõrgema järgu group on tuntud Alveolata. Oluline tunnusjoon selles rühmas on lapik põie struktuur – koore alveolae – mis on leitud lihtsalt all plasma membraani. Endine apicomplexa, kuulusid rühma nimega sporozoa ja see nimi on ikka mõnikord kasutatakse. Seal on mõned ettepanekud tagasi nime sporozoa (Cox, Tr. Parasitol. 18:108).

Elektronmikroskoopia abil selgus, unikaalne ultrastructural funktsioone erinevate sporozoa, mida hiljem kasutati uuesti grupid. A tunnusjoon apicomplexa on grupp organelles leidsin ühest otsast tipmine ots organismi. See “tipmine keeruline” hõlmab secretory organelles tuntud micronemes ja rhoptries, polar rõngad, mis koosneb microtubules, mõned liigid on conoid, mis asub polar rõngad. Mingil hetkel oma elutsükli jooksul, liikmed apicomplexa kas vallutada või lisada vastuvõtva rakke. See on sellel ajal invasiivne (ja/või motile) etapis, et need tipmine organelles on väljendatud ka subpellicular membraane, mis on tegelikult koore alveoolide. Kui tipmine organelles roll suhtlemist parasiit vastuvõtva rakkude ja hilisemad sissetungi peremeesorganismi rakus. (Üksikasjalik arutelu vastuvõtva raku sissetungi malaaria parasiit.) Motile vormid apicomplexa roomata mööda aluspind mitte-ameboid mood tuntud gliding motoorikat. Paljud apicomplexan liigid on flagellated sugurakud.

Üldine Apicomplexan Struktuuri ja Elutsükli Jooksul. Invasiivsed ja/või motile vormid apicomplexa näitus eristusvõime ultrastructural funktsioone, mida saab näha elektronmikroskoop. Väga tipmine ots on ring microtubules tuntud polar ringi. Mõnikord töötada cytoskeletal struktuur tuntud conoid on ka näha. Väike eliptical villid tuntud micronemes on ka näha sel eesmärgil, samuti pisar tilk kujuga organellid nimetatakse rhoptries.

Kui apicomplexa on keeruline, life cycles, mida iseloomustab kolme erinevat protsessi: sporogony, merogony ja gametogony (Joonis). Kuigi enamik apicomplexa panna see üldine üldine elutsükli üksikasjad võivad varieeruda liikide vahel. Lisaks terminoloogia, mida kasutatakse, et kirjeldada neid erinevate elutsükli etappidel erinevad liigid. Elutsükkel koosneb nii asexually taasesitusseadmed vormid ja seksuaalse etappidel. Selles monoxenous liikide kõik need kolm protsessid viiakse läbi ühe vastuvõtva ja sageli ühe lahtri liik või koe. Arvestades, heteroxenous liigi eri protsessid viiakse läbi erinevaid masinaid ja üldjuhul seotud erinevad koed.

Sporogony toimub kohe pärast seksuaalse faasi ja koosneb mittesuguline paljunemine, mis kulmineerub tootmise sporozoites. Sporozoites on invasiivne vorm, et juurdepääsu rakkude ja areneda vormid, mis läbib teise mittesuguline paljunemine tuntud merogony. Merogony ja tulemuseks merozoites on tuntud paljude erinevate nimede sõltuvalt liigist. Erinevalt sporogony, mis on üldjuhul ainult üks ring replikatsiooniks, üsna tihti on mitu vooru merogony. Teisisõnu, merozoites, mis on ka invasiivsed vormid, võib reinvade rakkude ja algatada teise vooru merogony. Mõnikord on need mitu ringi merogony hõlmab lüliti vastuvõtva organismi või lüliti tüüpi rakkude tunginud parasiit, mille tulemuseks on erinevad etapid merogony. Alternatiivina mittesuguline paljunemine merozoites võib kujuneda sugurakud protsessi kaudu mitmel viisil, mida nimetatakse gametogony, gamogony või gametogenesis. Nagu ka muud liiki seksuaalset paljunemist, sugurakud kaitsme moodustada zygote, mis läbivad sporogony.

Kui apicomplexa on äärmiselt suur ja mitmekesine rühm (>5000 nimetatud liikide). Seitse liiki nakatada inimesi (Kast). Plasmodium, nagu kausatiivne agent malaaria, on kõige suurem mõju inimeste tervisele. Babesia on suhteliselt harv zoonootiliste nakkuste. Ülejäänud viis liigid on kõik liigitatud coccidia. Siiski, hiljutine molekuli andmetest nähtub, et Cryptosporidium, on tihedamalt seotud gregariinid kui coccidia. Kui coccidia peetakse üldiselt oportunistlikud patogeenid ja sageli seostatakse AIDS. Mitu apicomplexan parasiidid on oluline ka selle poolest, veterinaaria ja põllumajanduse. Kõige märgatavam on Babesia ja Theileria veiste ja Eimeria linnuliha.

Vetikate Päritolu Apicomplexa

Ajalooliselt apicomplexa on kirjeldatud kui grupp koos, ainult parasiitide vormid. See ja nende unikaalne tipmine organelles avab küsimused seoses päritolu kontsern. Phylogenetic analüüs näitab, et liikmete või perekonnast Copodella moodustavad õde grupp apicomplexa (1). Kui colpodellids on röövellikud flagellates, et toituvad unicellular vetikad protsessi abil, mida nimetatakse myzocytosis. Myzocytosis hõlmab predator (või parasiit) seotud saagiks (või masin) ja sõna otseses mõttes imevad välja tsütoplasmasse ning saagiks raku kaudu spetsialiseeritud struktuure. See adapter ja suhtlemist saagiks lahter on vahendatud organelles sarnased, et apicomplexa kasutada arestimiseks või sissetungi vastuvõtva rakke. Seega areng apicomplexa tõenäoliselt kujunenud see myzocytoic ülimadalad, et myzocytoic parasitism, nagu eksponeeritud gregarines ja Cryptosporidium, et rakusisene parasitism.

Muud myzocytoic organismid, apicomplexa nagu tipmine organelles hulka Perkinsus, parasiidid austrid ja karbid, ja Parvilucifera, kiskja, dinoflagellates. Need perkinsids, aga vorm õde grupp dinoflagellates ja mitte apicomplexa (Joonis). See näitab, et eelkäijad, dinoflagellate ja apicomplexan clades võis röövellikud flagellate ja et tipmine organelles olid alles apicomplexan clade, kuid kaotas enamiku dinoflagellate klaadi.

Muud seost vetikad ja apicomplexa on chloroplast jäänuk, mida nimetatakse apicoplast, leida kõige apicomplexans (2). Kui apicoplast on tõenäoliselt tingitud sekundaarse endosymbiosis punane vetikad ja on tõenäoline, sama endosymbiotic põhjustanud sündmuse plastids, dinoflagellates. Kui apicoplast on nonphotosynthetic, kuid eksponeerib seotud tegevus II tüüpi rasvhapete biosynthesis, isoprenoid biosynthesis, ja võib-olla heme süntees. Need teed on sisuliselt prokaryotic ja suurepärased narkootikumide eesmärgid. A fotosünteesi alveolate, Chromera velia, et tundub, et tuleb kiiresti hargnevate apicomplexan on ka tuvastatud (3).

1. Kuvardina, O. N., B. S. Leander, V. V. Aleshin, A. P. Myl’nikov, P. J. Keeling and T. G. Simdyanov (2002) The phylogeny of colpodellids (Alveolata) using small subunit rRNA gene sequeneces suggest they are the free-living sister group to Apicomplexans. Journal of Eukaryotic Microbiology 49: 498-504.

2. Wilson, R. J. M. (2002) Progress with parasite plastids. Journal of Molecular Biology 319: 257-274.

3. Moore, R. B., M. Obornik, J. Janouskovec, T. Chrudimsky, M. Vancova, D. H. Green, S. W. Wright, N. W. Davies, C. J. S. Bolch, K. Heimann, J. Slapeta, O. Hoegh-Guldberg, J. M. Logsdon and D. A. Carter (2008). A photosynthetic alveolate closely related to apicomplexan parasites. Nature 451: 959-963.

COCCIDIA

Kui coccidia iseloomustab paksu seinaga oocyst etapp, mis on tavaliselt eritub koos roojaga. Mõned coccidia (Cryptosporidium, Cyclospora, Isospora) viima läbi kogu nende elutsükli jooksul soole epiteelirakud vastuvõtva ja on edastatud fekaalse-suu kaudu manustamine. Muud coccidia (Sarcocystis, Toksoplasmoos) on keerulisem elutsükli seotud kudede tsüstide ja mitu hosts (st. heteroxenous).

Cryptosporidium

Kuna esialgse identifitseerimine 1907 mitu Cryptosporidium liigid on kindlaks tehtud, et erinevaid loomi, alates kala inimestele. Esimene inimene juhtudel krüptosporidioos teatati 1976 aastal ja oli iseloomustatud kui diarrheal haigus, mida seostatakse immuunsüsteemi allasurumine. Algselt usuti, et olla haruldasi ja eksootilisi haigusi. Ajal 1980 Cryptosporidium, tunnistati peamiseks põhjuseks, kõhulahtisus aidsihaigete ja sageli surmaga. Kuid nüüd on teada, et Cryptosporidium, on ühine põhjus kõhulahtisuse immunocompetent isikute ja ilmselt on inimese patogeeni algusest inimkonna. Kaks liigid nakatavad inimesi on tuvastatud: C. parvum ja C. hominis.

ELUTSÜKLI 

Cryptosporidium on sageli liigitatud coccidian ja eksponeerib elutsükli sarnane teiste soole coccidia. Siiski, Cryptosporidium, on tihedamalt seotud gregarin ja see kajastub teatud aspekti oma elu vältel. Nakkus on omandatud läbi allaneelamine sporulated ootsüsti (Joonis). [Vt suurem joonis elutsükli jooksul üksikasjalikku muistend.] PH muutused on seotud teekonda läbi soolestiku ja sapi ja pankrease vedelikud peensooles vallandada excystation. Sporozoites (Sz) tekivad oocyst ja manustada soole epiteelirakud. Erinevalt teistest coccidia, Cryptosporidium, sporozoites ei tunginud enterocytes. Selle asemel nad tekitada fusion ja laiendamine microvilli, mille tulemuseks on parasiit muutumas ümbritseb kahekordne membraan vastuvõtva päritolu. Ristmikul, mida nimetatakse ka “investor organelle” või “haardumist tsoon”, vormide vahel parasiit ja vastuvõtva enterocyte. Parasiit, nüüd nimetatakse trophozoite (Tr), tõenäoliselt saab toitaineid vastuvõtva raku selle kaudu ristmikul. (Vaadata, “invasioon” protsess vt Borowski jt., 2008.) 

Trophozoites läbima mittesuguline paljunemine (ie, merogony) ja toota 4-8 merozoites (Mz), mis lastakse soole luumenit. Kui merozoites nakatada uusi soole epiteelirakud ja läbima täiendava vooru merogony. Suurenenud raskus haiguse immunocompromised patsientidel on osaliselt tingitud nende suutmatus piirata nende täiendavate ringi merogony.

Alternatiivina merogony, merozoites võib kujuneda kas makro – või microgametocytes pärast nakkus, mille enterocyte. Microgametogenesis hõlmab mitut ringi replikatsiooniks, millele järgneb vabastamist mitmeid microgametes arvesse soole luumenit. Kui microgametes väetada macrogametes veel lisatud, et soole epiteelirakud. Tulemuseks zygote (Zg) läbib sporogony ja sporulated ootsüsti (Oo) erituvad koos roojaga. On autoinfection on ka võimalik ja ka see võib kaasa suurenenud haiguse raskusaste immunocompromised patsientidel.

ÜLEKANDE JA MOLEKULAAR EPIDEMIOLOOGIA

Riskitegurite käigukast Cryptosporidium on sarnane teiste fekaalse-suuõõne haiguste. Siiski, vee-krüptosporidioos puhangud on olnud eriti märkimisväärne. Kõige kurikuulus on puhang Milwaukee kevadel 1993, kus hinnanguliselt 400 000 inimest arenenud sümptomaatiline krüptosporidioos (MacKenzie jt., Uus Eng. J. Med. 331:161, 1994). Tegurid, mis aitavad kaasa suurenenud riski Cryptosporidium vee kaudu levivad haiguspuhangud on: 

 • väikesed, ootsüsti
 • lai valik peremeesorganismi spetsiifika ja monoxenous arengu
 • tihedad seosed inimeste ja loomade hosts
 • suur hulk ootsüsti eritub (kuni 100 miljardit eurot vasikas)
 • madal nakatav doos
 • tugev ootsüsti, mis on vastupidavad kloori
 • nakkushaiguste sporulated ootsüsti eritub

Vaatamata impressiveness mõned vee kaudu levivad haiguspuhangud, inim-ülekandumine näib ülekaalus olevat. Näiteks, asümptomaatiline nakatunud lapsed on ühised, kesk juhtudel leibkondades on kõrge, ja puhangud kipuvad toimuvad haiglates, institutsioonide ja lasteaiad–olukordades tüüpiline fekaalse-suuline edastamine. Molekulaarsed uuringud on näidanud, kaks peamist genotüüpide isoleeritud inimese kohta. Genotüüp 1 on ainult olnud isoleeritud inimese allikatest ja on mitte-nakatav jaoks hiired ja vasikad. Genotüüp 2 on isoleeritud nii loomade (veised ja lambad) ja inimõiguste allikatest ja on nakatav jaoks hiired ja vasikad. Põhineb nende ja muud bioloogilised erinevused on tehtud ettepanek nimetada genotüüp 1 nagu Cryptosporidium hominis (Morgan-Ryan jt., J. Euk. Microbiol. 49:433, 2002). Teiste liikide ja genotüüpide Cryptosporidium (eg., C. felis, koer-nagu genotüüp, jne) on isoleeritud AIDS patsiendid ja harva alates immunocompetent inimestele (Morgan et al., J. Clin. Microbiol. 38:1180, 2000). Kolmanda liigi India poolsaar, C. viatorum, samuti on tehtud ettepanek (Elwin jt., Int. J. Parasitol. 42:675, 2012).

Geneetilised andmed tähenda, et seal on kaks eraldi edastamine tsüklit inimestel, hõlmab kahte eri populatsioonide Cryptosporidium: 1) on üksnes anthroponotic (ie, inim-inim) tsükli poolt põhjustatud genotüüp 1 (või C. hominis) ja 2) zoonootilise toimega tsükli põhjustanud genotüüp 2 (või C. parvum). Zoonootilise tsükkel oleks esialgu tähendada loomadest (eg, veised ja lambad) inimesele ja siis hiljem inimese-inimese edastamiseks ning võib-olla ka inimese-looma edastamine. Nii genotüübid on tõestatud, et olla etiological agent waterbourne puhanguid. Vee kaudu levivad haiguspuhangud seotud C. hominis on tõenäoliselt tingitud saaste vett inimese kanalisatsioon, arvestades, et vee kaudu levivad haiguspuhangud seotud C. parvum (genotüüp 2) on tõenäoline, saastumise tõttu on vee lehm või lammas roojaga.

PATOGENEESI

Kõige levinum kliiniline avaldumine krüptosporidioos on kerge kuni tugev vesine kõhulahtisus. See kõhulahtisus on tavaliselt ise piirata ja püsib mitu päeva kuni üks kuu. Recrudescences on ühised. Kõhukrambid, isutus, iiveldus, kaalulangus ja oksendamine on täiendav ilmingud, mis võivad ilmneda äge etapp. Haigus võib olla palju raskemad isikutele, kellel on AIDS, mis väljendab, kui krooniline kõhulahtisus kesta kuu või isegi aastaid. Mõned AIDSI patsientidel näitus fulminating koolera-nagu haigus, mis nõuab intravenoosset rehüdratatsioonist ravi. Ka hukkunu määr võib olla üsna suur nende fulminating juhtudel.

Kõhulahtisus võib olla osmotic, põletikuline või secretory komponendid (vt., Kasti). Vesine laadi kõhulahtisus seotud Cryptosporidium, infektsioonid on soovitatud esinemise enterotoxin. Sellegipoolest ei ole tõendeid, toksiin-vahendatud secretory kõhulahtisus vaatamata jõupingutusi, et määrata kindlaks sellise toksiini. Eksperimentaalsed tõendid ei viitab sellele, et glükoosi tootmiskohustusega seotud Na+ imendumine on vähenenud ja Cl sekretsioon suureneb. Seega, kõhulahtisus seotud Cryptosporidium, näib olevat peamiselt osmotic olemus (vt., Joonis). Sellega seotud häireid enterocyte (st, soole epiteelirakud) funktsioon on blunting, villi ja krüpt rakkude hüperplaasiat. Võimalik mehhanism pathogenesis on, et nakatumine soole epiteeli rakke, Cryptosporidium, kahju enterocytes ja lõpuks viib oma surma. See käivitab raku jagunemise krüpt piirkonna (st., hüperplaasia), asendada kahjustatud rakke. Kombinatsioon hävitamine absorbtive rakud on tippude villi ja suurendada Cl eritama krüpt viib üldise täiustatud sekretsiooni.

Aspektid Kõhulahtisus
osmootse

 • iseloomustab enterocyte rike, näiteks:
  ↓ Na+ imendumist
  ↑ Cl sekretsiooni

põletikuline

 • tavaliselt seostatakse sissetung limaskestal
 • põletik lamina propria
 • leukotsüütides väljaheide

sekretoorse

 • üldiselt on seotud bakterite enterotoksiinide
 • iseloomustab vesine kõhulahtisus

Skemaatiline kujutis Cryptosporidium, patogenees. Paljud tegurid võivad olla seotud kõhulahtisus on seotud krüptosporidioos. (Muudetud alates Clark ja Sears, Parasitology Today 12:221, 1996.)

Lisaks suurenenud rakkudevahelise läbilaskvus ja põletikku submucosal kiht (teise nimega, lamina propria) on seostatud Cryptosporidium infektsioon. Need nähtus, mis võib kaasa aidata ka secretory protsessi kaudu cytokines ja neurohormones. Näiteks, makrofaagide secreting tuumornekroosifaktor-alfa (TNF-α) või muud cytokines võib stimuleerida fibroblasts ja teiste rakkude lamina propria rooja prostoglandins (PGE) ja muud tooted (nt., reaktiivne hapnik vaheaine). Need tooted võivad seejärel edendada sekretsiooni ja kahjustada imendumist.

Parasiit eksponeerib trophism jaoks jejunum ja ileum aastal immunocompetent isikud, arvestades, et nakkus on rohkem levinud ihaigete ja võib sisaldada AIDS, kaksteistsõrmiksoole, käärsoole-ja sapiteede põletik. Seda ulatuslikum anatoomilise vahemikus AIDS ihaigete on arvatavasti tingitud võimetus immuunsüsteemi kontrollida ja piirata nakkuse. Rakuvahendatud puutumatus tundub, et peamine komponent immuunvastust kõrvaldada infektsioon nagu näitavad seost madalama CD4+ T-rakkude ja riski ja raskusastet krüptosporidioos. Interferoon-γ), interleukiin-12 ja tuumornekroosifaktor-alfa on seotud kaitse Cryptosporidium infektsioon.

TÄIENDAVAD VIITED

 • Clark DP, Sears CL (1996) The pathogenesis of cryptosporidiosis. Parasitology Today 12:221
 • Guerrant RL (1997) Cryptosporidiosis: an emerging, highly infectious threat. Emerg. Inf. Dis. 3:51
 • Greg Hannahs, Cryptosporidium parvum: an emerging pathogen. http://biology.kenyon.edu/slonc/bio38/hannahs/crypto.htm
 • NE Ramirez, LA Ward ja S Sreevatsan (2004) A review of the biology and epidemiology of cryptosporidiosis in humans and animals. Microbes and Infection 6, 773-785.
 • Rose JB, Huffman DE, Gennaccaro A (2002) Risk and control of waterborne cryptosporidiosis. FEMS Microbiol. Rev. 26:113.
 • Sunnotel, O jt (2006) Cryptosporidium. Letters in Applied Microbiology 43, 7-16.
 • Xiao L ja Ryan UM (2004) Cryptosporidiosis: an update in molecular epidemiology. Current Opinions in Infectious Disease 17, 483-490.
 • Xiao, L. ja Feng, Y. (2008) Zoonotic cryptosporidiosis. FEMS Immunology & Medical Microbiology 52: 309-323.

Isospora

Isospora belli on arvatavalt kehtiv liigid, mis nakatab ainult inimesi. See on kogu maailmas levitamine, vaid on rohkem levinud troopilistes piirkondades ja valdkondades, kus on kehv kanalisatsiooni. Infektsioonid on sageli asümptomaatiline ja need sümptomid kalduvad olema ise piiramine kestab paar nädalat. Infektsioonid on rohkem levinud ja sümptomid on raskemad aidsihaigete, et immunocompetent isikud.

Elu vältel. Nakkus on omandatud läbi allaneelamine sporulated ootsüsti (sOo). Sporozoites (Sz) on vabasse soole luumenit ja tungivad soole epiteelirakud. Jooksul epiteelirakud parasiit läbib ringi merogony juhtiv tootmise merozoites (Mz). Välja merozoites reinvade soole epiteelirakud ja saab läbida täiendavaid ringi merogony või areneda kas mikro – või macrogamonts. Microgametes (ga) on väetada, et macrogametes (ga), et moodustada zygote (Zy), mis areneb oocyst (Oo). Ebaküps ootsüsti on läbinud fekaalid ja küpsemise arvesse nakkushaiguste sporulated ootsüsti toimub keskkond. Äratuntav etappide ajal see küpsemine (sporogony) sisaldavad ootsüsti ühe sporoblast, ootsüsti kahe sporoblasts, ja küps oocyst kahe sporocysts, millest igaüks sisaldab neli sporozoites. [Vt ka üksikasjalik arutelu Cryptosporidium elutsükli jooksul.]

Sümptomid ja Pathogenesis. Sümptomid, mida seostatakse I. belli infektsioon, kõhulahtisus, steatorrhea, peavalu, palavik, kõhuvalu, iiveldus, dehüdratsiooni ja kaalulangus. Veri on harva kohal roojaga. Üldiselt sümptomid on sarnased krüptosporidioos. Haigus on sageli ise piirata. Samas võib see muutuda krooniliseks koos ootsüsti on avastatud roojaga kuu jooksul ja recrudescences sümptomid. Haigus kipub olema raskem imikutele ja väikelastele kui täiskasvanutele. Patoloogia seotud I. belli infektsioonid on peamiselt villous atroofia, või blunting, ja krüpt hüperplaasia nagu tavaliselt näha muud seedetrakti infektsioonid.

Kui kõhulahtisus AIDSI patsientidel on sageli väga vesine ja võib põhjustada dehüdratsiooni, mis nõuavad haiglaravi. Palavik ja kaalulangus on ka ühine leidmine. Teine levinud leida hulgas AIDS-i patsientidel on krooniline vahelduv kõhulahtisus on kestnud kuu jooksul. Tekkinud liigset kehakaalu ja elektrolüütide võib kaasa tuua raisata ja isegi surma. Seal on ka mõned aruanded levitada extraintestinal isosporiasis AIDSI patsientidel.

Lindsay, DS, Dubey, JP, Blagburn, BL (1997) Biology of Isospora spp. from humans, nonhuman primates, and domestic animals. Clin. Microbiol. Rev. 10: 19-34.

Cyclospora

Esimene inimene juhtudel, Cyclospora cayetanensis teatati 1979 aastal. See oli algselt edaspidi tsüanobakterid-nagu organite või coccidian nagu organite (CLB – coccidian like bodies). Organism oli kinnitas olema coccidian parasiit koos oocyst struktuur sarnane perekonnast Cyclospora ja siis nimega 1994. aastal pärast Universidad Peruana Cayetano Heredia Peruus, kus enamik varajane uuringud olid läbi viidud. Molekulaarsed uuringud näitavad, tihedat seost Eimeria, oluline veterinaar-parasiit) kodulindude ja muude elusloomade. C. cayetanenis on ülemaailmne levimine, kuid tundub, et eriti levinud ladina-Ameerikas, indias ja kagu-Aasias. Arenenud riikides infektsioonid on tavaliselt seotud kas veega seotud haiguspuhangute või reisija kõhulahtisus.

Elutsükli ja edastamine. Elutsükli Cylcospora on sarnane Isospora (vt eespool). Nakkus on omandatud läbi allaneelamine ootsüsti. Sprorozoites on vabastatud ja nakatada epiteelirakud ülemise peensooles. Parasiit läbib merogony ja merozoites reinfect enterocytes ja mitu ringi merogony võib tekkida. Mõned merozoites läbima seksuaalse arengu tulemuseks on tootmise mikro ja macrogametes. Väetamine on macrogamete poolt microgamete algatab sporogony ja teket oocyst. Nagu Isospora, sporulation on täidetud keskkonna ja ebaküps, infektsioosse ootsüsti erituvad selles roojaga. Küpsemise ootsüsti, et sporulated nakkushaiguste ootsüsti ilmselt kestab päeva kuni nädala. Lisaks, struktuuri, Cyclospora oocyst on erinevad, et Isospora. Kui oocyst sisaldab kahte sporocysts, mis mõlemad sisaldavad kahe sporozoites.

Mitu puhangud Ameerika Ühendriikides ja Kanadas on seostatud värske toota imporditud Lõuna ja Kesk-Ameerikas (Tabel). Eriti, marjad ja lehtköögiviljad on kindlaks tehtud, tõenäoline saastunud punkt. Need on toiduained, mida tavaliselt süüakse toorelt ja on ainult loputada. Nr puhangud on seostatud külmutatud, töödeldud, või-kooritud puu-või köögivilja. A hooajalisus puhanguid on ka täheldatud, et enamikul juhtudel esinevad kevadel ja suve alguses. Sarnane sesoonsus on täheldatud endeemilistes maades ka. Erinevalt Ameerika Ühendriikides ja Kanadas, kus toidust edastamine domineerib, enamus juhtudel Euroopas ja Austraalias on seotud koos reisida endeemiline riikides.

Valitud Cyclosporiasis Puhangud Ameerika Ühendriigid ja Kanada

KUUPÄEV

ASUKOHT

SÕIDUK

ALLIKAS

Võib-95
Floridas vaarikas Guatemalas?
Võib-Juuni
USA, Kanada vaarikas Guatemalas
Märts-Aprill
Floridas mesclun Peruu?
Aprill-Võib
USA, Kanada vaarikas Guatemalas
Juuni-Juuli
Washingtoni basiilik teadmata
Seitse-97
Virginia puu-plaat teadmata
Dets.-97
Floridas mesclun Peruu
Võib-98
Ontarios vaarikas Guatemalas
Võib-98
Georgia puu salatiga? teadmata
Võib-99
Ontarios mari dess teadmata
Võib-99
Floridas puu (mari) teadmata
Juuli-99
Missouri basiilik Mehhiko või USA
Juuni-00
Pennsylvania vaarikas Guatemalas
Võib-01
Briti Columbia basiilik Tai
Võib-Juuni
Pennsylvania lumi herned Guatemalas

Muudetud alates Herwaldt (2000) ja värskendatud. Küsimus märgid (?) märkida tõenäoline, sõiduki või allikas, kuid ei leidnud kinnitust.

Tulemusena suure hulga puhangud seotud vaarikad alates Guatemala Ameerika Ühendriigid piiratud impordi vaarikad ja nõutavad kontroll talu. Selle tulemusena järgneva arvu langus puhangud Ameerika Ühendriikides. Kanada, mis ei piirata import, ei ole kogemusi arvu langus puhangute ajal selle perioodi jooksul. Hilisemale kontrollitud uuringuid läbi viidud Guatemala selgus, et infektsioonid olid kõige enam levinud lastel levimus jõudes juunis. Peamine riskitegur seotud infektsioon oli joomise töötlemata veega. Peruus kokkupuutes pinnase leiti veel üks riskitegur, eriti laste hulgas vähem kui kaks aastat vana. Vee ebapiisav ravi need endeemiline riikides võib kaasa tuua saastumise, põhjavee ja seega säilitada edastamise vältel. Arvatavasti toidust nakkuse tõttu, niisutus-või kohaldamise väetis saastunud vee või pesemine ja töötlemine toidu halvasti töödeldud vesi.

Sümptomid. Cyclospora peamiselt nakatab epiteeli rakud ülemine osa peensoolest. Peiteaeg on tavaliselt üks-kaks nädalat. Sümptomid on sarnased gastroenteriit põhjustatud Isospora ja Cryptosporidium, mis tavaliselt sisaldab tsüklit, vesine kõhulahtisus ja perioodide näiline vähendamine. Kui kõhulahtisus on iseloomulik sage kõhulahtisus ja võib kesta kuni kuus nädalat, kuid tavaliselt ise piirata aastal immunocompent isikud. Anoreksia, halb enesetunne, iiveldus ja kramplikku on teised sagedasemad sümptomid, mida seostatakse cyclosporiasis. Mõningatel juhtudel on patsientidel võib tekkida oksendamine, lihaste valud, märkimisväärne kaalulangus, ja lõhkeaine kõhulahtisus. Varasem kokkupuude Cyclospora näib, et anda mõned vastupanu infektsiooni langeda sümptomid. Aja jooksul täiskasvanute tunduda, et arendada ja puutumatuse asümptomaatilised kandjad võib leida endeemilistes piirkondades.

Nagu ka Cryptosporidium ja Isospora, kõhulahtisus põhjustatud Cyclospora aidsihaigete on palju raskemad kui immunocompetent isikud. Kui kõhulahtisus võib kesta mitu kuud ja toota sündroom, mis on kurnav ja eluohtlik.

Cyclospora ülevaated:

Sterling ja Ortega (1999) Clycospora: an enigma worth unraveling. Emerg. Inf. Dis. 5:48.

BL Herwaldt (2000) Cyclospora cayetanensis: A review focusing on the outbreaks of clyclosporiasis in the 1990s. Clin. Inf. Dis. 31:1040.

JM Shields ja BH Olson (2003) Cyclospora cayetanensis: a review of an emerging parasitic coccidian. International Journal for Parasitology 33, 371-391.

LS Mansfield ja AA Gajadhar (2004) Cyclospora cayetanensis, a food and waterborne coccidian parasite. Veterinary Parasitology 126: 73-90.

YR Ortega ja R Sanchez (2010) Cyclospora cayetanensis, a food-borne and waterborne parasite. Clin. Microbiol. Rev. 23:218-234.

Diagnoosimine ja Ravi Seedetrakti Coccidia

Coccidiosis on diagnoositud, näidates, ootsüsti fekaalid. Acid-fast värvimist on eelistatud meetod coccidia mis plekk särav punane. Cryptosporidium, Cyclospora, ja Isospora eristatakse suuruse järgi ja oocyst struktuur (Tabel). Cyclospora ja Isospora ei ühtlaselt võtavad plekk, mille tulemuseks on segu unstained, osaliselt värvitud ja täiesti peitsitud ootsüsti. Cyclospora ja Isospora võib olla ka avastatud kaudu autofluorescence seotud tsüst seina. Sest tema suhteliselt suured, Isospora on kergesti avastatud unstained isendid. Sarcocystis on haruldane nakkusohtu (vt allpool) ootsüsti sarnane Isospora, välja arvatud juhul, sporocysts on üldiselt vabastatud ootsüsti kuigi veel soole luumenit.

Coccidian Parasiidid Leitud Inimese Fekaalid
Liik Eritub Vorm Suurus (µm) Ootsüsti

Struktuur

Cryptosporidium eostega ootsüsti

4-5

4 sporozoites, nr sporocysts
Cyclospora uneostega ootsüsti

8-10

2 sporocysts 2 sporozoites iga
Isospora uneostega ootsüsti

30 x 12

2 sporocysts 4 sporozoites iga
Sarcocystis eostega sporotsüsti

13 x 10

2 sporocysts 4 sporozoites iga

Soovitatav ravi Cyclospora ja Isospora on kombinatsioon trimetopriim-sulfametoksasool (Bactrim). Ei ole täiesti rahuldav ravi Cryptosporidium. See on püstitati hüpotees, et “ekstratsütoplasmalisi” asukoht Cryptosporidium, varjupaigad see narkootikumidest. Paromomycin on kasutatud raviks krüptosporidioos, kuid nende tõhusus on läbi arutatud. Kontrollitud uuringud näitavad, et paromomycin tagasihoidlikult pärsib parasitemia aastal immunocompromised üksikisikud. Ravi raskeid krüptosporidioos peaks sisaldama toetav ravi (rehüdratatsioonist ja toiteväärtust toetust) ja vastu-motoorikat ained. Ennetavad meetmed on sarnased teiste haigustega fekaalse-suukaudne manustamine (vt., riski tegureid või Giardia tõrjeks).

Kudede Tsüstide Moodustavad Coccidia

Mõned coccidian liigil on heteroxenous elu tsükkel, milles merogony toimub kudede vahe vastuvõtva (saak) ja gametogony toimub soole epiteeli lõpliku vastuvõtva (predator). [Konventsiooni, seksuaalne paljunemine toimub peremeestest.] Seoses inimeste infektsioonid, Toksoplasmoos on ühine kudede tsüst moodustavad coccidian parasiit, arvestades, et infektsioonid Sarcocystis liigid on üsna haruldane.

Elutsükli (vt., Joonis) Sarcocystis jooksul predator ( lihasööja) on sarnane elu tsüklite ja soole coccidia, nagu Isospora, millega kaasneb seksuaalne tsükli (gametogony) jooksul soole epiteelirakud. Üks erinevus Sarcocystis elutsükli puudumine on merogony soolestiku epiteeli rakud. Teisisõnu, merozoites omandatud, süües nakatunud saagiks ainult toota sugurakud pärast sissetungi soole epiteelirakud. Fusion sugurakud viib tootmise ootsüsti. Lisaks sporocysts on tavaliselt vabaneb ootsüsti jooksul soolestikus vastuvõtva ja seetõttu nakkushaiguste sporocysts on leitud roojaga.

Vahe võõrustajad (herbivore) omandada nakkuse söömisega sporulated sporocysts. Sporozoites on vabastatud, tungivad soole epiteelirakud, ja läbi merogony nagu on iseloomulik soole coccidia. Erinevalt soole coccidia, merozoites rünnakuna endothelial cells ja toota süsteemne infektsioon. Üsna sageli on tropism teatud kudedes nagu aju või lihasesse. Kui meronts (või schizonts) need koed on sageli sageli kinnine ja nimetatakse kudede tsüstide. Need kudede tsüstide või sarcocysts puhul lihaste, sageli omane madalam tase replikatsiooni käigus merogony ja on mõnevõrra soikus. Allaneelamine nakatunud loomade poolt lihasööja vabastab merozoites mis tungivad soole epitheial rakke ning seeläbi kujundada elu vältel.

See kiskja-saagi elutsükli vältel ei töötanud välja kuni 1970. Varem, soolestiku infektsioonid predator olid tavaliselt määratud Isospora liikide ja kudede infektsioonide saagiks olid tavaliselt määratud Sarcocystis liigid. Paljudel juhtudel peremeeste ei ole positiivselt identifitseerida ja taksonoomia palju Sarcocystis liigid on ebakindel.

Sarcocystis infektsioonid inimestel on dokumenteeritud, aga harva. Inimesed on lõplik host S. hominis (teise nimega, S. bovihominis) ja S. suihominis määratud allikas infektsioon on kas veise-või sealiha, vastavalt. Allaneelamine pooltoores veise-või sealiha nakatunud loomad on toota enteric infektsioon, mis võib põhjustada ägeda seedetrakti sümptomid (ebamugavustunne, iiveldus, kõhulahtisus). Siiski, enamik infektsioone on arvatavalt asümptomaatiline. Nakatunud isikutel on võimalik heita sporocysts aastal fekaalid nädalat, et kuu jooksul pärast nakatumist. Sporocysts inimese fekaalid on nakatav, et lehmad, sigade ja hirv.

Inimestel võib olla ka vahe vastuvõtva, et vähemalt mõned Sarcocystis liikide loodusest leitud. Allaneelatud sporocysts inimeste poolt võib põhjustada kudede etapi infektsioon ja kujundab sarcocysts. Need sarcocysts on generaly mitu 100 µm suurus ja põhjustada vähe kudede kahjustusi. Kliinilised sümptomid võivad hõlmata lihaste hellus või episoodiline valus põletikulised muhud. Nende lihaste tsüstid inimestel on olnud vaid hooti teatatud (<100 teatatud juhtudest) ja ilmselt moodustavad juhusliku infektsioonid. Üks uuring märkis, et sarcocysts inimestel pigem meenutavad Sarcocystis liikide tavaliselt leitud kohalikud ahvid (Beaver jt, Am. J. Trop. Med. Hyg. 28:819, 1979). Enamik juhtudel on teatatud pärit troopiliste ja subtroopiliste-Aasias, sealhulgas puhangu lihaste sarcocystosis hulgas reisijate naasnud Malaisia (MMWR 61:37).

Fayer, R (2004) Sarcocystis spp. in Human Infections. Clin. Microbiol. Rev. 17: 894-902.

TOKSOPLASMOOS

Toksoplasmoos gondii on coccidian parasiit, mis nakatab inimesi ning samuti mitmesuguseid imetajad ja linnud. Ta eksponeerib kiskja-saagi tüüp elutsükli (nagu eespool jaoks Sarcocystis) ja felines on ainult lõplik peremees. Toksoplasmoos on leitud kogu maailma (välja arvatud väga külmad või kuivad kliimas) ja kipub olema rohkem levinud troopilises kliimas. Serologic uuringud on näidanud, levimuse määr kuni 70% vanuses 25 mõnes kesk Ameerika elanikkonda. Usas hinnanguliselt 0.5-1% elanikkonnast nakatub igal aastal ja levimus on vahemikus 10-25% 25-aastaseks. Toksoplasmoos on enamasti healoomuline haigus. Märkida erandid on sätestatud juhtudel kaasasündinud infektsioon või immunocompromised üksikisikud.

 • Elutsükli
  • Ülekandumine
  • Hiljutine laienemine Toksoplasmoos
 • Kliinilised Omadused
  • Kaasasündinud
  • Silma
 • Diagnoosimise, Ravi ja Ennetamise

Elutsükli

Toksoplasmoos on keerulise elu tsükkel, mis koosneb soole ja kudede etappi. Kuigi organism oli esimene avastati aastal 1908, nagu kudede parasiit, gondi (Aafrika näriline), tema kogu elutsükli ei olnud kindlaks määratud, kuni 1970. Soole etapp toimub nakatumine ainult felines ja eksponeerib tüüpiline soole coccidian elu tsükkel, mis koosneb merogony ja gamogony (vt Isospora elutsükli). Kassid omandada infektsioon, süües nakatunud loomade kude etapp parasiit. Parasiidid tungivad soole epiteelirakud ja läbima merogony. Tulemuseks merozoites saab valida, kas läbivad täiendava vooru merogony või läbivad gametogony. Kui on sarnane teiste apicomplexa (vt üldised apicomplexan elutsüklit), makro- ja microgametes on toodetud. Seega, kass peetakse lõpliku vastuvõtva kuna see on võõrustaja, kus seksuaalse tsükkel kordub.

Bi-flagellated microgametes on lastud luumenit soolestikus ja väetada, et macrogametes jooksul vastuvõtva epiteelirakud. Sekretsiooni oocyst seina algab varsti pärast väetamine. See seksuaalse tsükli kulmineerub tootmise ootsüsti, mis erituvad selles roojaga. Nende ebaküps ootsüsti läbima sporogony ümbritseva õhu temperatuur, mille tulemuseks on küps, ootsüsti, mis sisaldavad kahte sporocysts, iga nelja sporozoites. Sporulation kestab tavaliselt 1-4 päeva ja ootsüsti endiselt nakatav kuud varjutatud niiske muld. See on püstitati hüpotees, et unfertilized macrogametes võib olla ka võimeline moodustama küps, ootsüsti (Ferguson, Sm. Parasitol. 18:351, 2002).

Vahe võõrustajad, nagu närilised ja linnud, nakatuda läbi allaneelamine sporulated ootsüsti. Sporozoites on vabastatud, tungivad soole epiteeli ja vallutada makrofaagide ja muud tüüpi rakke. Sissetungi protsess on tüüpiline apicomplexa ja parasiit peitub jooksul parasitophorous vacuole. Jooksul vacuole parasiit läbib binaarne lõhustumine (st., merogony) unikaalse protsessi nimetatakse endodyogeny. Endodyogeny on spetsialiseerunud liik rajoon, kus kaks tütar rakkude vormi sees ema cell. Need troofilise vorme nimetatakse tachyzoites (tahhüarütmiate – kiire) viide nende kõrge tase replikatsiooniks. Peremeesorganismi rakk on rebend ja vabastage tachyzoites, mis aitavad vallutada uusi vastuvõtva rakke ja korda replicative tsükkel. Nakatunud makrofaagide on levitada tachyzoites kogu vastuvõtva ajal, see äge infektsioon.

Kui vastuvõtva areneb immuunsus replication määr on aeglane ja nakatunud vastuvõtva rakud muutuvad kinnine (ie, kudede tsüstide). Need aeglaselt imitatsiooniga vorme nimetatakse bradyzoites (brady – aeglane) ja kujutavad endast seisvate või puhke-etappi. Bradyzoites peetakse metabolically quiescent, kuid on endiselt elujõuline (Dubey jt, Clin. Microbiol. Rev. 11:267, 1998). Muud muutused, mis tekivad siis, kui tachyzoites teisendada bradyzoites hulka sekretsiooni kitiini ja muud komponendid moodustavad tsüst seina ja kogunemine amylopectin graanulid (kajastab glükoosi ladustamine). Kudede tsüstide kohta Toksoplasmoos näitus suuruses, kuid sageli saavad suurus 50-70 µm diameetriga sisaldavad 1000-2000 bradyzoites. Kui bradyzoites on peamiselt leitud aju ja lihaskude, arvestades, et tachyzoites kipuvad olema reticuloendothelial rakke.

Kui bradyzoite etapp kujutab endast krooniline infektsioon ja ilmselt püsib elu peremees. Kõnealune mehhanism püsivus on teadmata. Mõned uurijad usuvad, kudede tsüstide perioodiliselt murda ja vabastage bradyzoites, mis aitavad vallutada uusi vastuvõtva rakke ja põhjustada teket rohkem kudede tsüstide.

Kudede etapp-nakkus võib kanduda ka congenitally, et järglaste ja teiste vahe võõrustajad kaudu carnivorism. Allaneelamine nakatunud loomade vabastab bradyzoites koest tsüstid, mis siis nakatada rakke uus peremees. Võib-olla kõikidele imetajatele, kaasa arvatud inimestele, võib nakatuda Toksoplasmoos. Kui omandav nakkuse kaudu allaneelamine ootsüsti, parasiidid lähevad läbi akuutse faasi, mida iseloomustab kiire paljunemine, millele järgneb kroonilise faasi iseloomustab seisvate kudede tsüstide. Allaneelamine nakatunud vahe serveri kass algatab soole etapi elutsükli seotud merogony ja gamogony soolestiku epithial rakke. Kassid võivad toetada ka koe etapi infektsioon.

Ülekandumine
 • neelata ootsüsti
 • neelata kudede etapid
 • toore kitsepiima
 • kaasasündinud
 • elundite siirdamine
 • vereülekande

Ilmselt inimesed ei ole loomulik osa kiskja saagi elutsükli jooksul ning kujutavad endast juhuslikke vastuvõtva, et ei osale jätkamine põhi tsükli. Üks nakkusallikas on allaneelamine materjali saastunud sporulated ootsüsti eritub poolt kassid. See tähendab, mõned koos kassid. Siiski, kuna ootsüsti vaja küps keskkonnas enne muutumas nakkav, edastamise sisaldab funktsioone, mulla edastamine sarnane Isospora ja Cyclospora. Näiteks, lapsed roomavad ja mustust söömine vanuses on arvatavalt suurem risk infektsiooni. Ootsüsti võib olla ka omandatud läbi aiatööde tegemiseks või pesemata puu või köögivilja. Lisaks paar vee põhjustatud haiguspuhangud on dokumenteeritud. Suure levimuse toksoplasmoos Lõuna ja Kesk-Ameerikas on arvatavalt tingitud kõrge saastatuse keskkonna ootsüsti. Irooniline, kontakt koerad on rohkem riskifaktor nakatuvad Toksoplasmoos kui kontaktis kassid. See on tõenäoliselt tingitud koera otsima kassi roojaga ja muutub saastunud fekaalid ja seejärel kanda sporulated ootsüsti, et riided ja käed nende omanikele. Huvitav, veetransport puhangu seotud kassipojad elavad peal omavalitsuse veehoidla Brasiilias oli teatatud (de Moura jt., 2006, Emerg. Inf. Dis. 12:326).

Toksoplasmoos võib olla ka omandatud allaneelamine pooltoores liha sisaldavate kudede tsüstide või tachyzoites. Arvatavasti karja omandada nakkuse läbi karjatamise valdkondades, saastunud kassi roojaga. Võime parasiit vahetada vahe võõrustajad võib olla suhteliselt hiljuti evolutsioonilise kohanemise parasiit, mis kattub kodustamine kass ja laiendamine, põllumajanduse (vt Kasti). Tegelikult, enamik infektsioone, Ameerika Ühendriikides ja Euroopas täiskasvanute seas on ilmselt saadud pooltoores liha. Eriti kõrge seropositive määr Prantsusmaal (kuni 90%) on tõenäoliselt tingitud kultuuri eelistamine jaoks kergelt keedetud või toores liha. Lambaliha ja sealiha on rohkem levinud allikad kui veiseliha. Seal on ka mõni üksik aruanded Toksoplasmoos on edastatud kaudu tachyzoites aastal pastöriseerimata kitsepiima.

Toksoplasmoos võib kanduda ka emalt lootele, sageli kohutavad tagajärjed (vt allpool). Kaasasündinud edastamine võib toimuda üksnes ajal ägeda infektsiooni (ie, tachyzoites) käigus omandatud pregancy. Emad, kellel on krooniline infektsioon, mis on omandatud enne rasedus ei ole ohus, edastamise Toksoplasmoos. Tranmission, Toksoplasmoos tagajärjel elundi siirdamist on ka võimalik. Kudede tsüstide eemaldamiseks krooniliselt nakatunud organi doonor võib uuesti aktiveerida, kui siirdatud arvesse varem nakatumata elundi retsipiendile. Lisaks immunosupressiivsed ravi võiks ka uuesti varjatud nakkuse saaja. Omandamise tachyzoites alates teravalt nakatunud isiku kaudu vereülekanne on ka võimalik. Käigukast siirdamise või vereülekande on nüüd harva kuigi.

Hiljutine laienemine Toksoplasmoos?
Molekulaarne analüüs Toksoplasmoos isolaadid (peamiselt Põhja-Ameerikas ja Euroopas) avaldada piiratud geneetilist mitmekesisust. Enamus (>94%) isolaadid klastri mis on jaotatud kolme erinevat clonal lineages määratud Tüüp I, Tüüp II ja Tüüp III. Need kolm clonal lineages on tihedalt seotud ja koosnevad erinevate segude vaid kaks alleelide juures loci testitud. Kolme tüüpi võib olla tekkinud geneetiline rekombinatsioon, mis ilmnevad viimase 10 000 aasta jooksul (1). See oleks paralleelselt laiendamine inimeste põllumajandus-ja kohandamine kodukass. Seega, muutused inimeste käitumine võib kaasa toonud valiku ja kiire levimise Toksoplasmoos. Pealegi, need clonal tüübid kõik näitus võimalus kaudu edastatud otsese suu vahel vahe võõrustajad, mis võib-olla ei olnud bioloogiline funktsioon esivanemate Toksoplasmoos või muud, mis on tihedalt seotud liigid, nagu Neospora (vt infokasti). See omandamise otsese suulise nakkavuse kohta koos loomade kodustamine võiks soodustada kiiret ja ennekõike-mittesuguline, laiendamine, Toksoplasmoos.Kolm Toksoplasmoos genotüüpide ilmutavad erinevusi virulentsuse (2). Näiteks, tüüp I parasiidid on väga virulent hiirtel. Samamoodi, tüüp I on ebaproportsionaalselt seotud raske ebatüüpiline silma toksoplasmoos aastal immunocompetent üksikisikute ja raske kaasasündinud toksoplasmoos. Õnneks, II tüüpi infektsioonid kipuvad domineerima, eriti USA. Siiski on mõningaid tõendeid viitab sellele, et Toksoplasmoos eksponeerib rohkem mitmekesisust Lõuna-Ameerikas. Paranemine meie teadmised Toksoplasmoos populatsiooni bioloogia võib aidata neid probleeme lahendada ja viia parema kontrolli ja ravi.

 1. Su jt (2003) Recent expansion of Toxoplasma through enhanced oral transmission. Science 299, 414.
 2. Boothroyd ja Grigg (2002) Population biology of Toxoplasma gondii and its relevance to human infection: do different strains cause different disease? Curr. Opin. Microbiol. 5, 438.

Kliinilised Omadused

Toksoplasmoos täiskasvanute ja laste varem vastsündinute etapp on tavaliselt healoomulised ja asümptomaatiline. Omandamise nakkuse kaudu kas ootsüsti või kudede tsüstide tulemused ägeda nakkuse, mis tachyzoites levitatakse kogu keha kaudu lümfisoonte ja hematogenously. See äge etapp kestab mitu nädalat, sest immuunsus areneb. Antikehade tootmine nõuab 1-2 nädalat ja rakulise immuunsuse toimub 2-4 nädalat post-infektsioon. Nii humoral ja rakulise immuunsuse on olulised, kuid rakulise vastuse ilmub kriitiline üleminek akuutne (tachyzoites), krooniline (bradyzoites) infektsioon. (Vt elutsükli jaoks selgitus tachy – ja bradyzoites.) Eriti tugev Th1 reaktsioon, mida iseloomustab tootmise proinflammatory cytokines sealhulgas interleukiin-12, interferoon-gamma, ja tuumornekroosifaktor-alfa on seotud Toksoplasmoos infektsioon.

Kui sümptomid ei esine nad on üldiselt kerge ja tavaliselt kirjeldatud kui mononucleosis-nagu külmavärinad, palavik, peavalu, lihasvalu, väsimus ja tursunud lümfisõlmed. Need sümptomid on enese piiramine ja lahendada nädalate või kuude jooksul. Kroonilise lympadenopathy ilma, palavik, püsiv või korduv kuni üks aasta on olnud ka märkida, nagu sümptom toksoplasmoos. Väga harva ei immunocompetent üksikisikute näitus tõsised sümptomid ja ägeda infektsiooni peaaegu alati edenedes kroonilise etapp. See latentne infektsioon ilmselt püsib ka patsiendi elu ilma tootvate progressiivne patoloogia.

Toxoplasmic entsefaliidiviirused
 • kahjustused võivad olla tuvastati CT või MRI
 • nr IgM, IgG tiiter muutused on ettearvamatud
 • nr levida teistesse organitesse
 • tänu uuesti latentne infektsioon, mis ei ole omandatud

Toksoplasmoos on olnud pikk märkida, kui oportunistlik infektsioon seoses taasaktiveerimist latentsete nakkuste immunosupressiooni seotud elundite siirdamine ja teatud vähktõve ravi. Ajal 1980 toxoplasmic entsefaliidi kujunenud ühine tüsistus seotud AIDS. Hinnanguliselt 25-50% AIDS-patsientidel, kellel on krooniline toksoplasmoos on arendada entsefaliiti. Uuesti infektsioon ilmneb tavaliselt siis, kui CD4-rakkude langeda alla 100 rakku microliter. Varajased sümptomid toxoplasmic entsefaliiti võivad hõlmata peavalu, palavik, letargia, muutunud vaimse seisundi kulgu, et focal neuroloogiline defitsiit ja krambid. Haigus on peaaegu alati tingitud uuesti varjatud nakkuse (vt Kasti) ja kipub jääma ainult CNS. Teisisõnu, kudede tsüstide on rupturing ja välja bradyzoites muudavad arvesse tachyzoites. (Vt elutsükli jaoks selgitus tachy- ja bradyzoites.) Keskseks kahjustused on põhjustatud hävitamise vastuvõtva rakke vahetus läheduses. Muud vormid uuesti haiguste, eriti retinochoroiditis, pneumonitis, müokardiit ja müosiit, aeg-ajalt võib esineda koos immunosupressiooni.

Carlos S. Subauste, Toksoplasmoos ja AIDS.

Kaasasündinud Toksoplasmoos

Toksoplasmoos võib kanduda ka congenitally (st., transplatsentabarjääri) kui ema omandab infektsioon raseduse ajal. Kaasasündinud (transplatsentabarjääri) infektsioonid on suurema tõenäosusega sümptomaatiline kui sünnijärgne infektsioonid ja võib olla eriti tõsine (vt Tulemused Tabel). Mõned olulisemad tunnused on:

 • edastamine on võimalik ainult ajal äge etapp (st., esmane infektsioon, peab toimuma raseduse ajal)
  • saab toimuda ainult üks kord
  • üks kolmandik emasid seroconverting raseduse ajal on edasi nakkuse loode
 • esinemissageduse vahel 1 per 1000 ja 1 elussünni kohta per 10,000
 • raskusaste varieerub koos vanuse lootele (raskemad varajase raseduse ajal)
  • edastamine toimub sagedamini, hiljem raseduse ajal
 • nakkus võib põhjustada: spontaanset aborti, enneaegset sündi või täielik perspektiivis koos või ilma progresseeruv haigus
 • tüüpiline haiguse ilmingud hulka kuuluvad: retinochoroiditis, ajusisene lupjumine, hydrocephaly, microcephaly, psühhomotoorsed häired, vaimne alaareng, pimedus ja muud visuaalsed vead
Kaasasündinud Nakkus Tulemused
5-10% surm (abort või alles sündi)
8-10% raske aju-või silmakahjustus
10-13% mõõdukas tugev visuaalne ebasoodsad
58-72% asümptomaatiline sünnihetkel, arendada retinochoroiditis või neuroloogilised sümptomid hiljem

Silma Toksoplasmoos

A retinochoroiditis, põletik, silma võrkkesta ja choroid (paks veresoonte piirkonnast tagasi silma), on teine kliiniline avaldumine Toksoplasmoos infektsioon. Retinochoroiditiis võib olla tingitud kaasasündinud infektsioonid või äge või uuesti infektsioonid omandatud sünnieelne. Algselt silma ilmingud olid sagedamini seostatakse kaasasündinud infektsioonide või hilinenud ilmnemise tõttu uuesti kaasasündinud infektsioon. Siiski silma toksoplasmoos on teatatud üha sagedamini koostöös ägedad nakkused. On väidetud, et erinevate genotüüpide eksponeerida eri tasanditel virulentsuse osas eriti väljendus silma haigus. Juhul, kaasasündinud nakkus, retinochoroiditis saab arendada nädala jooksul pärast sündi. Umbes kakskümmend protsenti isikud, kellel on kaasasündinud infektsioonid on näitus retinochoroiditis sünnil ja noorukieas 82% ilmnevad sümptomid.

Kahjustused on fookuskaugus ja looduses tavaliselt ise piirata. Nad ei uskunud, et tulemus tsüst rebend võrkkest aastal uuesti juhtudel või tachyzoites halvemal juhul. Rakud võrkkestal on tihedalt sarnanevad kesk-närvisüsteemi. Granulomatoosne kahjustused võivad ka esineda choroid. Kahjustused on tavaliselt kahepoolne kaasasündinud infektsioonid ja ühepoolsed, kui omandatud sünnieelne. Loomade uuringud tõestavad, et võrkkesta nekroos seotud kahjustus, mis on tingitud leviku parasiidid, kuigi ülitundlikkuse reaktsioonid toxoplasmic antigeenide vastutavad kaasnev põletik. Sümptomiteks võivad olla hägune nägemine või muud visuaalsed vead. Visioon võib parandada resolutsiooniga põletik. Korduste haigus ei ole täheldatud, kuid sagedus ja tegurid, mis mõjutavad kordumine ei ole selge. Haigus on harva progressiivne immunocompetent üksikisikute, vaid võib armi võrkkest. Kuid haigus võib olla üsna raske aidsihaigete ja jätkuvalt edu.

 • GN Holland (2003) Ocular toxoplasmosis: a global reassessment: part I: epidemiology and course of disease. American Journal of Ophthalmology 136, 973-988.
 • GN Holland (2004) Ocular toxoplasmosis: a global reassessment: part II: disease manifestations and management. American Journal of Ophthalmology 137, 1-17.

Diagnoosimise, Ravi ja Ennetamise

Erinevalt enamikust muudest ainuraksed infektsioonide diagnoosimiseks on harva teha läbi avastamise või taastamise organismide, kuid tugineb suuresti serologic kord. Parasiidid võivad olla avastatud biopsied isendid, buffy coat rakkude, või peaaju seljaaju vedeliku. Siiski avastada tachyzoites nendest materjalidest võib olla raske. Need isendid saab kasutada ka inokuleeritud hiired või koe rakkude kultuuri või analüüsitakse PCR. Tulemusi võib olla eksitav, kuigi, kuna paljud inimesed on kokku puutunud Toksoplasmoos ja harbor kudede tsüstide (bradyzoites). Seega, serologic testid on soovitatav komponent diagnoosi.

Kui serologic diagnoosi Toksoplasmoos on ka keeruline, sest levimus serokonversiooni-positiivsetele isikutele. Kõrge antikehade titers ise ei ole kindlat tõendit, ägeda infektsiooni. Kaasasündinud infektsioonid on samuti raske diagnoosida seroloogiliselt, sest ema IgG läbib platsenta ja mis püsib mitu kuud. Tõendeid äge nakkus on kõrge IgM titers ja/või suureneb oluliselt kokku antikeha titers koos sümptomid. Kujutise tehnika (CT, MRI), võib olla kasulik diagnoosi toxoplasmic entsefaliiti.

Ravi näidustused ja kestvus:

 • Sümptomitega patsiente tuleb ravida kuni ilmingud on vaibunud ja on tõendeid, et omandatud immuunsust.
 • Retinochoroiditis patsiente tuleks täiendada kortikosteroididega suruda põletik.
 • Rasedaid naisi tuleb kohelda spiramütsiin, et vältida infektsiooni lootele.
 • Vastsündinute puhul tuleb töödeldud 12 kuu jooksul, et vältida hiljem juhtumeid, retinochoroiditis.
 • Immunocompromised patsiente tuleb ravida. Ravi peaks kestma 4-6 nädalat pärast lõpetamist sümptomid, millele järgneb profülaktika seni, kuni immunosupressiooni kestab.

Soovitatav ravi on sünergilist kombinatsiooni pyrimethamine pluss sulfadiazine täiendada folinic hape (Leucovorin®).

Prognoos äge toksoplasmoos aastal immunocompetent täiskasvanutele on suurepärane. Ägedate infektsioonide lootele või väikelastele võib järgneda korduvaid rünnakuid retinochoroiditis. Ravi ei ilmu vähendada sagedust need rünnakud. Kui alanud varakult, piisavalt, ravi immunosuppressed patsiendid tavaliselt tulemuste parandamiseks, kuid recrudescences on ühised.

Kontrolli meetmed toksoplasmoos keskenduda, vältides kaks suurt nakkuse allikad: toores liha ja saastunud kassi roojaga. Ennetavad tegevused (Lahter) sisaldab: vältides allaneelamine sporulated ootsüsti või kudede tsüstide, hävitamise ja nakatav kujul (nt., küte), ja takistades nakkuse lemmikloomad. Vältimine on eriti oluline raseduse ajal, kui tagajärjed infektsioon on kõige raskem.

Kommentaare Toksoplasmoos:

 • Peatüki kohta Toxoplasma gondii poolt J.P. Dubey
 • Tenter jt (2000) Int. J. Parasitol. 30, 1217
 • D. Hill, J. P. Dubey (2002) Toxoplasma gondii: transmission, diagnosis and prevention. Clinical Microbiology and Infection 8:634-640.
 • DE Hill, S Chirukandotha  ja JP Dubey (2005) Biology and epidemiology of Toxoplasma gondii in man and animals. Animal Health Research Reviews 6:41-61.
 • JG Montoya  ja O Liesenfeld (2004) Toxoplasmosis. The Lancet 363:1965-1976.
Ennetamine
toores liha

 • küpseta põhjalikult (66C, 150F)
 • käitlemisel kanda kindaid
 • peske pärast käsitsemist käed
 • pesta lõikelauad, counter tops, riistad jne

kassi väljaheidetest

 • puhta prügi kasti viivitamata (<24 h)
 • kandke kindaid kuigi aiandus
 • pesta käsi peale aiatööd või puhastamine prügi kasti
 • pesu ja peal puu ja köögiviljad
 • katta liiva kast
 • alati hoida kassi maja
 • kontrolli strays
 • ärge omandada uusi kassid raseduse ajal

 

Neospora caninum
Neospora caninum on tihedalt seotud Toksoplasmoos gondii ja põhjustab peaaegu identne morfoloogia. Nagu Toksoplasmoos, Neospora nakatab paljud koduloomad ja see on peamine põhjus, abordid ja surnult sündinud laps kariloomade üle maailma. Lõpliku saatejuhid on koerad, millele on omane neuromuskulaarsed haigused. Inimesed ei hosti. Koerad nakatuda pärast allaneelamist nakatunud kudede alates vahe võõrustajad. Unsporulated oocyts on heita fekaalid ja sporulate keskkond. Vahe võõrustajad omandada nakkuse allaneelamine sporulated ootsüsti. Siiski, erinevalt Toksoplasmoos, vahe võõrustajad ei saa omandada infektsioon seedeelundkonna kudede vormid teistest vahe võõrustajad. Infektsioon võib levida congenitally ja parasiit on kergesti hooldatud veiste ja koerte poolt vertikaalne ülekandumine. On levinud tsükli, mis hõlmavad merikotkas hirv ja coyotes on ka tuvastatud (Rosypal ja Lindsay, Tr. Parasitol. 21, 349. 2005).
Babesiosis

Babesiosis on haruldane zoonootiliste nakkuste poolt edastatud puugid. Kui etiological ained, Babesia liigid), on vere parasiidid, mis nakatavad erinevaid mets-ja koduloomad loomad kogu maailmas. Babesia ja Theileria moodustada rühma, mida nimetatakse piroplasms, viidates intraerythrocytic vormid, mis on pirni-kujuline mõned liigid. Piroplasms põhjustada tohutut kahju kariloomade endeemilistes piirkondades. On oletatud, et katk Egiptlased karja kirjeldatud piibli raamat Exodus võis olla punane vesi palavik on põhjustatud B. bovis.

Ajalooline Märkus
Aastal 1893, Smith ja Kilborne teatas, et puugid tranmit B. bigemina põhjus Texas veiste katku. See oli esimene tõendamine on lülijalgsete edastatavate haiguste ja tõenäoliselt inspireeritud hilisem avastus teiste vektor-teel levivate haiguste, kollapalaviku ja malaaria vastu.

Kaks piroplasm perekondade tavaliselt eristada puudumine pre-erythrocytic tsükli Babesia puudumise ja transovarial edastamine Theileria (vt elutsükli allpool). Molekulaarsed andmed näitavad, et Babesia ja Theileria liigid ei moodusta vastava monophylogenic rühmad. Eriti palju Babesia liigid), mis oli mitteametlikult grupeeritud “väikeste” Babesia, on tihedamalt seotud Theileria. Kooskõlas käesoleva molekuli andmed, ükski väike Babesia – erinevalt “suurtest” ja Babesia – tundub, et edastatud transovarially aastal puugid, mis viitab vajadusele mõned ümberhindamise piroplasm klassifikatsioon. (Vt G Uilenberg, 2006, Babesia – A historical overview, Veterinary Parasitology 138, 3-10.)

Inimeste Babesiosis
Liik Asukoht Veehoidla Vastuvõtva Vektori Juhtudel Suremus
B. microti USA väli hiired ja voles* Ixodes scapularis >2000 5%
B. duncani USA ? Ixodes pacificus? 9 11%
B. divergens Euroopa veiste ja teiste mäletsejaliste Ixodes ricinus >30 50%

*Peromyscus leucopus (valge footed hiirt) ja Microtus pennsylvannicus vastavalt.

Paljud liigid Babesia on teatatud, et nakatada inimesi. Kolm kõige ülekaalus liigid nakatavad inimesi on B. microti, B. duncani ja B. divergens (Tabel). Infektsioonid koos teiste liikidega on kas halvasti dokumenteeritud või piiratud mõne isoleeritud juhtudel. Algne juhtumid olid seotud splenectomy või teiste nõrgestatud immuunsüsteemiga-kompromiteerivaid tingimused. Siiski nõrgestatud immuunsüsteemiga-pädevate isikute nakatunud Babesia ja ei kliinilised haigusnähud on kirjeldatud. Lisaks seroloogilised uuringud näitavad, et nakkus võib olla tehtud diagnoositud. Suurim tähelepanu inimeste infektsioonide USA on olnud mööda kirde rinnauime piirkonnas, tekitades nimi Nantucket palavik, ja ülemise midwest. Nakkus Euroopas on ilmselt harvem siis USA, kuid rohkem surmaga lõppenud. Enamik neist infektsioonid on seotud inimesed, kes on sage kontakt veised.

Elutsükli

Babesia eksponeerib tüüpiline apicomplexan elutsükli iseloomustab merogony, gametogony, ja sporogony (Joonis). Nakkuse on saanud selgroogsete vastuvõtva, kui sporozoites (Sp) on käigus edastatud rist toitmine. Kui sporozoites tungida erütrotsüütide kasutades mehhanismi sissetungi, mis on sarnane teiste Apicomplexa. (Üksikasjalik arutelu vastuvõtva cell sissetungi malaaria parasiit.) Erinevalt Plasmodium, parasitophorous vacuolar membraani (PVM) laguneb pärast sissetungi ja parasiit on otsene kontakt vastuvõtva erythrocyte tsütoplasmasse. Kui trophozoites (Tr) jagage binaarne lõhustumine ja toota merozoites (Mz), mis nakatunud täiendavaid erütrotsüütide ja reinitiate, et replicative tsükkel. Teatud liikide puhul, tetrad, nimetatakse Malta rist, mis on aeg-ajalt täheldatud.

Mõned trophozoites areneb gametocytes (Gm), või gamonts, kes on vastutavad algatamise infektsiooni tick vector. Kui gametocytes läbima morfoloogilised muutused jooksul rist on soolestiku ja areneda ray asutuste (Rb; teise nimega Strahlenkörper). Kaks ray asutuste (st, gameetide) kaitsme moodustada zygote (Zg), mis siis areneb kinete (Ki). Kui kinete tungib peritrophic membraan ja soole epiteeli pääseda hemolymph. Suur Babesia, selline B. divergens ja B. canis on võimelised sissetungijad erinevaid elundeid ja toimumas edasi viimine. Kõige märgatavam on invasiooni munasarjad ja munad viib transovarial edastamine linnuke on järglased.

Sporogony ei algatata, kui kinetes vallutada süljenäärmete. Parasiit paisub ja täidab hypertrophied vastuvõtva rakkude ja areneb multinucleated sporoblast (Sb; teise nimega sporont). Küps sporozoites, kellel tipmine organelles, on bud sellest eristamata sporoblast kui linnuke kanalid taas uue serveri. Viis-kümme tuhat sporozoites on võimalik toota ühe sporoblast. Kui sporozoites on siis süstitakse võõrustaja sülg, seega täites elu vältel.

Theileria ja Lümfoblastilise-teke
Theileria liikide nakatada ja põhjustada haiguse karja, ja eriti veised, paljudes maailma osades. Kõige tõsisem on Ida Rannik palavik karja, mis on põhjustatud T. parva. See on 90-100 protsenti suremus Aafrikas. T. annulata põhjustab kergemad haigus veiste mööda Vahemere ja Lähis-Idas tuntud troopiliste theileriosis. Theileria on tihedalt seotud Babesia ja käitumine väga sarnane elutsükkel (Joonis 16.1). Peamine erinevus on eel-erythrocytic etapp eksponeeritud Theileria liigid. Kuigi selline pre-erythrocytic etapp kahtlustatakse B. microti. Sporozoites tungida lümfotsüüdid ja kutsuge leviku vastuvõtva lümfotsüüdid by tundmatu mehhanismi. Parasiit areneb multinucleated schizont (st., meront), mis läbib rajoon coincident koos replikatsiooni kohta levivad lümfotsüütide ja seega schizont on üle iga tütar lümfotsüüdid. Tulemuseks merozoites vallutada erütrotsüütide ja lõppkokkuvõttes kujuneda gamonts, mis on nakkav jaoks rist. See on lymphoproliferative protsess, mis viib raskete haiguste ilmingud on seotud theilerioses. See lümfotsüütide ümberkujundamine on pöörduv ravi põhjustab parasiit kliirens ja edasine lümfotsüütide proliferatsioon on pärsitud.

Kliinilised Omadused

Isikud, kellel on terved spleens infektsioon on tavaliselt füüsilisest piiratud ja iseloomustab järkjärguline algusega halb enesetunne, palavik, peavalu, külmavärinad, higistamine, lihasvalu, väsimus ja nõrkus. Kerge kuni mõõduka hemolüütiline aneemia võib lisada ka need sümptomid. Paljud nakkused on lahendada iseseisvalt ilma ravita, kuid parasiidid võivad püsida mitu kuud. Haigus kipub olema rohkem fulminating ja raske splenectomized või nõrgestatud immuunsüsteemiga isendeid ja võib olla eluohtlik. Parasitemias >25% ja raske aneemia võib tekkida.

Diagnoos on kinnitatud avastada parasiit aastal Giemsa-peitsitud vere plekid. On võimalus Babesia on segi malaaria parasiit, kuna mõned morfoloogilised sarnasusi Plasmodium ringi etapil parasiidid (vt Joonis B. microti). Seroloogia, vastukaja, et malaariavastased, ja ei reisi ajalugu on muud tegurid, mida kaaluda tegemise diagnoosi.

Puuduvad selgelt tõhusad ravimid vastu babesiosis. Soovitatav ravi on clindamycin + kiniini. Pentamidine on ka näidanud, et alla suruda, kuid mitte kõrvaldada, parasitemia. Klorokviin, kuigi see ei tundu, et mõjutada parasitemia, pakub mõningaid sümptomaatiline pääsemine, mis võib olla tingitud selle põletikuvastased omadused. Atovaquone + asitromütsiini puhul on näidatud, et olla nii tõhus kui clindamycin + hiniin, kuid vähem kahjulik mõju (Krause jt, 2000, N. Engl. J. Med 343:1454). Vahetada vereülekande on kasutatud elupäästev vaeva tõsiselt haige patsientidel.

Vaadata babesiosis:

Vannier E ja Krause PJ (2012) Human Babesiosis. NEJM 366:23972407.

Tõlkida koos http://www.tulane.edu/~wiser/protozoology/notes/api.html

Tagasi pealehele